Kus on suvi?

Ma ei saa aru. Suvi varsti juba poolenisti läbi, aga mida pole, need on soojad suveilmad. Need mõned ilusad ilmad, mis juunis olid, on juba meelest läinud. Tunnen lausa neile kaasa, kes praegu nende vihmaste ilmadega puhkavad. Minu puhkuseni on õnneks veel natuke aega, nii et loodetavasti kavatseb suvi Eestisse tagasi selleks ajaks tulla! :)

Sildid:

Tegusad päevad

11,5 päeva - just nii kaua oli Kiisu Tallinnas. Sai palju tehtud ja nähtud, millest enamus veel rääkimata.
9 päeva - just nii palju on päevi möödunud ajast, mil viimati blogisin.
Kui nüüd keegi järeldab siit seda, et Kiisuga koos olles ei jää mul aega blogimiseks, siis ega ta väga valesti ei arvagi! :P
Aga et mis siis sel ajal toimus...
Kahest esimesest sündmusest sai juba räägitud, milleks olid siis Tanel Padari kontsert Haapsalus ja Volkswageni Linnaring 2007.
Päev hiljem sai Kiisu ja sõpradega käidud Põhja-Kõrvemaal matkamas! Kokku tuli u tubli 11km kõndimist. Matkates digifotokatega möödub aeg väga kiiresti ja vahemaa suht aeglaselt, mis tõttu kulus matkamiseks pea terve päev! Mõned pildid ka mittematkajatele:Kel nüüd tuli isu ka matkama minna, siis ärge korrake minu viga, et panete lühikesed püksid jalga, sest minu jalad olid lõpuks sääskede poolt igatahes täitsa ära söödud. :P
Eelmisel esmaspäeval tegime rattasõidu Stroomi randa. Juhuslikult oli siis päike loojumas ja mul digikas kaasas, nii et sai taas loojangut jäädvustatud. Kiisu sõnul oli vesi isegi soe. Mina, külmakartlik nagu ma olen, ei hakanud aga jalgu märjaks tegema!
Päev hiljem jätkasime sportimisega. Ma panin taas üle pika aja rulluisud jalga, Kiisu hüppas ratta selga ja sõit Pirita teele võis alata. Ilm oli sel päeval mõnusalt soe ja mõõduka tuulega, seega ideaali lähedane!
Eelmisel kolmapäeval tekkis võimalus väikse seltskonnaga sauna minna. Tavaliselt naudin saunaõhtuid, aga kahjuks olin ma tol õhtul väsinud ja uni tikkus silma ning minu äratamise katsed Kiisu poolt ei kandnud vilja. Uni oli võitmatu!
Nädal tagasi käisime aga kinos! Polnud vist oma paar kuud vähemalt juba kinos käinud. Seda suurem elamus oli aga taas filmi suurelt ekraanilt nautida, milleks oli seekord Spiderman 3. Meile Kiisuga meeldis see film väga. Eraldi kiidaks igasuguseid eriefekte!
Töönädala lõpu aga lõpetasin enda jaoks ühe meeldivaima hobiga. Nimelt broneerisin reedeks tund aega bowlingut ning Kiisu sai taas midagi elus esimeset korda järele proovida. Häbi tunnistada, aga esimese mängu Kiisu võitis! :D Teiseks mänguks aga olin visketunnetuse kätte saanud ja tulid skoorid, mis ületasid 140ne ja 150ne punktipiiri! Kiisu parimaks tulemuseks jäi vist 92 punkti, kui ma õigesti mäletan, mis esimese korra kohta pole üldsegi paha!
Laupäeval võtsime teekonna Lembitu ja Kristiina juurde, kus tegime väikse filmiõhtu. Oli meeldivalt mõnus!
Pühapäev möödus koduseinte vahel, sest terve päev olid taevaluugid lahti ja õue ei kippunud meist kumbki. Aga ega sellepärast päev raisku siis ei läinud. Oh ei! Vaatasime päeva jooksul 2 filmi, lisaks õhtul veel vormelit ning päev oligi taas märkamatult õhtusse jõudnud. Tänavuse vormelihooaja kohta mainiks ära, et Hamilton teeb ikka uskumatut sõitu! Hoian talle pöialt edaspidigi, lisaks ootan Räikkoneni võite! Aga kui tahate teada, kellele kõige rohkem pöialt hoian, siis loomulikult ikka Coulthardile, seda juba sellest ajast peale, kui ta Mika Hakkineniga McLareni tiimis võistles! :)
See nädal algas aga piduliku üritusega. Kell 15 lõpetas Tallinna Ülikooli ajaloo eriala Liina ja Katrin. Erilisemaks tegi selle ürituse veel seegi, et otsisin kapinurgast videokaamera välja ja jäädvustasin toimunut. Lähipäevadel peaks video ka töödeldud ja plaadile kirjutatud saama. Aktusele järgnes pidulik söömaaeg Eesti Maja restoranis ning õhtul kell 20 kogunesime St.Patrick'usse Liina lõpetamist tähistama. Koju jõudsime Kiisuga alles südaöö paiku, nii et võite järeldada, et tegemist oli taaskord ühe mõnusa õhtuga.
Teisipäeva hommikul sai tavapärasest varem ärgatud ja Kiisu koos jalgrattaga rongi peale saadetud. Seejärel seadsin mina sammud töö ja rong rattad Tartu suunas, ikka selleks, et Kiisu saaks varsti jälle Tallinna tagasi tulla! ;)

