Kiisu vaheaeg on lõppemas...

Sellised ilusad ilmad nagu praegu on, tõmbavad nagu magnetina loodusesse pildistama! Täna õhtul sõidame Kiisuga Rakverre ja kuri plaan on mul venna digikas ka kaasa võtta, et nädalavahetusel siis häid pilte klõpsida! Kas ka hetkelised plaanid õnnetuvad, ei tea. Elame - näeme!
Ja ongi nädal möödas sellest õhtust kui Kiisu Tallinna minu juurde tuli. See tähendab ühtlasi ka seda, et märkamatult on Kiisu vaheaeg mööda läinud. Loodan vaid, et talle meeldis see vaheaeg sellisena, nagu ta oli... Alati saaks muidugi paremini. Aga usun, et need kaks sünnipäevapidu, uisutamine, shoppimised, eilne hilisõhtune jalutuskäik ja pildistamine Vanalinnas jm jätsid Tallinnas veedetud vaheaega positiivse jälje.
Imelik, aga mul on hommikust siiamaani veel uni silmis. Sulgedes silmad, tunnen kuidas silmad puhkavad ja kuidas ma praegu hea meelega magaks. Unest hoolimata suutsin tööl täna asjalik olla ja lähengi nüüd teenitult nädalavahetust nautima!
Päikest kõigile!

Sildid: , , ,

Tuduv Kiisu...

Just siis, kui tahtsin kirjutama hakata, kui ilusasti ja armsalt Kiisu praegu tudub, hakkas Kiisu mobiiltelefon helisema ja Kiisu oli taas ärkvel. Vastu aga ei jõudnudki võtta, enne lõpetas Kiisu ema kõne...
Pikemalt ei kirjutagi. Äkki häirin klaviatuuri toksimisega Kiisu tudumist... Poen parem Kiisu kõrvale voodi. ;)
Head und!

Sildid: ,

Unest mul puudust ei ole!

Niiihh...
Olen nüüd enam-vähem üles saanud!
Mu unegraafikuga pole ikka kõik päris korras. Või no kui magama saan ikka üldiselt normaalsel ajal (peale keskööd veidi), siis üles hommikuti ei saa kohe mitte kuidagi! Keegi peaks hakkama mind hommikuti üles peksma, sest äratuskell mind enam absoluutselt ei kõiguta - magan edasi. Või peaks tellima omale hommikuti kontrollkõnesid, et kas ma olen ikka üles saanud... Kui äratus on mul kel 8, siis täna sain üles alles pool 10 ja siis oli küll tuli takus! Ohjah, ma olen lootusetu!
Unega seoses võib ka vist haigutamisest rääkida. Ma ei tea, kuidas teistele, aga minu jaoks on haigutamine nakkav. Kui näen kedagi haigutamas, siis võin kihla vedada, et haigutan kohe järgi! Eile aga juhtus midagi uskumatut! Ühistranspordiga koju sõites nägin ühes bussipeatuses reklaami, kus oli suurelt kirjas Äraaa Haaaiiiguta! Reklaamiti mingit jooki vist, mis teeb inimese erksaks, a see selleks... Ja siis kui ma olin seda suurt kirja mitu korda lugenud, siis... Eks arvake ära, mis siis juhtus! Haigutasin! Ja oleks siis ühe korra! Kus sa sellega... ikka päris mitmeid kordi! Ja ei lõpetanud ma haigutamist ka siis, kui ühistranspordist välja astusin. Lõpuks alles koju jõudes sain sest needusest lahti! Ma ei tea, mis toimus... Hämmastav! Keegi kõrvalt vaataja vist mõtles, et ma pole 24h magada saanud...

Sildid: ,

Minust sai lapsehoidja!

