Põgenemine

Paljud kindlasti teavad sellist sarja nagu "Prison Break". Mina avastasin enda jaoks selle seriaali alles suvel, mil Kiisu mu tähelepanu sellele juhtis. Seriaal tundus niivõrd huvitav, et pani mind terve hooaja vastu huvi tundma. Seriaali esimene hooaeg hangitud, vaatasin ma seda igal võimalikul vabal hetkel. Kui muidu näidatakse üht hooaega telekast pool aastat, siis ma vaatasin u 10ne päevaga selle ära :P Täna kusjuures vaatasin 5 viimast osa. Ja too seriaal oli minu jaoks nii põnev, et nägin lausa üks päev unes, kuidas ma ise mööda trossi üle vanglamüüri põgenesin ja linna peal politsei eest jälgi pühkida püüdsin! Oli see vast alles unenägu...
Nüüd olen juba teise hooaja ootusärevuses. Kel pole üldse aimu, mis seriaalist jutt käib, siis lugegu TV3 kodulehelt või vaadaku ametlikku kodulehekülge. Kodulehelt leiab iga seriaali austaja kindlasti midagi huvitavat! ;)


Nüüd ma aga püüan mind kimbutama tulnud palaviku eest põgeneda ja siirdun unenägudemaale.

Sildid: ,

Tegusad päevad

11,5 päeva - just nii kaua oli Kiisu Tallinnas. Sai palju tehtud ja nähtud, millest enamus veel rääkimata.
9 päeva - just nii palju on päevi möödunud ajast, mil viimati blogisin.
Kui nüüd keegi järeldab siit seda, et Kiisuga koos olles ei jää mul aega blogimiseks, siis ega ta väga valesti ei arvagi! :P
Aga et mis siis sel ajal toimus...
Kahest esimesest sündmusest sai juba räägitud, milleks olid siis Tanel Padari kontsert Haapsalus ja Volkswageni Linnaring 2007.
Päev hiljem sai Kiisu ja sõpradega käidud Põhja-Kõrvemaal matkamas! Kokku tuli u tubli 11km kõndimist. Matkates digifotokatega möödub aeg väga kiiresti ja vahemaa suht aeglaselt, mis tõttu kulus matkamiseks pea terve päev! Mõned pildid ka mittematkajatele:Kel nüüd tuli isu ka matkama minna, siis ärge korrake minu viga, et panete lühikesed püksid jalga, sest minu jalad olid lõpuks sääskede poolt igatahes täitsa ära söödud. :P
Eelmisel esmaspäeval tegime rattasõidu Stroomi randa. Juhuslikult oli siis päike loojumas ja mul digikas kaasas, nii et sai taas loojangut jäädvustatud. Kiisu sõnul oli vesi isegi soe. Mina, külmakartlik nagu ma olen, ei hakanud aga jalgu märjaks tegema!
Päev hiljem jätkasime sportimisega. Ma panin taas üle pika aja rulluisud jalga, Kiisu hüppas ratta selga ja sõit Pirita teele võis alata. Ilm oli sel päeval mõnusalt soe ja mõõduka tuulega, seega ideaali lähedane!
Eelmisel kolmapäeval tekkis võimalus väikse seltskonnaga sauna minna. Tavaliselt naudin saunaõhtuid, aga kahjuks olin ma tol õhtul väsinud ja uni tikkus silma ning minu äratamise katsed Kiisu poolt ei kandnud vilja. Uni oli võitmatu!
Nädal tagasi käisime aga kinos! Polnud vist oma paar kuud vähemalt juba kinos käinud. Seda suurem elamus oli aga taas filmi suurelt ekraanilt nautida, milleks oli seekord Spiderman 3. Meile Kiisuga meeldis see film väga. Eraldi kiidaks igasuguseid eriefekte!
Töönädala lõpu aga lõpetasin enda jaoks ühe meeldivaima hobiga. Nimelt broneerisin reedeks tund aega bowlingut ning Kiisu sai taas midagi elus esimeset korda järele proovida. Häbi tunnistada, aga esimese mängu Kiisu võitis! :D Teiseks mänguks aga olin visketunnetuse kätte saanud ja tulid skoorid, mis ületasid 140ne ja 150ne punktipiiri! Kiisu parimaks tulemuseks jäi vist 92 punkti, kui ma õigesti mäletan, mis esimese korra kohta pole üldsegi paha!
Laupäeval võtsime teekonna Lembitu ja Kristiina juurde, kus tegime väikse filmiõhtu. Oli meeldivalt mõnus!
Pühapäev möödus koduseinte vahel, sest terve päev olid taevaluugid lahti ja õue ei kippunud meist kumbki. Aga ega sellepärast päev raisku siis ei läinud. Oh ei! Vaatasime päeva jooksul 2 filmi, lisaks õhtul veel vormelit ning päev oligi taas märkamatult õhtusse jõudnud. Tänavuse vormelihooaja kohta mainiks ära, et Hamilton teeb ikka uskumatut sõitu! Hoian talle pöialt edaspidigi, lisaks ootan Räikkoneni võite! Aga kui tahate teada, kellele kõige rohkem pöialt hoian, siis loomulikult ikka Coulthardile, seda juba sellest ajast peale, kui ta Mika Hakkineniga McLareni tiimis võistles! :)
See nädal algas aga piduliku üritusega. Kell 15 lõpetas Tallinna Ülikooli ajaloo eriala Liina ja Katrin. Erilisemaks tegi selle ürituse veel seegi, et otsisin kapinurgast videokaamera välja ja jäädvustasin toimunut. Lähipäevadel peaks video ka töödeldud ja plaadile kirjutatud saama. Aktusele järgnes pidulik söömaaeg Eesti Maja restoranis ning õhtul kell 20 kogunesime St.Patrick'usse Liina lõpetamist tähistama. Koju jõudsime Kiisuga alles südaöö paiku, nii et võite järeldada, et tegemist oli taaskord ühe mõnusa õhtuga.
Teisipäeva hommikul sai tavapärasest varem ärgatud ja Kiisu koos jalgrattaga rongi peale saadetud. Seejärel seadsin mina sammud töö ja rong rattad Tartu suunas, ikka selleks, et Kiisu saaks varsti jälle Tallinna tagasi tulla! ;)