Sildid: , , , , , , , , , , , , , , ,

Elamusterohke nädalalõpp

Neljapäeval oli mul üle pika aja üks väga kahtlane kõne. Helistas keegi naine ja väitis, et ta helistab kuskilt politseist ja ütles, et oleks vaja, et ma Pärnu mnt Politseimajja tuleksin (vana Kalevivabrik). Päev ega kelleaeg polnud oluline. Kuna mul nädalalõpp oli planeeritud juba, siis valisin ajaks tänase päeva ja õhtuse kellaaja, kell 17. Kõne ajal küsisin ka, kuhu ma täpsemalt täna tulema pean ja misasjus. Esimesele küsimusele sain ammendava vastuse, aga teisele vastati, et kui tulen, siis näidatakse ja räägitakse. Mida näidetakse ja miks on minuga vaja millestki rääkida, jäigi mul segaseks. Ja miks üldse helistatakse mulle politseist, mitte ei saadeta postiga kutset koju? Hämming tekkis mul aga juba enne kõne vastuvõtmist, sest tegemist oli salastatud numbriga! Kas keegi tegi mulle tüngakõne, või helistabki politsei salastatud numbriga, selgub juba täna õhtul.
Õhtul sai käidud korvpalli mängimas, nagu ikka neljapäeviti. Märkimisväärt on aga fakt, et sai mängitud kolm mängu kaks kolme vastu. Ja mina koos endise korterikaaslasega kahekesi mängides võitsime 2 mängu kolmest! Rahulolu missugune!
Reedel oli mul aga nii lühike tööpäev, mille sarnast ma ei mäletagi. 2,5h pikkune tööpäev tundus olematuna, kuigi veidi jõudsin selle ajaga ka tööd teha. Põhjus, miks nii vähe reedel tööl viibisin, oli see, et vend sai haiglast välja ja oli vaja Rakverre ta sõidutada. Lõpuks kujunes see peaaegu nagu pere kokkutulekuks, kui haigla ette kogunesid ükshaaval ja erinevast ilmakaarest isa, õde, mina ja lõpuks haiglahoonest vend.
Õhtu jätkus ühelt poolt positiivselt, teiselt poolt negatiivselt. Negatiivne oli see, et ilm keeras ära. Vihma hakkas päris tugevasti sadama! Üldiselt mul aga vihma vastu midagi ei ole, nii et pikemalt ei virise. Positiivseks tegi aga õhtu loomulikult Kiisu tulek Tartust bussiga nädalavahetuseks Rakverre!
Emotsionaalselt viis mind laupäeval endast aga täiesti välja meie oma film Klass. Üheltpoolt tagantjärele mõeldes võib muidugi öelda, et väga hea film, eriti eesti filmi kohta. Tundub väga reaalsena, mitte nagu enamus filmid, kus pingutatakse igas olukorras üle, nii näitlejate kui stenaristi poolt. Lõpp oli sellesmõttes õiglane, et halvad said väärilise karistuse, aga ei... Film paneb tõsiselt mõtlema, et kas sellist elu me tahamegi? Milleks on vaja vägivalda? Ma vihkan vägivalda! Üks asi on lihtsalt lõõpimine ja norimine, aga vägivallast ma aru ei saa... Ja ma ei suuda rohkem sellele filmile mõeldagi, lähen taas endast välja!
Peale seda filmi ma arvasin, et see õhtu ma enam ei naerata, aga õhtune teatrietendus Kuidas elad? ... Ann?! oli nii hea, et olin õhtul taas hea tuju etalon ise! Soovitan seda etendust kõigile, nii vanadele kui noortele, nii teatrisõpradele kui -vaenlastele! Väga huvitavalt oli ka publik etendusega seotud! Ja lõpuks saan ka omaette muheleda, et sain renoveeritud Rakvere teatris ära käidud!
Aga teatriskäik ei hõlmanud endas ainult etendust, vaid ka mobiili ärakadumist. Etenduse algul paluti mobiilid välja lülitada, nii ma siis tegin (tegelt panin hääletu peale litsalt) ja siis ma tundsin, et ma ei saanud mobiili korralikult taskusse tagasi lükatud. Aga ma jätsin mobiili rahulikult sinnapaika, teades, et ega ta kuhugi vahepeal ei kao ja asusin etendust jälgima. Etenduse vaheajal kohvikus aga avastasin, et mobiili taskus ei olegi.Õnneks saali tagasi minnes oli mobiil endiselt põrandat kaunistamas, minu istmest ühe koha võrra eemal. Seekord lõppes mobiili kadumine õnnelikult.
Pühapäevast meenuvad vaid negatiivsed elamused. Esiteks see, et pidin katuselt antenni ja toru alles tuues peaaegu alla lendama. Teiseks see, et tegin oma igapäevase jope katki ja määrisin mingi möginaga ära! Kolmandaks see, et pidin Kiisut jälle bussi peale saatma, teadmata, millal teda taas jälle näen. Ning lõpetuseks avastasin veel enne Tallinna sõitmist, et mu mp3-mängijal on aku tühjaks saanud ja nii palju siis muusika kuulamisest bussisõidu ajal. Aga tegelikult meenus mulle just, et ma polegi oma suht uuest mp3-mängijast midagi maininud. Kel huvi, siis riista täpsem mudel on Acme V-200X. Ise olen siiamaani väga rahul selle ostuga (mingi kuu aega olen seda juba mängitanud).

Sildid: , , , , , , ,

Kiisu vaheaeg on lõppemas...

Sellised ilusad ilmad nagu praegu on, tõmbavad nagu magnetina loodusesse pildistama! Täna õhtul sõidame Kiisuga Rakverre ja kuri plaan on mul venna digikas ka kaasa võtta, et nädalavahetusel siis häid pilte klõpsida! Kas ka hetkelised plaanid õnnetuvad, ei tea. Elame - näeme!
Ja ongi nädal möödas sellest õhtust kui Kiisu Tallinna minu juurde tuli. See tähendab ühtlasi ka seda, et märkamatult on Kiisu vaheaeg mööda läinud. Loodan vaid, et talle meeldis see vaheaeg sellisena, nagu ta oli... Alati saaks muidugi paremini. Aga usun, et need kaks sünnipäevapidu, uisutamine, shoppimised, eilne hilisõhtune jalutuskäik ja pildistamine Vanalinnas jm jätsid Tallinnas veedetud vaheaega positiivse jälje.
Imelik, aga mul on hommikust siiamaani veel uni silmis. Sulgedes silmad, tunnen kuidas silmad puhkavad ja kuidas ma praegu hea meelega magaks. Unest hoolimata suutsin tööl täna asjalik olla ja lähengi nüüd teenitult nädalavahetust nautima!
Päikest kõigile!

Sildid: , , ,

Viljandimaa ootab mind

Nädalavahetus juba paistab! Ja see tähendab seda, et taas suundun Viljandimaa poole, Kiisu vanaema juurde! Igatsus Kiisut näha on jälle kuidagi kahtlaselt suur! Erilisi plaane ei tee, vaatan mis nädalavahetus ise endaga kaasa toob... Minu jaoks on ilm vastikult külmaks läinud, aga loodan ellu jääda. Tagasi naasen tõenäoliselt alles esmaspäeval, nii et vahepeal ma ei blogi! :P
Mainida võiks veel seda, et mina kui sauna nautija, saan laupäeval 2 nädala jooksul juba neljandat korda sauna! Mmm..."Viska leili, leil on tervisele hää..."!

Sildid: , ,

Ühepäeva talv

Lumi tuli maha ja valgeks läks maa,
kuid sellist vaatepilti enam näha ei saa!Rakvere, 14.01.07

Sildid:

Õnne jaoks pole palju vaja!

Milline päev! Millised kaks viimast päeva! Hetkel tundub mulle, et miski ei lähe halvasti! Rõõmu järel tuleb uus rõõm!
Eile avastasin, et intenetis on üleval film Zombie võlur, millest ma alles hiljuti rääkisin ja milles ka mina päris mitmel korral kaadris olen! Eile sai seda lühifilmi vist oma 4 korda vaadatud ja enda näitlemiskunsti kümneid kordi vaadatud! Filmi saate otse alla laadida siit! Kvaliteedi üle annab nuriseda, aga kannatab vaadata. Tahaks aga originaalkvaliteedis seda kätte saada! Oeh...mul ei ole lihtsalt sõnu, see oli unustamatu kogemus - osaleda filmivõtetel! Nüüd ma tahan veel rohkem teha oma filmi, mõtted peas igatahes juba liiguvad...
Järgmise nelja päeva ilmaennustus tõi mu näole naeratuse! Läheb jahedamaks! Tavaliselt tunduks see imelikuna, aga praegusel juhul ootan miinuskraade, et maha sadanud lumi jääks püsima, mitte ei sulaks kohe ära. Ja lund lubabki järgmise nädala alguses. Fun!
Just tulin poest, et soetada omale tänane Postimees! Nimelt on seal artikkel, mis sündis tänu ülemuse jutu ja piltidele. Terav silm leiab ka minu sealt piltidelt üles!
Ning viimane ja kõige parem üllatus oli täna see, kui pangakontole laekus jõulupreemia! Viimati jagati siin töö juures seda vist ligi 10 aastat tagasi...

Sildid: , , , ,

1 samm edasi, 2 sammu tagasi

Tore ikka, et Paul tegi foorumi, kus saab sõpradega plaane teha. Enam ei lähe tekkinud ideed või mõtted kaotsi. Panen need sinna foorumisse kirja ja sõpradega koos jõuame ka ideede teostuseni... Eriti aktiivseks ja asjalikuks muutub see foorum kindlasti suvel! Praegu ootan aga jaanuari kuist Lõuna-Eesti üritust, mille toimumine oli hetkeks küsimärgi all, aga nüüd on asi kindel, sest puhkemaja sai broneeritud ja üritusest huvitundjaid on juba piisavalt leitud. Nüüd pole mul enam pääseteed, vaja tõsisemalt organiseerima hakata. Kõige ilusa juures on mul aga üks mure - lumi! Tahan lund! Nüüd ja kohe! Linnad on kõik juba ära kaunistatud ja jõulud lähenevad meeletu tempoga, aga seni, kuni pole maa valge lumevaibaga kaetud, ei teki mul ka mingit erilist jõulumeeleolu. Ja ma ei taha mõeldagi selle peale, kui jaanuari kuu lõpus, mil ma lumelauatamist organiseerin, lund maas pole...
Mõned tuttavad on kindlasti märganud, et viimastel nädalatel pole MSNis mind eriti märgata olnud. Ütlen vaid nii palju, et ega lähiajal ei märka ka. Miks? Lihtsalt, siin tööl leidub selliseid inimesi, kes arvavad, et kui MSNis aeg-ajalt räägin, siis töö kannatab selle all. Olgu siis nii! Otsustasin MSNi kasutamisest loobuda. Pole mul seda nii väga vajagi. Mul on mobiiltelefon olemas, seega ei ole ma kättesaamatu ega teised kättesaamatud! Ja seda ka veel, et kui millalgi ma edastasin juba infot, et ma saan koju varsti interneti, siis tänase päeva seisuga olen koju interneti paigaldamise teadmata kaugusele edasi lükanud.

Sildid: , , , ,

Juttu maast ja ilmast

Täna tööle tulles tekkis peas küsimus, et kas ma ikka ärkasid õigel ajal üles ja et kas mu kell on ikka õige või? Lihtsalt nii pime tundus väljas. Aga eks need talve ilmad ongi sellised, et valget aega nagu eriti polegi. Eks harjun ära, pole hullu! Aga peaasi, et ei juhtuks see, mis ma ükskord unes nägin - et töökaaslased rääkisid, et sel korral hakkab alges märtsi kuus uuesti valgemaks minema, mitte peale jõule! Ja see tundus nii "f***ng reaalne, et ma olin õnnelik, kui ma lõpuks ärkasin ja sain aru, et see oli vaid uni! Unenägudest rääkides, siis viimastel päevadel olen igasuguseid põnevaid ja uskumatuid unenägusid näinud. Unenägude maailm on ikka ettearvamatu! Aga eriti vihaseks teeb mind see, et hommikune äratus katkestab tavaliselt huvitava unenäo just kõige põnevamal hetkel! Sel hetkel tahaks kellraadio juhtme kahekorra keerata nii, et ta ei ärataks enam kunagi... Aga peab mainima, et kahel viimasel hommikul olen ilusasti jälle üles saanud. Ilusasti - see tähendab, et ei maga uuesti peale äratuse kinni panemist edasi. Vahepeal olin jälle lootusetu ja ei saanud kuidagi üles. Loodan, et see oli ajutine nähtus...
Täna on taas neljapäev, uskumatu! Nädal jälle peaaegu läbi. Mäletan veel imehästi, kuidas eelmisel neljapäeval oma parimat mängu korvpallis näitasin, täna jälle see aeg käes. Loodan, et nädalaga pole oma head viskekätt välja maganud! :-) Nädalavahetusel ootab ees minek taas Rakverre vanematele külla. "Vanematele külla"? Hmm...küll see elu on ikka imelik. Esimest korda vist ütlesin nii. Eks ta oli ja jääb minu koduks, aga kuna viimasel ajal olen ma seal harva käinud, siis tundub, et mu kodu on Tallinas. Kuigi õige kodutunne ja lapsepõlve mälestused tulevad ikka ju Rakveres käies meelde. Oijah! Aeg, kuhu sa tõttad?
Eile sain teada, et detsembris tuleb sõber Inglismaalt taas kodumaad külastama. Ja ööbib mõned ööd ka minu juures, vahva! Üks pidu jälle detsembris kindlustatud!
Ja nüüd küsimus lugejatele: Mida ma 13.detsembril teen? ;)
Lõpetuseks mainin ära, et täna hommikul vaatasin tükk aega ühte pilti, mille on joonistanud üks inimene, kes on mulle lühikese aja jooksul tähtsaks inimeseks muutunud, kellega mõtteid jagada! Jutt ei käi Kiisust, aga olgem ausad, Kiisu oskab ka hästi joonistada. :) Aga et see pilt siis... Seda vaadates tekib hinge rahu. Tahaksin olla samasuguse rahu pulbitseva olemusega. Lihtsalt ilus! Kuidas on võimalik nii hästi joonistada (autori hinnagul pole see midagi erilist)? Sünnipoolne anne? Võimalik... Mis andeid mina sel juhul sündides kaasa sain? hmm...jäägu teie otsustada!
autor: cinnamon

Sildid: , , , , , ,

Esimene lumi - talv pole enam kaugel!

Ja ongi selle aasta esimene lumi nähtud! Pole veel november käeski, aga Rakveres näiteks sajab täna laia lund. Vahva! Mõtlesin, et huvitav, millal eelmisel aastal esimene lumi maha tuli. Oma blogit sirvides leidsin eelmise aasta postituse esimesest lumest, mille põhjal oletan, et sel aastal sadas esimene lumi päev-kaks hiljem maha... Seoses lumega tuli nüüd meelde, et talvel on ees järjekordne lumelauatamise üritus Lõuna-Eestis, seekord siis juba kolmandat aastat järjest. Kas võib juba nimetada seda mõnes mõttes siis traditisooniks?
Rõõmsaks teeb täna meele aga see, et saab üle pika aja taas bowlingut minna sõpradega mängima. Viimati mängisin, julgen pakkuda, vist augustis bowlingut. Kõige selle toreda juures on aga ka üks miinus - tõeline "koera ilm" on õues! Seega tuleb täna eriti märg olemine...
Rakverest tõin täna vajalikud puuduolevad ülikonna riided, nii et nüüd saan südamerahus reedest muusikali ootama jääda! Tegelikult süda juba ammu puperdab, sest tahaks juba linnahallis istuda! Varsti saab... =)

Ah-jaa, peaaegu oleks unustanud! Täna sõin selle hooaja esimesi verivorste! Mõnele need ei maitse, aga mina jumaldan verivorste! Peakski minema nüüd poodi ja koju neid omale varuma.

Sildid: , ,

Milline kaunis ilm!

Mõnus on vihmaga jalutada, tööle tulla ja koju minna. Isegi matkata ja jalgrattaga sõita on vihmaga hoopis mõnusam. Alguses lähevad prillid märjaks ja nägemine on häiritud. Seejärel lähevad kõigepealt jalanõud märjaks, seejärel püksid ja lõpuks ka alusriided, kui palju vaeva näha. Ühistransporti oodates tekib tunne nagu oleksin kodus dušši all. Milline ekstreemsus! Vihma tuleb armastada, nagu päikest ja lundki! Mis õigusega on vihm teistest loodusnähtustest halvem!? Ning kuni tänaseni ma arvasin, et rulluiustamine on selleks aastaks läbi, aga hommikul tööle tulles rullis üks inimene mulle vastu. Tõeliselt hea idee - vihmaga rullida! Ja pole paremat tunnet sellest, kui koju jõudes märjad riided kuivade vastu vahetada ja sooja teed kaminatule ees juua!

Sildid: ,

14.-15. oktoobri jalsimatka päevik

2.oktoober:
Ülemus hakkab planeerima matka Kõrvemaale, mis peaks tulema uus ja huvitav.

5.oktoober:
Ülemus meelitab ka mind jalgsimatkale. Ma ei ole sellest mõttest eriti vaimustuses, kuna väljas juba parajalt külm.

9.oktoober:
Ülemus räägib, et nädalavahtusel tuleb ilus ilm. Ma olen endiselt kõhklev. Pole ma neid ilmaennutajaid kunagi uskunud.

10.oktoober:
Ülemus moosib ikka edasi. Räägin siis ülemusele, et mul on kõige odavam magamiskott, millega on vahest ka suvel külm magada. Ülemus ei jäta jonni ja pakub välja, et toob mulle magamiskoti, millega magatakse andmete järgi ka -20 külmakraadiga. Otsustan seejärel matkajate nimekirjaga liituda.

11.oktoober:
Avastan, et mul pole korralikku matkakottigi ega jalanõusid. Ülemus "lohutab", et sellega tuleb arvestada, et jalad saavad märjaks. Ei ole üldse tore olla. Aga kuna andsin juba lubaduse minna, siis ei murra ka seda.

12.oktoober:
Ülemus toob tööle mulle lubatud magamiskoti.

13.oktoober:
18:00 - Teen poeringi, et matkaks vajalikud söögid-joogid kaasa osta. Ostetud ostud jätan töö juurde, et neid mitte kilplase kombel koju ja jägmine päev uuesti tööle mitte tassida.
23:45 - Jõuan koju ja hakkan matkaks kotti pakkima.

14.oktoober:
3:00 - Leian tee voodisse, et enne matka ka natuke magada.
7:00 - Äratus
8:00 - Tuleb välja, et seljakott on väiksem kui ma arvasin. Korjan kotist vähemvajalikud asjad välja.
8:30 - Nina välja pistes tuleb välja, et nädalaalguses lubatud ilusast ilmast pole märkigi. Vihma sajab.
9:00 - Jõuan töö juurde. Panen söögid-joogid kotti. Meisterdan magamiskoti seljakoti külge.
10:00 - Väljasõit
10:30 - Autoga Kõrvemaa metsade poole sõites tekib küsimus, et kas on mõtet üldse sellise koleda ilmaga rabasse matkama minna.
11:00 - Alustavad 10 uljaspeast matkajat, vihmakeebid seljas, raba vallutamisega.
13:00 - Käed on tänu lakkamatule vihmale jääkülmad. Sõrmed muutuvad kangeks.
14:00 - Riided, alates reitest allapoole, on läbimärjad.
15:00 - Hakkan GPS-seadme järgi orienteerudes grupijuhiks.
16:00 - Jõuame laagripaika.
16:30 - Vihmasadu jääb lõpuks järgi.
17:00 - Telgi ülespanemine. Lõpuks saab ka videokaamerale rakendust leitud.
18:00 - Vihm kimbutab taas meid, aga mitte kauaks.
19:00 - Valmistame leitud seentest sööki, mis maitseb imehästi.
20:00 - Istume lõkke ümber, kuivatame riideid lõkketule soojusega, grillime vorsti, joome kõike mida leidub, laulame.
22:30 - Leian purjakil olles telgi vabalt üles ja jään momentaalselt magama.

15.oktoober:
01:00 - Tajun läbi une, et jube palav on. Leian magamiskoti luku vaevaliselt üles ja teen selle veidi lahti, et mitte palavusse lämbuda.
07:00 - Lükkan jalgadega ennast maeitea juba mitmendat korda telgi üles serva, sest libeda magamiskoti ja kaldepeal magades leian end ikka ja jälle telgi all osas ning jalgu pole kuhugi sirutada.
08:00 - Ametlik äratus.
08:45 - Ajan ka end viimasena üles, muidu lihtsalt pakitakse mind koos telgiga kokku ja jään ühissöögist ilma.
10:00 - Seljakotid seljas, jätkame Jussi järvistu juurest matkamist Aegviidu suunas.
13:00 - Ilm on ilus, aga tekivad uued mured. Õlad on seljakoti kandmisest nii valusad, et silme eest lööb tuld. Jalad muutavad ka järjest raskemaks.
14:30 - Lõpp juba paistab silme ees ja vuhisen kiirkõnnis kõigi imestuseks tagant lonkijate hulgast vaikselt ette otsa välja.
15:00 - Aeg maas! Aegviidu poe tuur.
15:45 - Rong hakkab Tallinna poole veerema.
17:00 - Kodus.
18:00 - Väsimus on tugev. Voodi aga suur, pehme ja mõnus. Uni võtab jalust.
20:00 - Äratususkell, mis segamatult unustatud asjade hulka liigub ja magan edasi, nagu äratust poleks olnudki.

16.oktoober:
3:00 - Ajan ennast voodist püsti ja ei usu oma silmi, kui kella näen.
4:00 - Söön veidi, teen öise dušši, vaatan filmitud videomaterjali.
5:00 - Jään uuesti magama.
8:00 - Ärkan, sest käes on taas tööpäev. Matkast pole peaaegu ühtegi väsimusmärki. Hea tunne, et matk edukalt seljataga ja tervis korras. Ootan järgmist väljakutset!

PS! Ajutiselt näeb matkapilte aadressil http://www.zone.ee/lemkar/

Sildid: , , ,

Puhkus hakkab lõppema

Homme samal ajal ma liigun juba Tallinna poole. Ees ootavad firma suvepäevad, kahe sõbra sünnipäevad, kontsert lauluväljakul ja töökaaslase sünnipäev. Ning siis ongi puhkus läbi! See aeg, mis ma siin Rakveres olin, tegelesin ma tõesti pea ainult puhkamisega...
Vihma sajab hetkel... loodan, et firma suvepäevadel reede õhtul ja pühapäeva õhtul kortsertil on kuiv, kuigi vihm mind nüüd nii väga ka ei häiri. Seni, kuni ma siin tasapisi kirjutan, on vihm juba järgi jäänud ja paistab päike! Käisin vaatamas, et teavas on ka vikerkaar - ilus!
Täna mängib Eesti jalgpalli Makedooniaga. Tõotab tulla põnev ja pingeline mäng! Vaja enne veel poes käia ja näksimist vist kõrvale osta, et oleks huvitavam vaadata. Loodame siis, et Eesti alustab järjekordset valiktsüklit ikka võiduga!

Sildid: , ,

Tubli Kiku!

Eile sai käidud esimest korda olümpialasi tervitamas, Vabaduse väljakul seekord. Varem kui raekoja platsil on toimunud, siis pole viitsinud minna. Aga kuradi külm hakkas vahepeal. Püüdsin võimalikult vähe paigal liikumatult olla, et külm kallale ei tuleks. Lõpus läksime vennaga poest läbi, ja ostsime soojenduseks koju hõõgveini! :)

Vahepeal on suurem auk jälle blogimisse jäänud, mis teha! Ei jaksa järjest... Kuigi rääkida oleks olnud küll vahepeal, ehk räägin hiljem millalgi, lubama ei hakka igaks juhuks :P

Sildid: , ,

Pessimisti seiklused jätkuvad!

Nii, loodame, et see postitus siia ei jää viimaseks! :P
Aga no see, mis minuga täna toimub, ei ole normaalne!
Esiteks siis kodunt linna poole tulema hakates, kui olin liftiga 5ndalt korruselt alla sõitnud, avastasin, et mul jäi rahakott maha. Tavaliselt ma kontrollin alati enne korterist väljumist kolm tähtsat asja üle - rahakott, mobiil ja võtmed! Kuna ma olin üksi kodus ja uksed tuli enda järel sulgeda, siis võtmeid oli seekord raske maha unustada. Mobla sai ilusasti tasku, aga ma ei kujuta ette, kuidas ma rahakoti maha unustasin.
Ok, see selleks. Ma juba pikisilmi ootan päikest. Ja päike tuligi. Täna ta säras! Otse minu silma, kui troll mustamäe teele keeras. Ja ikka mõnusalt kohe säras, madalalt ja otse silma... Ei jäänud mul muud üle kui istekohta vahetada.
Seejärel tuli piletikontroll trolli peale! Hehee, tillist sai, kes iganes kurjad jõud arvasid, et ma sõidan jänest! Ma olen korralik ühistranspordi kasutaja, vähemalt püüan olla. Aga arvake ära, kus mu ID-kaart asub!? Loomulikult rahakoti vahel. Ja nüüd tuletage meelde, mille ma oleks peaaegu koju unustanud! ;) Hetkeks kusjuures rahakoti vahel sobrades käis peast läbi mõte, et tänasele päevale kombekohaselt peaks ID-kaart olema kindlasti nüüd kadunud...aga ei olnudki! Ja peale seda, kui olin oma ID-kaardi ära näidanud, muigasin ma omaette (mõeldes tänasele päevale). Üks, kes mind sel hetkel imeliku näoga vaatas, arvas vist, et ma tõmbasin piletikontrolöri haneks! :D
Nii, kuna ma jooksin sel hetkel ajaga võidu, siis vaatasin, et mis kell on. Käekell näitas pool 3. Mõtlesin: "Hmm, pool 3? Kas mitte ma kodunt ei väljunud pool 3?" Ja siis ma jõllitasin tükk aega veel kella, kuni avastasin, et kell on seisma jäänud! Ma pidin peaaegu naerma hakkama. Mõtlesin, et see ei saa olla tõsi, aga no sekundi seier seisiski. Abiks oli siis mobiil, kust sain teada õige kella aja, mis oli juba 3...
Niisiis! Kui linna jõudsin, ei teadnud ma, kas õde saab hetkel rääkida, nii et tegin vastamata kõne. Tuli välja, et ta oleks saanud küll. Ja minu tehtud vastamata kõne avastas alles pool tundi hiljem ja kui ta mulle helistas, siis poole kõne peal jäi telefon tummaks. Ok, see veel ei tundunud imelik, sest selliseid trikke on ikka tele2&mobiil teinud. Aga kui järgmisel katsel peale paari sõnavahetust viskas mobiil lihtsalt pildi tasku, siis ei jäänud mul muud üle, kui mõtteis vanduda. Oleksin üksi kuskil olnud, oleksin valjusti vandunud, aga ma olin Viru keskuses rahvarohkes kohas. :P
Ok, telefon uuesti sisse lülitatud, avastasin, et telefonil saab aku kohe tühjaks. Kusjuures üks pulk vaheldus aeg-ajalt kahe pulgaga, mida ma polnud oma telefoni puhul näinudki. Kaks varianti: telefon on kas külmast lolliks läinud, või on asi tänases päevas!!!
Ja seda võiks vist ka veel mainida, et kui õega siis ikka õnnelikult kokku olime saanud ja prillipoe poole hakanud minema, siis tekkis kahtlus, et see võib-olla juba 3st kinni. Oleks tavaline päev olnud, poleks ma eriti pabistanud, aga tänase päeva puhul olin pea kindel, et pood ongi kinni, aga näed sa - eksisin! :D Ja nüüd ma olengi uute prilliraamide omanik! ;)
Vähemalt üks hea asi ka täna! :)
Peale seda pole jamasid juhtunud (va veel see, et kui raha automaadist võtsin, siis olid mõtted veel prillipoes ja kui tahtsin jalga kärmelt lasta automaadi juurest, siis tänu uuele softile hakkas automaat karjuma ja ma ei jätnudki oma kaarti automaati). Hetkel olen nüüd töö juures, kus teen aega parajaks ja kus mul mobiil laeb ilusasti! Loodan, et sellest hetkest on nüüd mu päeva pöördepunkt. Peab ikka nüüd endasse optimismi sisendama, ei taha võõrastele inimistele, kellega tunni aja pärast ühes toas viibin, muljet jätta, nagu ma olengi mingi pessimist! :))
Tänan tähelepanu eest!

Sildid: , , , , , ,

Taas sajab...

Vaatan aknast välja ja mida ma näen! Lund sajab! Okei, mitte päris laia pehmet lund, aga midagi lume sarnast on see küll! :) Ja pühapäevast läheb külmemaks. Äkki saabki eilne sõbra öeldu tõeks, et sel aastal on jõulude aeg lumi maas. Tahaks küll valgeid jõule! Jõuludega seoses veel, et esmaspäeval saan vist tehtud jõululaulude plaadist koopia, mis ma aasta tagasi sõbrale kinkisin. Plaat sai nii hea, et tahaks nüüd endale ka! :P

Sildid: ,