Tegusad päevad

11,5 päeva - just nii kaua oli Kiisu Tallinnas. Sai palju tehtud ja nähtud, millest enamus veel rääkimata.
9 päeva - just nii palju on päevi möödunud ajast, mil viimati blogisin.
Kui nüüd keegi järeldab siit seda, et Kiisuga koos olles ei jää mul aega blogimiseks, siis ega ta väga valesti ei arvagi! :P
Aga et mis siis sel ajal toimus...
Kahest esimesest sündmusest sai juba räägitud, milleks olid siis Tanel Padari kontsert Haapsalus ja Volkswageni Linnaring 2007.
Päev hiljem sai Kiisu ja sõpradega käidud Põhja-Kõrvemaal matkamas! Kokku tuli u tubli 11km kõndimist. Matkates digifotokatega möödub aeg väga kiiresti ja vahemaa suht aeglaselt, mis tõttu kulus matkamiseks pea terve päev! Mõned pildid ka mittematkajatele:Kel nüüd tuli isu ka matkama minna, siis ärge korrake minu viga, et panete lühikesed püksid jalga, sest minu jalad olid lõpuks sääskede poolt igatahes täitsa ära söödud. :P
Eelmisel esmaspäeval tegime rattasõidu Stroomi randa. Juhuslikult oli siis päike loojumas ja mul digikas kaasas, nii et sai taas loojangut jäädvustatud. Kiisu sõnul oli vesi isegi soe. Mina, külmakartlik nagu ma olen, ei hakanud aga jalgu märjaks tegema!
Päev hiljem jätkasime sportimisega. Ma panin taas üle pika aja rulluisud jalga, Kiisu hüppas ratta selga ja sõit Pirita teele võis alata. Ilm oli sel päeval mõnusalt soe ja mõõduka tuulega, seega ideaali lähedane!
Eelmisel kolmapäeval tekkis võimalus väikse seltskonnaga sauna minna. Tavaliselt naudin saunaõhtuid, aga kahjuks olin ma tol õhtul väsinud ja uni tikkus silma ning minu äratamise katsed Kiisu poolt ei kandnud vilja. Uni oli võitmatu!
Nädal tagasi käisime aga kinos! Polnud vist oma paar kuud vähemalt juba kinos käinud. Seda suurem elamus oli aga taas filmi suurelt ekraanilt nautida, milleks oli seekord Spiderman 3. Meile Kiisuga meeldis see film väga. Eraldi kiidaks igasuguseid eriefekte!
Töönädala lõpu aga lõpetasin enda jaoks ühe meeldivaima hobiga. Nimelt broneerisin reedeks tund aega bowlingut ning Kiisu sai taas midagi elus esimeset korda järele proovida. Häbi tunnistada, aga esimese mängu Kiisu võitis! :D Teiseks mänguks aga olin visketunnetuse kätte saanud ja tulid skoorid, mis ületasid 140ne ja 150ne punktipiiri! Kiisu parimaks tulemuseks jäi vist 92 punkti, kui ma õigesti mäletan, mis esimese korra kohta pole üldsegi paha!
Laupäeval võtsime teekonna Lembitu ja Kristiina juurde, kus tegime väikse filmiõhtu. Oli meeldivalt mõnus!
Pühapäev möödus koduseinte vahel, sest terve päev olid taevaluugid lahti ja õue ei kippunud meist kumbki. Aga ega sellepärast päev raisku siis ei läinud. Oh ei! Vaatasime päeva jooksul 2 filmi, lisaks õhtul veel vormelit ning päev oligi taas märkamatult õhtusse jõudnud. Tänavuse vormelihooaja kohta mainiks ära, et Hamilton teeb ikka uskumatut sõitu! Hoian talle pöialt edaspidigi, lisaks ootan Räikkoneni võite! Aga kui tahate teada, kellele kõige rohkem pöialt hoian, siis loomulikult ikka Coulthardile, seda juba sellest ajast peale, kui ta Mika Hakkineniga McLareni tiimis võistles! :)
See nädal algas aga piduliku üritusega. Kell 15 lõpetas Tallinna Ülikooli ajaloo eriala Liina ja Katrin. Erilisemaks tegi selle ürituse veel seegi, et otsisin kapinurgast videokaamera välja ja jäädvustasin toimunut. Lähipäevadel peaks video ka töödeldud ja plaadile kirjutatud saama. Aktusele järgnes pidulik söömaaeg Eesti Maja restoranis ning õhtul kell 20 kogunesime St.Patrick'usse Liina lõpetamist tähistama. Koju jõudsime Kiisuga alles südaöö paiku, nii et võite järeldada, et tegemist oli taaskord ühe mõnusa õhtuga.
Teisipäeva hommikul sai tavapärasest varem ärgatud ja Kiisu koos jalgrattaga rongi peale saadetud. Seejärel seadsin mina sammud töö ja rong rattad Tartu suunas, ikka selleks, et Kiisu saaks varsti jälle Tallinna tagasi tulla! ;)

Sildid: , , , , , , , , , , , , , , ,

Soomaa võlud

Nädalaid kestnud vihmased ilmad tõid endaga kaasa üleujutused Soomaal. Kevadel lume sulades võib vaatepilt Soomaal olla veel huvitavam! Eelmisel nädalavahetusel sain oma jalaga seal ringi käidud koos Kiisuga ning tema ema, õe ja vanaemaga. Pildid räägivad rohkem kui tuhat sõna!

Suvel saab kuiva jalaga puu juurde. Üleujutuse ajal võib eemalt vaid puu varju vee pealt imetleda.


Jääb mulje, nagu riigimetsa silt asuks pigem kuskil järves, mitte metsatukas.


Kummikutega saab vees ringi mütata. Ekstreemsus omaette!


Üleujutuse ajal tuleb arvestada ka sellega, et vahepeal kaob autotee vee alla.


Sain teada, et suuremate üleujutuste ajal on toimunud Soomaal kanuude laenutus! Antud kohas oleks saanud ka juba kanuuga sõita.


Lõpetuseks mainin ära, et möödunud pühapäeval käis ka Looduse Omnibuss Soomaal suurt vett vaatamas. Ise ma pole veel Omnibussiga mitte kunagi matkamas käinud, aga plaanis on minna küll, siis kui aeg ja koht on sobiv!

Sildid: ,

Ööd on siin mustad!

Üleeile öösel sai pikk jalutuskäik ette võetud! Eesmärgiga ka kuuvarjutust näha, mis pidi olema väga haruldane! Aga vaatasin mis ma vaatasin seda kuud taevas, midagi eriskummalist ma küll ei märganud... kuu nagu kuu ikka! Huvitav, kas sellepärast oligi see haruldane kuuvarjutus, et seda polnud palja silmaga võimalik näha!?
Teiseks sai merejääl Stroomi rannas käidud...päris pikalt oli ikka meri jääs... ujumiseks oleks pidanud ikka väga kaugele kõndima ja siis oleks vist üle pea ka kohe olnud! Ei, tegelikult, kui nüüd ilma naljata rääkida, siis sai kõnnitud nii kaugele jääl, kus oli näha, et sealt olid talisuplejad vist jääaugus käinud! Siis enam nagu ei kippunud edasi kõndima, kuna oli veel pime ja abilisi poleks ka nagu eriti olnud... ja märjaks poleks tahtnud ka eriti saada, see rohkem suvine lõbu! :)

Sildid: