msn.ee kadumine tekitas segadusi

1.oktoobril 2006 tekkis veebiaadress www.planet.ee. Sellega seoses muutus ka mu blogi aadress - tomlepa.planet.ee/blog. Kuni 30.juunini 2007 töötas paralleelselt ka aadress tomlepa.msn.ee/blog, aga alates 30.juunist eksteerib ainult üks ja õige aadress, milleks on tomlepa.planet.e/blog.
Milleks selline pikk ja keeruline jutt? Eile küsis nimelt minult Margus, et kas ma oma blogi enam ei uuenda. Imestasin, et mis jutt see on. Tuli välja, et probleemiks oli see, et ta otsis mu blogi endiselt msn.ee-aadressilt. Huvi pärast tegin eile väikse kontrolli ja tuli välja, et paaril sõbral on endiselt mu blogi-link vananenud aadressiga!
Aga see on väike mure!
Suurem probleem on hoopis see, et kõik pildid näiteks, mis ma vanasti blogisse lisasin, on nüüd kadunud, kui vanu postitusi lugeda. Põhjus justnimelt selles, et msn.ee aadressit enam ei eksisteeri (samal põhjusel oli mu blogil vahepeal ka ülataust kadunud). See tähendab omakorda seda, et ma peaksin kõik oma vanad postitusd üle käima ja veebiaadresid postitustes ära muutma. Jõudu mulle! :P

Sildid: ,

Elu elektrita

Täna saab täpselt nädal päevast, mil mulle koju internet lõpuks pandi. Vahepeal suutsin koguni 4 kuud kodus internetita hakkama saada. Aga mis kasu on internetist, kui pole elektrit? Eile õhtul läks mingi kella seitsme aeg vool ära, kui mind ennast koduski polnud ja täna hommikuks, mil tööle tulin, polnud voolust veel kippu ega kõppu! Kuhu, miks, milleks elekter ära võeti, pole aimugi... Õhtuga võrreldes oli vahepeal millalgi nii palju muutunud, et värav, mis töötab ka ainult elektriga, oli vahepeal lahti kangutatud, nii et ma ei pidanudki tööle tulles kuskilt üle värava ronima.
Aga inimeste automaatne reaktsioon on ikka huvitav! Näiteks eile küünlaga vetsugi minnes panin WCs automaatselt lülitist "tule põlema". Hilisematest üllatustest tasub ära märkida, et hambaid oli väga vastik külma veega pesta, äratuseks pidin kasutama seekord mobiili mitte kellraadiot ning kõige halvem elektripuudumise juures, eriti just talvel, on see, kui (gaasi)küte ei tööta, nii et hommikul säras toatermomeetril 14kraadi sooja vaid! prrr... ja nagu kiuste on nüüd õues ka külmaks kiskunud(-10 keskmiselt). Õnneks on ahi ka korteris olemas, nii et kui õhtul ka ei peaks veel elektrit olema, siis läheb ahju kütmiseks.
Ma oleks nagu ajas tagasi rännanud!

Sildid: ,

Minu Elisa

Jõudsin vahepeal juba hõisata, et saan interneti koju 11.jaanuaril, aga tundub, et kauaoodatud sündmus lükkub minust olenemata põhjustel edasi, sest avastasin täna postkastis sellise kirja:

Teie tellimus viibib seoses "Viibib 05.01.2007:Vaskkaablipaari ehitusaega majani pole veel teada, täpsem paigaldusaeg selgub 12.01.07.a.
Vabandame viivituse pärast!". Kliendiseadme paigalduse aeg lepitakse Teiega täiendavalt kokku telefoni teel. Palume vabandust viivituse pärast.

Tervitusega,

Sinu Elisa


Einoh, ma ei ütle enam midagi...

Sildid:

Internet juba paistab!

Mul on rõõm kõigile sõpradele ja ülisuur rõõm iseendale teatada, et 11.jaanuari õhtul paigaldakse mulle korterisse Elisa 5-megaline internet! Aega võttis aga asja sai - eile kirjutasin lepingule alla! Hinges kripeldab küll väike okas, aga usun, et see kripeldus kaob aja möödudes. Nimelt, juhul kui ma pean (visatakse välja vms) sealt varem kui 12 kuu möödumisel edasi kolima, tähendab see seda, et ma pean maksma lepingu katkestamise korral (kaasa arvatud seadmete paigaldamine uuele aadressile) nn trahvi 1000 eesti krooni. See raha ei ole minu jaoks väga väike, aga olles optimist, siis ma ei põe eriti kaua selle pärast ja tean, et rabelen alati kõigest välja. Olen siiamaani hakkama saanud, saan ka edaspidi! Nii et jätke meelde - 11.jaanuar! ;)

Sildid: , ,

Enne ja nüüd

Enne:
Tööpäev lõppenud, läksin koju. Panin arvuti käima, läksin internetti. Panin muusika arvutist mängima. Lugesin internetis saabunud kirju, käisin huvipakkuvates foorumites, rääkisin msnis poole ööni juttu. Ahjaa, ja vahel tuli meelde ka, et kõht on tühi ja vahest isegi viitsisin süüa teha...

Nüüd:
Tööpäev lõppenud, lähen teist tööd tegema. Koju jõuan alles pimedas. Koju jõudes panen arvuti käima ja muusika mängima. Läheks internetti, aga... internetti enam pole! Panen huvi pärast teleka käima, mida varem juhtus harva. Igavuse peletamiseks teen süüa. Isegi koristan vahest! Magama saan juba keskööst, rõhutan sõna juba!

Kokkuvõtteks:
Ilma internetita on ikka jube imelik olla. Alguses ei oskagi kohe midagi arvuti taga teha. Esimest korda üle ma ei tea kui pika aja juhtus eile selline imelik asi, et õhtul ei pannudki üldse enam arvutit tööle. Ei näinud nagu vajadust...
Ja nüüd on juba kolm nädalat täis, kus ma käin ka teist tööd tegemas, mitte igapäev, aga nii kui vaba aega leidub. See on väsitav, aga tasuv.
Ja miks mul on selline tunne, et elu läheb allamäge mul praegu? Internet võeti ära, oktoobrist võetakse ka elukoht ära, töökoht on veel alles...hmm, huvitav kui kauaks? Aga on üks põhjus, miks ma veel elurõõmus olen. Mõned teavad seda! =)

Sildid: , ,