Mina ravin end, digikas puhkab!

Perearsti juures käidud, tabletid käes, nüüd olen ametlikult haige! Aga aitab oma tervise rääkimisest, muidu mõni arvab, et mul muust polegi rääkida... Kahju ainult, et tõbine olek ei võimalda mul tegeleda veel ühe lemmikhobiga - pildistamine!

Oma pilte sorteerides avastasin ühe kena öise kuu pildi, mis sai sel suvel tehtud. Kell ei olnud tegelikult veel päris öö, aga pime oli väljas küll. Nõnna heledaks sain pildi tänu pikale säriajale! ;)

Sildid: ,

Saaremaa sirmikud

Augusti kuu on juba möödas ja ma olen lugejatele võlgu ühe postituse rubriigist "Kuu pilt". Augusti kuu oli üks väga piltiderohke kuu. Seda ka tänu sellele, et ilmad olid ilusad ja puhkuse aeg liikusin palju ringi. Augusti "kuu pilt" sai tehtud Saaremaal. Viimati käisin Saaremaal 10a tagasi, nii et vaatamist ja pildistamist jätkus kõvasti. "Kuu pildi" valik oli raske, aga valik tuli teha ja ma valisin välja pildi kahest suurest ja ilusast sirmikust. Ilm oli ilus ja sirmikud lausa palusid, et ma neid pildistaks. :)

Sildid: ,

Juulikuus lumi on maas...

Tänasest alates on mu blogis uus rubriik "Kuu pilt". See tähendab seda, et iga kuu lõpus avalikustan ühe pildi, milleks võib olla imeliselt kaunis pilt, huvitaval hetkel tabatud pilt või mingi muu minu jaoks oluline pilt.
Selle kuu pilti ma ei hakanud otsima, vaid valisin selle kuu pildiks pildi, mida pean lihtsalt eriliseks! Pilt sai tehtud täna Tartus, u tund aega tagasi!

Sildid: ,

Seenelkäik

Kõik, mis mul seenelkäigust meelde jäi, oli see, et nägin palju liblikaid ja korjasin mõned seened, mis aga tuli välja, olid mittesöödavad, kuna Kiisu viskas need pärast minema! :PRohkem pilte liblikatest näete siin!

Sildid:

