Varastamine - see on imelihtne!

Tulin mina just poest ja nägin oma silmadega, kui lihtsalt käib varastamine. Tuli poodi poolvindine noormees (kusjuures tagantjärele mõeldes ma arvan, et ta teeskles oma täis olekut isegi rohkem juurde, kui ta seda oli). Ja koheselt hakkasid kassapidajad toda tüüpi valvsalt jälgima, samal ajal klientidega tegeledes. Peagi oli tüübi juures ka turvamees, kes vaikselt tüüpi poe väljapääsu poole suunas. Enne veel peatus tüüp alkoholileti juures, kus küsis, kui ma õigesti kuulsin, kanget Laysi. Poemüüja ütles, et meil oli sellist asja ja kui tüüp oli silmad imestuseks suureks teinud, et ei olegi või, asus tüüp siis vaikselt poest välja minema. Ma jõudsin selleks ajaks täpselt oma ostud ära sooritada ja väljusin poest tolle tüübi järel. Ümber nurga keerates nägin, kuidas tüüp võttis jope alt, selja tagant välja vist küpsisepaki või midagi taolist. Muigasin omaette, et see käis nüüd küll väga lihtsalt või on tegu uue trikimehega. Tüüp nägi vist, et ta mulle vahele jäi ja samal ajal, kui ma rahaautomaadist raha välja võtsin, tüüp jälgis mind. Ma aga ei teinud tüübist välja ja asusin kodu poole kõndima, samal ajal mõeldes, et huvitav, kas ta nüüd tuleb mulle järgi ja võtab mult raha ka ära, nii et ma tähele ei pane või!? Igatahes poemüüjad ja turvamees jäid küll pika ninaga...

Sildid: ,

Minust sai lapsehoidja!

Minust on saanud, endalegi ootamatult, lapsehoidja! Küll vähekest aega, aga siiski. Täna läheb kolmas ja ühtlasi viimane päev! Pean ausalt tunnistama, et viimati hoidsin ma väikest last nii pikalt vist alles siis, kui ma ise teismeline olin ja õde minust 6a nooremana hoolitsemist vajas. Õnneks või kahjuks on poiss, kellel ma silma peal hoian, juba 8 aastane ja käib iseseisvalt koolis, nii et sellevõrra on mul kergem. Ja nüüd, kus poiss on kooliteele saadetud, teen aega siin parajaks, et tööle minema hakata. Tavaliselt ma magan veel sellel ajal hoopis ega viitsi/suuda üles end ajada, kuigi äratus on kell 8. Uni on lihtsalt nii magus... Uus kogemus, või õigemini vana traditsiooni meeldetuletus oli täna seegi, kui sõin hommikusööki. Muidu söön alles kella 12 aeg töö juures!
Eile koos poisiga õpitud luuletuse võin teile aga kah soravalt ette kirjutada... :)

Kevad tuleb,
tali läheb,
vulisevad ojad!
Päike juba pilveserval
soojalt, soojalt särab!
Sinilill see põõsa varjus
ärganud on juba.
Puud ja põõsad hiirekõrvus
sosistavad "Kevad"!

Sildid: , , , ,

Esimene lumi - talv pole enam kaugel!

Ja ongi selle aasta esimene lumi nähtud! Pole veel november käeski, aga Rakveres näiteks sajab täna laia lund. Vahva! Mõtlesin, et huvitav, millal eelmisel aastal esimene lumi maha tuli. Oma blogit sirvides leidsin eelmise aasta postituse esimesest lumest, mille põhjal oletan, et sel aastal sadas esimene lumi päev-kaks hiljem maha... Seoses lumega tuli nüüd meelde, et talvel on ees järjekordne lumelauatamise üritus Lõuna-Eestis, seekord siis juba kolmandat aastat järjest. Kas võib juba nimetada seda mõnes mõttes siis traditisooniks?
Rõõmsaks teeb täna meele aga see, et saab üle pika aja taas bowlingut minna sõpradega mängima. Viimati mängisin, julgen pakkuda, vist augustis bowlingut. Kõige selle toreda juures on aga ka üks miinus - tõeline "koera ilm" on õues! Seega tuleb täna eriti märg olemine...
Rakverest tõin täna vajalikud puuduolevad ülikonna riided, nii et nüüd saan südamerahus reedest muusikali ootama jääda! Tegelikult süda juba ammu puperdab, sest tahaks juba linnahallis istuda! Varsti saab... =)

Ah-jaa, peaaegu oleks unustanud! Täna sõin selle hooaja esimesi verivorste! Mõnele need ei maitse, aga mina jumaldan verivorste! Peakski minema nüüd poodi ja koju neid omale varuma.

