Mina ravin end, digikas puhkab!

Perearsti juures käidud, tabletid käes, nüüd olen ametlikult haige! Aga aitab oma tervise rääkimisest, muidu mõni arvab, et mul muust polegi rääkida... Kahju ainult, et tõbine olek ei võimalda mul tegeleda veel ühe lemmikhobiga - pildistamine!

Oma pilte sorteerides avastasin ühe kena öise kuu pildi, mis sai sel suvel tehtud. Kell ei olnud tegelikult veel päris öö, aga pime oli väljas küll. Nõnna heledaks sain pildi tänu pikale säriajale! ;)

Sildid: ,

Mul pole aega haige olla

Tuleb välja, et pingutasin siiski üle. Natuke rohkem kui nädal tagasi, sai nii kõvasti sporti tehtud, et organism muutus nõrgaks ja seega muutusin mina kõiksugu pisikute ja hetkel levivate gripiviiruste jaoks kaitsetuks objektiks. Kui esimesed nähtused olid lihtsalt väike palavik, valus kurk ja turtsumishood, millega kaasnes pabertaskurätikute müstiliselt kiire vähenemine, siis praguseks on järel suhteliselt mõõdukas nohu, hooti tugev köha ning õhtuti tõusev palavik. Eile õhtul oli veel kindel plaan täna tööle minna, aga kraadiklaas näitas mulle koha kätte. Ei läinud ma täna kuhugi tööle, vaid olin kodus horisontaalasendis ja homme panen perearsti juurde aja kinni, et omastada omale "sinine leht" ja kõik muu mis sellega kaasneb. Vähe sellest, et eelmine nädal läks mul haiguse nahka jalgpallimängud, jäävad sel nädalal taaskord korvpallitreeningudki vahele. Loodan nädalavahetuseks enam-vähem konditsioonis ikkagi olla, sest tahaks siit Tallinnast minema, aga kui asi hullemaks läheb, siis ma ei tea...
Lisaks oleks vaja tegeleda ühe ürituse organiseerimisega, mis toimub juba 12 päeva pärast. See haigus võtab mult jõu selle kõigega nii tegeleda, nagu ma tahaks. Kurb. Kurb. Kurb.
Aga keegi on kunagi öelnud, et tervis on siiski kõige tähtsam.

Sildid:

Võitle tervis, võitle!

Ei taha haigeks jääda. No ei taha noh. Tee või tina. Haigus, mine ära!

Sildid:

Kop-kop!

Kas keegi veel peale Kiisu ootab, et millal mu jutusoon jälle lahti läheb või? =)

Täna veel seda jutusoont igatahes ei ole! On vaid väike palavik, uimasus, nohu ja valus kurk vahelduva eduga. Ehk lühidalt - gripp! Homme saab nädal juba sellest, kui mu tervis hakkas allamäge minema. Viimane aeg oleks terveks saada, sest tuleval nädalavahetusel on plaanis Kuutsemäele lumelauatama minna! Jaanuari kuine üritus jäi ära, kuna polnud lund, nüüd võib siis tervis alt vedada! Uskumatu ebaõnn!
Olgem terved!

Sildid: ,

Jõulud läbi, kingid käes

Mind hoiatati, et ei tasu jõulude aeg üle süüa, aga ma ikkagi ei kuulanud. Sõin pühapäeval enda kere nii täis, et esmaspäeval, see oli esimesel jõulupühal muutus enesetunne halvaks, tulid iiveldushood, mille tagajärjeks oli see, et ma ei söönud ega joonud õhtul midagi ning tagatipuks kimbutas mind ka pisut suurem kui väikene palavik.
Hommikul oli aga tervis taas enamvähem korras. Kõht ainult karjus söögi järele! Kohe muidugi ei saanud suure hurraaga sööma hakata, oleks vist tervisele halvasti jälle mõjunud. Nii et hoidsin end siiski söögiga tagasi.
Märkimisväärsed kingid mida jõuludeks sain, olid Tanel Padari & The Suni cd/dvd uus plaat Live, Navitrolla T-särk ning uus talvemüts, mida ma tahtsingi lähiajal omale soetada. Lisaks tasub mainida, et sain 2 paari villaseid sokke, nii et lõpp varvaste külmetamisele! :) Talv võib tulla!
Esimest korda oma elu jooksul käisin jõulude ajal metsast kuuske toomas. Saagisin, tassisin, panin tuppa üles, Kiisu ja tema õe abiga! Vahva! Milline hea tunne, kui saan midagi kasulikku teha. Mulle meeldib lihtsalt inimesi aidata ja kasulik mingil moel olla... Ja see kõik toimus siis Viljandimaal, Kiisu vanaema juures. Kohas, millest mul jäid ainult head mälestused!

