Elu ilma vee ja elektrita

Räägiks ka vahelduseks oma kodustest tegemistest.
Eelmine nädal esmaspäeval võtsime korterikaaslasega suure ettevõtmise käsile ja koristasime keldrit. Enne ei saanud sammugi keldrisse teha, kola oli kuni ukseni. Nüüd saab rattaid keldrisse lükata ja on veelgi veidi ruumi.
Mõni nädal juba lasi wc-pott vett läbi. Aru ei saanud kust, aga veemõõtja pealt oli näha ja kõrvaga kuulda, et vesi koguaeg kulub, mistõttu sai veekraani pidevalt lahti ja kinni keeratud. Senimaani lootsime omanikele, kes selle poti alles paigaldasid, et tulevad ja teevad korda, aga nähes eile õhtul veemõõtja näitu, kiskusin ise wc-poti lahti ja kukkusin mässama. Tulemus oli positiivne.
Oi, seal korteris juhtub veel igasuguseid seiklusi. Voolukatkestustest olen ma rääkinud. Nii oli näiteks ka eile päevasel ajal vool ära, aga esmaspäeval oli koguni vesi ära. Ostsin igaks juhuks isegi õhtuks veepudeli hambapesuks, aga seda ei läinudki vaja, kuna õhtuks oli vesi tagasi. Tuli välja, et põhjuseks oli see, et naabermaja teise korruse korteris oli veeuputus ja korterielanikke polnud kodus, mistõttu keerati peakraan kinni. Ja nagu kiuste, on loomulikult kahe maja peale ühine peaveekraan...
Üleüldse oleks vaja aga oma toas üks suurem koristus ära teha, aga laiskus on see, mis seda takistab... :P

Sildid:

Esimene linnuke kirjas!

Ja ongi mu selle aasta esimene rulluisutamine tehtud! Juhtus see esmaspäeval. Võrreldes kahe eelmise aastaga pea kuu aega varem. Esmaspäeval tuli ootamatult mu plaanidesse vahele ka kolimine (aitasin vennal kolida), aga sellest hoolimata jõudsin veel ka rullima. Üle pika aja, kus talv on vahel olnud, on ikka raskem rullida, aga ei olnud hullu. Isegi väikse vastutuulega punnisin aga edasi ning kui lõpuks koju jõudsin, oli läbitud täpselt umbes 15km. Kui ma oma kurikavala plaani ellu viin, siis on varsti ka mu rulluiskude all sinised dioodid helendamas, mis peaksid eriti pimedas sõites efektsed välja nägema. Natuke silmailu ei teeks igatahes paha, enne pean aga oma plaani teostama. Säärane mõte on juba paar aastat igatahes peas tiksunud.

Eile õhtul käisime sõpradega pildistamas, kuid külm tuul oli see, mis head plaanid kiiresti lõpetas. Veidi sai aga häid pilte ka siiski plõksitud. Näiteks toon teile pildi, kus on säravalt kaunis öötuledes Nukuteater! Märkimisväärne on veel see, et esimest korda katsetasin Pauli fotokat, millest tegin juttu eelmises postituses! Huvilistele veel üks link ka! =)

Esimeste linnukeste alla võib veel liigitada päris mitu asja. Näiteks sai eile õhtul esimest korda praegusest elukohast taarat ära viidud. Nädalavahetusel sai aga esimest korda Kiisu ema (paberite järgi kasuisa) autoga sõidetud. Sõitsime Kiisuga Soomaal ringi, tegime väikse matka ja väikse nn pikniku. Kui viitsin, siis riputan ka nädalavahetusel Viljandimaal tehtud piltidest parimad üles.
Tegelikult on lugu nii, et jube palju on kirjutada, aga jälle on mingi laiskusepisik kallal. Loodetavasti saan sellest peagi võitu!

Edit:
Möödunud nädalavahetusel, täpsemalt 31.märtsil, sai Kiisu vanaema juures ka selle aasta esimene grillimine ära tehtud! Grillvorstid maitsesid väga head! Suve lõpuks on aga nagu tavaliselt, vorstidest kindlasti juba kopp ees ja tahaks ainult liha või kana! :)

Sildid: , , , , ,

Minust sai lapsehoidja!

Minust on saanud, endalegi ootamatult, lapsehoidja! Küll vähekest aega, aga siiski. Täna läheb kolmas ja ühtlasi viimane päev! Pean ausalt tunnistama, et viimati hoidsin ma väikest last nii pikalt vist alles siis, kui ma ise teismeline olin ja õde minust 6a nooremana hoolitsemist vajas. Õnneks või kahjuks on poiss, kellel ma silma peal hoian, juba 8 aastane ja käib iseseisvalt koolis, nii et sellevõrra on mul kergem. Ja nüüd, kus poiss on kooliteele saadetud, teen aega siin parajaks, et tööle minema hakata. Tavaliselt ma magan veel sellel ajal hoopis ega viitsi/suuda üles end ajada, kuigi äratus on kell 8. Uni on lihtsalt nii magus... Uus kogemus, või õigemini vana traditsiooni meeldetuletus oli täna seegi, kui sõin hommikusööki. Muidu söön alles kella 12 aeg töö juures!
Eile koos poisiga õpitud luuletuse võin teile aga kah soravalt ette kirjutada... :)

Kevad tuleb,
tali läheb,
vulisevad ojad!
Päike juba pilveserval
soojalt, soojalt särab!
Sinilill see põõsa varjus
ärganud on juba.
Puud ja põõsad hiirekõrvus
sosistavad "Kevad"!

Sildid: , , , ,

Elu nagu filmis!

Veeuputused, klaasikillud, lahtine tuli - need on sõnad, mis iseloomustavad minu möödunut nädalavahetust!
Eelmine nädal vahetasime korteris pesumasina välja. Mitte vanema uuema vastu, nagu oleks loogilne, vaid hoopis vastupidi. Ärge küsige miks! Kui aga esimest korda sellega pesu pesti, unustati rõõmsalt äravooluvoolik vanni panna, ja tulemuseks oli see, et terve vannituba ujus pärast. Tegelt seda vaatepilti ma ise ei näinudki, kuna siis mind polnud kodus. Ise aga pesin reedel õhtul pesu ja kui oletasin, et pesu peaks pestud olema ning tahtsin pesu kuivama panna, avastasin vannitoast rõõmsa vaatepildi, kus põrand ujutas mõnusalt. Tänu lävepakule jäid koridor ja köök õnneks kuivaks. Ärge nüüd arvake, et ma ka unustasin vee äravooluvooliku vanni panna. Oh ei! Loomulikult panin. Aga kuna ta oli suht lühike, siis ta hüppas ise vannis välja veesurve ajal ja nii ta läks...
Aga ega see ei jäänud viimaseks vannitoa uputuseks siis! Üks korterikaaslastest kordas laupäeva hommikul minu tegu, minnes ise tööle. Tulemuseks oli taas vooliku vannist välja hüppamine ja poole tunnine vannitoa põranda kuivatamine (õigem oleks vist öelda veest tühjaks kühveldamine). Nende uputuste tagajärjeks oli see, et veel pühapäevalgi oli keldris vesi tilkunud. Mõtlen, et hea ikka, et esimesel korrusel elan. Muidu poleks jõudnud alumiste naabrite kisa ära kuulata...
Laupäeval leidis aset veel selline huvitav sündmus nagu elektripirni maha kukkumine, seda välja keerates. Loomulikult oli siis nii vannitoa kui koridori põrand väikeseid kilde täis! Mõelge, vannitoa põrand! Koht, kus kõige rohkem ollakse paljajalu! Tagajärjeks oligi see, et alles eile Kiisu avastas, et paaripäevane valulik kõndimine oli tingitud justnimelt sellest, et ta oli astunud väikese klaasikillu omale jalga! Tunnen siinkohal end veidi süüdi... Ja ma ei imesta, kui neid kilde leidub veelgi korteris!
Ning et nädalavahetus ikka "täiuslik" oleks, oskasin ma pajakinda gaasipliidi juurde asetada nii, et see võttis leegi üles! Esimese hooga ei osanud muud teha, kui vehkida seda kiirelt edasi-tagasi, et põlev leek ära kustuks... Õnnestus! Seejärel täitus köök paksu vingusuitsuga. Suitsev pajakinnas leidis kärmelt koha kraasikausis veejoa all ning köögi aken ja trepikoja uks said avatuks. Seejärel ei osanud me Kiisuga enam muud teha kui lihtsalt naerda! See kõik tundus lihtsalt uskumatuna. Et mida kõike võib ühe nädalavahetuse jooksul juhtuda...
Võite veel kolm korda arvata, mis pajakindast edasi sai! =)

Sildid: ,

Elu elektrita

Täna saab täpselt nädal päevast, mil mulle koju internet lõpuks pandi. Vahepeal suutsin koguni 4 kuud kodus internetita hakkama saada. Aga mis kasu on internetist, kui pole elektrit? Eile õhtul läks mingi kella seitsme aeg vool ära, kui mind ennast koduski polnud ja täna hommikuks, mil tööle tulin, polnud voolust veel kippu ega kõppu! Kuhu, miks, milleks elekter ära võeti, pole aimugi... Õhtuga võrreldes oli vahepeal millalgi nii palju muutunud, et värav, mis töötab ka ainult elektriga, oli vahepeal lahti kangutatud, nii et ma ei pidanudki tööle tulles kuskilt üle värava ronima.
Aga inimeste automaatne reaktsioon on ikka huvitav! Näiteks eile küünlaga vetsugi minnes panin WCs automaatselt lülitist "tule põlema". Hilisematest üllatustest tasub ära märkida, et hambaid oli väga vastik külma veega pesta, äratuseks pidin kasutama seekord mobiili mitte kellraadiot ning kõige halvem elektripuudumise juures, eriti just talvel, on see, kui (gaasi)küte ei tööta, nii et hommikul säras toatermomeetril 14kraadi sooja vaid! prrr... ja nagu kiuste on nüüd õues ka külmaks kiskunud(-10 keskmiselt). Õnneks on ahi ka korteris olemas, nii et kui õhtul ka ei peaks veel elektrit olema, siis läheb ahju kütmiseks.
Ma oleks nagu ajas tagasi rännanud!

Sildid: ,

Seiklused korteri omanikuga

Oma uue korteri (milles ma nüüd juba natuke üle kolme kuu elanud olen) omanikuga on ikka üksjagu nalja saanud. Näiteks juba mitmel korral pole ta kohale ilmunud siis, kui ta seda lubanud on. Oma asju lubab ta ka sealt koguaeg ära viia, aga pole ta midagi erilist teinud. Eelmisel nädalal palus ta, et ma kuuri ja keldri võtmed talle jätaks. Jätsin! Aga mida õhtul enam polnud, olid võtmed! Nüüd eile talle helistades imestas ta, et kas mul on neid võtmeid vaja või? Loomulikult on! Kartulid, jalgratas, küttepuud peaksid nii mõndagi ütlema...
Lubas eile, et toob täna need võtmed tagasi, aga tundes teda, siis võimalik, et ta toob need alles homme või veel hiljem. Ja no eriti raskeks teeb ikkagi kõige sirgeks rääkimine just keelebarjäär! Mina ei oska vene keelt, tema eesti keelt... Lahe!

Edit:
Pool tundi tagasi helistas just omanik ja imekombel sain tast isegi aru. Kõigest päris muidugi ei saanud, aga jutu mõttest sain ikka aru ja kõige vahvam on see, et minu puisest vene keelest sai tema ka väga hästi aru! Saime kokku lepitud, et 17:20 saame Kaubamaja juures kokku. ..vähemalt nii ma arvan praegu, kui ma midagi valesti aru ei saanud! Irw...

Sildid:

Kodustun...

Elamine võtab mul järjest paremat ilmet! Laupäeval, enne vana-aasta lõppu sai kolma tuba korteris korda tehtud ja vana rämps ja mööbel välja visatud. Ise kolisingi kolmandasse tuppa oma asjadega ja minu endisesse tuppa kolis siis korterikaaslane. Nüüd jäi esimene tuba nn külalistetoaks, mis sai juba aastavahetusel sisse õnnistatud... Ja pean tunnistama, et olen väga rahul uues toas! Ruumi tundub olevat rohkem ning mööbel sai ka hästi ära paigutatud.
Homme peaks vend Tallinnas oma sünnipäeva pidama. Ühes saunas, milles olengi ennegi korra käinud... Eile sain saunas käidud, homme jälle - vahva! Seoses sellega, et vend otsustas Tallinnas sünnipäeva pidada, jään ma nädalavahetusel vist Tallinna, mil tahaks ka gaasipliidi uuema vastu vahetada. Nipet-näpet leidub korteris tegelikult iga päev, mida oleks vaja teha, aga lihtsalt ei jõua või ei viitsi... Remonti, uue tapeedi näol kasvõi esialgu, oleks vaja ka lähitulevikus teha. Eile sai esimesest korda seal korteris ka ahju kütetud. Toad läksid mõnusalt soojaks ja isegi hommikul oli ahi veel suht soe! Õhtul oli nauditav kuulata kuidas puud ahjus praksuvad... Usun et kütan ahju veel lühitulevikus, eriti kui väljas peaks marukülmaks minema, mida praegu küll silmapiiril ei paista...
Ah, mida ma lobisen siin niisama. Ütleks parem midagi asjalikku ka. Nimelt sai koju ühed lisakõlarid ostetud (pisikesed, aga tublid) , nii et nüüd saan kodus filme rahulikult AC3 heliga vaadata, ilma et peaksin koguaeg kõlareid ümber tõstma! Vahepeal jäigi filmide vaatamine kuidagi unarusse, aga nüüd, kus varsti saan ka püsiühenduse koju, saab kõik uuemad head filmid rahuliku südamega järgi vaadatud! :)

Mida vennale kinkida?

Sildid: , ,

Internet juba paistab!

Mul on rõõm kõigile sõpradele ja ülisuur rõõm iseendale teatada, et 11.jaanuari õhtul paigaldakse mulle korterisse Elisa 5-megaline internet! Aega võttis aga asja sai - eile kirjutasin lepingule alla! Hinges kripeldab küll väike okas, aga usun, et see kripeldus kaob aja möödudes. Nimelt, juhul kui ma pean (visatakse välja vms) sealt varem kui 12 kuu möödumisel edasi kolima, tähendab see seda, et ma pean maksma lepingu katkestamise korral (kaasa arvatud seadmete paigaldamine uuele aadressile) nn trahvi 1000 eesti krooni. See raha ei ole minu jaoks väga väike, aga olles optimist, siis ma ei põe eriti kaua selle pärast ja tean, et rabelen alati kõigest välja. Olen siiamaani hakkama saanud, saan ka edaspidi! Nii et jätke meelde - 11.jaanuar! ;)

Sildid: , ,

Haige ja elektrita!

Nädal tagasi, õhtul magama minnes oli jube imelik enesetunne, aga öösel ei saanud eriti üldse magada ja päeval muud ei teinud kui püüdsin rahulikult magada ja pead padjal hoida, sest seda üles tõustes hakkas pea jubedalt lõhkuma, nagu oleks suur pohmell olnud, samas omasin ka päris suurt palavikku (vahepeal 38.1). Hommikul ei osanud aimata, mis tervisega lahti. Tagantjärele mõeldes aga olen suht kindel, et see pidi olema toidumürgitus, sest õhtul oli juba palavik kadunud ja järgmine hommik suht hea olla. Naljaga pooleks võib öelda, et mul oli üks korralik dieedi päev, sest mu päevamenüüsse kuulus vaid 0.5l jogurtit, 1l mahla, 0,5l jäätist ja 100g soolapähkleid!
Samal päeval aga õhtul tõmblesin tõbisena ringi, sest elekter suvatses liiga suure koormuse tõttu ära kaduda. Esmasel uurimisel selgus, et ootamatu pimedus ei tekkinudki selle tõttu, mida oletasin - elektriarvestil oleva kaitsme väljalöömine. Lõpuks peale pikaldast uurimist, juhtmete järgi orienteerumist, teisel pool maja olevas trepikojas peakaitsme järelekontrollimist, naabritelt ja töökaaslastelt nõu küsimist, leidsin vea ikka üles. Üks trepikojas asuv sulavkaitse oli õhtal... Kokku kestis see jama tund aega, mille jooksul sai isegi küünlad põlema pandud, sest olin juba lootust kaotamas... Aga jah - lõpp hea, kõik hea!

Sildid: ,

1 samm edasi, 2 sammu tagasi

Tore ikka, et Paul tegi foorumi, kus saab sõpradega plaane teha. Enam ei lähe tekkinud ideed või mõtted kaotsi. Panen need sinna foorumisse kirja ja sõpradega koos jõuame ka ideede teostuseni... Eriti aktiivseks ja asjalikuks muutub see foorum kindlasti suvel! Praegu ootan aga jaanuari kuist Lõuna-Eesti üritust, mille toimumine oli hetkeks küsimärgi all, aga nüüd on asi kindel, sest puhkemaja sai broneeritud ja üritusest huvitundjaid on juba piisavalt leitud. Nüüd pole mul enam pääseteed, vaja tõsisemalt organiseerima hakata. Kõige ilusa juures on mul aga üks mure - lumi! Tahan lund! Nüüd ja kohe! Linnad on kõik juba ära kaunistatud ja jõulud lähenevad meeletu tempoga, aga seni, kuni pole maa valge lumevaibaga kaetud, ei teki mul ka mingit erilist jõulumeeleolu. Ja ma ei taha mõeldagi selle peale, kui jaanuari kuu lõpus, mil ma lumelauatamist organiseerin, lund maas pole...
Mõned tuttavad on kindlasti märganud, et viimastel nädalatel pole MSNis mind eriti märgata olnud. Ütlen vaid nii palju, et ega lähiajal ei märka ka. Miks? Lihtsalt, siin tööl leidub selliseid inimesi, kes arvavad, et kui MSNis aeg-ajalt räägin, siis töö kannatab selle all. Olgu siis nii! Otsustasin MSNi kasutamisest loobuda. Pole mul seda nii väga vajagi. Mul on mobiiltelefon olemas, seega ei ole ma kättesaamatu ega teised kättesaamatud! Ja seda ka veel, et kui millalgi ma edastasin juba infot, et ma saan koju varsti interneti, siis tänase päeva seisuga olen koju interneti paigaldamise teadmata kaugusele edasi lükanud.

Sildid: , , , ,

Ise küsin, ise vastan

Võimalik, et mõni ootab vastust küsimusele, et mida ma siis avastasin nädal aega tagasi koduõue sisenedes. Eks ma siis räägin...
Nimelt oli kohale veetud suuremas koguses killustikku ja see mööda hoovi laiali aetud. Väga erilise ja märkimisväärsena tundus see sündmus sellepärast, et varem, kui vihma näiteks sadas või lumi sulas, siis oli hoov nagu mudamaastik, mille ületamine oli omaette kunst. Puhaste jalanõudega ülejõudmisest ei saanud väga rääkida, eriti kui sügisel oli mitmepäevane vihmaperiood, mil muudkui kallas ja kallas...
Nüüd on hoov kiviklibuga kaetud ja sadagu minu pärast taevast nüüd ükskõik mida, koduhoovis ringi liikumist see enam ei häiri!

Sildid:

Juttu maast ja ilmast

Täna tööle tulles tekkis peas küsimus, et kas ma ikka ärkasid õigel ajal üles ja et kas mu kell on ikka õige või? Lihtsalt nii pime tundus väljas. Aga eks need talve ilmad ongi sellised, et valget aega nagu eriti polegi. Eks harjun ära, pole hullu! Aga peaasi, et ei juhtuks see, mis ma ükskord unes nägin - et töökaaslased rääkisid, et sel korral hakkab alges märtsi kuus uuesti valgemaks minema, mitte peale jõule! Ja see tundus nii "f***ng reaalne, et ma olin õnnelik, kui ma lõpuks ärkasin ja sain aru, et see oli vaid uni! Unenägudest rääkides, siis viimastel päevadel olen igasuguseid põnevaid ja uskumatuid unenägusid näinud. Unenägude maailm on ikka ettearvamatu! Aga eriti vihaseks teeb mind see, et hommikune äratus katkestab tavaliselt huvitava unenäo just kõige põnevamal hetkel! Sel hetkel tahaks kellraadio juhtme kahekorra keerata nii, et ta ei ärataks enam kunagi... Aga peab mainima, et kahel viimasel hommikul olen ilusasti jälle üles saanud. Ilusasti - see tähendab, et ei maga uuesti peale äratuse kinni panemist edasi. Vahepeal olin jälle lootusetu ja ei saanud kuidagi üles. Loodan, et see oli ajutine nähtus...
Täna on taas neljapäev, uskumatu! Nädal jälle peaaegu läbi. Mäletan veel imehästi, kuidas eelmisel neljapäeval oma parimat mängu korvpallis näitasin, täna jälle see aeg käes. Loodan, et nädalaga pole oma head viskekätt välja maganud! :-) Nädalavahetusel ootab ees minek taas Rakverre vanematele külla. "Vanematele külla"? Hmm...küll see elu on ikka imelik. Esimest korda vist ütlesin nii. Eks ta oli ja jääb minu koduks, aga kuna viimasel ajal olen ma seal harva käinud, siis tundub, et mu kodu on Tallinas. Kuigi õige kodutunne ja lapsepõlve mälestused tulevad ikka ju Rakveres käies meelde. Oijah! Aeg, kuhu sa tõttad?
Eile sain teada, et detsembris tuleb sõber Inglismaalt taas kodumaad külastama. Ja ööbib mõned ööd ka minu juures, vahva! Üks pidu jälle detsembris kindlustatud!
Ja nüüd küsimus lugejatele: Mida ma 13.detsembril teen? ;)
Lõpetuseks mainin ära, et täna hommikul vaatasin tükk aega ühte pilti, mille on joonistanud üks inimene, kes on mulle lühikese aja jooksul tähtsaks inimeseks muutunud, kellega mõtteid jagada! Jutt ei käi Kiisust, aga olgem ausad, Kiisu oskab ka hästi joonistada. :) Aga et see pilt siis... Seda vaadates tekib hinge rahu. Tahaksin olla samasuguse rahu pulbitseva olemusega. Lihtsalt ilus! Kuidas on võimalik nii hästi joonistada (autori hinnagul pole see midagi erilist)? Sünnipoolne anne? Võimalik... Mis andeid mina sel juhul sündides kaasa sain? hmm...jäägu teie otsustada!
autor: cinnamon

Sildid: , , , , , ,

Nädalalõpp läbi, aasta lõpp läheneb!

Iga järgmist Pealtnägijat vaatan ma nüüd poole suurema huviga, sest eelmises korvpalli trennis sain ma palli põrgatada koos Mihkel Kärmasega.
Laupäev möödus mul kõige kallima inimese seltsis. Kahju, et selliseid päevi nii harva esineb. Aga hea, et selliseid päevi tuleb veel ja veel. ;)
Täna oli üle pika aja mul taas selline päev, kus hommikul silmad avades polnud mul algavaks päevaks mitte ühtegi plaani! Viimati sain niimoodi aja maha võetud vist millalgi suvel (ja ma ei liialda!)
Vabast päevast tingituna sai meelde tuletatud mängimisvõlusid, Need For Speed Undergroundi näol!
Hetk tagasi oli huvitav kokkusattumus, kus arvutis võidusõidu lõppedes sattus pilk telerile, mis näitas samuti kihutamist, filmis Gone in 60 seconds.
Hetkel olen kodunt internetis telefoni abil. Püsiühenduse saan loodetavasti umbes 3 nädala pärast... :)
Ja nüüd, läbi aegade raskeim küsimus: Mida ma aastavahetusel teen?

Sildid: , , , ,

Vastik! Vastik! Vastik!

Täna tuleb korteriomanik minu juurde, et maksetest ja muust vajalikust rääkida. Kõik oleks väga tore, kui ma terve päev ei pea vene keelele mõtlema ja enda juttu ette valmistama. Tööd ka ei saa rahulikult teha, mõtted on juba õhtus. Näed sa, oleks pidanud ikka rohkem vene keelt koolis õppima. Omad vitsad peksavad!

Sildid:

Vaba aja kriis!

Avastasin täna hommikul, et peaaegu nädal on nii möödunud, et ma polegi kodus jõudnud midagi märkimisväärset vahepeal teha. Täna õhtul peaks leiduma siiski piisavalt aega, et millegi asjalikuga uues elukohas taas hakkama saada. Ülejäänud õhtud sellest nädalast on juba suht planeeritud. Kolmapäeval peaksin leidma end soolaleivapeol (Lembitu ja Kristiina juures), neljapäeval on üks kindel siht korvpalli mängimine, reedel samuti korvpallitrenn või siis hoopis sõit Tartusse. Juhul, kui reedel püsin Tallinnas, siis lähen laupäeval ikkagi Tartusse, enne aga tahaks hommikul veel midagi asjalikku korda saata. Kui kõik hästi läheb, olen pühapäeva hilisõhtul Tartust tagasi Tallinnas ja ongi taas nädal läbi!
Üleüldse on mul nädalavahetustega väga kitsas käes. Sõpradel, kes ütlevad, et minuga on jube raske midagi planeerida, on vist tõesti õigus. Praegu jagunevadki nädalavahetused u nii, et üks Rakveres vanemate juures, teine Tartus Kiisu juures, kolmas Tallinnas korteris, lootes et saab midagi asjalikku tehtud. Kui aga on mingid erisündmused (sünnipäevad, matkad, reisid, meelelahutusüritused), satub paratamatult mitu asja ühele nädalavahetusele. Eks siis pean kuidagi midagi ümber planeerima... Seda aga, et ma igale poole jõuaks, kuhu ma tahan, ei looda ma juba ammu...
Ja lõpetuseks tooksingi ära näiteks mulle huvipakkuvad korvpallilahingud, mis sel aastal veel tulekul ja milledest mõndasid tahaks ka oma silmaga näha. Eelkõige on see nn tabel mulle endale vajalik, et ma mõnda mängu maha ei magaks. Aga sõbrad, kui kellelgi mõne nimetatud mängu vastu huvi, võtke minuga ühendust - koos on lõbusam!
 • T 24.okt - BC Kalev/Cramo vs Siauliai
  (Saku Suurhall, 19:00)
 • L 28.okt - BC Kalev/Cramo vs Zalgiris
  (Saku Suurhall, 17:00)
 • T 31.okt - BC Kalev/Cramo vs Dalkia/Nybit
  (Kalevi Spordihall, 20:00)
 • T 14.nov - BC Kalev/Cramo vs Liege Basket
  (Saku Suurhall, 20:30)
 • L 18.nov - Rock vs Ventspils
  (TÜ Spordihall, 17:00)
 • T 21.nov - BC Kalev/Cramo vs BC Kyiv
  (Saku Suurhall, 19:00)
 • L 25.nov - BC Kalev/Cramo vs Sakalai
  (Kalevi Spordihall, 17:00)
 • L 9.dets - BC Kalev/Cramo vs Neptunas
  (Kalevi Spordihall, 17:00)
 • P 10.dets - Dalkia/Nybit vs BC Tartu Fausto
  (Audentese Spordikool, 17:00)
 • P 17.dets - Dalkia/Nybit vs Valga Welg
  (Audentese Spordikool, 17:00)

Sildid: , ,

Saag 3

Mu elamine jätab iga päevaga kodus järjest parema mulje. Eile sai lõpuks duššikardinahoidja ostetud, duššikardinad ja vannitoamatt põrandale. Lisaks veel kööki nõude kuivatusrest. Omajagu oli pusimist ka - tuli seina auke puurida, õigeid pikkuseid mõõta ning metalltorusid lühemaks saagida.
Saagimisega seoses tuli aga meelde, et peagi on kinolinadele jõudmas juba teine järg filmile Saw (Saag). Õudusfilmi fännid on kindlasti ka juba SAW III treileri ära vaadanud, aga kui mõnel huvilisel on veel nägemata, siis treileri saab omale arvutisse tõmmata siit!

Sildid: ,

Kellegi vana on mõne jaoks uus!

Huvitav! Hakkasin mõtlema, et kas see on juhus, või saabki mul traditsiooniks vanade ja kasutatud asjade soetamine. Alles rääkisin kasutatuna soetatud digikast, kui täna pean taaskord tunnistama, et juba täna õhtul olen ma taas kahe "uue" asja võrra rikkam. "Uue" all ma pean just silmas siis kellegi "vana". Töölt saan 17'' monitori, mis näitab oma vana väljanägimise poolest ikka veel suht korralikku pilti, samas kui kodus on mul 15'' monitor, mille pilt on udune (kõik, kes seda näevad, küsivad, et kuidas ma seal monitori taga istuda saan). Teiseks "uueks" asjaks on suur madrats, mille soetamisest ma juba ammu mõelnud olen, aga mille soetamiseni ma jõudnud pole. Nüüd aga tegi üks sõber soodsa pakkumise ja ma ei saa sellest loobuda. Seda enam, et uude elukohta oleks korralikku magamisaset hädasti vaja!
Mis siis veel uut? Täna toimub näiteks esmakordselt ER korvpalli treening. Eks siis õhtul olen targem, kui hästi töökaaslased korvpalli mängivad. Millalgi pidi meil igatahes mingi mäng ka tulema sel aastal! Eks siis, kui targem olen, räägin lähemalt. Edasilükkunud jalgpallimatšist Postimehega pole aga ei kippu ega kõppu enam. Veel võiks uudisena ära märkida, et sel nädalavahetusel külastan taas Rakveret. Viimati käisin seal 3 nädalat tagasi (hakkab vist traditsiooniks juba kujunema).
Aga nüüd... monitori koju transportima! =)

Sildid: ,

Kuu ei ole päike!

Vähe sellest, et mul kodus on praegu käed-jalad tööd täis, algas ka töö juures uus nädal töötähetunni all. Ja nii tõenäoliselt nädala lõpuni. Töö juures käib uue foonika ehitus, kodus aga suured koristustööd, ilma milleta seal uues kohas poleks võimalik lihtsalt normaalselt elada. Remondist ärme veel räägi, selleni ma jõuan vast novembris-detsembris heal juhul. Praegu on kodus ka gaasipliidi ja pesumasina paigaldamisega omajagu pusimist. Aga hoolimata sellest, et mul nii kodus kui tööl kiire on, jõuan ikka natukeseks aja maha võtta ja blogisse midagi kirjutada (see oli nüüd kivi Pauli kapsaaeda :P ).
Aga järgmine lõik on pühendatud minu Kiisule. Sest täna on möödas täpselt üks kuu päevast, mis ei unune mul iial. Tänu temale on mu viimane kuu olnud täis rõõme. Vahest ka natuke kurbust, aga see jääb rõõmuhetkede varju. Kõik mis halb, see ununeb, kõik mis hea, püsib meeles. Tänan Kiisu, et mu ellu tulid! ;)

Sildid: , ,

Elame - näeme!

Nii, kui nüüd kõik hästi läheb, siis on mul homme õhtuks kolitud ja vana korter probleemideta üle antud. Pühapäev on kordaläinud siis, kui saab uues elukohas koristatud ja hubasemaks elamist muudetud. Ja kui imesid ei juhtu, siis tuleb järgmine postitus siia esmaspäeva hommikul, mil ma olen kas rõõmus ja õnnelik või väsinud ja masenduses! Eks me näe!

Sildid: ,

Kolimisrõõmud!

Nii! Ja nüüd koju kolima! Ülemus on mul nii mõistev, et lubas mind lausa varem selleks töölt ära. Homme õhtul sama lugu ja nii ka laupäeval päev otsa. Pühapäevaks peaksin olema kolitud! Ja siis tuleb hakata uues kohas majandama. Jube! Remonti võiks ka uues üürikorteris teha, aga kust ma selle aja võtan...

Sildid:

Uued tuuled puhumas!

Hip-hop-hurraa! Täna sain siis uue elukoha võtmed kätte! Nii et homme läheb juba vist väikseks kolimiseks. Täna olen alles töö juures praegu, nii et täna vist ei jõua tõesti kolimisega tegeleda. Aga eks kõige hullem on alles ees. Nädalavahetus on mul igatahes nüüd sisustatud. Igatahes, tuju on hea, tänu Kiisule, nii et mida veel paremat tahta. Ja muide, võimalik, et uude elukohta hangingi omale päriselt ühe kassipoja. Just äsja sain ka ühe pakkumise pooljuhuslikult - kahe ja poole kuune kiisu, on pakkuda nii emast kui isast. Kumba eelistada? Infoks nii palju, et elukohaks saab olema korter ja seega tegemist toakassiga.

Sildid:

Hullumaja!

Täitsa lõpp, ma olen oma seljale liiga teinud. Reedest saadik juba teeb aeg-ajalt valu. Ei saa rahulikult kummardadagi. Kunagi tegi ka natuke valu, aga viimasel ajal oli see mure murtud, nüüd aga jälle. Tuleb vist lähiajal füüsilise tööga rahulikumalt võtta.
Avastasin veel, et selle nädalaga saabki ju september läbi. Järelikult tuleb mul sel nädalal kõvasti kolima hakata. Oktoobrist peab praegune korter vaba olema. Hetkel on tööl hullumaja, nädala lõpus aga kodus siis. Kokkuvõtteks - tuleb hullumeelne nädal!

Sildid: ,

Pangakaardid olemas, üürikorter ka peaaegu!

Vahepeal on nii mõndagi märkimisväärset juhtunud!
Kolmapäeval sain kätte uued pangakaardid. Kuna aga vahepeal kaduma läinud rahakott välja ilmus, siis vanade pangakaartidega võin lutsu visata. Aga ma ei mäletagi, mil pangas oleks saanud nii palju allkirju anda. Kui õigesti mäletan, siis kolm lepingutele alla ja kaks allkirja pangakaartide tagaküljele. Kui esimene allkiri tuli suht väärakas, siis viimane tuli juba väga kena. =)
Mis siis veel? Uue elukoha leidsin vist. Kõrvalmajja kohe. Nii et pole vaja pikalt kolida. Korter on suurem ja odavam! Mida sa hing veel ihkad. Kui seal veidi remonti ka teha, siis saaks väga hubase elamise. Kõige ekstreemsem oli muidugi korteri vaatamise juures see, et korteri omanik on venelasest vanaproua, kellega tuli vene keeles hakkama saada. Kes mind paremini tunnevad, need vast teavad, et vene keel ei ole minule meelepärane. Aga tundub, et sain hakkama. Muidugi õnneks tänu sellele, et omanik rääkis ise enamuse ajast ja minu peamine sõna oli lihtsalt "Harašo".
Praegu aga ootan tööpäeva lõppu, mil saab Tartusse põrutada. Kui kauaks, eks seda näitab aeg!
Dasvidanie!

Sildid: ,

Kõik kordub taas!

Eile õhtul pakkis vend asju kottidesse... Täna hommikul tegeles köögis sama tegevusega venna tüdruk... Seda kõike sellepärast, et juba homme kolivad nad Rakverre. Uskumatu! Vend vahetab elukohta! Ja oleks siis Tallinna siseselt, aga ei... Ta läheb Rakverre! Mulle vist jõuab alles mõne aja pärast see kohale. Ei kujuta ettegi praegu end kõike tegemas, mida varem sai vennaga tehtud - korvpalli mängimine, rulluisutamine jne.Vähe sellest, et vend kolib, tuleb ka mul oktoobriks uus elukoht leida. Ja jälle kordub kõik taas... Õnneks pole vaja mul enam nii palju pakkida, kuna paljud asjad, mis ma venna poole kolisin, on mul endiselt ilusasti pakitud. Tuleb vist tõsiselt oma korteri ostmise peale mõtlema hakata! Kaua võib kolida!? Nüüd siis otsin omale juba seitsmendat elukohta Tallinnas...