Sildid: , , , , , , , , , , , , , , ,

Elamusterohke nädalalõpp

Neljapäeval oli mul üle pika aja üks väga kahtlane kõne. Helistas keegi naine ja väitis, et ta helistab kuskilt politseist ja ütles, et oleks vaja, et ma Pärnu mnt Politseimajja tuleksin (vana Kalevivabrik). Päev ega kelleaeg polnud oluline. Kuna mul nädalalõpp oli planeeritud juba, siis valisin ajaks tänase päeva ja õhtuse kellaaja, kell 17. Kõne ajal küsisin ka, kuhu ma täpsemalt täna tulema pean ja misasjus. Esimesele küsimusele sain ammendava vastuse, aga teisele vastati, et kui tulen, siis näidatakse ja räägitakse. Mida näidetakse ja miks on minuga vaja millestki rääkida, jäigi mul segaseks. Ja miks üldse helistatakse mulle politseist, mitte ei saadeta postiga kutset koju? Hämming tekkis mul aga juba enne kõne vastuvõtmist, sest tegemist oli salastatud numbriga! Kas keegi tegi mulle tüngakõne, või helistabki politsei salastatud numbriga, selgub juba täna õhtul.
Õhtul sai käidud korvpalli mängimas, nagu ikka neljapäeviti. Märkimisväärt on aga fakt, et sai mängitud kolm mängu kaks kolme vastu. Ja mina koos endise korterikaaslasega kahekesi mängides võitsime 2 mängu kolmest! Rahulolu missugune!
Reedel oli mul aga nii lühike tööpäev, mille sarnast ma ei mäletagi. 2,5h pikkune tööpäev tundus olematuna, kuigi veidi jõudsin selle ajaga ka tööd teha. Põhjus, miks nii vähe reedel tööl viibisin, oli see, et vend sai haiglast välja ja oli vaja Rakverre ta sõidutada. Lõpuks kujunes see peaaegu nagu pere kokkutulekuks, kui haigla ette kogunesid ükshaaval ja erinevast ilmakaarest isa, õde, mina ja lõpuks haiglahoonest vend.
Õhtu jätkus ühelt poolt positiivselt, teiselt poolt negatiivselt. Negatiivne oli see, et ilm keeras ära. Vihma hakkas päris tugevasti sadama! Üldiselt mul aga vihma vastu midagi ei ole, nii et pikemalt ei virise. Positiivseks tegi aga õhtu loomulikult Kiisu tulek Tartust bussiga nädalavahetuseks Rakverre!
Emotsionaalselt viis mind laupäeval endast aga täiesti välja meie oma film Klass. Üheltpoolt tagantjärele mõeldes võib muidugi öelda, et väga hea film, eriti eesti filmi kohta. Tundub väga reaalsena, mitte nagu enamus filmid, kus pingutatakse igas olukorras üle, nii näitlejate kui stenaristi poolt. Lõpp oli sellesmõttes õiglane, et halvad said väärilise karistuse, aga ei... Film paneb tõsiselt mõtlema, et kas sellist elu me tahamegi? Milleks on vaja vägivalda? Ma vihkan vägivalda! Üks asi on lihtsalt lõõpimine ja norimine, aga vägivallast ma aru ei saa... Ja ma ei suuda rohkem sellele filmile mõeldagi, lähen taas endast välja!
Peale seda filmi ma arvasin, et see õhtu ma enam ei naerata, aga õhtune teatrietendus Kuidas elad? ... Ann?! oli nii hea, et olin õhtul taas hea tuju etalon ise! Soovitan seda etendust kõigile, nii vanadele kui noortele, nii teatrisõpradele kui -vaenlastele! Väga huvitavalt oli ka publik etendusega seotud! Ja lõpuks saan ka omaette muheleda, et sain renoveeritud Rakvere teatris ära käidud!
Aga teatriskäik ei hõlmanud endas ainult etendust, vaid ka mobiili ärakadumist. Etenduse algul paluti mobiilid välja lülitada, nii ma siis tegin (tegelt panin hääletu peale litsalt) ja siis ma tundsin, et ma ei saanud mobiili korralikult taskusse tagasi lükatud. Aga ma jätsin mobiili rahulikult sinnapaika, teades, et ega ta kuhugi vahepeal ei kao ja asusin etendust jälgima. Etenduse vaheajal kohvikus aga avastasin, et mobiili taskus ei olegi.Õnneks saali tagasi minnes oli mobiil endiselt põrandat kaunistamas, minu istmest ühe koha võrra eemal. Seekord lõppes mobiili kadumine õnnelikult.
Pühapäevast meenuvad vaid negatiivsed elamused. Esiteks see, et pidin katuselt antenni ja toru alles tuues peaaegu alla lendama. Teiseks see, et tegin oma igapäevase jope katki ja määrisin mingi möginaga ära! Kolmandaks see, et pidin Kiisut jälle bussi peale saatma, teadmata, millal teda taas jälle näen. Ning lõpetuseks avastasin veel enne Tallinna sõitmist, et mu mp3-mängijal on aku tühjaks saanud ja nii palju siis muusika kuulamisest bussisõidu ajal. Aga tegelikult meenus mulle just, et ma polegi oma suht uuest mp3-mängijast midagi maininud. Kel huvi, siis riista täpsem mudel on Acme V-200X. Ise olen siiamaani väga rahul selle ostuga (mingi kuu aega olen seda juba mängitanud).

Sildid: , , , , , , ,

Kinos käidud, teatris veel käimata!