Sildid: , , ,

Sepapoisid teevad tööd

Appi, andke mulle kirvest! Tahaks pea maha lüüa, et ta ei lõhuks enam. Kaua need sepapoisid ikka seda peakest seest poolt toksivad. Järjekordne õppetund - juua tuleb mõõdukalt, eriti enne tööpäeva! Ja 4-tunnist magamist ei saa nimetada välja magamiseks!

Ja sirutan käe taas mahlakruusi poole...

Sildid:

Haige ja elektrita!

Nädal tagasi, õhtul magama minnes oli jube imelik enesetunne, aga öösel ei saanud eriti üldse magada ja päeval muud ei teinud kui püüdsin rahulikult magada ja pead padjal hoida, sest seda üles tõustes hakkas pea jubedalt lõhkuma, nagu oleks suur pohmell olnud, samas omasin ka päris suurt palavikku (vahepeal 38.1). Hommikul ei osanud aimata, mis tervisega lahti. Tagantjärele mõeldes aga olen suht kindel, et see pidi olema toidumürgitus, sest õhtul oli juba palavik kadunud ja järgmine hommik suht hea olla. Naljaga pooleks võib öelda, et mul oli üks korralik dieedi päev, sest mu päevamenüüsse kuulus vaid 0.5l jogurtit, 1l mahla, 0,5l jäätist ja 100g soolapähkleid!
Samal päeval aga õhtul tõmblesin tõbisena ringi, sest elekter suvatses liiga suure koormuse tõttu ära kaduda. Esmasel uurimisel selgus, et ootamatu pimedus ei tekkinudki selle tõttu, mida oletasin - elektriarvestil oleva kaitsme väljalöömine. Lõpuks peale pikaldast uurimist, juhtmete järgi orienteerumist, teisel pool maja olevas trepikojas peakaitsme järelekontrollimist, naabritelt ja töökaaslastelt nõu küsimist, leidsin vea ikka üles. Üks trepikojas asuv sulavkaitse oli õhtal... Kokku kestis see jama tund aega, mille jooksul sai isegi küünlad põlema pandud, sest olin juba lootust kaotamas... Aga jah - lõpp hea, kõik hea!

Sildid: ,

Passiivne aktivist

Ja ongi käes novembri viimane nädal. Alles see november ja oma sünnipäeva pidustuste planeerimine algas. Nüüd aga planeerin juba uusi üritusi. Esiteks jõulud ja aastavahetus, aga palju enam aega ning peamurdmist võtab enda kanda jaanuari kuine lõuna-eesti üritus, mil tahaks jõuda lumelauatama sõpradega ja ööbida puhkemajas ning nautida saunamõnusid. Selle ja muude ürituste planeerimiseks on Paul asjaliku foorumi valmis treinud, mille liikmeteks saavad sõprusringkonna inimesed. Foorumi nimetus tuli minu väikesest mõttelennust - Passiivsed aktivistid. See aga ei tähenda kindlasti mitte mingisuguseid piiranguid liikmeks saamise puhul, nii et sõbrad, kes te pole veel liikmeks registreerunud, olete oodatud! Märkimisväärne on veel see, et foorumis toimuvad ka muud huvitavad arutelud ning toimunud üritustest lisame ka pildid üles!
Nüüd aga laupäevasele küsimusele vastus - magasin 14:20ni. Uskumatu aga tõsi! Hea kui vahest säärane hea uni on... Uni on magusam kui mesi!
Nüüd aga on käes lõunasöögiaeg, nii et jooksen sööma!
Ja Kiisu, saa ruttu terveks, muidu oleme peale nädalavahetust koos haiged! :)

Küsimus: Mida ma avastasin eile õhtul Tallinnas koduhoovi jõudes?

Sildid: , ,

Möödub päeva järel päev

Läksin mina päikest otsima, aga selle asemel leidsin hoopis haigusepisiku...
Eile oli tõsiselt uimane päev! Seda kinnitab kasvõi see, kuidas ma õhtul suhkrutoosi järjepanu panin küll soola, küll teepuru, enne kui suhkruni käsi lõpuks jõudis! =) Eile õhtul oli palavik ka...ei nu oskas ikka õigel ajal tulla! Just siis, kui mul oli õhtul plaanis veranda aknaid puhastada ja pesta. Veidi sain siiski ka tehtud. Ei saanud niisama voodis lesida. Mul polegi tegelikult sel aastal aega rohkem haige olla. Tõsiselt ka! Nii et Haigusepisik, vaata ette!
Täna on aga juba tunduvalt parem. Tuju on ka võrreldes esmaspäevaga märgatavalt paranenud. Nüüd on tuju lausa rääkida ka nendest sündmustest, millest esmaspäeval polnud tuju rääkida...
Sooleleivapeost Lembitu juures jäi meelde eriti maitsvad väikesed isetehtud pitsad, noor ja arglik kassipoeg, kokkamine ning seiklused takso saamise ja ootamisega.
Eelmine neljapäev aga sai teoks see, mida ma ammu juba unistasin. Et keegi tuleks ja filmiks, kuidas mina & Co korvpalli mängime. Otsa sellega tegi lahti Kiisu. Tänan, kallis! :)
Umbes aasta oli möödas viimasest muusikali vaatamisest, seda kuni eelmise nädala reedeni, mil sai Kiisuga ära vaadatud muusikal Fame. Ei ütle midagi halba! Meeles vaid positiivsed elamused. Kõik need suurepärased tantsunumbrid, võimsad laulud ja koomilised tekstid jäävad minu mällu veel kauaks seda muusikali meenutama. Peale muusikali sai veel parimate sõpradega African Kitchenis istutud. Seoses selle üritusega meenub hetkel Pauli otsimine African Kitchenis, Pauli uue tüdrukuga tutvumine, Kiisu tutvustamine sõpradele, eriti meeliköitvad viskikoksid ning maitsvad rummipallid, šokolaadi tasku lennutamine ning mõnus aafrikapärane muusika!
Laupäeval sai Rakveres perega sünnipäeva peetud ning päev hiljem Kiisuga Rakvere linna peal seigeldud!
Teisipäeval pidasin töö juures oma sünnipäeva, mis läks poole 22ni välja (seda ei juhtu tööl tihti). Ning eile, nagu mainitud, olin tõbine. Tundub, et teisipäeval jõin end haigeks! :P
Aga tegelikult ootab töö tegemist, nii tööl kui ka kodus, nii et pikemalt ma ei hakkagi jahuma! Seda võiks vist ka veel mainida, et varsti hakkan ka koju taas internetti orgunnima...

Sildid: , , , , , ,

Hullumaja!

Täitsa lõpp, ma olen oma seljale liiga teinud. Reedest saadik juba teeb aeg-ajalt valu. Ei saa rahulikult kummardadagi. Kunagi tegi ka natuke valu, aga viimasel ajal oli see mure murtud, nüüd aga jälle. Tuleb vist lähiajal füüsilise tööga rahulikumalt võtta.
Avastasin veel, et selle nädalaga saabki ju september läbi. Järelikult tuleb mul sel nädalal kõvasti kolima hakata. Oktoobrist peab praegune korter vaba olema. Hetkel on tööl hullumaja, nädala lõpus aga kodus siis. Kokkuvõtteks - tuleb hullumeelne nädal!

Sildid: ,

Vanadus või mis?

Mulle heidetakse viimasel ajal ette, et kipun unustama. Kaotasin rahakoti ära ja ei suutnud kaks päeva leida, lõpuks tuli välja et oli kodus laua peal, lihtsalt veidi monitori all peidus. Pillan asju maha - tööriistakohver töö juures, virn cd-plaate, sendid rahakoti vahelt, värava pult. Hakkan vist vanaks jääma! =)

Sildid:

Tööle! :)

Täna lubas lõpuks perearst mu üle kahe nädala taas tööle. Viimati olin tööl 30.jaanuaril. Selline tunne, nagu oleks puhkus kohe olnud, kuigi suht nigel puhkus! :) Nüüd aga igatsen sõpru ja töökaaslasi näha, korvpalli ja sauna ning kõike muud, mida olen pidanud seoses haigusega välistama. Just käisingi ühe sõbraga korvpalli vaatamas ja venna pool pannkooke söömas :)
Aga seda, et ma päris terve olen, ei saa kindlasti veel öelda...

Sildid: , , ,

Aga milleks siis sõbrad on!?

Palavik vist ei kavatsegi mind maha jätta! Ok, sel juhul jätan mina tema maha! Naljata! :)
Aga jah. Eile käisin arsti juures ja pärast ka korra poes! Arsti sõnul ei tohiks ma üldse praeguse ilmaga väljas käia, seepärast ostsin mitmeks päevaks söögi ette ära. Aga midagi ikka unustasin... Aga täna läks üks sõber poodi, kes meil külas oli öösel. Ja sai ka teda ära kasutada siis, heas mõttes muidugi! Tõi poest seda, mida mul oli vaja. Nii et ma ei pidanudki siis välja oma nina pistma täna! :) Loodan, et ka homme ei pea, aga laupäeval juba tahaks!

Sildid: ,

Haiguslehel...

Postitan lihtsalt selle pärast, et liiga suurt auku vahepeal ei tuleks! Ei ole nagu millestki eriti rääkida. Millest siin ikka rääkida, kui põdada neelupõletikku. Istun Rakveres ja ravin ennast. Imelik oli täna lausa jääda Rakverre, samas kui vend läks Tallinna. Tavaliselt oleme ikka koos läinud. Mina lähen Tallinna aga alles kolmapäeval ja siis ka kohe perearsti juurde. Loodan, et olen selleks ajaks terveks saanud ja saan neljapäeval ikka lõpuks jälle tööle minna. Väike palavik on kimbutanud nüüd täpselt kaks nädalat mind igatahes...
Muuseas, mäletan, et aasta aega tagasi täpselt samal ajal olin ka haige, oli nohu, palavik ja vist ka väike köha. Terveks sain tookord siis, kui läksin palavikuga sünnipäevale, kus sai ka saunas käidud... Äkki peaks sama ka seekord tegema? :P
Ahjaa, üleeile olin küsimuse ees: Mis vahe on haigus- ja sinisel lehel? Tuli välja, et need on üks ja sama asi, vanasti oli haigusleht lihtsalt sinist värvi, mistõttu ka mõned ikka veel haiguslehte siniseks leheks kutsuvad.

Sildid:

Olete haige? Arsti juurde saate järgmine nädal! Sobib?

Alles see oli, kui ma imestasin arsti juurde saamise üle. Nüüd jälle! Tuletan meelde siis, et septembri lõpus ma kukkusin jalgpallis õlale ja nii hullusti, et kätt ei saanud liigutadagi järgmine päev ja tugev valu püsis paar nädalat ja lõpuks kui oktoobri lõpus traumatoloogi juurde jutule sain, oli mu käsi põhimõtteliselt korras juba. Tookord läks hästi, aga teinekord ei pruugi nii hästi minna. Nüüd enam see õlg tunda ei anna õnneks, vääna kätt mispidi tahes.
Aga nüüd, eile, helistasin perearstile, et vastuvõtule minna. Ta soovitas registratuuri helistada, et seal teatakse täpsemalt, millal saab. Helistasin. Pakuti järgmist nädalat. Ei meeldinud mulle see variant. Siis küsiti "mis viga?" ja pakuti, et helistaksin homme (loe:täna) hommikul, siis saan tänaseks aja. Helistasin täna kell 8. Öeldi, et järgmiseks nädalaks saab alles. Ütlesin vastu, et eile väideti mulle midagi muud. Siis leiti mulle aeg tänaseks kella 16ks! Vot nii käib elu meil arstimaailmas, vähemalt Tallinnas. Kui peale käid ja väga tahad, siis alles saad seda, mida tahad!
Jah! Ma olen ikka veel tõbine!