Minust on saanud, endalegi ootamatult, lapsehoidja! Küll vähekest aega, aga siiski. Täna läheb kolmas ja ühtlasi viimane päev! Pean ausalt tunnistama, et viimati hoidsin ma väikest last nii pikalt vist alles siis, kui ma ise teismeline olin ja õde minust 6a nooremana hoolitsemist vajas. Õnneks või kahjuks on poiss, kellel ma silma peal hoian, juba 8 aastane ja käib iseseisvalt koolis, nii et sellevõrra on mul kergem. Ja nüüd, kus poiss on kooliteele saadetud, teen aega siin parajaks, et tööle minema hakata. Tavaliselt ma magan veel sellel ajal hoopis ega viitsi/suuda üles end ajada, kuigi äratus on kell 8. Uni on lihtsalt nii magus... Uus kogemus, või õigemini vana traditsiooni meeldetuletus oli täna seegi, kui sõin hommikusööki. Muidu söön alles kella 12 aeg töö juures!
Eile koos poisiga õpitud luuletuse võin teile aga kah soravalt ette kirjutada... :)

Kevad tuleb,
tali läheb,
vulisevad ojad!
Päike juba pilveserval
soojalt, soojalt särab!
Sinilill see põõsa varjus
ärganud on juba.
Puud ja põõsad hiirekõrvus
sosistavad "Kevad"!

Sildid: , , , ,

Juttu maast ja ilmast

Täna tööle tulles tekkis peas küsimus, et kas ma ikka ärkasid õigel ajal üles ja et kas mu kell on ikka õige või? Lihtsalt nii pime tundus väljas. Aga eks need talve ilmad ongi sellised, et valget aega nagu eriti polegi. Eks harjun ära, pole hullu! Aga peaasi, et ei juhtuks see, mis ma ükskord unes nägin - et töökaaslased rääkisid, et sel korral hakkab alges märtsi kuus uuesti valgemaks minema, mitte peale jõule! Ja see tundus nii "f***ng reaalne, et ma olin õnnelik, kui ma lõpuks ärkasin ja sain aru, et see oli vaid uni! Unenägudest rääkides, siis viimastel päevadel olen igasuguseid põnevaid ja uskumatuid unenägusid näinud. Unenägude maailm on ikka ettearvamatu! Aga eriti vihaseks teeb mind see, et hommikune äratus katkestab tavaliselt huvitava unenäo just kõige põnevamal hetkel! Sel hetkel tahaks kellraadio juhtme kahekorra keerata nii, et ta ei ärataks enam kunagi... Aga peab mainima, et kahel viimasel hommikul olen ilusasti jälle üles saanud. Ilusasti - see tähendab, et ei maga uuesti peale äratuse kinni panemist edasi. Vahepeal olin jälle lootusetu ja ei saanud kuidagi üles. Loodan, et see oli ajutine nähtus...
Täna on taas neljapäev, uskumatu! Nädal jälle peaaegu läbi. Mäletan veel imehästi, kuidas eelmisel neljapäeval oma parimat mängu korvpallis näitasin, täna jälle see aeg käes. Loodan, et nädalaga pole oma head viskekätt välja maganud! :-) Nädalavahetusel ootab ees minek taas Rakverre vanematele külla. "Vanematele külla"? Hmm...küll see elu on ikka imelik. Esimest korda vist ütlesin nii. Eks ta oli ja jääb minu koduks, aga kuna viimasel ajal olen ma seal harva käinud, siis tundub, et mu kodu on Tallinas. Kuigi õige kodutunne ja lapsepõlve mälestused tulevad ikka ju Rakveres käies meelde. Oijah! Aeg, kuhu sa tõttad?
Eile sain teada, et detsembris tuleb sõber Inglismaalt taas kodumaad külastama. Ja ööbib mõned ööd ka minu juures, vahva! Üks pidu jälle detsembris kindlustatud!
Ja nüüd küsimus lugejatele: Mida ma 13.detsembril teen? ;)
Lõpetuseks mainin ära, et täna hommikul vaatasin tükk aega ühte pilti, mille on joonistanud üks inimene, kes on mulle lühikese aja jooksul tähtsaks inimeseks muutunud, kellega mõtteid jagada! Jutt ei käi Kiisust, aga olgem ausad, Kiisu oskab ka hästi joonistada. :) Aga et see pilt siis... Seda vaadates tekib hinge rahu. Tahaksin olla samasuguse rahu pulbitseva olemusega. Lihtsalt ilus! Kuidas on võimalik nii hästi joonistada (autori hinnagul pole see midagi erilist)? Sünnipoolne anne? Võimalik... Mis andeid mina sel juhul sündides kaasa sain? hmm...jäägu teie otsustada!
autor: cinnamon

Sildid: , , , , , ,

Äratus!

Täna hommikul, kui silmad avasin ja mobla pealt kella vaatasin, näitas kell 9:20 umbes! Oli kohe selge, et olen sisse maganud ja hetk hiljem taipasin, et ma ei pannudki eile õhtul tänaseks äratust. Põnev. Tuleb tunnistada, et mul vedas, et ma siis 11ni ei maganud. Igatahes olin ma hetkega püsti, uni läinud, riided seljas ja teel tööle!
Vahest võiks ka blogi kuidagi sellise äkk-äratuse teha! Eriti kuluks see mõnele sõbrale ära, kes blogimise vahest unarusse jätavad. Aga ega see kuluks ka mulle aeg-ajalt ära... aga samas, ega koguaeg ei jõua ja ei viitsigi! Ja kui mõtted veel kuskil mujal ringi rändamas või on tuju kuhugi läinud, siis pole mõtet blogimisest rääkidagi! Halama ma ka oma blogis ei kavatse hakata, kuigi ka seda on vahest ette tulnud.
Aga täna tahaks nii mõnegi asja ära mainida. Esiteks seda, et käisin pühapäeval kinos filmi SAW 3 vaatamas. Film oli alguses nii rõve, et lausa eelmise päeva pidustustest hakkas pohmell välja lööma. Ja enne filmi olnud coco-cola isu läks täiesti üle. Õnneks terve film nii rõve ja õudne ei olnud, nii et filmi lõpus oli juba suht hea enesetunne taas. Aga tagantjärgi pean tunnistama, et väärt film oli. Enne olin veidi pessimistliku eelarvamusega, kuna arvasin, et ega kolmas osa kahele esimesele osale vastu ei saa, aga tuli välja, et eksisin. Kolmas Saag oli täiesti võrdväärne kahe esimesega ja enamgi veel!
Ei saa mainimata jätta ka seda, et pühapäeval sai taas Compressoris käidud, keha kinnitas, ikka pannkoogi näol.
Esmaspäeval toimunud korvpallilahing Estoniaga läks juba kohtumise alguses väga tuliseks ja oli kohe näha, et nalja ei ole keegi platsile läinud tegema. Üllatus, aga meie (Eesti Raadio) võidutses ja seda alles peale lisaaega, tulemusega 49:46! Ise kartsin enne kohtumist, et tuleb kindel kaotus, kuigi lootsin loomulikult võitu. Kaks olulist faktorit, mis meid võidule viisid, olid arvatavasti Rauno Pehka valikud punktid (umbes 10), tema asjalikud nõuanded ja juhised ning see, et meid oli poole rohkem, kui Estonia mängijaid, mistõttu said meie mehed rohkem puhata ja olid platsil värskemad mängu lõpus!
Ning lõpetuseks - ennast kiitmast ma ei väsi! Olen ise alles kolmes tantsutunnis käinud, kui juba eile õhtul õpetasin ise töökaaslasele õpitud tantsusamme, kuna kaks viimast korda ei olnud teda kohal. Peesitas ta samal ajal Hispaanias ja Portugali rannikul hoopis. Ohjah, tahaks ise ka...

Sildid: , , , , , ,

14.-15. oktoobri jalsimatka päevik

2.oktoober:
Ülemus hakkab planeerima matka Kõrvemaale, mis peaks tulema uus ja huvitav.

5.oktoober:
Ülemus meelitab ka mind jalgsimatkale. Ma ei ole sellest mõttest eriti vaimustuses, kuna väljas juba parajalt külm.

9.oktoober:
Ülemus räägib, et nädalavahtusel tuleb ilus ilm. Ma olen endiselt kõhklev. Pole ma neid ilmaennutajaid kunagi uskunud.