Mu kultuurijanu sai nädalavahetusel väheke kustutatud. Ostsin piletid Rakvere teatrisse etendusele Kuidas elad? ... Ann?! Selle etenduseni on veel küll üle kuu aja aega, aga vähemalt on nüüd hinges teadmine, et varsti saab Kiisuga teatrisse.
Kinos käimist võib vist ka mingil määral kultuuri alla liigitada. Vähemalt sai laupäeval Kiisuga kinos Ekraan käidud filmi Muusika ja sõnad (Music and Lyrics) vaatamas. Soovitan seda filmi kõigile õrnahingelistele, komöödia ja romantika filmi huvilistele, muusika inimestele... Mulle igatahes meeldis! See oli nüüd vist neljas film, mida sel aastal olen jõudnud kinno vaatama. Varem oleme Kiisuga sel aastal käinud vaatamas ka filme Deja Vu ja Puhkus (The Holiday) ning koos Margusega filmi Hea aasta (A good year). Ja pean ausalt tunnistama, et ma ei pidanud mitte üheski filmis neist pettuma. Pigem vastupidi - "Puhkus" ja "Hea aasta" üllatasid lausa positiivselt!

Sildid: , ,

Kodustun...

Elamine võtab mul järjest paremat ilmet! Laupäeval, enne vana-aasta lõppu sai kolma tuba korteris korda tehtud ja vana rämps ja mööbel välja visatud. Ise kolisingi kolmandasse tuppa oma asjadega ja minu endisesse tuppa kolis siis korterikaaslane. Nüüd jäi esimene tuba nn külalistetoaks, mis sai juba aastavahetusel sisse õnnistatud... Ja pean tunnistama, et olen väga rahul uues toas! Ruumi tundub olevat rohkem ning mööbel sai ka hästi ära paigutatud.
Homme peaks vend Tallinnas oma sünnipäeva pidama. Ühes saunas, milles olengi ennegi korra käinud... Eile sain saunas käidud, homme jälle - vahva! Seoses sellega, et vend otsustas Tallinnas sünnipäeva pidada, jään ma nädalavahetusel vist Tallinna, mil tahaks ka gaasipliidi uuema vastu vahetada. Nipet-näpet leidub korteris tegelikult iga päev, mida oleks vaja teha, aga lihtsalt ei jõua või ei viitsi... Remonti, uue tapeedi näol kasvõi esialgu, oleks vaja ka lähitulevikus teha. Eile sai esimesest korda seal korteris ka ahju kütetud. Toad läksid mõnusalt soojaks ja isegi hommikul oli ahi veel suht soe! Õhtul oli nauditav kuulata kuidas puud ahjus praksuvad... Usun et kütan ahju veel lühitulevikus, eriti kui väljas peaks marukülmaks minema, mida praegu küll silmapiiril ei paista...
Ah, mida ma lobisen siin niisama. Ütleks parem midagi asjalikku ka. Nimelt sai koju ühed lisakõlarid ostetud (pisikesed, aga tublid) , nii et nüüd saan kodus filme rahulikult AC3 heliga vaadata, ilma et peaksin koguaeg kõlareid ümber tõstma! Vahepeal jäigi filmide vaatamine kuidagi unarusse, aga nüüd, kus varsti saan ka püsiühenduse koju, saab kõik uuemad head filmid rahuliku südamega järgi vaadatud! :)

Mida vennale kinkida?

Sildid: , ,

Õnne jaoks pole palju vaja!

Milline päev! Millised kaks viimast päeva! Hetkel tundub mulle, et miski ei lähe halvasti! Rõõmu järel tuleb uus rõõm!
Eile avastasin, et intenetis on üleval film Zombie võlur, millest ma alles hiljuti rääkisin ja milles ka mina päris mitmel korral kaadris olen! Eile sai seda lühifilmi vist oma 4 korda vaadatud ja enda näitlemiskunsti kümneid kordi vaadatud! Filmi saate otse alla laadida siit! Kvaliteedi üle annab nuriseda, aga kannatab vaadata. Tahaks aga originaalkvaliteedis seda kätte saada! Oeh...mul ei ole lihtsalt sõnu, see oli unustamatu kogemus - osaleda filmivõtetel! Nüüd ma tahan veel rohkem teha oma filmi, mõtted peas igatahes juba liiguvad...
Järgmise nelja päeva ilmaennustus tõi mu näole naeratuse! Läheb jahedamaks! Tavaliselt tunduks see imelikuna, aga praegusel juhul ootan miinuskraade, et maha sadanud lumi jääks püsima, mitte ei sulaks kohe ära. Ja lund lubabki järgmise nädala alguses. Fun!
Just tulin poest, et soetada omale tänane Postimees! Nimelt on seal artikkel, mis sündis tänu ülemuse jutu ja piltidele. Terav silm leiab ka minu sealt piltidelt üles!
Ning viimane ja kõige parem üllatus oli täna see, kui pangakontole laekus jõulupreemia! Viimati jagati siin töö juures seda vist ligi 10 aastat tagasi...

Sildid: , , , ,

Ma olen zombi

Eile avanes mul esmakordne võimalus kaasa teha filmivõttel. Seda küll massistseenis, aga abiks seegi. Toimus see eile öösel kinos Sõprus ja hoolimata sellest, et magama sain alles kell 4 öösel, ei kahetse ma üldse, et sellisest võimalusest kinni haarasin. Vähesest magamisest näen ma välja praegugi veel zombina aga küll ma eluvaimu varsti sisse jälle saan.
Tegemist siis Pöffil linastuva filmiga, mille nimeks Zombievõlur. Omapärane on selle filmi juures see, et filmitakse ainult Nokia N93 mobiiltelefoni kaameraga! Ja esilinastub see film Pöffi raames kinos Sõprus tuleval laupäeval, so 9.detsembril, kell 22:30. Kõik kinno! :)
Juba väikse poisijütsina oli mul unistus, et kunagi teen oma filmi. Nüüd olen isiklikku videokaamerat omanud u 2 aastat, aga ei ole ma ühtegi filmitaolist klippi valmis teinud*. Nüüd sain aga taas tuult tiibadesse ja usun, et kui aega leian, saab ka minu kätetööst midagi huvitavat lähitulevikus näha! Eks ma hakkan peas nüüd jälle mingit stsenaariumit välja mõtlema... Ideed on teretulnud! Koostöö on ka oodatud! Ja loomulikult sponsorid! :P

*mul meenus siiski üks ettevõtmine kahe sugulasega, kus sai tõesti mingi väljamõeldud stsenaariumiga klipp valmis filmitud! Kõigil oli tõsiselt lõbus! Klipp ise tuli küll umbes minuti pikkune, aga aega selle väljamõtlemiseks ja teostamiseks kulus ligi pool tundi.

Sildid: ,

Saag 3

Mu elamine jätab iga päevaga kodus järjest parema mulje. Eile sai lõpuks duššikardinahoidja ostetud, duššikardinad ja vannitoamatt põrandale. Lisaks veel kööki nõude kuivatusrest. Omajagu oli pusimist ka - tuli seina auke puurida, õigeid pikkuseid mõõta ning metalltorusid lühemaks saagida.
Saagimisega seoses tuli aga meelde, et peagi on kinolinadele jõudmas juba teine järg filmile Saw (Saag). Õudusfilmi fännid on kindlasti ka juba SAW III treileri ära vaadanud, aga kui mõnel huvilisel on veel nägemata, siis treileri saab omale arvutisse tõmmata siit!

Sildid: ,

Telekääbikud!

Laupäeval sai uskumatu teoks tehtud! Vedasin oma dvd-mängija ja filmid sõbra poole kaasa ja vaatasime ühe päevaga ära kõik kolm Sõrmuste Isanda filmi (pikendatud versioonid). Ajaliselt võttis filmide vaatamine aega peaaegu 11 ja pool tundi, aga koos söögi ja joogi ning muude pausidega algas meie filmivaatamine pihta u kell 15:30 ja lõppes öösel u kell 4:30. Ja uskuge või mitte, aga nüüd ma ei tahagi nii pea Sõrmuste Isanda filmi vaadata! Aga jah, nüüd tean, milleks kõigeks inimene võimeline on! :)

Sildid: ,

Käige kinno!

Kas Sa oled filmi Malev näinud? Ei ole? Aga tahaksid näha? Ei saa, sest magasid maha, kui Malev Coca-cola Plazas jooksis? Pole hullu! Sest alates tänasest näitab Kinomaja Malevat kuni 16.detsembrini iga päev kell 18 õhtul. Pilet on ka soodne, nii et kel huvi, vaadaku siia - Malev!

Sildid: ,