Sildid:

Olen haige!

Külm sai must võitu!
Napilt, aga siiski, viimasel hetkel! Väljas läheb just soojemaks, täna ei olnudki enam nii hull. Sadas lausa ilusat valget pehmet lund, aga sellest hoolimata oskas mu tervis täna alla anda. Igatahes tundsin hommikul juba, et neelatada on natuke valus, aga see läks õnneks üle. Nüüd on lugu nii, et palavik kõigub 37.3 - 37.6 vahel ja nina nuuskan iga tunni aja tagant. See on veel tegelikult isegi hästi!
Loodan ruttu terveks saada!
Ei meeldi haige olla!
Olge terved!

Edit kell 2:05
Viimase tunni jooksul olen nüüd 10 korda nuusanud, mul saavad varsti pabertaskurätikud nii otsa!

Sildid:

Jääaeg!

Tuleb välja, et ma vist armastan sellist ilma, nagu praegu on. Miks ma muidu teen omale igasuguseid plaane, mille jaoks mul vaja õue minna. Võiksin ju siin kodus olla ja end mugavalt tunda sellel nädalavahetusel, aga ei. Täna lähen Kalevi spordihalli korvpallimängu Kalev-Nybit ühe sõbraga vaatama, homme päeval lähen õega omale prilliraame ostma, homme õhtuks kutsuti mind külla seltskonnamänge mängima, kuhu ma olin ka nõus minema ning pühapäeval peaksin ma praeguste plaanide järgi minema jällegi külla, arvutialast nõu andma. Ja kui ma esmaspäevaks haigeks pole jäänud, siis peaksin ma tööl olema! Kõige vahvam on veel see, et korter on külm, mul pole küll toatermomeetrit, aga pakun, et siin on 19 vast, mitte rohkem. Elab üle, aga jalad kipuvad külmetama. Kui liigutada end koguaeg, siis pole hullu.
Eile õhtul enne 11st käisin poes, mis on siit umbes 5 minuti kaugusel. Kui poodi jõudsin ei tundnud ma enam oma põski ega nina. Poes oli soe, aga mulle tundus alguses, et vahet ei olegi, kas ma olen ões või poes. Tasapidi hakkas nägu soojenema ja nina vett jooksma. Nuusata eriti ei saanud, nina oli nii hell. Tundus, et vähe tugevamini seda puudutades või nuusates, oleks ta mu näo küljest ära kukkunud.
Nii et kuna mul lähipäevadel plaanid paigas juba, siis võiks ju veel külmemaks minna, saaks end proovile panna. Saaks külma! Emb-kumb, kas mina või ilm! :))
Aga eile ostsin koju väikse külmarohu - hõõgveini! Sellise külmaga on see kui päike suvel rannas, ilma milleta nagu ei tahaks ollagi.
:)

Sildid: , , , ,

Neljapäev!

Oih, ongi neljapäev juba või!? Küll see aeg lendab ikka kiiresti! Aga ehk oli see nädal selle põhjustajaks ka väike haigusepisik. Teisipäeval igatahes tööle ma ei jõudnudki ja eile läksin ka poolest päevast tööle alles. Eile õhtul aga oli jälle väike palavik üleval. Aga mis see väike palavik ikka suurele mehele teeb :P Igatahes täna lähen varsti korvpalli mängima, nagu tavaliselt igal neljapäeval. Homme on aga Eesti Raadio aastapäevapidu Draamatearis. Usun, et saab põnev olema! Aga mitte nii põnev, kui kahel eelneval aastal, ma arvan. Aga eks juba laupäeval olen targem ses osas. Kuna see suht pidulik sündmus ikkagi ja väike teatrietendus ka enne pidu, siis olen homme tööl ülikonnas! Ei mäletagi millal viimati ülikonnas tööl olin... :)

Aga põhjust on ka homme kurvastada, sest üks hea töökaaslane tähistab homme tööl oma viimast tööpäeva...nuuks :´(
Viimasel ajal on üldse kuidagi palju häid töökaaslasi ära läinud või siis töötuba vahetanud. Ei meeldi mulle see asi!

Sildid: , , ,