Palun andke mulle 7 krooni

Täna kossust koju tulles mõtlesin, et lähen käin ka Kristiine kaubanduskeskusest läbi ja et sealt kõnnin otse koju. Kojukõndimisaeg on kuskil 15 minutit, oleneb kui kiiresti kõndida. Täna olin peale korvpalli kuidagi eriti väsinud, nii et tõenäoliselt kõndisin isegi kauem. Ei vaadanud tõesti kella. Aga põhjus, miks ma üldse kirjutama sellest hakkasin, oli see, et tänane kodutee möödus väga kummaliselt. Esiteks tuli poolel teel mulle vastu mingi keskeas mees, kes minuni jõudes, küsis mult midagi... Mul olid kõrvaplapid peas, sellepärast ma ei kuulnud, mida? Võtsin siis ühe kõrvaklapi kõrvast ära, kuulamaks, mis mureks (aimates juba tegelikku mure põhjust). Mees vabandas alguses viisakalt, küll vene, küll eesti keeles ja siis palus mult seitset krooni. Ma aga vastasin automaatselt, et mul ei ole raha kaasas. Mees tänas viisakalt ja läks oma teed. Seejärel edasi kõndides ma mõtlesin, et tõesti-tõesti, mul ei olegi ju sularaha rahakotis, isegi kui oleks tahtnud mehele raha anda. Üldiselt on mul aga välja kujunenud juba selline reaktsioon, et kui raha küsitakse, siis ütlen kohe, et ei ole. Tavaliselt jäetakse siis kohe mind ka rahule. On ka loomulikult juhtunud, et olen andnud raha, aga seejärel olen siis alati mõelnud, et mismõttega ma andsin... et tõenäoliselt ostab ta esimesest poest omale pudeli õllet...
Napilt enne koju jõudmist, tuli aga järgmine tegelane vastu. Tegemist oli minuvanuse vene noorukiga. Mõtlesin juba, et kas järgmine rahakerjaja või? Aga seekord küsiti mult hoopis tuld suitsule. Isegi mitte suitsu ei küsitud, vaid ainult tuld! Sellisel puhul ma aitaksin inimest hea meelega, aga kahjuks ei olnud mul tõesti kotis tikke, välgumihklist rääkimata. Igaksjuhuks otsisin veel koti läbi, et ehk on mingist vanast ajast jäänud kotipõhja tops tikke, aga mida ei olnud, seda ei olnud. Seekord läks siis niiviisi...

Sildid: ,

Kaart automaadis...

Seoses eilse Hansapanga kalaga tuli meelde möödunud nädalavahetus, kui me nägime Kiisuga Tartus üht Hansapanga rahaautomaati "karjumas"! Lähedale jõudes nägime et keegi oli oma kaardi automaati unustanud. Ning seni, kuni me Kiisuga mõtlesime, et mida ette võtta, jõudis rahaautomaat kaardi "ära süüa". Seega oli probleem meie poolt lahendatud! :)

Sildid: ,

Internet juba paistab!

Mul on rõõm kõigile sõpradele ja ülisuur rõõm iseendale teatada, et 11.jaanuari õhtul paigaldakse mulle korterisse Elisa 5-megaline internet! Aega võttis aga asja sai - eile kirjutasin lepingule alla! Hinges kripeldab küll väike okas, aga usun, et see kripeldus kaob aja möödudes. Nimelt, juhul kui ma pean (visatakse välja vms) sealt varem kui 12 kuu möödumisel edasi kolima, tähendab see seda, et ma pean maksma lepingu katkestamise korral (kaasa arvatud seadmete paigaldamine uuele aadressile) nn trahvi 1000 eesti krooni. See raha ei ole minu jaoks väga väike, aga olles optimist, siis ma ei põe eriti kaua selle pärast ja tean, et rabelen alati kõigest välja. Olen siiamaani hakkama saanud, saan ka edaspidi! Nii et jätke meelde - 11.jaanuar! ;)

Sildid: , ,

Õnne jaoks pole palju vaja!