Sildid:

Kolitud!

Hämmastav, aga ma nägin täna öösel oma korterit, nüüd võib vist öelda isegi, et oma endist korterit unes...

Sildid:

Lõpupidu!

Ja lähebki täna vist kolimiseks. Võttis aega mis ta võttis, aga pakitud sain oma asjad. Nüüd vaja veel arvuti kokku pakkida ja võib auto järgi asjadele kutsuda. Kuna täna õhtu on suure tõenäolsusega viimane mul siin vanas korteris, siis pean sõpradega ka väikse peokese siin täna maha! Ei taha ju niisama korterit hüljata...

Sildid: ,

Vana lõpp on uue algus!

Mõned loetud päevad veel ja ongi aeg mul Mustamäe korteriga hüvasti jätta. Olgugi, et ma elasin siin ainult pea 2 aastat, sai see korter mulle siiski väga armsaks. Tunnen end siin väga hubaselt ja kindlana. Kahjuks üürikorteritega ongi see mure, et ükspäev nendes elu lõppeb ja tuleb edasi liikuda. Hetkel mul uut kindlat kohta polegi, aga küll ma leian. Tagavaravariant on hetkel vähemalt olemas. Aga ükskõik, kuhu ma ka praegu ei koliks, jään siinset korterit ikkagi veel kaua meenutama. Selle korteriga algas mu täiesti iseseisev elu, varem olin tuba kellegagi alati jaganud ning sündmuseid on olnud palju, mida siit korterist mõtteis endaga kaasa võtta. Oijah, olid ajad! Jätkan nüüd pakkimisega. Arvan, et veerand asjadest on pakitud. Mida lõpu poole jõuan, seda kurvemaks muutun... aga elu läheb õnneks edasi... tulevad uued elukohad ja uued mälestused nendega... loodetavasti veel paremad!

Sildid: ,

Kardan tänast päeva...

Nii, ma ei taha teada, mis täna veel juhtuma hakkab, aga siiamaani on olnud päev ja avastused järgmised:
Külm ülestõusmine; lõdisemine külmas toas; toas akna vahelt tuleb mõnusalt külma tuppa - idee - tuleks ära toppida; köögi akna vahelt tuleb veel rohkem külma, mille järel sulgesin nii köögi kui toa ukse, mis koridori viisid; teksapükstel taskus suur auk; akna toppimine polegi nii lihtne, kuna pole sellist konksuga ora, millega akna vahesse ligi saaks; teksapüksid hakkavad tagumiku pealt rebenema; kell on palju ja vaja palju veel täna teha.
Nüüd tormangi linna, et õega uued prilliraamid osta. Seejärel, kui jõuan, siis tahaks töö juures saunas käia, aga vist ei jõua. Ma olen täna pessimist lihtsat! Ja kell 18 peaksin külas olema, kus tunnen 10st inimesest vaid kahte.
Ootan juba homset!

Sildid: ,

Jääaeg!

Tuleb välja, et ma vist armastan sellist ilma, nagu praegu on. Miks ma muidu teen omale igasuguseid plaane, mille jaoks mul vaja õue minna. Võiksin ju siin kodus olla ja end mugavalt tunda sellel nädalavahetusel, aga ei. Täna lähen Kalevi spordihalli korvpallimängu Kalev-Nybit ühe sõbraga vaatama, homme päeval lähen õega omale prilliraame ostma, homme õhtuks kutsuti mind külla seltskonnamänge mängima, kuhu ma olin ka nõus minema ning pühapäeval peaksin ma praeguste plaanide järgi minema jällegi külla, arvutialast nõu andma. Ja kui ma esmaspäevaks haigeks pole jäänud, siis peaksin ma tööl olema! Kõige vahvam on veel see, et korter on külm, mul pole küll toatermomeetrit, aga pakun, et siin on 19 vast, mitte rohkem. Elab üle, aga jalad kipuvad külmetama. Kui liigutada end koguaeg, siis pole hullu.
Eile õhtul enne 11st käisin poes, mis on siit umbes 5 minuti kaugusel. Kui poodi jõudsin ei tundnud ma enam oma põski ega nina. Poes oli soe, aga mulle tundus alguses, et vahet ei olegi, kas ma olen ões või poes. Tasapidi hakkas nägu soojenema ja nina vett jooksma. Nuusata eriti ei saanud, nina oli nii hell. Tundus, et vähe tugevamini seda puudutades või nuusates, oleks ta mu näo küljest ära kukkunud.
Nii et kuna mul lähipäevadel plaanid paigas juba, siis võiks ju veel külmemaks minna, saaks end proovile panna. Saaks külma! Emb-kumb, kas mina või ilm! :))
Aga eile ostsin koju väikse külmarohu - hõõgveini! Sellise külmaga on see kui päike suvel rannas, ilma milleta nagu ei tahaks ollagi.
:)

Sildid: , , , ,