Rattahooaeg on alanud

Eelmise nädala esmaspäeval sai jalgratas keldrist välja aetud, kummid täis pumbatud, kett ära õlitatud ja sõit võis alata! Esimesel korral tegin lihtsalt proovisõidu, et kas ratas veel liigub. Möödunud nädalavahetusel sai aga tõsisem matk ette võetud, mille jooksul läbisime jalgrattaga u 61km. Marsruut oli Raasiku - Vetla - Kakerdaja raba - Jäneda - Aegviidu. Kakerdaja rabas sai lisaks veel u 10km pikkune jalgsimatk tehtud! Pilte tegin ka! Nagu kiuste aga, oskas spidomeeter enne matka katki minna (pooleldi minu abiga). Aga selle vea parandasin täna ära ja ostsin Oomipoest uue spidomeetri! Nüüd saab kilomeetreid koguma taas hakata! Eelmisel aastal oli plaan 1000km läbida, aga läbisin poole vähem. Prooviks siis sel aastal sama! Hetkel on plaan ka Roheliste Rattaretkele minna, sealt peaks juba tublid 160km tulema!

Kui juba piltide avaldamiseks läks, siis siin on teile ka esmaspäeva õhtused pildid. Sai Stromkal päikeseloojangut pildistamas käidud... (näed sa

Sildid: , ,

Esimene linnuke kirjas!

Ja ongi mu selle aasta esimene rulluisutamine tehtud! Juhtus see esmaspäeval. Võrreldes kahe eelmise aastaga pea kuu aega varem. Esmaspäeval tuli ootamatult mu plaanidesse vahele ka kolimine (aitasin vennal kolida), aga sellest hoolimata jõudsin veel ka rullima. Üle pika aja, kus talv on vahel olnud, on ikka raskem rullida, aga ei olnud hullu. Isegi väikse vastutuulega punnisin aga edasi ning kui lõpuks koju jõudsin, oli läbitud täpselt umbes 15km. Kui ma oma kurikavala plaani ellu viin, siis on varsti ka mu rulluiskude all sinised dioodid helendamas, mis peaksid eriti pimedas sõites efektsed välja nägema. Natuke silmailu ei teeks igatahes paha, enne pean aga oma plaani teostama. Säärane mõte on juba paar aastat igatahes peas tiksunud.

Eile õhtul käisime sõpradega pildistamas, kuid külm tuul oli see, mis head plaanid kiiresti lõpetas. Veidi sai aga häid pilte ka siiski plõksitud. Näiteks toon teile pildi, kus on säravalt kaunis öötuledes Nukuteater! Märkimisväärne on veel see, et esimest korda katsetasin Pauli fotokat, millest tegin juttu eelmises postituses! Huvilistele veel üks link ka! =)

Esimeste linnukeste alla võib veel liigitada päris mitu asja. Näiteks sai eile õhtul esimest korda praegusest elukohast taarat ära viidud. Nädalavahetusel sai aga esimest korda Kiisu ema (paberite järgi kasuisa) autoga sõidetud. Sõitsime Kiisuga Soomaal ringi, tegime väikse matka ja väikse nn pikniku. Kui viitsin, siis riputan ka nädalavahetusel Viljandimaal tehtud piltidest parimad üles.
Tegelikult on lugu nii, et jube palju on kirjutada, aga jälle on mingi laiskusepisik kallal. Loodetavasti saan sellest peagi võitu!

Edit:
Möödunud nädalavahetusel, täpsemalt 31.märtsil, sai Kiisu vanaema juures ka selle aasta esimene grillimine ära tehtud! Grillvorstid maitsesid väga head! Suve lõpuks on aga nagu tavaliselt, vorstidest kindlasti juba kopp ees ja tahaks ainult liha või kana! :)

Sildid: , , , , ,

Kevadel ihkab hing metsa!

Kevade ja ilusamate ilmade saabudes on loomulik, et järjest rohkem käin matkamas, väljasõitudel või muidu puhkamas. Nii näiteks sain teada, et 11.-13.mail toimub selle aastane Roheliste ratteretk. Eelmine aasta jäi mul vahele, aga sel aastal on jälle tahtmine ratta selga istuda ja kolmepäevane matk sõpradega läbi vändata. Mälestused viiest erinevast Roheliste ratteretkest on mul siiamaani igatahes positiivsed, nii et soovitan soojalt kõigile, kes vähegi rattaga sõidavad, sellest osa võtta!
Ja nii ta läheb... Mida rohkem suve poole, seda rohkem on mul nädalavahetustel plaane. Meenub hetkel eelmise suve üks nädalavahetus, mil oleks tahtnud neljas kohas korraga olla. Tol nädalavahetusel käisin ma sõpradega Läänemaal, ühes puhkemajas lõõgastumas. Samal nädalavahetusel aga kutsuti mind veel ka Saaremaa ringreisile, Lõuna-Eestisse kanuumatkale ja Raplamaale sünnipäeva-, saunapeole. Ei tahtnud ühestki loobuda, aga valik tuli teha...
Hetkel mõtlen, et tahaks väiksema seltskonnaga minna suvel ka Vormsi saarele rattamatkale, aga teades, et seda sama ma mõtlesin ka eelmisel suvel korraldada ja teades, kui märkamatult suvi möödub, siis ei ole siin veel midagi kindlat. Enne tahaks Roheliste ratteretkel ära käia...

Sildid: ,

14.-15. oktoobri jalsimatka päevik

2.oktoober:
Ülemus hakkab planeerima matka Kõrvemaale, mis peaks tulema uus ja huvitav.

5.oktoober:
Ülemus meelitab ka mind jalgsimatkale. Ma ei ole sellest mõttest eriti vaimustuses, kuna väljas juba parajalt külm.

9.oktoober:
Ülemus räägib, et nädalavahtusel tuleb ilus ilm. Ma olen endiselt kõhklev. Pole ma neid ilmaennutajaid kunagi uskunud.

10.oktoober:
Ülemus moosib ikka edasi. Räägin siis ülemusele, et mul on kõige odavam magamiskott, millega on vahest ka suvel külm magada. Ülemus ei jäta jonni ja pakub välja, et toob mulle magamiskoti, millega magatakse andmete järgi ka -20 külmakraadiga. Otsustan seejärel matkajate nimekirjaga liituda.

11.oktoober:
Avastan, et mul pole korralikku matkakottigi ega jalanõusid. Ülemus "lohutab", et sellega tuleb arvestada, et jalad saavad märjaks. Ei ole üldse tore olla. Aga kuna andsin juba lubaduse minna, siis ei murra ka seda.

12.oktoober:
Ülemus toob tööle mulle lubatud magamiskoti.

13.oktoober:
18:00 - Teen poeringi, et matkaks vajalikud söögid-joogid kaasa osta. Ostetud ostud jätan töö juurde, et neid mitte kilplase kombel koju ja jägmine päev uuesti tööle mitte tassida.
23:45 - Jõuan koju ja hakkan matkaks kotti pakkima.

14.oktoober:
3:00 - Leian tee voodisse, et enne matka ka natuke magada.
7:00 - Äratus
8:00 - Tuleb välja, et seljakott on väiksem kui ma arvasin. Korjan kotist vähemvajalikud asjad välja.
8:30 - Nina välja pistes tuleb välja, et nädalaalguses lubatud ilusast ilmast pole märkigi. Vihma sajab.
9:00 - Jõuan töö juurde. Panen söögid-joogid kotti. Meisterdan magamiskoti seljakoti külge.
10:00 - Väljasõit
10:30 - Autoga Kõrvemaa metsade poole sõites tekib küsimus, et kas on mõtet üldse sellise koleda ilmaga rabasse matkama minna.
11:00 - Alustavad 10 uljaspeast matkajat, vihmakeebid seljas, raba vallutamisega.
13:00 - Käed on tänu lakkamatule vihmale jääkülmad. Sõrmed muutuvad kangeks.
14:00 - Riided, alates reitest allapoole, on läbimärjad.
15:00 - Hakkan GPS-seadme järgi orienteerudes grupijuhiks.
16:00 - Jõuame laagripaika.
16:30 - Vihmasadu jääb lõpuks järgi.
17:00 - Telgi ülespanemine. Lõpuks saab ka videokaamerale rakendust leitud.
18:00 - Vihm kimbutab taas meid, aga mitte kauaks.
19:00 - Valmistame leitud seentest sööki, mis maitseb imehästi.
20:00 - Istume lõkke ümber, kuivatame riideid lõkketule soojusega, grillime vorsti, joome kõike mida leidub, laulame.
22:30 - Leian purjakil olles telgi vabalt üles ja jään momentaalselt magama.

15.oktoober:
01:00 - Tajun läbi une, et jube palav on. Leian magamiskoti luku vaevaliselt üles ja teen selle veidi lahti, et mitte palavusse lämbuda.
07:00 - Lükkan jalgadega ennast maeitea juba mitmendat korda telgi üles serva, sest libeda magamiskoti ja kaldepeal magades leian end ikka ja jälle telgi all osas ning jalgu pole kuhugi sirutada.
08:00 - Ametlik äratus.
08:45 - Ajan ka end viimasena üles, muidu lihtsalt pakitakse mind koos telgiga kokku ja jään ühissöögist ilma.
10:00 - Seljakotid seljas, jätkame Jussi järvistu juurest matkamist Aegviidu suunas.
13:00 - Ilm on ilus, aga tekivad uued mured. Õlad on seljakoti kandmisest nii valusad, et silme eest lööb tuld. Jalad muutavad ka järjest raskemaks.
14:30 - Lõpp juba paistab silme ees ja vuhisen kiirkõnnis kõigi imestuseks tagant lonkijate hulgast vaikselt ette otsa välja.
15:00 - Aeg maas! Aegviidu poe tuur.
15:45 - Rong hakkab Tallinna poole veerema.
17:00 - Kodus.
18:00 - Väsimus on tugev. Voodi aga suur, pehme ja mõnus. Uni võtab jalust.
20:00 - Äratususkell, mis segamatult unustatud asjade hulka liigub ja magan edasi, nagu äratust poleks olnudki.

16.oktoober:
3:00 - Ajan ennast voodist püsti ja ei usu oma silmi, kui kella näen.
4:00 - Söön veidi, teen öise dušši, vaatan filmitud videomaterjali.
5:00 - Jään uuesti magama.
8:00 - Ärkan, sest käes on taas tööpäev. Matkast pole peaaegu ühtegi väsimusmärki. Hea tunne, et matk edukalt seljataga ja tervis korras. Ootan järgmist väljakutset!

PS! Ajutiselt näeb matkapilte aadressil http://www.zone.ee/lemkar/

Sildid: , , ,

Tavaline reede

Oi, mul on kohe nii mitu asja südamel, et ei teagi, kust otsast alustada!
Esiteks vist mainiks ära, et nädalavahetusel lähen ma Kõrvemaale jalgsi matkama. Ekstreemseks teevad selle matka telgis magamine ja üle raba kõndimine, mitte laudteed ega ettenähtud matkarada pidi, vaid täiesti omal käel, abiks GPS-seade ja kompass! Tõotab tulla meeliülendav seiklus. Plaanis ka videokaamera kaasa võtta!
Teiseks on paljud kindlasti avastanud, et täna on taas 13.kuupäev ja reede! Millegi pärast peetakse seda päeva vanast ajast ebaõnnelikuks. Minul pole see päev õnneks siiamaani midagi halba toonud. Täiesti tavaline päev, nagu iga teinegi, oma rõõmude ja muredega. Siin kohal mainikski ära tänase päeva negatiivseima uudise. Nimelt helistati hommikul mulle HP esindusest ja teatati, et minu digika remont, mille näidispilte ma alles hiljuti näitasin, läheks maksma u 4500kr. Võite kolm korda arvata, kas ma lasen sellise hinna eest seda remontida või mitte! Öeldi igatahes, et sensori viga...
Ning lõpetuseks... soovitage Kiisule, mida ta mulle kinkida võiks... ma ise ei oska soovida midagi! :P

Sildid: , , ,