Sildid: , ,

14.-15. oktoobri jalsimatka päevik

2.oktoober:
Ülemus hakkab planeerima matka Kõrvemaale, mis peaks tulema uus ja huvitav.

5.oktoober:
Ülemus meelitab ka mind jalgsimatkale. Ma ei ole sellest mõttest eriti vaimustuses, kuna väljas juba parajalt külm.

9.oktoober:
Ülemus räägib, et nädalavahtusel tuleb ilus ilm. Ma olen endiselt kõhklev. Pole ma neid ilmaennutajaid kunagi uskunud.

10.oktoober:
Ülemus moosib ikka edasi. Räägin siis ülemusele, et mul on kõige odavam magamiskott, millega on vahest ka suvel külm magada. Ülemus ei jäta jonni ja pakub välja, et toob mulle magamiskoti, millega magatakse andmete järgi ka -20 külmakraadiga. Otsustan seejärel matkajate nimekirjaga liituda.

11.oktoober:
Avastan, et mul pole korralikku matkakottigi ega jalanõusid. Ülemus "lohutab", et sellega tuleb arvestada, et jalad saavad märjaks. Ei ole üldse tore olla. Aga kuna andsin juba lubaduse minna, siis ei murra ka seda.

12.oktoober:
Ülemus toob tööle mulle lubatud magamiskoti.

13.oktoober:
18:00 - Teen poeringi, et matkaks vajalikud söögid-joogid kaasa osta. Ostetud ostud jätan töö juurde, et neid mitte kilplase kombel koju ja jägmine päev uuesti tööle mitte tassida.
23:45 - Jõuan koju ja hakkan matkaks kotti pakkima.

14.oktoober:
3:00 - Leian tee voodisse, et enne matka ka natuke magada.
7:00 - Äratus
8:00 - Tuleb välja, et seljakott on väiksem kui ma arvasin. Korjan kotist vähemvajalikud asjad välja.
8:30 - Nina välja pistes tuleb välja, et nädalaalguses lubatud ilusast ilmast pole märkigi. Vihma sajab.
9:00 - Jõuan töö juurde. Panen söögid-joogid kotti. Meisterdan magamiskoti seljakoti külge.
10:00 - Väljasõit
10:30 - Autoga Kõrvemaa metsade poole sõites tekib küsimus, et kas on mõtet üldse sellise koleda ilmaga rabasse matkama minna.
11:00 - Alustavad 10 uljaspeast matkajat, vihmakeebid seljas, raba vallutamisega.
13:00 - Käed on tänu lakkamatule vihmale jääkülmad. Sõrmed muutuvad kangeks.
14:00 - Riided, alates reitest allapoole, on läbimärjad.
15:00 - Hakkan GPS-seadme järgi orienteerudes grupijuhiks.
16:00 - Jõuame laagripaika.
16:30 - Vihmasadu jääb lõpuks järgi.
17:00 - Telgi ülespanemine. Lõpuks saab ka videokaamerale rakendust leitud.
18:00 - Vihm kimbutab taas meid, aga mitte kauaks.
19:00 - Valmistame leitud seentest sööki, mis maitseb imehästi.
20:00 - Istume lõkke ümber, kuivatame riideid lõkketule soojusega, grillime vorsti, joome kõike mida leidub, laulame.
22:30 - Leian purjakil olles telgi vabalt üles ja jään momentaalselt magama.

15.oktoober:
01:00 - Tajun läbi une, et jube palav on. Leian magamiskoti luku vaevaliselt üles ja teen selle veidi lahti, et mitte palavusse lämbuda.
07:00 - Lükkan jalgadega ennast maeitea juba mitmendat korda telgi üles serva, sest libeda magamiskoti ja kaldepeal magades leian end ikka ja jälle telgi all osas ning jalgu pole kuhugi sirutada.
08:00 - Ametlik äratus.
08:45 - Ajan ka end viimasena üles, muidu lihtsalt pakitakse mind koos telgiga kokku ja jään ühissöögist ilma.
10:00 - Seljakotid seljas, jätkame Jussi järvistu juurest matkamist Aegviidu suunas.
13:00 - Ilm on ilus, aga tekivad uued mured. Õlad on seljakoti kandmisest nii valusad, et silme eest lööb tuld. Jalad muutavad ka järjest raskemaks.
14:30 - Lõpp juba paistab silme ees ja vuhisen kiirkõnnis kõigi imestuseks tagant lonkijate hulgast vaikselt ette otsa välja.
15:00 - Aeg maas! Aegviidu poe tuur.
15:45 - Rong hakkab Tallinna poole veerema.
17:00 - Kodus.
18:00 - Väsimus on tugev. Voodi aga suur, pehme ja mõnus. Uni võtab jalust.
20:00 - Äratususkell, mis segamatult unustatud asjade hulka liigub ja magan edasi, nagu äratust poleks olnudki.

16.oktoober:
3:00 - Ajan ennast voodist püsti ja ei usu oma silmi, kui kella näen.
4:00 - Söön veidi, teen öise dušši, vaatan filmitud videomaterjali.
5:00 - Jään uuesti magama.
8:00 - Ärkan, sest käes on taas tööpäev. Matkast pole peaaegu ühtegi väsimusmärki. Hea tunne, et matk edukalt seljataga ja tervis korras. Ootan järgmist väljakutset!

PS! Ajutiselt näeb matkapilte aadressil http://www.zone.ee/lemkar/

Sildid: , , ,

Vähem loba

Räägiks midagi huvitavat ka või? Aga mis on huvitav? Mida ma peaksin kirjutama, et teil oleks huvitav lugeda ja mida samas oleks minulgi huvitav kunagi uuesti lugeda. Vahest tundub mulle, et kirjutan midagi ebahuvitavat, samas aga saan sellest alles hiljem aru. Aga eks ta olegi nii, ühtesid huvitav üks asi, teisi teine. Nii ka minu blogiga ja sellega, millest ma siia kriban.
Reedel sai käidud Märjamaal, kuna üks sõber, kes seal elab, läheb kolmeks aastaks Hollandisse tööle. Aga asi, mis selle õhtu eriti meeldejäävaks tegi, oli autosaun! Soovitan soojalt kõigile, tasub proovimist. Sai korralik punkt suvele pandud. Isegi grillvorsti sai veel söödud, nüüd vist küll viimast korda sel aastal. Ja tore oli taas sõpru koos näha!
Laupäeval käisin Rakveres üle pika aja. Mida aeg edasi, seda vähem ma Rakverre jõuan. On lihtsalt muid tegemisi ja plaane nii palju. Sel korral aga olin kohustatud Rakverre minema, sest pidasime ema sünnipäeva, ja minule suureks üllatuseks olid ka igasugused erinevad sugulased kohale tulnud, isegi isa vend Pärnust! Pidi ikka tahtmine olema, et nii pikka sõitu üheks õhtuks ette võtta.
Pühapäeva veetsin ainult magades ja logeledes. Avastasin, et pühapäev ongi jäänud mulle põhimõtteliselt ainukeseks päevaks, kus ma tõeliselt puhata saan.
Eile käisin aga piljardit mängimas. Kahe inimesega, kellega polnud enne taolist tegevust harrastanudki varem. Veel enam, ühte mängukaaslast ma polnud varem näinudki. Aga asi, mis meid kolme omavahel seob, on Subclub.
Aga nagu öeldakse - pikk jutt, sitt jutt. Niisiis tõmban nüüd otsad kokku ja püüan edaspidi vähem tühja loba ajada. Ehtne näide liigsest lobast oli pühapäeval, kus vend avastas, et ma olen vahepeal nii palju kirjutanud, nii et ta ei viitsinudki vaevaks võtta ja kõike läbi lugeda. Lõpp!

Sildid: , , , , , ,