Blogi 2.sünnipäev

Täna, täpselt 2 aastat tagasi, alustasin ma oma blogi pidamisega. Ja ma leian, et 2 aastat on juba päris tubli saavutus. Meenutame...

22.sept.2005
"Tänud õele, tänu kellele ma tunnen Kaarlit, kes motiveeris mind ja andis häid vihjeid, kuidas seda teha, mida te siin näete! Aitäh tähelepanu eest! :)"

3.nov.2005
"Aga mul on nii kiire, et pole aega midagi rääkida, mis põnevat on toimunud/toimumas! Ja ei tea ka, millal aega saan! :) Näete, hetkel näiteks, sain kell 1 öösel aega seda kirjutada :P"

13.märts.2006
"Ma olen aru saanud, et ma olen blogimise unarusse jätnud ja tunnistan seda täiesti ausalt! Kuigi mitte meelega, lihtsalt nagu ei leia seda õiget momenti, mil end blogimisele pühenduda..."

30.märts.2006
"Ma arvan, et sellele polegi otsest vastust, miks ma blogin. Vahest lihtsalt tuleb tuju midagi teistega jagada, muljeid edasi anda, mõtteid kirja panna... Tekib küsimus muidugi, keda see üldse huvitab, aga ehk kedagi ikka. Peamine ju, et mind huvitaks. Võiks öelda, et see blogimine on isegi mingi haigus. Haigus, mis on vahest suurem, vahest väiksem, vähemalt minu puhul. Põhimõtteliselt võiksin ka mitte blogida, sest see ei ole midagi sellist, ilma milleta ma ei saaks elada. Aga võib-olla peamine blogimise põhjus ongi just see, et kunagi on endalgi hea lugeda, mida sai tehtud, mida nähtud ja mida mõeldud..."

27.juuli.2006
"Blogi uus kujundus on peagi oma viimast lihvi saamas. Ise olen tulemusega üpris rahul. Lapsepõlves lemmikvärviks kujunenud sinine värv sai ka kenasti ära kasutatud..."

22.sept.2006
"Ja ongi aasta möödas sellest ajast, kui sai esimene postitus oma blogisse tehtud! Tundub, nagu oleks see olnud alles mõni kuu tagasi. Aeg lendab lihtsalt nii kiiresti! Eks oli ka aegu, kus vaikus võttis maad blogis mitmeid päevi ja isegi nädalaid, aga see ei tähendanud mitte kunagi seda, et mu blogi välja sureb.
Aasta on kenasti möödunud. Selle aja jooksul olen teinud 127 postitust, blogi on saanud vahepeal uue kuue ja olen saanud kinnitust, et mu blogil on potentsiaalseid lugejaid, kelle pärast seda kõike teha julgelt ka järgmine aasta aega."

11.dets.2006
"Endalegi ootamatult läheb mu blogi nüüd mõneks ajaks puhkusele! Kui kõik läheb plaanipäraselt, siis ärkab mu blogi talveunest uue aasta saabudes!..."

22.jaan.2007
"Nagu näete, siis on mu blogis väikene vaikuseperiood tekkinud. Põhjus lihtne, aga samas ka keeruline! Nimelt minu jaoks on ammendanud mingil määral see kirjutamine, et täna on vilets ilm või et homme lähen korvpalli mängima või et kodus oleks vaja koristada ja muu kräpp..."

10.mai.2007
"Peale väikest pausi on blogi taas ajutiselt üleval. Aga et miks ajutiselt? Vot sellepärast, et tavaliselt ongi just ajutised asjad kõige püsivamad ning see on ju ka kindel, et igavesti seda blogi ei ole...
Lähitulevikus tahaks blogi uuendada. Nii välimuse kui ka sisu poolest. Tahan lihtsalt vaheldust. Võib-olla muutub ka blogi aadress, eks me näe."

Ja ongi käes aeg, kui selle blogiga on asjad ühelpool. Ma kolin! Kolin Bloggeri keskkonnast uude, Wordpressi keskkonda. Nende kahe aastaga jõudsin teha koos selle postitusega 278 postitust. Loodetavasti jätkub mul nii palju indu, et uues blogis see number purustada. Igatahes, olete kõik oodatud mu blogi uuele aadressile, milleks on http://tomlepa.wordpress.com/

Sildid:

Aeg on otsad kokku tõmmata

Alles ma rääkisin klubidest, kus ma käinud olen ja vihjasin, et võib-olla satun ka varsti Atlantisesse. Siiski-siiski, sinna me Kiisuga ei jõudnud. Küll tekkis aga võimalus, et varsti jõuame klubisse Tallinn, kuna ma sain LEVELi tunnistuse, millega saab tasuta sinna klubisse. Aga just avastasin, et see klubi vist praegu hoopis suletud, remondis või midagi!? Teab keegi täpsemalt öelda, mis on selle klubi tulevik?

Ja kui ma kurtsin seda, et seoses msn.ee aadressi kadumisega, kadusid mu vanemates postitustes ka pildid ja seoses sellega pean ma need postitused üle käima ja piltide aadressid õigeks muutma, siis nüüd pean tunnistama, et ma ei viitsi seda teha! Sest see on väga tüütu! Ehk, kunagi, kui väga igav on, siis teen seda näputööd...

See oli 20.juuli, kui ma jõudsin selle aasta esimesele FNSile. Avaldasin siis lootust, et ehk jõuan veel sel aastal paarile samanimelisele üritusele, aga võta näpust. Aeg on kuidagi nii kiiresti läinud, et ongi FNSi ilmad põhimõtteliselt möödas. Ja minu teada lõppevad septembriga ka ametlikud üritused. Ning kuna ma olen tagatipuks veel haige, siis tuleb rulluisutamisele vist sel aastal joon alla tõmmata. Masendav. Arvestades seda, kui palju ma eelmisel aastal rullima jõudsin. Küll aga kiideti mulle selle aasta 1. Tartu rulluisumaratoni. Kui aeg klapib, siis olen järgmine aasta ehk minagi seal stardis! :)

Sel aastal sai Korkeasaari loomaaias käidud, mille järel tuli tahtmine ka Riia loomaaeda minna. Kahjuks pole sinna veel jõudnud, küll aga võiks selle eesmärgi järgmisel aastal täita!

Mai kuus kurtsin, et Pisipedas napib korvpalli mängijaid, kuigi saab tasuta mängimas käia. Nüüd, sellest hooajast ongi asi nii kaugel, et kooli direktori vahetumisega juhtus see, mida karta oli. Nimelt küsitakse ühe trenni eest nüüd 300kr. Järgmise nädala neljapäeval selgub, kas ongi meie mängimised seal kooli võimlas igaveseks mängitud, või leidub siiski veel nii palju huvilisi, kes on nõus natuke maksma ja saame edasi pikaajalist traditsiooni jätkata.

Kui ratta hooaja algul avaldasin lootust, et sõidaks 1000km täis aastaga, siis kardan, et jääb ka sel aastal see unistus täitmata, nagu eelmisel. Hetkel on kogutud u 400km ja paistab, et lisa ei ole enam eriti kuskilt tulemas...

Ja mäletate mu potitust Blogi on tagasi? Ja mida täpsemalt ma seal rääkisin? Miks ma seda küsin? Sellest kuulete juba homme! ;)

Sildid: , , , , , ,

Vaikus on kuldne

Kuidagi märkamatult on mu blogimisse suurem paus tekkinud. Ausalt öeldes vabanduseks ei oskagi midagi tarka öelda. Aja puuduse üle kurta ei saa. Pigem jääb asi lihtsalt viitsmise taha ja tihtilugu olen mõelnud ka seda, et "aga ma nüüd kirjutaks, kuid mida ja millest?"
Aga ega ma niisama ka tühja ei passi. Hetkel on mul põhikooli klassikaaslaste kokkutuleku organiseerimine käsil, mis nõuab päris palju aega ja pühendumist. Möödas on rohkem kui 10 aastat põhikooli lõpetamisest. Aasta peale lõpetamist oli meil väike kokkutulek. Peale seda aga polegi juhust olnud, et põhikooliaegseid klassikaaslasi näha. Tõsi, mõndadega käin loomulikult vähe tihedamini läbi.
Muide, puhata on hea! Isegi kehvapoolne ilm ei sega puhkamist. Alles see oli, kui ma puhkasin 3 nädalat jutti, aga nüüd, mõni nädal hiljem, naudin ma taas nädalapikkuselist puhkust. :)

Sildid: , ,

msn.ee kadumine tekitas segadusi

1.oktoobril 2006 tekkis veebiaadress www.planet.ee. Sellega seoses muutus ka mu blogi aadress - tomlepa.planet.ee/blog. Kuni 30.juunini 2007 töötas paralleelselt ka aadress tomlepa.msn.ee/blog, aga alates 30.juunist eksteerib ainult üks ja õige aadress, milleks on tomlepa.planet.e/blog.
Milleks selline pikk ja keeruline jutt? Eile küsis nimelt minult Margus, et kas ma oma blogi enam ei uuenda. Imestasin, et mis jutt see on. Tuli välja, et probleemiks oli see, et ta otsis mu blogi endiselt msn.ee-aadressilt. Huvi pärast tegin eile väikse kontrolli ja tuli välja, et paaril sõbral on endiselt mu blogi-link vananenud aadressiga!
Aga see on väike mure!
Suurem probleem on hoopis see, et kõik pildid näiteks, mis ma vanasti blogisse lisasin, on nüüd kadunud, kui vanu postitusi lugeda. Põhjus justnimelt selles, et msn.ee aadressit enam ei eksisteeri (samal põhjusel oli mu blogil vahepeal ka ülataust kadunud). See tähendab omakorda seda, et ma peaksin kõik oma vanad postitusd üle käima ja veebiaadresid postitustes ära muutma. Jõudu mulle! :P

Sildid: ,

Käes on viimane puhkusepäev

Hetke, vaid mõni mälestus kestab,
kuid on neid mida minna ei lasta.
Küllap siis meie vajame neid,
sest nad tulevad taas, kas sa ootad või ei.


Ja ongi kolmenädalane puhkuse periood läbi! Mis siis ikka. Eks jään siis järgmist puhkust ootama ja neid meeldivaid hetki meenutama, mis sel puhkuse ajal kogunesid...
Lugejad aga kindlasti rõõmustavad, et mul puhkus läbi, sest blogis ei valitse siis enam masendav vaikus. :)

Sildid: ,

Tegusad päevad

11,5 päeva - just nii kaua oli Kiisu Tallinnas. Sai palju tehtud ja nähtud, millest enamus veel rääkimata.
9 päeva - just nii palju on päevi möödunud ajast, mil viimati blogisin.
Kui nüüd keegi järeldab siit seda, et Kiisuga koos olles ei jää mul aega blogimiseks, siis ega ta väga valesti ei arvagi! :P
Aga et mis siis sel ajal toimus...
Kahest esimesest sündmusest sai juba räägitud, milleks olid siis Tanel Padari kontsert Haapsalus ja Volkswageni Linnaring 2007.
Päev hiljem sai Kiisu ja sõpradega käidud Põhja-Kõrvemaal matkamas! Kokku tuli u tubli 11km kõndimist. Matkates digifotokatega möödub aeg väga kiiresti ja vahemaa suht aeglaselt, mis tõttu kulus matkamiseks pea terve päev! Mõned pildid ka mittematkajatele:Kel nüüd tuli isu ka matkama minna, siis ärge korrake minu viga, et panete lühikesed püksid jalga, sest minu jalad olid lõpuks sääskede poolt igatahes täitsa ära söödud. :P
Eelmisel esmaspäeval tegime rattasõidu Stroomi randa. Juhuslikult oli siis päike loojumas ja mul digikas kaasas, nii et sai taas loojangut jäädvustatud. Kiisu sõnul oli vesi isegi soe. Mina, külmakartlik nagu ma olen, ei hakanud aga jalgu märjaks tegema!
Päev hiljem jätkasime sportimisega. Ma panin taas üle pika aja rulluisud jalga, Kiisu hüppas ratta selga ja sõit Pirita teele võis alata. Ilm oli sel päeval mõnusalt soe ja mõõduka tuulega, seega ideaali lähedane!
Eelmisel kolmapäeval tekkis võimalus väikse seltskonnaga sauna minna. Tavaliselt naudin saunaõhtuid, aga kahjuks olin ma tol õhtul väsinud ja uni tikkus silma ning minu äratamise katsed Kiisu poolt ei kandnud vilja. Uni oli võitmatu!
Nädal tagasi käisime aga kinos! Polnud vist oma paar kuud vähemalt juba kinos käinud. Seda suurem elamus oli aga taas filmi suurelt ekraanilt nautida, milleks oli seekord Spiderman 3. Meile Kiisuga meeldis see film väga. Eraldi kiidaks igasuguseid eriefekte!
Töönädala lõpu aga lõpetasin enda jaoks ühe meeldivaima hobiga. Nimelt broneerisin reedeks tund aega bowlingut ning Kiisu sai taas midagi elus esimeset korda järele proovida. Häbi tunnistada, aga esimese mängu Kiisu võitis! :D Teiseks mänguks aga olin visketunnetuse kätte saanud ja tulid skoorid, mis ületasid 140ne ja 150ne punktipiiri! Kiisu parimaks tulemuseks jäi vist 92 punkti, kui ma õigesti mäletan, mis esimese korra kohta pole üldsegi paha!
Laupäeval võtsime teekonna Lembitu ja Kristiina juurde, kus tegime väikse filmiõhtu. Oli meeldivalt mõnus!
Pühapäev möödus koduseinte vahel, sest terve päev olid taevaluugid lahti ja õue ei kippunud meist kumbki. Aga ega sellepärast päev raisku siis ei läinud. Oh ei! Vaatasime päeva jooksul 2 filmi, lisaks õhtul veel vormelit ning päev oligi taas märkamatult õhtusse jõudnud. Tänavuse vormelihooaja kohta mainiks ära, et Hamilton teeb ikka uskumatut sõitu! Hoian talle pöialt edaspidigi, lisaks ootan Räikkoneni võite! Aga kui tahate teada, kellele kõige rohkem pöialt hoian, siis loomulikult ikka Coulthardile, seda juba sellest ajast peale, kui ta Mika Hakkineniga McLareni tiimis võistles! :)
See nädal algas aga piduliku üritusega. Kell 15 lõpetas Tallinna Ülikooli ajaloo eriala Liina ja Katrin. Erilisemaks tegi selle ürituse veel seegi, et otsisin kapinurgast videokaamera välja ja jäädvustasin toimunut. Lähipäevadel peaks video ka töödeldud ja plaadile kirjutatud saama. Aktusele järgnes pidulik söömaaeg Eesti Maja restoranis ning õhtul kell 20 kogunesime St.Patrick'usse Liina lõpetamist tähistama. Koju jõudsime Kiisuga alles südaöö paiku, nii et võite järeldada, et tegemist oli taaskord ühe mõnusa õhtuga.
Teisipäeva hommikul sai tavapärasest varem ärgatud ja Kiisu koos jalgrattaga rongi peale saadetud. Seejärel seadsin mina sammud töö ja rong rattad Tartu suunas, ikka selleks, et Kiisu saaks varsti jälle Tallinna tagasi tulla! ;)

Sildid: , , , , , , , , , , , , , , ,

Tuleb piltiderohke suvi!

Mida teha, kui ei viitsi blogida?
Viimasel nädalal ei möödunud päevagi, mil ma poleks blogimise peale mõelnud, aga mõtteks see kõigest jäigi. Ei ole nagu mingit motivatsiooni blogida. Kahjuks... Võtan täna siiski end kokku ja pajatan veidi, et vaikus ei võtaks maad...
Nädalavahetusel sai isa sünnipäeva Rakveres peetud. Grillimine käis ka sünnipäeva juurde, kuidas siis muidu. Pühapäeval tegime Kiisuga aga meeldiva ringreisi Rakvere - Veltsi sadam - Sagadi mõis - Palmse mõis - Rakvere. Kõik oli väga ilus ja tore, kuni Palmse mõisani, mis meile üllatuseks juba kell 19 oma väravad sulges ja kui õigesti aru Kiisuga saime, siis enam ei saagi Palmse mõisa pargis niisama ringi jalutada, vaid tuleb 50kr selle eest välja käia. Tundub natuke imelikuna minu jaoks, aga nu mis seal ikka. Keegi leidis jälle hea viisi, kuidas raha teenida. Kui inimesed kohale on läinud, siis vaevalt, et nad pileti ostmata jätavad ja otsa ringi pööravad...
Eelmisest nädalast meenub veel esmaspäeva õhtu, kui sai rulluisumaraton tehtud. Sai avastatud uusi teid, ja kus juures väga häid teid. Pole veel täpselt järele vaadanud, aga arvan, et ligi 25km sõitsin küll tol õhtul maha!
Siis vahepeal tahtsin sellest rääkida, et nüüd ma olen siis taas jõudnud sellisesse staadiumi, kus meelsamini käin rattaga tööl kui ühistranspordiga. Ühistranspordis on metsik palavus suvel, mille tõttu pole õhku, mida hingata ja nahk läheb märjaks. Tõsi, ka rattaga sõitmine võtab naha märjaks, aga see on sport ja sportides peabki nahk märjaks minema! Nüüd mõtlen, kas mul sel kuul tasubki üldse ühistranspordi kuukaarti osta, või kasutan üksikpileteid, kui vaja kuhugi kauegemale vahest sõita. Vot ei tea...
Ja nüüd pommuudis! Saingi lõpuks ostetud omale täiesti uue digikaamera Olympus SP-510UZ, millest eelmises sissekandes mainisin. Korpus on must, mitte hall, mille üle olen väga õnnelik ja võimalusi on nii palju, et õpin veel kaua vist seda kaamerat õigesti kasutama. Uued pildid, mis edaspidi tulevad, on juba selle kaameraga tehtud! Tänagi läheme vist sõbraga pildistama. Kui midagi head õnnestub tabada, jagan pilte teiegagi!
Kuna blogimisse on vahepeal nii suur paus tekkinud, siis mainin veel ära, et vahepeal jõudsin ka Kiisuga muusikali Romeo ja Julia vaatamas käia. Mulle jättis see väga hea mulje. Soovitan muusikalisõpradele! Ja tol samal nv-l sai Soomaal matkamas käidud, kohaks oli Riisa raba vist, kui ma ei eksi.
Praegu aga hoian Kiisule varvast, et tal keemia riigieksam hästi läheks, mida ta hetkel sooritab. Võimalik, et isegi juba on lõpetanud. Varsti kuulen siis uudiseid, et kuidas läks!
Juhul, kui ma lähipäevadel taas blogida ei viitsi, siis mainin juba ära, et reedel on Kiisu, Pauli ja Pillega minek Haapsallu, kus toimub The Suni kontsert! Ootan seda väga! Ning samuti ootavad Helsingi laevapiletid oma ärakasutamisaega... Hetkel arvan, et Helsingi trip saab juuli kuus toimuma! Aga eks me näe.

Sildid: , , , , , , , , ,

Blogi on tagasi!

Peale väikest pausi on blogi taas ajutiselt üleval. Aga et miks ajutiselt? Vot sellepärast, et tavaliselt ongi just ajutised asjad kõige püsivamad ning see on ju ka kindel, et igavesti seda blogi ei ole.
Vahepeal juhtus nii mõndagi, aga pole mõtet kõike meenutama nüüd hakata. Öeldakse ju ka, et kes vana asja meelde tuletab, sel...
Lähitulevikus tahaks blogi uuendada. Nii välimuse kui ka sisu poolest. Tahan lihtsalt vaheldust. Võib-olla muutub ka blogi aadress, eks me näe.
Nüüd aga asun ettevalmistusi tegema, et homme metsa minna. Ära linnast, loodusesse! Eemale tööstressist, mis viimasel ajal on tekkinud. Ehk lühidalt - Roheliste Rattaretkele!

Sildid: ,

Test nr.2

See on nüüd esimene mobiili abil lisatud postitus! =)

Sildid: ,

Test nr.1

See on esimene sissekanne, mis on tehtud e-maili teel!

Sildid:

Kiisu on tagasi!

Nagu lugejad juba on tähele pannud, siis pole mõnda aega ma eriti millesti rääkinud. Põhjus ei ole mitte selles, et poleks midagi vahepeal juhtunud, vaid selles, et pole seda aega leinud, millal siia midagi kirjutada. Kui tekkis vaba aeg, siis kirjutasin hoopis Kiisule, kes viibis üle nädala aja Prantsus- ja Saksamaal. Nüüd, kus Kiisu on õnnelikult kodumaale tagasi jõudnud, saan jälle blogimisega jätkata ja püüan ka tasapisi eelmise nädala tegevused blogisse ümber jutustada!
Kiisu tõi reisilt ka mulle head ja paremat kaasa (SUUR aitäh sulle, musi)! Äramärkimist vajavad kindlasti näiteks kenad lühikesed püksid, Green Day cd-plaat, varvassokid (Eestist on neid meestele võimatu leida), püksirihm, igasugust magusat kraami ja veel palju muudki! =)
Jään ootama, mil näen ta reisi pilte koos reisimuljetega!
Kui eelmine aasta möödus minul aga sootuks nii, et Eesti piirist üle ei jõudnudki, siis sel aastal peaksin jõudma seda viga parandada! Eelmisel nädalal ostsin Osturalli raames Helsingisse piletid. Ei saanud lihtsalt nii odavat võimalust käest lasta. Millal reis toimuma saab, on veel vara öelda, aga oletan, et juulis või augustis!

Sildid: , , ,

Kop-kop!

Kas keegi veel peale Kiisu ootab, et millal mu jutusoon jälle lahti läheb või? =)

Täna veel seda jutusoont igatahes ei ole! On vaid väike palavik, uimasus, nohu ja valus kurk vahelduva eduga. Ehk lühidalt - gripp! Homme saab nädal juba sellest, kui mu tervis hakkas allamäge minema. Viimane aeg oleks terveks saada, sest tuleval nädalavahetusel on plaanis Kuutsemäele lumelauatama minna! Jaanuari kuine üritus jäi ära, kuna polnud lund, nüüd võib siis tervis alt vedada! Uskumatu ebaõnn!
Olgem terved!

Sildid: ,

Läeb päeva järel päev

Kuidagi märkamatult on jälle blogimisse mõni tühi päev tekkinud. Ise ka ei saa aru, mis toimub... Ei ole seda jutusoont kohe üldse. Egas midagi...ootame aega, mil mul taas jutu soon tagasi tuleb! =)

Kui kedagi aga huvitab, kust mind täna õhtul koos Kiisuga leida võib, siis vastuse leiate siit! ;)

Kena nädalavahetust kõigile!

Sildid: ,

Virin!

Nu ei tõmba mind siia miski kirjutama noh! Juhtub, vahest! Kirjutada oleks küll, aga pole aega või viitsimust või tuju. Eelmise nädala lõpus mõtlesin koguaeg, et vot sellest ja vot tollest võiks kirjutada, aga mitte muhvigi ei kirjutanud. Ja ega nüüd ka eriti tarka ei kirjuta, niisama kirun vaid!
Mainin vaid kiirelt veel ära, et eile hankisin omale Diskreetse Mango Trio plaadi ja t-särgi. Olen väga rahul! =)

Sildid: ,

200 täis!

Antud postitus on minu blogis täpselt kahesajas postitus! See teeb kohe kuidagi meele rõõmsaks. Veel rõõmsamaks teeb meele see, et ma ei blogi ainult iseendale, vaid et mu blogil on ka lugejaid või vähemalt nn jälgijaid. Vaevalt siiski, et keegi julgeb üles tunnistada, et ta on kõik minu poolt tehtud 200 postitust läbi lugenud. Mina küll ei oleks teie asemel viitsinud! :P
Loodatavasti tuleb postitusi veel sadade kaupa ning leiate siit nii mõndagi huvipakkuvat, mida lugeda...
Tänan tähelepanu eest!

Sildid:

Et blogiks või?

Nagu näete, siis on mu blogis väikene vaikuseperiood tekkinud. Põhjus lihtne, aga samas ka keeruline! Nimelt minu jaoks on ammendanud mingil määral see kirjutamine, et täna on vilets ilm või et homme lähen korvpalli mängima või et kodus oleks vaja koristada ja muu kräpp... Vaevalt, et see huvitab eriti paljusid, kui juba mindki eriti ei huvita. Keeruline selle kõige juures on nüüd aga see, et ma ei kavatse blogimist kindlasti mitte lõpetada, aga ma ei tea ka kuidas täpselt edasi tegutseda. Eks mingil määral säilib ka endine väljanägemine ja endised mõtted, aga tahaks midagi uut ja huvitavat kirjutada. Mida, seda ei tea veel isegi täpselt, aga midagi igatahes ma muudan oma blogi juures. Eks aeg näitab, mida. Kui kellelgi mõni hea soovitus, siis laske aga mõtted valla!

Sildid:

Hea pilt = hea digikas + hea pildistaja?

Üleeile sai käidud sõpradega taas linna peal pilte tegemas. Kahjuks jäi piltide tegemine natuke hiljapeale ning tagatipuks hakkas ka õrnalt vihma sadama. Siiski, kuna juba sellise plaani ette võtsime, vihm meid ei heidutanud ning tegime mõned pildid ära! Toon ka mõned pildinäidised allpool teile... need on tehtud venna digikaameraga Epson PhotoPC 3000z, nii et ärge väga palju piltide üle nurisege! Kuigi jah, öeldakse, et kui pildistada ei oska pilte teha, siis võib ka väga hea digikaga kehvasid pilte teha...aga nu vastupidi on vast vähe raskem, st et kehva digikaga ikka imet ei tee!
Võtan täna pilditegemismasina ka Rakverre kaasa! Ehk saab sealgi nädalavahetusel mõned pildid tehtud!

Ja nüüd üks väike lõiguke, mis eelkõige suunatud Siimule aga ka kõigile teistele, keda huvitab minu blogi RSS feed... Nüüd on selle aadressiks http://tomlepa.planet.ee/blog/rss.xml
Kas nüüd on kõik korras, Siim? ;)

Sildid: ,

Mõtteterad

Mõned teravsilmsed on kindalti juba märganud, et mu postituste all on kirjas märksõnad, mis siis seotud antud postitusega. Ning seoses nende märksõnadega on tekkinud paremale serva nimekiri Mõtteterad. Seega kui valida sealt näiteks mõttetera Kiisu, siis juhtub väike ime ja avaneb lehekülg, mille sisuks on kõik Kiisuga seonduvad postitused! Kas pole tore see!? :P

Sildid:

Head uut ja vana!

Aastavahetus tuli mul Vabaduse väljakul ilutulestikku vaadates ja minu juures varahommikuni Kiisu ja sõpradega uue aasta saabumist tähistades! Tore oli! Loodan, et uus aasta tuleb veel parem kui eelmine, kuigi möödunud aasta oli üle ootuste hea! Raske on midagi paremat soovida, aga lootma ju peab...
Jätkan ka blogimisega, ei kao mu blogi kuhugile! Lähiajal peaks aga blogi väikese uuenduskuuri läbima. Lähemalt räägin siis, kui aeg käes!
Juhin tähelepanu ka sellele, et tegelikult vahepealse nn blogi puhkuse ajal jätkasin ma tegelikult siiski blogimist, seda aga varjatult. Lihtsalt sellepärast, et teile, lugejatele puhkust anda! Nüüd aga saate tagantjärgi kõigest lugeda.
Täna on taas päev, mil Kiisuga võime tähistada - 4 kuud! Hoolimata sellest, et meie elukohad asuvad üksteisest u 200km kaugusel, suudame me kannatada, usaldada, uskuda, loota ja läbi pisarate naeratada! Tänu jõulupühadele ja Kiisu vaheajale oleme nüüd juba alates 22.detsembrist iga päev koos olnud. Kahjuks peab Kiisu õige pea Tartu tagasi minema. Lahkumine saab olema valus...aga me saame hakkama! Peame saama!
Olgu, ei kirjuta hetkel pikemalt, niigi on teil nüüd palju tagantjärgi lugemist.
Uute postitusteni aastal 2007!

Sildid: , , ,

Väike puhkus

Endalegi ootamatult läheb mu blogi nüüd mõneks ajaks puhkusele! Kui kõik läheb plaanipäraselt, siis ärkab mu blogi talveunest uue aasta saabudes! Vahepealsete uudiste ja sündmuste pärast ärge muretsega, kõik tuleb kunagi päevavalgele...
Seniks aga nautige kauneid ja loodetavasti valgeid jõule ning lõpetage aasta 2006 meeldejäävalt!

Auf wiedersehen!

Sildid:

Aeg ei peatu!

Aeg jookseb! Päevad mööduvad nii kiiresti. Olen aru saanud, et mu blogil on mõned potentsiaalsed lugejad ja seega pean vabandama, et ei jõua iga päev ja kõigest alati kirjutada. Ja et seda lähiajal enam ei juhtuks, kriban edaspidi kasvõi lühidalt midagi, kui võtan mitu päeva hoogu, et pikk sissekanne taas teha. Eelmisel nädalal juhtus nii palju ja nii uskumatuid asju minuga, et isegi unes poleks osanud ma seda kõike ette näha. Aga kõigest toimunust lähipäevil järgemööda. Kannatust...

Sildid:

Pealkiri kadus ära

Ma mõtlesin juba, et ma ei saagi täna blogida, kuna siin Rakveres polnud mu kasutajanimi ja parool mällu salvestatud ja ma ei suutnud ka kuidagi meenutada. Lõpuks ikka tuli meelde ja siin ma nüüd siis jälle blogin...
Ega mul pikalt aega kirjutada polegi. Juba poole tunni pärast lähme sugulastele külla, onu naine peab sünnipäeva. Polegi nende juures paar aastat käinud...
Aga vastaks kõigepealt siis eelmises blogis esitatud küsimusele. Nimelt lähen ma 13.detsembril koos Kiisu ja veel mõne sõbraga iluuisutamist Sakusuurhalli vaatama, täpsemalt on selle ürituse nimi Skating Champions On Ice. Usun, et sellest tuleb päris huvitav show. Ja seoses iluuisutamisega sain ma eile töökaaslaselt teada, et PBK näitab laupäeva õhtuti kell 20:25 otsesaadet "Tähed jääl!", a'la nagu meil näidatakse praegu "Tantsud tähtedega". Tahtsin täna kohe järgi vaadata, kuna töökaaslane kiitis seda saadet, aga kardan, et sugulaste juures ei saa löögile! Aga pole hullu, vaatan siis nädala pärast, kui Tartus Kiisu juures olen.
Detsembri algus tõotab üleüldse tulla huvitav, sest 5.detsembri hilisõhtul on oodata sõpra Inglismaalt külla, järgmisel päeval, so kolmapäeval tuleb taasnägemispidu minu juures ja neljapäeval lähme Rock Cafesse Metsatölli kontserdile - Metsatöll ja Rahvusmeeskoor: DVD "Raua needimine"
. Üleeile ostsin sõbra soovil sinna 6 piletit igatahes juba ära!
Ja järjekordne küsimus lugejatele: Mis kellani ma täna magasin? :P

Sildid: , , , , ,

Äratus!