Tegusad päevad

11,5 päeva - just nii kaua oli Kiisu Tallinnas. Sai palju tehtud ja nähtud, millest enamus veel rääkimata.
9 päeva - just nii palju on päevi möödunud ajast, mil viimati blogisin.
Kui nüüd keegi järeldab siit seda, et Kiisuga koos olles ei jää mul aega blogimiseks, siis ega ta väga valesti ei arvagi! :P
Aga et mis siis sel ajal toimus...
Kahest esimesest sündmusest sai juba räägitud, milleks olid siis Tanel Padari kontsert Haapsalus ja Volkswageni Linnaring 2007.
Päev hiljem sai Kiisu ja sõpradega käidud Põhja-Kõrvemaal matkamas! Kokku tuli u tubli 11km kõndimist. Matkates digifotokatega möödub aeg väga kiiresti ja vahemaa suht aeglaselt, mis tõttu kulus matkamiseks pea terve päev! Mõned pildid ka mittematkajatele:Kel nüüd tuli isu ka matkama minna, siis ärge korrake minu viga, et panete lühikesed püksid jalga, sest minu jalad olid lõpuks sääskede poolt igatahes täitsa ära söödud. :P
Eelmisel esmaspäeval tegime rattasõidu Stroomi randa. Juhuslikult oli siis päike loojumas ja mul digikas kaasas, nii et sai taas loojangut jäädvustatud. Kiisu sõnul oli vesi isegi soe. Mina, külmakartlik nagu ma olen, ei hakanud aga jalgu märjaks tegema!
Päev hiljem jätkasime sportimisega. Ma panin taas üle pika aja rulluisud jalga, Kiisu hüppas ratta selga ja sõit Pirita teele võis alata. Ilm oli sel päeval mõnusalt soe ja mõõduka tuulega, seega ideaali lähedane!
Eelmisel kolmapäeval tekkis võimalus väikse seltskonnaga sauna minna. Tavaliselt naudin saunaõhtuid, aga kahjuks olin ma tol õhtul väsinud ja uni tikkus silma ning minu äratamise katsed Kiisu poolt ei kandnud vilja. Uni oli võitmatu!
Nädal tagasi käisime aga kinos! Polnud vist oma paar kuud vähemalt juba kinos käinud. Seda suurem elamus oli aga taas filmi suurelt ekraanilt nautida, milleks oli seekord Spiderman 3. Meile Kiisuga meeldis see film väga. Eraldi kiidaks igasuguseid eriefekte!
Töönädala lõpu aga lõpetasin enda jaoks ühe meeldivaima hobiga. Nimelt broneerisin reedeks tund aega bowlingut ning Kiisu sai taas midagi elus esimeset korda järele proovida. Häbi tunnistada, aga esimese mängu Kiisu võitis! :D Teiseks mänguks aga olin visketunnetuse kätte saanud ja tulid skoorid, mis ületasid 140ne ja 150ne punktipiiri! Kiisu parimaks tulemuseks jäi vist 92 punkti, kui ma õigesti mäletan, mis esimese korra kohta pole üldsegi paha!
Laupäeval võtsime teekonna Lembitu ja Kristiina juurde, kus tegime väikse filmiõhtu. Oli meeldivalt mõnus!
Pühapäev möödus koduseinte vahel, sest terve päev olid taevaluugid lahti ja õue ei kippunud meist kumbki. Aga ega sellepärast päev raisku siis ei läinud. Oh ei! Vaatasime päeva jooksul 2 filmi, lisaks õhtul veel vormelit ning päev oligi taas märkamatult õhtusse jõudnud. Tänavuse vormelihooaja kohta mainiks ära, et Hamilton teeb ikka uskumatut sõitu! Hoian talle pöialt edaspidigi, lisaks ootan Räikkoneni võite! Aga kui tahate teada, kellele kõige rohkem pöialt hoian, siis loomulikult ikka Coulthardile, seda juba sellest ajast peale, kui ta Mika Hakkineniga McLareni tiimis võistles! :)
See nädal algas aga piduliku üritusega. Kell 15 lõpetas Tallinna Ülikooli ajaloo eriala Liina ja Katrin. Erilisemaks tegi selle ürituse veel seegi, et otsisin kapinurgast videokaamera välja ja jäädvustasin toimunut. Lähipäevadel peaks video ka töödeldud ja plaadile kirjutatud saama. Aktusele järgnes pidulik söömaaeg Eesti Maja restoranis ning õhtul kell 20 kogunesime St.Patrick'usse Liina lõpetamist tähistama. Koju jõudsime Kiisuga alles südaöö paiku, nii et võite järeldada, et tegemist oli taaskord ühe mõnusa õhtuga.
Teisipäeva hommikul sai tavapärasest varem ärgatud ja Kiisu koos jalgrattaga rongi peale saadetud. Seejärel seadsin mina sammud töö ja rong rattad Tartu suunas, ikka selleks, et Kiisu saaks varsti jälle Tallinna tagasi tulla! ;)

Sildid: , , , , , , , , , , , , , , ,

Öösel on purskkaevud ilusad

Eile hilisõhtul sai käidud Pauli ja Margusega purskkaeve pildistamas. Esiteks Kadriorus, kus pildistamist häirisid veidi sääsed, aga ära nad meid ei peletanud. Teiseks sihtkohaks valisime politsei pargis olevad purskkaevud, mis asuvad Raadiomaja vastas. Kahjuks oli selgi korral, nagu aasta tagasi, ühe suurema purskkaevu hõivanud punt noori inimesi, mistõttu me ei läinud neid segama ja lükkasime tolle purskkaevu, mis on Kretzwaldi tänavale lähim, pildistamise tulevikku. Kolmandaks sai ka Kosmose juures olevaid purskkaeve pildistatud ning koju tagasi jõudsin alles öösel 2 aeg. Võrdluseks eilsete piltidega annan ka uuesti lingi, kus on eelmisel suvel tehtud purskkaevude pildid. Aga aitab lobast, eilsed paremad pildid siis:
Sildid:

Tuleb piltiderohke suvi!