10.oktoober:
Ülemus moosib ikka edasi. Räägin siis ülemusele, et mul on kõige odavam magamiskott, millega on vahest ka suvel külm magada. Ülemus ei jäta jonni ja pakub välja, et toob mulle magamiskoti, millega magatakse andmete järgi ka -20 külmakraadiga. Otsustan seejärel matkajate nimekirjaga liituda.

11.oktoober:
Avastan, et mul pole korralikku matkakottigi ega jalanõusid. Ülemus "lohutab", et sellega tuleb arvestada, et jalad saavad märjaks. Ei ole üldse tore olla. Aga kuna andsin juba lubaduse minna, siis ei murra ka seda.

12.oktoober:
Ülemus toob tööle mulle lubatud magamiskoti.

13.oktoober:
18:00 - Teen poeringi, et matkaks vajalikud söögid-joogid kaasa osta. Ostetud ostud jätan töö juurde, et neid mitte kilplase kombel koju ja jägmine päev uuesti tööle mitte tassida.
23:45 - Jõuan koju ja hakkan matkaks kotti pakkima.

14.oktoober:
3:00 - Leian tee voodisse, et enne matka ka natuke magada.
7:00 - Äratus
8:00 - Tuleb välja, et seljakott on väiksem kui ma arvasin. Korjan kotist vähemvajalikud asjad välja.
8:30 - Nina välja pistes tuleb välja, et nädalaalguses lubatud ilusast ilmast pole märkigi. Vihma sajab.
9:00 - Jõuan töö juurde. Panen söögid-joogid kotti. Meisterdan magamiskoti seljakoti külge.
10:00 - Väljasõit
10:30 - Autoga Kõrvemaa metsade poole sõites tekib küsimus, et kas on mõtet üldse sellise koleda ilmaga rabasse matkama minna.
11:00 - Alustavad 10 uljaspeast matkajat, vihmakeebid seljas, raba vallutamisega.
13:00 - Käed on tänu lakkamatule vihmale jääkülmad. Sõrmed muutuvad kangeks.
14:00 - Riided, alates reitest allapoole, on läbimärjad.
15:00 - Hakkan GPS-seadme järgi orienteerudes grupijuhiks.
16:00 - Jõuame laagripaika.
16:30 - Vihmasadu jääb lõpuks järgi.
17:00 - Telgi ülespanemine. Lõpuks saab ka videokaamerale rakendust leitud.
18:00 - Vihm kimbutab taas meid, aga mitte kauaks.
19:00 - Valmistame leitud seentest sööki, mis maitseb imehästi.
20:00 - Istume lõkke ümber, kuivatame riideid lõkketule soojusega, grillime vorsti, joome kõike mida leidub, laulame.
22:30 - Leian purjakil olles telgi vabalt üles ja jään momentaalselt magama.

15.oktoober:
01:00 - Tajun läbi une, et jube palav on. Leian magamiskoti luku vaevaliselt üles ja teen selle veidi lahti, et mitte palavusse lämbuda.
07:00 - Lükkan jalgadega ennast maeitea juba mitmendat korda telgi üles serva, sest libeda magamiskoti ja kaldepeal magades leian end ikka ja jälle telgi all osas ning jalgu pole kuhugi sirutada.
08:00 - Ametlik äratus.
08:45 - Ajan ka end viimasena üles, muidu lihtsalt pakitakse mind koos telgiga kokku ja jään ühissöögist ilma.
10:00 - Seljakotid seljas, jätkame Jussi järvistu juurest matkamist Aegviidu suunas.
13:00 - Ilm on ilus, aga tekivad uued mured. Õlad on seljakoti kandmisest nii valusad, et silme eest lööb tuld. Jalad muutavad ka järjest raskemaks.
14:30 - Lõpp juba paistab silme ees ja vuhisen kiirkõnnis kõigi imestuseks tagant lonkijate hulgast vaikselt ette otsa välja.
15:00 - Aeg maas! Aegviidu poe tuur.
15:45 - Rong hakkab Tallinna poole veerema.
17:00 - Kodus.
18:00 - Väsimus on tugev. Voodi aga suur, pehme ja mõnus. Uni võtab jalust.
20:00 - Äratususkell, mis segamatult unustatud asjade hulka liigub ja magan edasi, nagu äratust poleks olnudki.

16.oktoober:
3:00 - Ajan ennast voodist püsti ja ei usu oma silmi, kui kella näen.
4:00 - Söön veidi, teen öise dušši, vaatan filmitud videomaterjali.
5:00 - Jään uuesti magama.
8:00 - Ärkan, sest käes on taas tööpäev. Matkast pole peaaegu ühtegi väsimusmärki. Hea tunne, et matk edukalt seljataga ja tervis korras. Ootan järgmist väljakutset!

PS! Ajutiselt näeb matkapilte aadressil http://www.zone.ee/lemkar/

Sildid: , , ,

Unenägude saaga jätkub!

Mul ei ole täna jälle suurt midagi targemat kirjutada, kui rääkida oma unenäost. Täna öösel nägin unes, kuidas mulle püüti selgeks teha, et ma olen üks erand maakera peal ja minu tähtkuju ei olegi skorpion vaid hoopis astronaut! No comments...

Ja seda võiks ka mainida, et jälgisin täna esimest päeva kergejõustiku EM'i ja valisin täitsa õige päeva - hõbe ja pronks Eestisse! Kena ju!

Sildid: ,

Nädal "unustamise" tähe all...

Eelmine nädal oli väga kummaline. Unustasin väga palju...
Teisipäeval unustasin end magama! Heitsin peale tööpäeva kella 18st pikali ja mõtlesin magada paar tundi, aga võta näpust... Paarist tunnist sai 7 tundi! Ärkasin üles alles öösel kell pool 2. See järel toimetasin edasi, nagu oleks olnud tavaline õhtu: tegin süüa, vaatasin filmi arvutist ja pool 5 läksin uuesti magama, sest uus tööpäev oli peagi käes!
Kolmapäeval unustasin rahakoti töö juurde! Ja hetkel ei meenugi, et möödunud 3 tööaasta jooksul oleks seda enne juhtunud!
Reede hilisõhtul Rakveres avastasin, et olen juhiload Tallinna unustanud, mida mul oleks tõsiselt nädalavahetusel väga vaja olnud...
Pühapäeval unustasin aga hambaharja sugulaste juurde Põltsamaa lähistele. Sai taaskord ilma hambaharjata hambaid pestud. Ja nii tore, saabki uue hambaharja jälle osta!
Ja tagatipuks, unustasin ma ju eelmine nädal ka blogimise täiesti ära! :)

Sildid: ,

"Jänesed!"

Eile kell 21 koju sõites venna poolt, tulid veel piletikotrolörid trolli peale! Ja nad olid nii kurja näoga, et mul tekkis selline tunne, et nad teevad mulle isegi siis trahvi, kui mul ka on kehtiv id-pilet olemas. Ja nagu kombeks saanud, ei leidnud ma, kui seda kiirelt vaja, oma id-kaarti rahakoti vahelt kohe üles. Alles siis leidsin, kui kõik plastikkaardid rahakoti sahtlist välja tirisin ja ükshaaval lappasin... Aga et siis kolmas kord juba! Kolmas kord juba sel aastal kontrolliti mult piletit. Ma olen juba täitsa rahul, et ma jänest ei sõida. Mäletan, et paar aastat tagasi oli kõva sõna, kui aasta jooksulgi kolm korda piletikontrolli nägin.
Alles hiljuti avastasin ma aga, et eriti mugav on ju vahest mobiiliga helistades omale id-pilet osta ja ajaperioodid, kaua pilet kehtib, on näiteks 1 tund, 2 tundi, 1 päev, 3 päeva, 10 päeva jne. Kel huvi, vaadaku täpsemalt siit. Ja hinnatabeli leiab siit!
Vend, kavalpea, tuli muidugi kohe ideele, mida ma ka ise vaikselt olen mõelnud, et võiks ju helistada koheselt siis, kui piletikontroll ühistransporti tuleb... huvitav, kas see trikk läheks läbi ka või? Proovige palun keegi ja andke mulle teada! :)
Ja siinkohal mainiks ka ära, et mis võluistmed need ühistransportides on? Enamus kordadel viimasel ajal, nii kui ma maha istun, tuleb mul 5 minuti jooksul selline uni, et ei suuda enam silmi lahti hoida! Arvate, et asi on päikeses, mis silma paistab? On tegemist kevadväsimusega? Ei usu! Ma ei tea enam üldse, mida uskuda...

PS! Vaatasin kalendrist, et juba kolme kuu pärast algab mul puhkus... Mitte, et mul töölkäimise vastu midagi on, aga kes see siis puhata ei tahaks! ;)

Sildid: , ,

Unemati on crazy!

Uskumatu ikka, mis unenägusid inimene võib näha! Kas neid on võimalik kuidagi muuta või vältida või ma e tea...!? Täna öösel ma nägin näiteks lühikese aja jooksul (nädal umbes) unes inimest, keda ma pole reaalselt kohanudki. Imelik ikka see Unenägudemaailm! :)

Sildid:

18tunnine tööpäev

Nii, hommikul kell 9 jõudsin tööle ja nüüd olen ikka veel tööl! Ja kohe keeran siin tööl külje maha, et hommikul pool 9 ärgata ja uut tööpäeva alustada. Kas pole mitte töine elu! :P
Aga tegelt on lugu nii, et kella 16st läksin töö juures jõusaali, kella 17st sauna ja siis kell 19:30 hakkasin sööma koos mõne teise töökaaslasega, kell 20:00 vaatasin Pealtnägijat, kella 21:00st olin internetis ja suhtlesin sõpradega ning siis 22st kuni poole 2ni öösel oli see tööaeg, mille pärast ma nüüd siin olen, kus ma olen... :D
Ja praegu võiks nüüd isegi magama minna, uni juba tuleb lausa!

Sildid: ,

Unimati on eksinud!

Oeh, mu unegraafik ikka on täitsa sassis. Pole und siis, kui oleks seda vaja ja kui seda ei oleks vaja, nagu praegu, siis seda on! Nii ikka ei lähe mitte.
Tuli välja, et detsembri kuus läksin ma magama keskmiselt alles pool 4 öösel - absurd ju! Eile sain küll veidi varem (kell 2) magama, aga sellest hoolimata tunnen end praegu unise ja uimasena. Võiksin jääda magama ükskõik kus kohas, ükskõik mis asendis...

Minu unemati (loe:unekati) on vist rännanud Boenos Airesele puhkama. Loodan, et ta naaseb varsti koju :)

Sildid:

Jõulud võivad tulla! :)

Oeh, teate kui raske on hommikul ärgata, kui vaid 4 tundi saate magada! Ah et teate? Aga proovige niimoodi mitu päeva järjest! See ei ole kohe üldse tore... kui esimesel päeval veel ei tundugi eriti hull, siis teisel või kolmandal päeval tunnete end kindlasti juba uimasena, väsinuna ja kurnatuna. Ärge küsige, miks ma nii kaua õhtuti üleval olen. Vahest ma küsin seda sama ise endaltki! Eks tegelikult üks põhjus muidugi on ka... ;)
Aga jõulud on tore aeg! Jõululaupäeval sõidan kodulinna Rakverre, kus peaks ilus talvepilt avanema. Ja kodus peaks 3 kuuske püsti olema! Just nimelt! 3! Üks elutoas, teine üleval korrusel ja kolmas õues aias. Ise ka imestasin kui seda kuulsin, tahan kohe oma silmaga näha, muidu ei usu. :) Tööl kuulan hetkel jõulumuusikat, nagu eile õhtul koduski, kus sai veel ka mandariine küünlavalgel söödud! :) Varsti täna juba peaksin saama esimese jõulukingi ka! Tundkem jõulust rõõmu, on need ju vaid kord aastas ja lühikest aega!
Valgeid ja rahulikke jõule kõigile!

Sildid: , , , ,