Milline päev! Millised kaks viimast päeva! Hetkel tundub mulle, et miski ei lähe halvasti! Rõõmu järel tuleb uus rõõm!
Eile avastasin, et intenetis on üleval film Zombie võlur, millest ma alles hiljuti rääkisin ja milles ka mina päris mitmel korral kaadris olen! Eile sai seda lühifilmi vist oma 4 korda vaadatud ja enda näitlemiskunsti kümneid kordi vaadatud! Filmi saate otse alla laadida siit! Kvaliteedi üle annab nuriseda, aga kannatab vaadata. Tahaks aga originaalkvaliteedis seda kätte saada! Oeh...mul ei ole lihtsalt sõnu, see oli unustamatu kogemus - osaleda filmivõtetel! Nüüd ma tahan veel rohkem teha oma filmi, mõtted peas igatahes juba liiguvad...
Järgmise nelja päeva ilmaennustus tõi mu näole naeratuse! Läheb jahedamaks! Tavaliselt tunduks see imelikuna, aga praegusel juhul ootan miinuskraade, et maha sadanud lumi jääks püsima, mitte ei sulaks kohe ära. Ja lund lubabki järgmise nädala alguses. Fun!
Just tulin poest, et soetada omale tänane Postimees! Nimelt on seal artikkel, mis sündis tänu ülemuse jutu ja piltidele. Terav silm leiab ka minu sealt piltidelt üles!
Ning viimane ja kõige parem üllatus oli täna see, kui pangakontole laekus jõulupreemia! Viimati jagati siin töö juures seda vist ligi 10 aastat tagasi...

Sildid: , , , ,

Pangakaardid olemas, üürikorter ka peaaegu!

Vahepeal on nii mõndagi märkimisväärset juhtunud!
Kolmapäeval sain kätte uued pangakaardid. Kuna aga vahepeal kaduma läinud rahakott välja ilmus, siis vanade pangakaartidega võin lutsu visata. Aga ma ei mäletagi, mil pangas oleks saanud nii palju allkirju anda. Kui õigesti mäletan, siis kolm lepingutele alla ja kaks allkirja pangakaartide tagaküljele. Kui esimene allkiri tuli suht väärakas, siis viimane tuli juba väga kena. =)
Mis siis veel? Uue elukoha leidsin vist. Kõrvalmajja kohe. Nii et pole vaja pikalt kolida. Korter on suurem ja odavam! Mida sa hing veel ihkad. Kui seal veidi remonti ka teha, siis saaks väga hubase elamise. Kõige ekstreemsem oli muidugi korteri vaatamise juures see, et korteri omanik on venelasest vanaproua, kellega tuli vene keeles hakkama saada. Kes mind paremini tunnevad, need vast teavad, et vene keel ei ole minule meelepärane. Aga tundub, et sain hakkama. Muidugi õnneks tänu sellele, et omanik rääkis ise enamuse ajast ja minu peamine sõna oli lihtsalt "Harašo".
Praegu aga ootan tööpäeva lõppu, mil saab Tartusse põrutada. Kui kauaks, eks seda näitab aeg!
Dasvidanie!

Sildid: ,

Pessimisti seiklused jätkuvad!

Nii, loodame, et see postitus siia ei jää viimaseks! :P
Aga no see, mis minuga täna toimub, ei ole normaalne!
Esiteks siis kodunt linna poole tulema hakates, kui olin liftiga 5ndalt korruselt alla sõitnud, avastasin, et mul jäi rahakott maha. Tavaliselt ma kontrollin alati enne korterist väljumist kolm tähtsat asja üle - rahakott, mobiil ja võtmed! Kuna ma olin üksi kodus ja uksed tuli enda järel sulgeda, siis võtmeid oli seekord raske maha unustada. Mobla sai ilusasti tasku, aga ma ei kujuta ette, kuidas ma rahakoti maha unustasin.
Ok, see selleks. Ma juba pikisilmi ootan päikest. Ja päike tuligi. Täna ta säras! Otse minu silma, kui troll mustamäe teele keeras. Ja ikka mõnusalt kohe säras, madalalt ja otse silma... Ei jäänud mul muud üle kui istekohta vahetada.
Seejärel tuli piletikontroll trolli peale! Hehee, tillist sai, kes iganes kurjad jõud arvasid, et ma sõidan jänest! Ma olen korralik ühistranspordi kasutaja, vähemalt püüan olla. Aga arvake ära, kus mu ID-kaart asub!? Loomulikult rahakoti vahel. Ja nüüd tuletage meelde, mille ma oleks peaaegu koju unustanud! ;) Hetkeks kusjuures rahakoti vahel sobrades käis peast läbi mõte, et tänasele päevale kombekohaselt peaks ID-kaart olema kindlasti nüüd kadunud...aga ei olnudki! Ja peale seda, kui olin oma ID-kaardi ära näidanud, muigasin ma omaette (mõeldes tänasele päevale). Üks, kes mind sel hetkel imeliku näoga vaatas, arvas vist, et ma tõmbasin piletikontrolöri haneks! :D
Nii, kuna ma jooksin sel hetkel ajaga võidu, siis vaatasin, et mis kell on. Käekell näitas pool 3. Mõtlesin: "Hmm, pool 3? Kas mitte ma kodunt ei väljunud pool 3?" Ja siis ma jõllitasin tükk aega veel kella, kuni avastasin, et kell on seisma jäänud! Ma pidin peaaegu naerma hakkama. Mõtlesin, et see ei saa olla tõsi, aga no sekundi seier seisiski. Abiks oli siis mobiil, kust sain teada õige kella aja, mis oli juba 3...
Niisiis! Kui linna jõudsin, ei teadnud ma, kas õde saab hetkel rääkida, nii et tegin vastamata kõne. Tuli välja, et ta oleks saanud küll. Ja minu tehtud vastamata kõne avastas alles pool tundi hiljem ja kui ta mulle helistas, siis poole kõne peal jäi telefon tummaks. Ok, see veel ei tundunud imelik, sest selliseid trikke on ikka tele2&mobiil teinud. Aga kui järgmisel katsel peale paari sõnavahetust viskas mobiil lihtsalt pildi tasku, siis ei jäänud mul muud üle, kui mõtteis vanduda. Oleksin üksi kuskil olnud, oleksin valjusti vandunud, aga ma olin Viru keskuses rahvarohkes kohas. :P
Ok, telefon uuesti sisse lülitatud, avastasin, et telefonil saab aku kohe tühjaks. Kusjuures üks pulk vaheldus aeg-ajalt kahe pulgaga, mida ma polnud oma telefoni puhul näinudki. Kaks varianti: telefon on kas külmast lolliks läinud, või on asi tänases päevas!!!
Ja seda võiks vist ka veel mainida, et kui õega siis ikka õnnelikult kokku olime saanud ja prillipoe poole hakanud minema, siis tekkis kahtlus, et see võib-olla juba 3st kinni. Oleks tavaline päev olnud, poleks ma eriti pabistanud, aga tänase päeva puhul olin pea kindel, et pood ongi kinni, aga näed sa - eksisin! :D Ja nüüd ma olengi uute prilliraamide omanik! ;)
Vähemalt üks hea asi ka täna! :)
Peale seda pole jamasid juhtunud (va veel see, et kui raha automaadist võtsin, siis olid mõtted veel prillipoes ja kui tahtsin jalga kärmelt lasta automaadi juurest, siis tänu uuele softile hakkas automaat karjuma ja ma ei jätnudki oma kaarti automaati). Hetkel olen nüüd töö juures, kus teen aega parajaks ja kus mul mobiil laeb ilusasti! Loodan, et sellest hetkest on nüüd mu päeva pöördepunkt. Peab ikka nüüd endasse optimismi sisendama, ei taha võõrastele inimistele, kellega tunni aja pärast ühes toas viibin, muljet jätta, nagu ma olengi mingi pessimist! :))
Tänan tähelepanu eest!

Sildid: , , , , , ,