Mida teha, kui ei viitsi blogida?
Viimasel nädalal ei möödunud päevagi, mil ma poleks blogimise peale mõelnud, aga mõtteks see kõigest jäigi. Ei ole nagu mingit motivatsiooni blogida. Kahjuks... Võtan täna siiski end kokku ja pajatan veidi, et vaikus ei võtaks maad...
Nädalavahetusel sai isa sünnipäeva Rakveres peetud. Grillimine käis ka sünnipäeva juurde, kuidas siis muidu. Pühapäeval tegime Kiisuga aga meeldiva ringreisi Rakvere - Veltsi sadam - Sagadi mõis - Palmse mõis - Rakvere. Kõik oli väga ilus ja tore, kuni Palmse mõisani, mis meile üllatuseks juba kell 19 oma väravad sulges ja kui õigesti aru Kiisuga saime, siis enam ei saagi Palmse mõisa pargis niisama ringi jalutada, vaid tuleb 50kr selle eest välja käia. Tundub natuke imelikuna minu jaoks, aga nu mis seal ikka. Keegi leidis jälle hea viisi, kuidas raha teenida. Kui inimesed kohale on läinud, siis vaevalt, et nad pileti ostmata jätavad ja otsa ringi pööravad...
Eelmisest nädalast meenub veel esmaspäeva õhtu, kui sai rulluisumaraton tehtud. Sai avastatud uusi teid, ja kus juures väga häid teid. Pole veel täpselt järele vaadanud, aga arvan, et ligi 25km sõitsin küll tol õhtul maha!
Siis vahepeal tahtsin sellest rääkida, et nüüd ma olen siis taas jõudnud sellisesse staadiumi, kus meelsamini käin rattaga tööl kui ühistranspordiga. Ühistranspordis on metsik palavus suvel, mille tõttu pole õhku, mida hingata ja nahk läheb märjaks. Tõsi, ka rattaga sõitmine võtab naha märjaks, aga see on sport ja sportides peabki nahk märjaks minema! Nüüd mõtlen, kas mul sel kuul tasubki üldse ühistranspordi kuukaarti osta, või kasutan üksikpileteid, kui vaja kuhugi kauegemale vahest sõita. Vot ei tea...
Ja nüüd pommuudis! Saingi lõpuks ostetud omale täiesti uue digikaamera Olympus SP-510UZ, millest eelmises sissekandes mainisin. Korpus on must, mitte hall, mille üle olen väga õnnelik ja võimalusi on nii palju, et õpin veel kaua vist seda kaamerat õigesti kasutama. Uued pildid, mis edaspidi tulevad, on juba selle kaameraga tehtud! Tänagi läheme vist sõbraga pildistama. Kui midagi head õnnestub tabada, jagan pilte teiegagi!
Kuna blogimisse on vahepeal nii suur paus tekkinud, siis mainin veel ära, et vahepeal jõudsin ka Kiisuga muusikali Romeo ja Julia vaatamas käia. Mulle jättis see väga hea mulje. Soovitan muusikalisõpradele! Ja tol samal nv-l sai Soomaal matkamas käidud, kohaks oli Riisa raba vist, kui ma ei eksi.
Praegu aga hoian Kiisule varvast, et tal keemia riigieksam hästi läheks, mida ta hetkel sooritab. Võimalik, et isegi juba on lõpetanud. Varsti kuulen siis uudiseid, et kuidas läks!
Juhul, kui ma lähipäevadel taas blogida ei viitsi, siis mainin juba ära, et reedel on Kiisu, Pauli ja Pillega minek Haapsallu, kus toimub The Suni kontsert! Ootan seda väga! Ning samuti ootavad Helsingi laevapiletid oma ärakasutamisaega... Hetkel arvan, et Helsingi trip saab juuli kuus toimuma! Aga eks me näe.

Sildid: , , , , , , , , ,

Uue digika eel...

Otsustasin enne uue digikaamera ostu vana laiali lammutada, et ehk on lihtsalt mingi kontakti viga ja saab kaamerast veel asja. Üleeile lammutasin poolenisti laiali ja panin kokku, aga tulemus oli sama mis enne. Eile otsustasin aga rohkem laiali lammutada ja pean tunnistama, et laiali lammutamisega nägin tõsiselt vaeva, nii et kui ükskord kaamera laiali võetud oli, mõtlesin, et kes hull selle uuesti kokku paneb!?
Täna otsustasin aga uuesti kokku panema hakata ja pusisin, mis ma pusisin, kokku sain! Tulemuseks oli õigesti kokku pandud kaamera (ühtki vidinat ei jäänud üle) ja sama viga... Seega ei jää midagi muud üle, kui vana kaamera asemel nüüd peagi uus osta. Kindel plaan on soetada omale digitaalne fotoaparaat Olympus SP-510 UZ.

Sildid:

Mis on pildil?

Teeks vahelduseks ühe mõistatusemängu. Mäng väga lihtne! Arvake ära, mis on pildil? Vihjeks nii palju, et selle pildi tegin juba paar aasta tagasi Rakvere kodus ning sel ajal käis ülemisel korrusel kõva remont!

Sildid: ,

Tuli meelde...

Viimase kuu aja jooksul olen sattunud kaks korda nii pubisse Seiklusjutte maalt ja merelt kui ka kaks korda vanalinnas asuvasse Compressorisse. Vahepeal ei olnud ma kummaski kohas päris pikka aega käinud. Seiklusjuttude kohta peab nentima, et teenindus on seal võrreldes varasema ajaga suht viletsaks läinud ja mõned hinnad ka veidi tõusnud, aga koht ise on endiselt sama mõnus nagu varem. Compressori pannkooke olen ma juba piisavalt kiitnud, nii et selle jutu ma jäten seekord kõrvale, aga esimest korda Comressori ajaloo jooksul juhtus viimane kord selline asi, et osa sööki jäi järgi. Tellisime Kiisuga peale soolase pannkoogi veel ühe magusa (maasikamoosi ja jäätisega) kahe peale, aga ei jaksanud seda enam ära süüa, kuigi maitses imehästi! Tegelt mul meenus just, et sealt saab ka koju pannkooki viia, aga siis ei tulnud loomulikult selle peale...

Aru ma ei saa, millal ma võtan ükskord oma kodu arvuti käsile ja kirjutan kõik vajaliku plaatidele. Ma ei taha mõeldagi selle peale, kui arvuti kõvakettaga näiteks peaks midagi juhtuma ja ma peaks mingeid pilte või mp3-sid sealt kaotama. Ok, filmid ja mp3-d saaks veel uuesti hankida, aga samu pilte ju uuesti ei tee! Vaatasin alles ükspäev, et mul on arvutis näiteks u 12Gb pilte!

Ühtlasi ütlesin vahepeal sõbra kaamerale "Ei". Otsustasin, et ostan parem uue digikaamera ja hetkel on mul silmapiiril Olympus SP-510.

Ning lõpetan oma blogi sellise rõõmsa teatega, et kahe päeva pärast tuleb Kiisu koguni neljaks päevaks Tallinna ja siis ma saan ühtlasi taas ühe uue Smilersi plaadi võrra rikkamaks! Tahaks nüüd ka Smilersi kontsertile millalgi jõuda!

Sildid: , , , ,

Rattahooaeg on alanud

Eelmise nädala esmaspäeval sai jalgratas keldrist välja aetud, kummid täis pumbatud, kett ära õlitatud ja sõit võis alata! Esimesel korral tegin lihtsalt proovisõidu, et kas ratas veel liigub. Möödunud nädalavahetusel sai aga tõsisem matk ette võetud, mille jooksul läbisime jalgrattaga u 61km. Marsruut oli Raasiku - Vetla - Kakerdaja raba - Jäneda - Aegviidu. Kakerdaja rabas sai lisaks veel u 10km pikkune jalgsimatk tehtud! Pilte tegin ka! Nagu kiuste aga, oskas spidomeeter enne matka katki minna (pooleldi minu abiga). Aga selle vea parandasin täna ära ja ostsin Oomipoest uue spidomeetri! Nüüd saab kilomeetreid koguma taas hakata! Eelmisel aastal oli plaan 1000km läbida, aga läbisin poole vähem. Prooviks siis sel aastal sama! Hetkel on plaan ka Roheliste Rattaretkele minna, sealt peaks juba tublid 160km tulema!

Kui juba piltide avaldamiseks läks, siis siin on teile ka esmaspäeva õhtused pildid. Sai Stromkal päikeseloojangut pildistamas käidud... (näed sa

Sildid: , ,

Nii armas!


allikas: delfi

Sildid:

Digikas olematu hinna eest

Ülemus nägi eile Säästumarketis digikaamerat, millel kvaliteedi ja hinna suhe on igati paigas. Igatahes, kes tahab igapäevaselt pilte teha, ootamatuid olukordi või hetki jäädvustada, siis võite Säästumarketisse oma sammud seada!

Sildid:

Esimene linnuke kirjas!

Ja ongi mu selle aasta esimene rulluisutamine tehtud! Juhtus see esmaspäeval. Võrreldes kahe eelmise aastaga pea kuu aega varem. Esmaspäeval tuli ootamatult mu plaanidesse vahele ka kolimine (aitasin vennal kolida), aga sellest hoolimata jõudsin veel ka rullima. Üle pika aja, kus talv on vahel olnud, on ikka raskem rullida, aga ei olnud hullu. Isegi väikse vastutuulega punnisin aga edasi ning kui lõpuks koju jõudsin, oli läbitud täpselt umbes 15km. Kui ma oma kurikavala plaani ellu viin, siis on varsti ka mu rulluiskude all sinised dioodid helendamas, mis peaksid eriti pimedas sõites efektsed välja nägema. Natuke silmailu ei teeks igatahes paha, enne pean aga oma plaani teostama. Säärane mõte on juba paar aastat igatahes peas tiksunud.

Eile õhtul käisime sõpradega pildistamas, kuid külm tuul oli see, mis head plaanid kiiresti lõpetas. Veidi sai aga häid pilte ka siiski plõksitud. Näiteks toon teile pildi, kus on säravalt kaunis öötuledes Nukuteater! Märkimisväärne on veel see, et esimest korda katsetasin Pauli fotokat, millest tegin juttu eelmises postituses! Huvilistele veel üks link ka! =)

Esimeste linnukeste alla võib veel liigitada päris mitu asja. Näiteks sai eile õhtul esimest korda praegusest elukohast taarat ära viidud. Nädalavahetusel sai aga esimest korda Kiisu ema (paberite järgi kasuisa) autoga sõidetud. Sõitsime Kiisuga Soomaal ringi, tegime väikse matka ja väikse nn pikniku. Kui viitsin, siis riputan ka nädalavahetusel Viljandimaal tehtud piltidest parimad üles.
Tegelikult on lugu nii, et jube palju on kirjutada, aga jälle on mingi laiskusepisik kallal. Loodetavasti saan sellest peagi võitu!

Edit:
Möödunud nädalavahetusel, täpsemalt 31.märtsil, sai Kiisu vanaema juures ka selle aasta esimene grillimine ära tehtud! Grillvorstid maitsesid väga head! Suve lõpuks on aga nagu tavaliselt, vorstidest kindlasti juba kopp ees ja tahaks ainult liha või kana! :)

Sildid: , , , , ,

Nokk kinni, saba lahti!

See vares polnud ainuke, kes mu fotokale (tegelikult venna digikale) möödunud nädalavahetusel Rakveres ette jäi! Ülejäänuid pilte näete siit.

Aga alates eile hilisõhtust on mu käte vahel testimiseks fotoaparaat Olympus C-770 Ultrazoom. Kui hakkab meeldima, siis ostan ära. Tegu taaskord kasutatud digikaga, veidi üle pooleteise aasta vanune. Eelmine aasta sain kasutatud kaamera ostuga tegelikult vastu näppe, nii et sel aastal olen veidi tagasihoidlikum sellise ostuga. Aga eks näis... Üks asi on kindel - tahaks suveks ikkagi kaamerat! Ja nu venna omaga on ka imelik koguaeg pildistada.

Sildid: ,

Kiisu vaheaeg on lõppemas...

Sellised ilusad ilmad nagu praegu on, tõmbavad nagu magnetina loodusesse pildistama! Täna õhtul sõidame Kiisuga Rakverre ja kuri plaan on mul venna digikas ka kaasa võtta, et nädalavahetusel siis häid pilte klõpsida! Kas ka hetkelised plaanid õnnetuvad, ei tea. Elame - näeme!
Ja ongi nädal möödas sellest õhtust kui Kiisu Tallinna minu juurde tuli. See tähendab ühtlasi ka seda, et märkamatult on Kiisu vaheaeg mööda läinud. Loodan vaid, et talle meeldis see vaheaeg sellisena, nagu ta oli... Alati saaks muidugi paremini. Aga usun, et need kaks sünnipäevapidu, uisutamine, shoppimised, eilne hilisõhtune jalutuskäik ja pildistamine Vanalinnas jm jätsid Tallinnas veedetud vaheaega positiivse jälje.
Imelik, aga mul on hommikust siiamaani veel uni silmis. Sulgedes silmad, tunnen kuidas silmad puhkavad ja kuidas ma praegu hea meelega magaks. Unest hoolimata suutsin tööl täna asjalik olla ja lähengi nüüd teenitult nädalavahetust nautima!
Päikest kõigile!

Sildid: , , ,

Soomaa võlud

Nädalaid kestnud vihmased ilmad tõid endaga kaasa üleujutused Soomaal. Kevadel lume sulades võib vaatepilt Soomaal olla veel huvitavam! Eelmisel nädalavahetusel sain oma jalaga seal ringi käidud koos Kiisuga ning tema ema, õe ja vanaemaga. Pildid räägivad rohkem kui tuhat sõna!

Suvel saab kuiva jalaga puu juurde. Üleujutuse ajal võib eemalt vaid puu varju vee pealt imetleda.


Jääb mulje, nagu riigimetsa silt asuks pigem kuskil järves, mitte metsatukas.


Kummikutega saab vees ringi mütata. Ekstreemsus omaette!


Üleujutuse ajal tuleb arvestada ka sellega, et vahepeal kaob autotee vee alla.


Sain teada, et suuremate üleujutuste ajal on toimunud Soomaal kanuude laenutus! Antud kohas oleks saanud ka juba kanuuga sõita.


Lõpetuseks mainin ära, et möödunud pühapäeval käis ka Looduse Omnibuss Soomaal suurt vett vaatamas. Ise ma pole veel Omnibussiga mitte kunagi matkamas käinud, aga plaanis on minna küll, siis kui aeg ja koht on sobiv!

Sildid: ,

Hea pilt = hea digikas + hea pildistaja?

Üleeile sai käidud sõpradega taas linna peal pilte tegemas. Kahjuks jäi piltide tegemine natuke hiljapeale ning tagatipuks hakkas ka õrnalt vihma sadama. Siiski, kuna juba sellise plaani ette võtsime, vihm meid ei heidutanud ning tegime mõned pildid ära! Toon ka mõned pildinäidised allpool teile... need on tehtud venna digikaameraga Epson PhotoPC 3000z, nii et ärge väga palju piltide üle nurisege! Kuigi jah, öeldakse, et kui pildistada ei oska pilte teha, siis võib ka väga hea digikaga kehvasid pilte teha...aga nu vastupidi on vast vähe raskem, st et kehva digikaga ikka imet ei tee!
Võtan täna pilditegemismasina ka Rakverre kaasa! Ehk saab sealgi nädalavahetusel mõned pildid tehtud!