Täna hommikul, kui silmad avasin ja mobla pealt kella vaatasin, näitas kell 9:20 umbes! Oli kohe selge, et olen sisse maganud ja hetk hiljem taipasin, et ma ei pannudki eile õhtul tänaseks äratust. Põnev. Tuleb tunnistada, et mul vedas, et ma siis 11ni ei maganud. Igatahes olin ma hetkega püsti, uni läinud, riided seljas ja teel tööle!
Vahest võiks ka blogi kuidagi sellise äkk-äratuse teha! Eriti kuluks see mõnele sõbrale ära, kes blogimise vahest unarusse jätavad. Aga ega see kuluks ka mulle aeg-ajalt ära... aga samas, ega koguaeg ei jõua ja ei viitsigi! Ja kui mõtted veel kuskil mujal ringi rändamas või on tuju kuhugi läinud, siis pole mõtet blogimisest rääkidagi! Halama ma ka oma blogis ei kavatse hakata, kuigi ka seda on vahest ette tulnud.
Aga täna tahaks nii mõnegi asja ära mainida. Esiteks seda, et käisin pühapäeval kinos filmi SAW 3 vaatamas. Film oli alguses nii rõve, et lausa eelmise päeva pidustustest hakkas pohmell välja lööma. Ja enne filmi olnud coco-cola isu läks täiesti üle. Õnneks terve film nii rõve ja õudne ei olnud, nii et filmi lõpus oli juba suht hea enesetunne taas. Aga tagantjärgi pean tunnistama, et väärt film oli. Enne olin veidi pessimistliku eelarvamusega, kuna arvasin, et ega kolmas osa kahele esimesele osale vastu ei saa, aga tuli välja, et eksisin. Kolmas Saag oli täiesti võrdväärne kahe esimesega ja enamgi veel!
Ei saa mainimata jätta ka seda, et pühapäeval sai taas Compressoris käidud, keha kinnitas, ikka pannkoogi näol.
Esmaspäeval toimunud korvpallilahing Estoniaga läks juba kohtumise alguses väga tuliseks ja oli kohe näha, et nalja ei ole keegi platsile läinud tegema. Üllatus, aga meie (Eesti Raadio) võidutses ja seda alles peale lisaaega, tulemusega 49:46! Ise kartsin enne kohtumist, et tuleb kindel kaotus, kuigi lootsin loomulikult võitu. Kaks olulist faktorit, mis meid võidule viisid, olid arvatavasti Rauno Pehka valikud punktid (umbes 10), tema asjalikud nõuanded ja juhised ning see, et meid oli poole rohkem, kui Estonia mängijaid, mistõttu said meie mehed rohkem puhata ja olid platsil värskemad mängu lõpus!
Ning lõpetuseks - ennast kiitmast ma ei väsi! Olen ise alles kolmes tantsutunnis käinud, kui juba eile õhtul õpetasin ise töökaaslasele õpitud tantsusamme, kuna kaks viimast korda ei olnud teda kohal. Peesitas ta samal ajal Hispaanias ja Portugali rannikul hoopis. Ohjah, tahaks ise ka...

Sildid: , , , , , ,

Elame - näeme!

Nii, kui nüüd kõik hästi läheb, siis on mul homme õhtuks kolitud ja vana korter probleemideta üle antud. Pühapäev on kordaläinud siis, kui saab uues elukohas koristatud ja hubasemaks elamist muudetud. Ja kui imesid ei juhtu, siis tuleb järgmine postitus siia esmaspäeva hommikul, mil ma olen kas rõõmus ja õnnelik või väsinud ja masenduses! Eks me näe!

Sildid: ,

Blogi sai aastaseks!

Ja ongi aasta möödas sellest ajast, kui sai esimene postitus oma blogisse tehtud! Tundub, nagu oleks see olnud alles mõni kuu tagasi. Aeg lendab lihtsalt nii kiiresti! Eks oli ka aegu, kus vaikus võttis maad blogis mitmeid päevi ja isegi nädalaid, aga see ei tähendanud mitte kunagi seda, et mu blogi välja sureb.
Aasta on kenasti möödunud. Selle aja jooksul olen teinud 127 postitust, blogi on saanud vahepeal uue kuue ja olen saanud kinnitust, et mu blogil on potentsiaalseid lugejaid, kelle pärast seda kõike teha julgelt ka järgmine aasta aega. Siinkohal tänaksingi kõiki lugejaid ja veel enam kõiki kaasamõtlejaid ja kommenteerijaid. Kingitusi ja lilli ma blogi sünnipäeva puhul ei palu. Ainuke, mida soovin, on ehk see, et mida ma veel võiksin ja saaksin teha, et mu blogi teie jaoks atraktiivsem oleks?

Sildid:

Vähem loba

Räägiks midagi huvitavat ka või? Aga mis on huvitav? Mida ma peaksin kirjutama, et teil oleks huvitav lugeda ja mida samas oleks minulgi huvitav kunagi uuesti lugeda. Vahest tundub mulle, et kirjutan midagi ebahuvitavat, samas aga saan sellest alles hiljem aru. Aga eks ta olegi nii, ühtesid huvitav üks asi, teisi teine. Nii ka minu blogiga ja sellega, millest ma siia kriban.
Reedel sai käidud Märjamaal, kuna üks sõber, kes seal elab, läheb kolmeks aastaks Hollandisse tööle. Aga asi, mis selle õhtu eriti meeldejäävaks tegi, oli autosaun! Soovitan soojalt kõigile, tasub proovimist. Sai korralik punkt suvele pandud. Isegi grillvorsti sai veel söödud, nüüd vist küll viimast korda sel aastal. Ja tore oli taas sõpru koos näha!
Laupäeval käisin Rakveres üle pika aja. Mida aeg edasi, seda vähem ma Rakverre jõuan. On lihtsalt muid tegemisi ja plaane nii palju. Sel korral aga olin kohustatud Rakverre minema, sest pidasime ema sünnipäeva, ja minule suureks üllatuseks olid ka igasugused erinevad sugulased kohale tulnud, isegi isa vend Pärnust! Pidi ikka tahtmine olema, et nii pikka sõitu üheks õhtuks ette võtta.
Pühapäeva veetsin ainult magades ja logeledes. Avastasin, et pühapäev ongi jäänud mulle põhimõtteliselt ainukeseks päevaks, kus ma tõeliselt puhata saan.
Eile käisin aga piljardit mängimas. Kahe inimesega, kellega polnud enne taolist tegevust harrastanudki varem. Veel enam, ühte mängukaaslast ma polnud varem näinudki. Aga asi, mis meid kolme omavahel seob, on Subclub.
Aga nagu öeldakse - pikk jutt, sitt jutt. Niisiis tõmban nüüd otsad kokku ja püüan edaspidi vähem tühja loba ajada. Ehtne näide liigsest lobast oli pühapäeval, kus vend avastas, et ma olen vahepeal nii palju kirjutanud, nii et ta ei viitsinudki vaevaks võtta ja kõike läbi lugeda. Lõpp!

Sildid: , , , , , ,

Eesti on pisike!

Mõned nutikamad on kindlasti aru juba saanud, et õhtuti on mu blogis vaikus. Vähemalt minu poolt! Ilma internetita on väikseid raskusi. Seega tuleb mul sissekandeid lähiajal teha hommikuti ja päevasel ajal, kuni tööl olen. Nädalavahetustel võib erandeid tulla.
Siinkohal tahakski rääkida eilsest õhtust. Ühest uskumatust kokkusattumusest. Et see juhus teile sama suurena tunduks, alustan algusest...
Jutu peategelane on üks nõbu, mitte minu nõbu. Üks inimene on mulle umbes pool aastat rääkinud oma nõbust. Et kui lõbus neil koos on ja mida kõike nad koos teevad ja et nõbu elab Viljandimaal jne. Ühesõnaga, kuni eilseni polnud ma teda kordagi näinud (välja arvatud piltidelt) ega rääkinud. Olin parasjagu liikumas töölt kodu poole, u kaheksa ajal õhtul. Ja tahtsin koju sõita bussiga, millega oleks otse kodu lähedale saanud. Kuna antud bussini oli palju aega, siis otsustasin astuda teise bussi peale, millega sain pool koduteed läbitud. Juba peale tööd oli mul meeletu joogijanu ja ümberistumise vahepeal sain ilusasti juhust kasutada ja peatuse kõrval asuvast joogipoest juua osta. Poest välja tulles jäi kõrv raadiot Sky Plus kuulatama(kõlar oli veetud juhtmega kõrval asuvast kasiinost õue), sest sealt öeldi ühe uue loo nimi (Kallis ära küsi), mis mulle viimasel ajal on meeldima hakanud. Edasi kuulates tuli välja, et see oli soovilugu, mida soovis hetkel eetrisse helistanud tütarlaps. Ja kuna ma jäin raadiot kuulama, sest tahtsin nimetatud lugu kuulata trolli ootamise ajal, siis kuulsin ka loomulikult dialoogi saatejuhi ja helistanu vahel. Kui küsiti helistaja nime, siis mõtlesin, et väga huvitav, ühel nõbul on sama nimi. Kui aga kuulsin ka asukohta, milleks helistaja ütles Viljandi, siis jäin juba edasi põnevusega raadiot kuulama, et teada saada, kas tõesti on tegu tolle isikuga, kellest ma vaid palju igasuguseid jutte kuulnud olen. Ja tuligi välja, et tegu oli justnimelt eelpool mainitud inimesega, seda muidugi peale ülekontrollimist, sest inimesi on palju ja oleks võinud ka ju mõni teine samanimeline Viljandist olla, kes soovib sama lugu, mille saatis mulle tuttav, kes oma nõbust mulle rääkinud on.
Jube pikk lause tuli nüüd viimane, aga ma ei saanud kuidagi pidama! Ja siiamaanigi veel, ausalt öeldes, tundub see kokkusattumus jube naljakas. Olen seda ennegi öelnud ja ütlen veel, et Maailm on ikka väike, Eesti pisike ja Tallinn tilluke! =)
Oma postituse ma lõpetan õnnesoovidega emale, mida ta tõenäoliselt mitte kunagi lugema ei satu, juhul kui ma seda talle ise ei näita, aga teadku siis mu blogi lugejad, et mu emal on täna sünnipäev. Huvitava fakti märgiks ka siinkohal ära - ema on sündinud 53ndal aastal ja täna on tal 53.sünnipäev! Kui ma nüüd enda peale mõtlen, siis minul tekib samalaadne olukord alles 2062.aastal, kui ma saan 81aastaseks ja samas olen 81.aastal sündinud! Huvitav, kas ma elangi üldse nii kaua?
Tulid meelde ka ühed laulusõnad emale. Ei tea, kas viga on minu mälus või mis, aga millegi pärast ma mäletasin neid sõnu natuke teisiti. Internetist ma leidsin igatahes sellised sõnad:

Ema, kui mina kord suureks saan,
kingin siis sinule linna,
millel on hõbedast väravad,
kullast ja maalitud sillad.

Ema, kui mina kord suureks saan,
kingin siis sinule pärlid.
Ise nad kenasti paelale a'an,
sinised, punased, valged.

Ema, kui mina kord suureks saan,
kas sa siis tuled mu juurde?
Istud mu voodil ja jutustad
kuni ma silmaksed sulen.

Ema, kui mina kord suureks saan,
kas sa siis jääd minu juurde?
Üksi on õhtud nii igavad,
katustel mänglevad tuuled.

Sildid: , ,

Kommentaarid ja pildid on tagasi!

Blogi uus kujundus on peagi oma viimast lihvi saamas. Ise olen tulemusega üpris rahul. Lapsepõlves lemmikvärviks kujunenud sinine värv sai ka kenasti ära kasutatud. Võin ka kõiki rõõmustada, et vahepeal kaduma läinud kommentaarid ja pildid on nüüd kõik tagasi, esimestest postitustest alates! Nii et kel huvi, võib kõik algusest peale järele lugeda, koos kommentaaridega. Märkimisväärne on avastus, et peale seda suurt pooleteist kuud kestnud pausi tehtud sissekanne oli minu blogi ajaloo 100. sissekanne! Nii et väike juubel oli, kui nii võib öelda! Õnnitlused on teretulnud! ;)

Sildid:

Blogi saab uue kuue!

Nagu teravsilmsed on juba märganud, siis pole mu blogi välimus enam see, mis varem. Ajutisest roosa-katsetusest ärme räägi! Ja ega ta ei jää ka selliseks, mis ta praegu on. Uuendused ja muutused käivad ajaga kaasas. Lähiajal pühendan aega just nimelt blogi välimuse muutmisele. Rahulikku meelt ja vähem ehmatusi! Te loete endiselt Toomase blogi! ;-)

Sildid:

Tulemas...

* meenutused Tatu kontsertist
* taas koolis - exceli koolitus
* kiisud ühistranspordis
* hüvasti tele2
* rahvastepall tuleb, lapsepõlv läheb
* loodusmuuseum, rattamatk, teater, kevadfolk, riia - mida võtta, mida jätta?
* ja palju muud!

...mu blogi ei ole surnud! :)

PS! abituriendid! Et teil sulg jookseks homme kirjandi kirjutamisel!

Sildid:

Miks ma blogin!?

Ma arvan, et sellele polegi otsest vastust, miks ma blogin. Vahest lihtsalt tuleb tuju midagi teistega jagada, muljeid edasi anda, mõtteid kirja panna... Tekib küsimus muidugi, keda see üldse huvitab, aga ehk kedagi ikka. Peamine ju, et mind huvitaks. Võiks öelda, et see blogimine on isegi mingi haigus. Haigus, mis on vahest suurem, vahest väiksem, vähemalt minu puhul. Põhimõtteliselt võiksin ka mitte blogida, sest see ei ole midagi sellist, ilma milleta ma ei saaks elada. Aga võib-olla peamine blogimise põhjus ongi just see, et kunagi on endalgi hea lugeda, mida sai tehtud, mida nähtud ja mida mõeldud. Ja kui minu blogimine peaks veel kedagi huvitama ning kui ta veel peaks ka kommenteerima, siis seda suurem rõõm on blogimist jätkata. Loodan, et ehk sai nüüd mingil määral ammendav vastus küsimusele, miks ma blogin... Aja möödudes võib mu arvamus blogimisest muidugi muutuda, nagu kõigega siin ilmas.

Sildid:

Elu trollis!

Ma olen ühistranspordis igasuguseid asju näinud, aga see, mis eile juhtus, nägin ma küll esimest korda! Nimelt trammiga sõites, otsustas üks tüüp, et ta ei oota peatust ära, vaid läheb kahe peatuse vahel trammist maha! Ah et kuidas või? See käis väga lihtsalt! Tramm peatus valgusfoori taga ja tüüp lükkas trammi ukse jõuga lahti ja pressis end vahelt läbi ja oligi trammist väljas! Kuidagi eriti lihtne tundus see, mul jäi suu lahti igatahes mõneks ajaks...
Midagi sarnast nägin ka pool tundi hiljem trolliga sõites. Peale peatust kuulsin, et tagumisest uksest tulid lärmakad noored trolli peale. Alguses ma ei teinud välja, aga mõne aja pärast, kui troll liikuma peatusest hakkas, pöörasin siiski pilgu selja taha ja mida ma nägin!? Nägin, kuidas üks poiss oli trolli ukse vahel ja rabeles end välja...õue seega... ja trolli liikumise pealt. Ohh neid noori uljaspäid!
Ma ei imestaks, kui ma kunagi teeks special blogi, kus juttu ainult ühistranspordist ja sellega seonduvatest seiklustest...

Sildid: ,

Midagi tulnud ja midagi läinud...

Kui nüüd kõik toimib, siis see on esimene postitus, mis peaks kohale jõudma uuele aadressile http://tomlepa.msn.ee/blog.
Aga aru ma ei saa, kuhu on kadunud blogimise algusaja kommentaarid? Pean nüüd uurima ja otsima hakkama, kas ongi jäädavalt läinud või leian nad veel kuskilt üles ja saan taastada...

Sildid:

Ümberkolimine!

Kui nüüd kõik hästi läheb, siis võib nii juhtuda, et juba täna ma kolin ümber vanalt aadressilt http://www.zone.ee/scorpionipesa/blog/ uuele, milleks saab olema http://tomlepa.msn.ee/blog/
Nii et muudke minu blogi aadress "favoritese/bookmarksi" alt ära ;)

Sildid:

Mingi mõõn!

Ma olen aru saanud, et ma olen blogimise unarusse jätnud ja tunnistan seda täiesti ausalt! Kuigi mitte meelega, lihtsalt nagu ei leia seda õiget momenti, mil end blogimisele pühenduda. Peaks mingi kindla aja leidma, millal blogida, et tekiks mingi süstematiseeritus. Igatahes, kas teil, blogijail, on kellelgi mingi kindel aeg välja kujunenud, millal te oma aega blogimisele kulutate? Või äkki oskate soovitada, millal oleks hea kuskilt aega näpata natuke. Ma ei saa öelda, et mul ei oleks aega, aga tihtilugu pole isegi meeles blogida ja siis kui meenub, siis polegi just aega!

Aga eriti tore on see, kui avastan uusi blogisi, mida lugeda... Esimene on neist sõbra tehtud blogi! Eks paistab, kauaks temal blogimisindu jätkub! :) Teine on aga blogi, kus üks ema räägib oma 5 aastase poisi ja 2 aastase tüdruku seikadest! Seda viimast julgen kõigile soovitada!
Aadressid on siis vastavalt http://www2.blog.ee/margu404/ ja http://acerolakuts.blogspot.com/

Sildid: ,

Tubli Kiku!

Eile sai käidud esimest korda olümpialasi tervitamas, Vabaduse väljakul seekord. Varem kui raekoja platsil on toimunud, siis pole viitsinud minna. Aga kuradi külm hakkas vahepeal. Püüdsin võimalikult vähe paigal liikumatult olla, et külm kallale ei tuleks. Lõpus läksime vennaga poest läbi, ja ostsime soojenduseks koju hõõgveini! :)

Vahepeal on suurem auk jälle blogimisse jäänud, mis teha! Ei jaksa järjest... Kuigi rääkida oleks olnud küll vahepeal, ehk räägin hiljem millalgi, lubama ei hakka igaks juhuks :P

Sildid: , ,

Esileht ka nüüd olemas!


Tegin täna siis nn esilehe ka oma blogile, aadressil www.zone.ee/scorpionipesa, millel on siis kirjas Sisene ja kui mingi tähe peale klikata, saabki edasi antud lehele, kus te praegu seda loete!
Põhjuseid selle tegemiseks oli päris mitu. Esiteks, varem kes sellele aadressile sattusid, need nägid vaid faile, mis antud lehel asusid...
Teiseks saab nüüd tuttavatele anda aadressi tunduvalt lühemalt, varasema www.zone.ee/scorpionipesa/blog asemel nüüd lihtsalt www.zone.ee/scorpionipesa. Või veel lühemalt zone.ee/scorpionipesa
Kolmandaks tahtsin veel midagi öelda, aga läks meelest ära :P

Sildid:

Väikesed lapsed!

Olen alati arvanud, et väikesed lapsed on armsad! Nende mõttemaailm on nii huvitav ja omapärane! Aga nüüd, kus ma olen paar nädalat ühte blogi jälginud, olen väikestest lastest veel paremal arvamusel! :) Nimelt on võimalik aadressil martaest.blogspot.com jälgida ühe kahe aastase tüdruku elulugu. Kusjuures, lapse ema on eestlane ja isa vist ameeriklane(vabandust kui eksin), nii et väga huvitav on ema sissekandeid lugeda, kus on kirjas lapse öeldud lauseid, mis koosnevad nii ingliskeelsetest kui ka eestikeelsetest sõnadest. Lapse ema kirjutab veel samas, kuidas laps mingeid uusi sõnu ja kombeid õpib jne... Ehk ühesõnaga, meeldejäävaid hetki 2 aastase tüdruku seiklustest!
Nalja saab! Naerda saab! Huvitav on jälgida, kuidas väike armas laps sirgub ja areneb. Soovitan soojalt ka kõigile teistele lugeda! :)

Sildid: ,