Ja nüüd üks väike lõiguke, mis eelkõige suunatud Siimule aga ka kõigile teistele, keda huvitab minu blogi RSS feed... Nüüd on selle aadressiks http://tomlepa.planet.ee/blog/rss.xml
Kas nüüd on kõik korras, Siim? ;)

Sildid: ,

Tavaline reede

Oi, mul on kohe nii mitu asja südamel, et ei teagi, kust otsast alustada!
Esiteks vist mainiks ära, et nädalavahetusel lähen ma Kõrvemaale jalgsi matkama. Ekstreemseks teevad selle matka telgis magamine ja üle raba kõndimine, mitte laudteed ega ettenähtud matkarada pidi, vaid täiesti omal käel, abiks GPS-seade ja kompass! Tõotab tulla meeliülendav seiklus. Plaanis ka videokaamera kaasa võtta!
Teiseks on paljud kindlasti avastanud, et täna on taas 13.kuupäev ja reede! Millegi pärast peetakse seda päeva vanast ajast ebaõnnelikuks. Minul pole see päev õnneks siiamaani midagi halba toonud. Täiesti tavaline päev, nagu iga teinegi, oma rõõmude ja muredega. Siin kohal mainikski ära tänase päeva negatiivseima uudise. Nimelt helistati hommikul mulle HP esindusest ja teatati, et minu digika remont, mille näidispilte ma alles hiljuti näitasin, läheks maksma u 4500kr. Võite kolm korda arvata, kas ma lasen sellise hinna eest seda remontida või mitte! Öeldi igatahes, et sensori viga...
Ning lõpetuseks... soovitage Kiisule, mida ta mulle kinkida võiks... ma ise ei oska soovida midagi! :P

Sildid: , , ,

Sügis tuleb piltideta

Minu peegeldigikaamera, mille ma alles suve alguses ülemuselt ära ostsin, on põhimõtteliselt otsad andnud. Alguses hakkasid vaikselt mõndadesse piltidesse triibud horisontaalselt tekkima, hiljem oli see eriti märgatav eredama valguse poole pildistades. Mõne pildi möödudes loksus aga asi paika ja sai jälle pilte teha, kuigi aparaadi peale kindel ei saanud enam olla. Viimastel nädalatel ma pole aga enam üldse pilte teinud, sest korralikku pilti polegi enam võimalik saada. Ja eile otsustas aparaat vaid lihtsalt triipe jäädvustada. Mõned näited ka teile allpool!Sildid:

Väike, aga tubli digikas

Teate, mida ma tahaks. Ma tahaks omale väikest digikaamerat, mida võiks koguaeg kaasas kanda ja mida saaks igal ajal kasutada, kui vajadus tekib. Ei taha midagi kallist, lihtsalt tavalist. Ja mille näitajad kannatavad kriitikat. Näiteks midagi sellist.

Sildid:

Mälu rohkem - pilte rohkem!

Torman peagi Läänemaale mingisse turismitallu puhkama! Koos maitsvate söökide, heade jookide, kuuma sauna ja parimate sõpradega tõotab tulla sellest meeldejääv üritus. Ja nagu rusikas silma auku, sai nüüd täna ka digikale suurem mälukaart ostetud. Varasema 128Mb asemel on nüüd mu digiaparaadi sees 512Mb suurune mälukaart. Mis nüüd viga klõpsida, ei pea enam kokku hoidma!

Sildid: ,

Uus hobi!

Sain hiljuti omale uue kaamera HP Photosmart 945, millega hulganisti pilte tehtud! Paremaid pilte on teil võimalus näha aadressil http://albumid.pri.ee/index.php?cat=10048
Mis nüüd viga, kui kaamera endal olemas! :)

Sildid: