Vaikus on kuldne

Kuidagi märkamatult on mu blogimisse suurem paus tekkinud. Ausalt öeldes vabanduseks ei oskagi midagi tarka öelda. Aja puuduse üle kurta ei saa. Pigem jääb asi lihtsalt viitsmise taha ja tihtilugu olen mõelnud ka seda, et "aga ma nüüd kirjutaks, kuid mida ja millest?"
Aga ega ma niisama ka tühja ei passi. Hetkel on mul põhikooli klassikaaslaste kokkutuleku organiseerimine käsil, mis nõuab päris palju aega ja pühendumist. Möödas on rohkem kui 10 aastat põhikooli lõpetamisest. Aasta peale lõpetamist oli meil väike kokkutulek. Peale seda aga polegi juhust olnud, et põhikooliaegseid klassikaaslasi näha. Tõsi, mõndadega käin loomulikult vähe tihedamini läbi.
Muide, puhata on hea! Isegi kehvapoolne ilm ei sega puhkamist. Alles see oli, kui ma puhkasin 3 nädalat jutti, aga nüüd, mõni nädal hiljem, naudin ma taas nädalapikkuselist puhkust. :)

Sildid: , ,

Neli päeva folgimelu!

Selle aasta Viljandi Pärimusmuusika Festival möödus mul võrreldes eelmiste kolme aastaga sellesmõttes erinevalt, et samal ajal folgiga kirjutasin ka folgi eluolust, ilmast ja kontsertitest... Ikka selleks, et teil, lugejatel, oleks huvitavam. Aga alustame siis algusest!

Neljapäev
kell 15:10
Avamisele jõudsin teist aastat järjest. Kui algul mõtlesin, et tuleb u samasugune nagu eelmine aasta ja seetõttu kartsin, et läheb igavaks, siis pean tunnistama, et õnneks ma eksisin. Oli oodatust huvitavam!
Nüüd istun Kirsimäel ja kuulan Eesti ETNOt, seda esmakordselt minu VPMF ajaloos. Ei midagi erilist, aga ega igav ka ei ole. Võib-olla pole nii alguses veel õiget folgi meeleolu lihtsalt. :)


kell 17:47
Peale ETNOt sai veidi söödud ja siis läksin Türgi ansamblit Ankara State Choir kuulama. Kahjuks aga ei olnud see minu maitsele ja liikusin poole tunni pärast edasi Saku telgi suunas, kus esines Toorama. Teel sinna tulid aga igasugused segajad vahele, nii et kui ükskord Saku telgini jõudsin, oli kontsert läbi. Teel sinna kohtasin esimest tuttavat, kellega olen mõnel matkal koos käinud. Rääkisime veidi juttu ja läksime omateed. Lisaks nägin sel teekonnal minu jaoks kaht tähtsat asja müügil - eelmise folgi parima esineja Filska CD-plaati ning vihmavarju, folgiteemalist. Hetkel jätsin ostud tegemata veidi soolaste hindade tõttu.
Nüüd sean sammud Kultrahoovi, kus hakkab esinema Väike Hellero. Peale seda peaks ka vend oma tüdruksõbraga, Maarjaga Viljandi jõudma. Tunnen seltskonnast puudust! Tunnen Kiisust puudust!

kell 19:36
Lõpuks midagi lõbusat ja kaasakiskuvat! :) Ohh ei, mitte Hellero vaid hoopis Zetode näol. Juba peale paari Väike Hellero laulu sain ma aru, et sealt midagi head ei tule. Niisiis läksin kähku Kirsimäele, kus keerutas rahva jalgu tantsule setomaa noorte poiste ansambel Zetod. Ja ennäe imet - Zetod panid ka minu jala tatsuma. Võimaluse korral saan neid pühapäeval kell 14 taas kuulata ja vaadata...
Hetkel sean samme poe suunas, kus teen juba traditsiooniks saanud ostu folgi ajal - mullitaja :P
Millalgi peaks telgi ka kuhugi püsti panema. Hmm...saab põnev olema.


kell 21:48
Mullitajat ei saanud, sest mullitaja pood oli juba kinni. See-eest on telk nüüd Pauluse kiriku juures püsti. Kena koht! Olen rahul! :)

Vahepeal jäi nüüd kahjuks Kanada trio Genticorum nägemata, aga loodan seda laupäeval näha, koos Kiisuga! ;)
Nüüd aga tänaseid viimaseid esinejaid nautima - Frigg ja Oort. Ja kui jõuab, siis veel ka Oi Las Saku telgis, mis peaks kestma kella 3ni. Ilmast nii palju, et folk oli kohe nagu tellinud ilusa ilma tänaseks. Nüüd on aga juba jahedam...


kell 23:57
Istun ja ootan Oorti esinemist. Tundub, et tuleb külm öö. Loodan, et ei ole siiski külm magada...aga eks näis.
Frigg oli vaatamist väärt. Oma võimsate ja kiirete viiulimängudega meenutas üht eelmise aasta ansamblit, millele jäi Frigg küll natuke alla, kuid oli siiski täna üks paremaid esinejaid.


kell 02:33
Millegipärast on jäänud mulle mulje, et Oort läheb iga aastaga kehvemaks. Esimese poole kontserti kohta võib öelda vaid "Igav". Lõpus päästsid aga kontserti mõned lood, eesotsas looga "Öised orjad". Aga võib-olla tuleb igavuse põhjust otsida hoopis sellest, et ma istusin, olin päevast veidi väsinud ja uni tikkus silma. Veljot ja Maarjat tabas nii suur uni, et nad läksid juba Oorti kontserti algusfaasis magama. Peale Oorti viisin pakihoiust spordikoti telki ära, mille ma enne avamist pakihoidu panin. Kui juba telgi juures olin, siis panin soojemalt riide ja pesin hambad. Saku telki jõudsin veidi enne kahte. Minu suureks üllatuseks oli rahvast väga vähe. Aga peale natukest Oi Las kontserti kuulamist ma enam ei imestanudki rahvaarvu üle. Ei olnud see Oi las midagi erilist. Meenutas kohati Zorbast. (Nüüd tagantjärele mõeldes arvan, et üks vähese rahvaarvu põhjus oli kindlasti veel see, et tegu oli siiski neljapäevaga ja paljudel inimestel oli tõenäoliselt ka reedel tööpäev.)
2:18 lõpetasin oma esimese päeva ja suundusin telgi poole. Kokkuvõtteks võib öelda, et suht tavaline folgi päev. Loodetavasti on järgmised päevad paremad. Eriti aga laupäev! ;) Tavaliselt ongi esimene päev igavam olnud.

Reede
kell 14:10
Ärkasin kell 12. Magades külm ei olnud, pigem harjumatult kõva.
Sõin Veljo ja Maarja kaasa võetud toitu. Muidu nad oleks ju pidanud rohkem ise sööma. :P
Ilm on täna jahedam. Päikest pole. Aga muidu hea, et vihma ei saja. Just algas tänane esimene kontsert - Ro:Toro + Karl Laanekask. Alguse järgi toatab tulla miskit head!kell 15:40
Hmm...ma oskan ikka hästi ära sõnuda. Esiteks tuli päike korraks välja, teiseks tuli mõni tiba vihma ja kolmandaks jättis kontsert, mida ma vaatama asusin, mind suht külmaks. Nii et lõpuks ma leidsin end hoopis Kultrahoovist ansamblit Sild kuulamas, mis meeldis mulle tunduvalt rohkem eelnevast. Mõtteis sõnusin ka selle ära, et tuttavaid olen vähe näinud. Praeguseks olen täna juba nelja tuttavat näinud, paari vaid eemalt, aga päev on veel pikk, nii et ehk õnnestub neid lähemalt trehvata.
Nüüdseks on mul ka mullitaja ostetud ning müüja suilt kostus mu ostu järel: "Täna on neid hulgim ostetud!" :) Lahe!
Appi, vihma hakkas jälle sadama...


kell 17:57
Raske on valida, kui esinevad 2 head bändi korraga. Nii tuli vlaida Virre+ ja Svjata Vatra vahel. Kuna Virret olen ennegi kuulnud ja tõenäoliselt kuulen veel, siis otsustasin teise kontserti kasuks. Ja ma ei kahetse oma otsust. Võiks öelda, et siiamaani parim esineja sel folgil. Tavaliselt loeb väga palju, kui loomulik laulja laval on ja kuidas ta publikuga sulandub. Uskuge mind, Svjata Vatra oli selles suhtes väga osav ja pani tänu sellele rahva ilma raskusteta endaga kaasa elama. Sai hüpatud ja kaasa lauldud isegi. :)
Nüüd ootan suure huviga Raud-Antsu esinemist, sest seal laulab minu ja mu venna üks hea tuttav.
ps! Ähvardab koguaeg sadama hakata, aga õnneks pole suuremat sadu tulnud siiani. (phui-phui-phui üle vasaku õla) :Pkell 20:05
Nunii, ikka sõnusin ära! Tund aega on juba nüüd vihma sadanud. Õnneks päästis Maarja antud vihmakeep mu riided suuremast vihmast. Aga seda et Raud-Ants oli sama hea nagu kahe aasta tagusel folgil. Mikrofonide heliga oli aga mingi jama, sest aeg-ajalt ei saanud aru sõnadest. Aga see oli väike mure. :)
Peale kontserti vahetasin ka laulja Marioniga paar sõna juttu ja nägin samas järjekorset tuttavat - Marioni sõbrannat ehk vana matkaselli Pillet. Tore on vanu tuttavaid kohata. Vahepeal helistas ka üks endine töökaaslane, täpsemalt öeldes isegi endine toakaaslane töölt - Viljar. Ta peaks ka nüüd folgil olema, nii et loodan tedagi veel näha. Aga juba homme loodan Kiisut näha! ;)
Nüüd aga Zorbas, kus laulab ja mängib pilli Astrid - veel üks teretuttav töö juurest.


kell 21:19
Zorbast nägin kahjuks ainult veerand tundi tänu määrdunud pükstele, mida ma läksin telki puhaste vastu vahetama. Sellest on mul paganama kahju, et ma Zorbast nii vähe nägin.
Puhtad ja kuivad riided seljas, läksin ma omadega hoopis Rohelise lava ette, kus esines Indigolapsed, mida vend mulle kiitis. Millegipärast venda ma aga seal ei näinud...
Pagan! Hea tõmmekas! Vend helistas just ja ütles, et need ei olnudki Indigolapsed, et nad esinesid ära juba. Irw.
Edasi läksin Kiisu õe juurde sööma...

Laupäev
kell 12:06
Just siis, kui olin jõudnud sööma hakata, oskas Kiisu mind meeldivalt üllatada. Nimelt tuli ta oma õega juba eile õhtul Viljandisse, mitte bussiga täna hommikul.
Kõht täis, seadsin sammud Kirsimäele, kus esines Rootsi ansambel Ranarim - mõnus ja folgile sobiv muusika, aga väga vaimustusse ma ka ei sattunud. Ei hakanudki lisalugu kuulama, vaid läksin Kiisuga telki asju pakkima, sest möödunud ööl sain magada Kiisu õe kuti korteris, Kiisu kaisus. :) Ja uskuge, oli tõesti parem, kui üksi telgis. :P

Poole ühest öösel jõudsin Taani ansambli Phonix kontsertile - väga hea! Rõõmus ja positiivne muusika. Meenub, kuidas trummar paljaste kätega väga osavalt trummeldas. Lahe!
Peale väga head kontserti läksin kuulama juba teatud headuses Untsakaid. Väga kaua ma aga neid ei kuulanud, sest tahtsin teada, mida Austraaliast pärit Amananska endast kujutab. Enne esinemist tõotas tulla midagi huvitavat ja omapärast. Omapärane oligi, aga mitte huvitav. Võiks öelda isegi, et igavaim asi nende nelja aasta jooksul, mis ma folgil käinud olen. Kui enne ei olnud mõnel und silmis, siis selle esineja ajal tuli kindlasti. Lootsin veel, et ehk peale paari lugu asi muutub, aga ei...
Magama jõudsin kell 3 öösel.
Ärkasin täna koos Kiisuga kell 11. Ja nüüd sööma. :)


kell 13:53
Nüüd aga olen täna esimese kontserti ootusärevuses, milleks on Genticorum Kanadast.

kell 19:00
Genticorum oli lõbus algus hommikuks. Senimaani tänase päeva parim... :P Kiisu ütles, et täpselt tema maitse.
Edasi liikusime Kiisuga Kirsimäele, kus hakkas esinema VLÜ. Ei mäletagi, millal VLÜ'd viimati nägin. On teised folgile viimasel
ajal suht harva jõudnud. Imestusväärt oli publiku rohkus, mis lõpuks Kirsimäele kogunes. Sai lõpuks ka veidi koos Kiisuga tantsitud ja VLÜ sobib tantsimiseks väga hästi.
Ilm on siiamaani olnud väga heitlik. Kord sajab vihma, kord paistab päike ja seda väga lühikest aega kummagi loodusnähtuse poolt.
Nüüd aga kuulame Iirimaa ansamblit Liadan. Iiri muusika on alati mulle meelejärgi olnud, nii et võite kolm korda arvata vaid, kas Liadan on hea või mitte.kell 19:03
Seda unustasin mainida, et vahepeal sai Kiisuga mullitajatega mulle puhuda ja rahvast lõbustada, eelkõige lapsi. :)

kell 20:41
Vahepeal käisime Kiisuga ringi ja nägime Kiisu õde oma kutiga ning Kiisu ema ja kasuisa. Üldiselt on minul aga tuttavate lugemine sassi läinud, sest kahel viimasel päeval olen näinud neid väga palju. Lugemine läks sassi eile õhtul juba. Eriti tore on näha aga folgil tuttavaid, kes on folgil esimest korda.
Korraks sai käidud ka hispaanlasi vaatamas - Eliseo Parraga eesotsas, aga midagi erilist see ei pakkunud ei mulle ega Kiisule ja läksime hoopis sööma.


Pühapäev
kell 12:22

Kui eelmine aasta ma ei jõudnudki Vägilaste kontsertile, siis sel aastal läksin kohe varem kohale. Kiisu ootas, et tuleb väga hea kontsert. Ja oligi, peaaegu. Nimelt esinesid Vägilased koos Väike Helleroga ja nagu ma neljapäeval mainisin, jättis Väike Hellero siis mind täiesti külmaks. Oleks Vägilased üksi oma vägitegusid laval teinud, oleks kontsert palju nauditavam olnud. Lahe oli aga see, et kui Vägilased kontsertiga lõpetasid, laulis osa inimesi ikka edasi ja ikka Vägilaste laulu.
Peale Vägilasi suundusime kõrvale mäele Kirsimäele Ungarist pärit Besh o drom'i kuulama. Kui paar esimest lugu olid head, siis vahepeale tuli mingi väga kahtlane lugu ja me tulime Kiisuga tulema, sest me olime kõigele lisaks väsinud. Peale väikest puhkepausi jõudsime kolmanda päeva viimasele kontsertile, mis toimus Saku telgis ehk ööklubis ja esinejaks oli Eesti oma ansambel Nikns Suns. Tegu uute tegijatega folgil ning mulle jätsid suht hea mulje. Kiisule aga kahjuks nii palju ei meeldinud kui mulle ja lis
aks oli Kiisu väga väsinud ning oleks hea meelega seistes mu õlale magama parem jäänud. Poole kontserti peal mõtlesin Kiisu piinad lõpetada ja suundusime magama. Aga olgem ausad - 3 päeva folki olid ka minu jalad päris pehmeks teinud. :)
Nüüd aga hakkab uni vaikselt kaduma, nii et oleks aeg tõusta ja särada, sest ees on veel üks folgipäev koos Kiisuga ja sellised esinejad nagu Zetod, Minu Isa Oli Ausus Ise ning Zorbas. Juhhei! :)


kell 21:58
Kõht täis, läksime Kiisuga telki kokku panema. Samal ajal kostus kõrvu midagi, mida ma polnud varem folgi ajal kuulnudki - müristamine. Õnneks saime telgi enne vihma kokku, aga teel esimesele kontsertile hakkas nii tugevasti sadama, et otsustasime minna Kiisu õe vihmavarju järele. Kui katus pea kohal lõpuks oli, olime aga lootusetult läbimärjad ja läks riiete vahetamiseks. Samal ajal tegi ilmavana aga sellise viguri, et lasi hunniku rahet taevast alla. Hea, et me sel ajal õues siis polnud. :)
Õnneks, nagu äikesevihmad ikka, läks seegi vihmapilv ruttu üle ja taevas säras taas päike.
Küll väikese hilinemisega, aga siiski, jõudsime Zetode kontsertile. Ja mis seal salata. Zetod jätsid seekord veel parema mulje kui neljapäeval, osalt seda vist ka sellepärast, et sai kõvasti kaasa elatud koos Kiisu, venna ja Maarjaga... neljapäeval olin aga üksi.
Pärast kontserti läksime Kiisuga viimaseid kodinaid autosse viima. Seejärel tegin aga oma "folgi ostu". Nimelt ostsin selle Filska plaadi ära, millest neljapäevases sissekandes mainisin. Seega saan kodus edasi folkida. ;) Muuseas oli see
minu esimene CD-plaat üldse, mille folgilt ostnud olen.
Kella 16ks sättisin end Kaevumäele, kus hakkas esinema Minu Isa Oli Ausus Ise. Varemgi folgil rahvast naerutanud ansamblit (ansambel on nende paarisklounide kohta vist vale öelda, aga midagi paremat ei mõelnud ka välja) nägin mina isiklikult aga esimest korda. Ja tõesti-tõesti - andekad tüübid! :) Mõned nende naljad on siiani meeles ja no laulusõnadest ma parem ei räägigi. Tore oli seegi, et lisaks Kiisule olid ka tema ema, vanaema ja õde oma kutiga seal kontsertil. Ja ei tohi ka vihmavana mainimata jätta, kes lõpuloo ajaks ikka kohale jõudis. :)
Peale lõbusat kontserti kinnitasime keha Kiisuga ja ees ootas minu jaoks folgi viimane kontsert - Zorbas. Zorbast kuulsin ka reedel natuke, aga nii head ansamblit pole patt ka teist korda kuulata. Tore oli see, et rahvas tegi ühistantse eesotsas Küprose bändi Oi Las liikmetega. Kahjuks päris lõpuni ei näinud selgi korral Zorbast, sest oli vaja ka autoga Tallinnasse sõita.
Ja siin ma olengi - autos, mis sõidab Tallinna poole, eemale Viljandist, folgi südamest.
Ohkan sügavalt ja jään juba põnevusega järgmist folki ootama. Ja Kiisu ootab ka! :) Muuseas, see oli Kiisugi jaoks esimene folk, millest ta aktiivselt osa võttis.
Järgmise Viljandi Pärimusmuusika Festivalini!


***

PS! See oli nüüd raudselt mu blogi ajaloo pikim sissekanne, nii et tublid, kes läbi lugesid! Pildid lisan ka sissekandele ja albumisse ükskord, kui aega saan, nii et hoidke silmad lahti. ;)


Sildid:

Puhkan! :)

Ja ongi mu kauaoodatud puhkus alanud!
Mõne tunni pärast olen Viljandimaal, kus internet puudub, nii et blogis on tulemas väikene vaikuse periood. Vahepeal käin ka Viljandi Folkil, nii et pärast on, millest kirjutada.
Täna käisin üle mitmete aastate Rakvere Linnuses ja pean tunnistama, et oli põnevam kui arvasin. Kui aega saan, panen ka pildid oma pildialbumisse. Lisaks jõudsin täna esmakordselt Viitna kõrsi, enne olin sealt vaid mööda sõitnud lugematuid kordi.
Eile aga sain esimest korda sel aastal ujuma. Päevitasin Kauksi rannas ja kõrbesin isegi veidi ära, kuigi olin vaid paar tundi rannas.
Ja lõpetuseks veel seda, et möödunud reedel jõudsin esimest korda FNSile sel hooajal. Loodetavasti jõuan sinna paar korda veel, enne kui hooaeg läbi.
Nüüd aga...
...puhkust nautima, koos Kiisuga! ;)

Sildid: , , ,

Üritused, üritused, üritused!

Suvel on metsikult üritusi! Tooksin siinkohal välja vaid mõned, millele ma ka ise kavatsen minna või kuhu ma tahaks minna, aga kuhu lihtsalt ei jõua, kuna pole aega.
Esiteks mainin ära juba olnud üritused:

Eesti Meistrivõistlused Tennises
2. - 8.juuli
Laupäeval olid finaalis vastamisi Maret Ani ja Kaia Kanepi. Oleksin tahtnud isegi Eesti kahe tippnaistennisisti mõõduvõttu näha, aga kuna olin samal ajal Soomes, siis jäi mul see nägemata.


Õllesummer 2007
4. - 8.juuli
Eile lõppes siis 5 päeva kestnud Õllesummer. Polnud varem seal käinud, aga otsustasin sel aastal minna, täpsemalt kolmapäeval. Oli täitsa huvitav, nagu ikka suurüritused. Eile õhtul sõidutasin vanemad ja õegi Õllesummerile, ise ei hakanud eile minema, kuigi algselt oli plaanis.


Ning tulevad üritused:

Tanel Padar & The Sun akustiline kontsertkava VEIDI VALJEM KUI VAIKUS
11. - 14.juuli
See on kontsert, mis mind tõsiselt huvitab. Kahjuks ei ole ma sugugi kindel, et ma sinna jõuan, kuna Tallinnas seda konterti ei toimu. Küll aga toimub kontsert Haapsalus, kus ka alles u kuu tagasi sai Tanel Padarit kuulamas käidud. Kas minna jälle uuesti Haapsallu? Elame - näeme!


Uuno Raadio - Ainult hitid
14.juuli
Kontsert, millele on täiesti reaalne võimalus mul minna. Peamine põhjus, miks läheksin, oleks Smilersi esinemine.Õllesummeril jättis Smilers igatahes väga hea mulje ja ma ei näe põhjust, miks Pärnu Vallikäärus Smilers sama hea kontsertiga hakkama ei peaks saama .


Hiiu Folk
19. - 21.juuli
Kui ma eksi, siis Hiiu Folk toimub sel aasta nüüd teist korda ja arvan, et see on mõnus rahulik üritus, kus saaks end lõdvaks lasta ja hästi tunda. Kahjuks aga sel aastal ma sinna ei jõua. Vaatame, mis järgmisel aastal saab... Kõigile folgi sõpradele aga soovitan!


XV Viljandi Pärimusmuusika Festival
26. - 29.juuli
See on üritus, mille passi ma ostsin kohe esimesel päeval ära, kui see müüki tuli ja ei jõua seda ära oodata! See on üritus, kus ma unustan alati kõik oma mured ja probleemid ning olen rõõmus ja õnnelik! Ükskõik ka kas paistab päike või sajab vihma, folk elab!


Oonurme 6.laulupäev
28.juuli
Üritus, mis jätab vist lugejaid kõige külmemaks, aga minule läheb see üritus korda, sest tegu on suurüritusega sellisele väiksele kohale nagu Oonurme. Tegu on põhimõtteliselt mu vanaema kodukohaga, väikse külaga, kus tavaliselt midagi ei toimu ning millele näiteks lähim pood asub u 10km kaugusel. Kahjuks olen ma aga nimetatud ürituse ajal Viljandi folgil, nii et Oonurme ei jõua ma isegi mitte parema tahtmise juures.

Sildid:

Tegusad päevad

11,5 päeva - just nii kaua oli Kiisu Tallinnas. Sai palju tehtud ja nähtud, millest enamus veel rääkimata.
9 päeva - just nii palju on päevi möödunud ajast, mil viimati blogisin.
Kui nüüd keegi järeldab siit seda, et Kiisuga koos olles ei jää mul aega blogimiseks, siis ega ta väga valesti ei arvagi! :P
Aga et mis siis sel ajal toimus...
Kahest esimesest sündmusest sai juba räägitud, milleks olid siis Tanel Padari kontsert Haapsalus ja Volkswageni Linnaring 2007.
Päev hiljem sai Kiisu ja sõpradega käidud Põhja-Kõrvemaal matkamas! Kokku tuli u tubli 11km kõndimist. Matkates digifotokatega möödub aeg väga kiiresti ja vahemaa suht aeglaselt, mis tõttu kulus matkamiseks pea terve päev! Mõned pildid ka mittematkajatele:Kel nüüd tuli isu ka matkama minna, siis ärge korrake minu viga, et panete lühikesed püksid jalga, sest minu jalad olid lõpuks sääskede poolt igatahes täitsa ära söödud. :P
Eelmisel esmaspäeval tegime rattasõidu Stroomi randa. Juhuslikult oli siis päike loojumas ja mul digikas kaasas, nii et sai taas loojangut jäädvustatud. Kiisu sõnul oli vesi isegi soe. Mina, külmakartlik nagu ma olen, ei hakanud aga jalgu märjaks tegema!
Päev hiljem jätkasime sportimisega. Ma panin taas üle pika aja rulluisud jalga, Kiisu hüppas ratta selga ja sõit Pirita teele võis alata. Ilm oli sel päeval mõnusalt soe ja mõõduka tuulega, seega ideaali lähedane!
Eelmisel kolmapäeval tekkis võimalus väikse seltskonnaga sauna minna. Tavaliselt naudin saunaõhtuid, aga kahjuks olin ma tol õhtul väsinud ja uni tikkus silma ning minu äratamise katsed Kiisu poolt ei kandnud vilja. Uni oli võitmatu!
Nädal tagasi käisime aga kinos! Polnud vist oma paar kuud vähemalt juba kinos käinud. Seda suurem elamus oli aga taas filmi suurelt ekraanilt nautida, milleks oli seekord Spiderman 3. Meile Kiisuga meeldis see film väga. Eraldi kiidaks igasuguseid eriefekte!
Töönädala lõpu aga lõpetasin enda jaoks ühe meeldivaima hobiga. Nimelt broneerisin reedeks tund aega bowlingut ning Kiisu sai taas midagi elus esimeset korda järele proovida. Häbi tunnistada, aga esimese mängu Kiisu võitis! :D Teiseks mänguks aga olin visketunnetuse kätte saanud ja tulid skoorid, mis ületasid 140ne ja 150ne punktipiiri! Kiisu parimaks tulemuseks jäi vist 92 punkti, kui ma õigesti mäletan, mis esimese korra kohta pole üldsegi paha!
Laupäeval võtsime teekonna Lembitu ja Kristiina juurde, kus tegime väikse filmiõhtu. Oli meeldivalt mõnus!
Pühapäev möödus koduseinte vahel, sest terve päev olid taevaluugid lahti ja õue ei kippunud meist kumbki. Aga ega sellepärast päev raisku siis ei läinud. Oh ei! Vaatasime päeva jooksul 2 filmi, lisaks õhtul veel vormelit ning päev oligi taas märkamatult õhtusse jõudnud. Tänavuse vormelihooaja kohta mainiks ära, et Hamilton teeb ikka uskumatut sõitu! Hoian talle pöialt edaspidigi, lisaks ootan Räikkoneni võite! Aga kui tahate teada, kellele kõige rohkem pöialt hoian, siis loomulikult ikka Coulthardile, seda juba sellest ajast peale, kui ta Mika Hakkineniga McLareni tiimis võistles! :)
See nädal algas aga piduliku üritusega. Kell 15 lõpetas Tallinna Ülikooli ajaloo eriala Liina ja Katrin. Erilisemaks tegi selle ürituse veel seegi, et otsisin kapinurgast videokaamera välja ja jäädvustasin toimunut. Lähipäevadel peaks video ka töödeldud ja plaadile kirjutatud saama. Aktusele järgnes pidulik söömaaeg Eesti Maja restoranis ning õhtul kell 20 kogunesime St.Patrick'usse Liina lõpetamist tähistama. Koju jõudsime Kiisuga alles südaöö paiku, nii et võite järeldada, et tegemist oli taaskord ühe mõnusa õhtuga.
Teisipäeva hommikul sai tavapärasest varem ärgatud ja Kiisu koos jalgrattaga rongi peale saadetud. Seejärel seadsin mina sammud töö ja rong rattad Tartu suunas, ikka selleks, et Kiisu saaks varsti jälle Tallinna tagasi tulla! ;)

Sildid: , , , , , , , , , , , , , , ,

Läeb päeva järel päev

Kuidagi märkamatult on jälle blogimisse mõni tühi päev tekkinud. Ise ka ei saa aru, mis toimub... Ei ole seda jutusoont kohe üldse. Egas midagi...ootame aega, mil mul taas jutu soon tagasi tuleb! =)

Kui kedagi aga huvitab, kust mind täna õhtul koos Kiisuga leida võib, siis vastuse leiate siit! ;)

Kena nädalavahetust kõigile!

Sildid: ,

Head uut ja vana!

Aastavahetus tuli mul Vabaduse väljakul ilutulestikku vaadates ja minu juures varahommikuni Kiisu ja sõpradega uue aasta saabumist tähistades! Tore oli! Loodan, et uus aasta tuleb veel parem kui eelmine, kuigi möödunud aasta oli üle ootuste hea! Raske on midagi paremat soovida, aga lootma ju peab...
Jätkan ka blogimisega, ei kao mu blogi kuhugile! Lähiajal peaks aga blogi väikese uuenduskuuri läbima. Lähemalt räägin siis, kui aeg käes!
Juhin tähelepanu ka sellele, et tegelikult vahepealse nn blogi puhkuse ajal jätkasin ma tegelikult siiski blogimist, seda aga varjatult. Lihtsalt sellepärast, et teile, lugejatele puhkust anda! Nüüd aga saate tagantjärgi kõigest lugeda.
Täna on taas päev, mil Kiisuga võime tähistada - 4 kuud! Hoolimata sellest, et meie elukohad asuvad üksteisest u 200km kaugusel, suudame me kannatada, usaldada, uskuda, loota ja läbi pisarate naeratada! Tänu jõulupühadele ja Kiisu vaheajale oleme nüüd juba alates 22.detsembrist iga päev koos olnud. Kahjuks peab Kiisu õige pea Tartu tagasi minema. Lahkumine saab olema valus...aga me saame hakkama! Peame saama!
Olgu, ei kirjuta hetkel pikemalt, niigi on teil nüüd palju tagantjärgi lugemist.
Uute postitusteni aastal 2007!

Sildid: , , ,

Lumeta jõulud!

Korterikaaslase sünnipäev, ER aastapäeva pidu, Reigo Inglismaale saatmine, 2 tööpäeva Pärnus ja muud märkimisväärset polegivahepeal juhtunud. Nüüd olen otsapidi Tartus, kust algab mu jõulumaraton! Maraton selles mõttes, et juba täna õhtul sõidan ma koos Kiisu ema ja õega nende maakodusse Viljandimaale, kus saab kindlasti huvitav olema. Seejärel, esmaspäeva hommikul läheme Kiisuga Rakverre minu perega jõulupühi tähistama ning kui kõik plaanipäraselt läheb, jõuan teisipäeva õhtuks otsapidi Kiisuga Tallinna. Sel aastal peaksid üle aegade ühed kingirohkemad jõulud tulema, aga eks näis. Rõõm on aga seda suurem, et need jõulud on esimesed, mis ma veedan oma Kiisuga! :)

Aga kus on lumi?

Sildid: , , ,

Champions on Ice

Eile oli siis see tore päev, kui sai Saku Suurhallis iluuisutamist käidud vaatamas koos Kiisu ja veel mõne sõbraga. Uskumatu ikka, mida kõike on võimalik jääl uiskudega korda saata! Kuulsuste nimed, kes jääl uisutasid olid minu jaoks kõik alguses võõrad, aga publiku aplausidest oli aru saada, kes on vähem tuntud, kes rohkem. Aga trikke, nippe, hüppeid, pöörlemisi, tiirlemisi, painutusi, keerutusi, pidurdusi, tõsteid jne oli küll igale maitsele. Mõne imelise ja samas uskumatu teostuse järel etteaste keskel, ei saanud kohe niisama istudagi, vaid käed tõmbusid ise automaatselt kokku, et aplausiga esinejat(esinejaid) tänada.
Üks asi on nüüd aga kindel. Nähes, kui lihtne on näiliselt uisutada, tuli endalgi nüüd uisutamise tuhin peale. Viimati käisin jääl eelmisel talvel ja vist vaid korra. Sel aastal kardan, et jääle ei jõua, aga jaanuari kuu tundub olevat selleks tegevuseks väga sobiv, ja miks mitte ka veel veebruar ja märts!

Sildid: , ,

1 samm edasi, 2 sammu tagasi

Tore ikka, et Paul tegi foorumi, kus saab sõpradega plaane teha. Enam ei lähe tekkinud ideed või mõtted kaotsi. Panen need sinna foorumisse kirja ja sõpradega koos jõuame ka ideede teostuseni... Eriti aktiivseks ja asjalikuks muutub see foorum kindlasti suvel! Praegu ootan aga jaanuari kuist Lõuna-Eesti üritust, mille toimumine oli hetkeks küsimärgi all, aga nüüd on asi kindel, sest puhkemaja sai broneeritud ja üritusest huvitundjaid on juba piisavalt leitud. Nüüd pole mul enam pääseteed, vaja tõsisemalt organiseerima hakata. Kõige ilusa juures on mul aga üks mure - lumi! Tahan lund! Nüüd ja kohe! Linnad on kõik juba ära kaunistatud ja jõulud lähenevad meeletu tempoga, aga seni, kuni pole maa valge lumevaibaga kaetud, ei teki mul ka mingit erilist jõulumeeleolu. Ja ma ei taha mõeldagi selle peale, kui jaanuari kuu lõpus, mil ma lumelauatamist organiseerin, lund maas pole...
Mõned tuttavad on kindlasti märganud, et viimastel nädalatel pole MSNis mind eriti märgata olnud. Ütlen vaid nii palju, et ega lähiajal ei märka ka. Miks? Lihtsalt, siin tööl leidub selliseid inimesi, kes arvavad, et kui MSNis aeg-ajalt räägin, siis töö kannatab selle all. Olgu siis nii! Otsustasin MSNi kasutamisest loobuda. Pole mul seda nii väga vajagi. Mul on mobiiltelefon olemas, seega ei ole ma kättesaamatu ega teised kättesaamatud! Ja seda ka veel, et kui millalgi ma edastasin juba infot, et ma saan koju varsti interneti, siis tänase päeva seisuga olen koju interneti paigaldamise teadmata kaugusele edasi lükanud.

Sildid: , , , ,

Passiivne aktivist

Ja ongi käes novembri viimane nädal. Alles see november ja oma sünnipäeva pidustuste planeerimine algas. Nüüd aga planeerin juba uusi üritusi. Esiteks jõulud ja aastavahetus, aga palju enam aega ning peamurdmist võtab enda kanda jaanuari kuine lõuna-eesti üritus, mil tahaks jõuda lumelauatama sõpradega ja ööbida puhkemajas ning nautida saunamõnusid. Selle ja muude ürituste planeerimiseks on Paul asjaliku foorumi valmis treinud, mille liikmeteks saavad sõprusringkonna inimesed. Foorumi nimetus tuli minu väikesest mõttelennust - Passiivsed aktivistid. See aga ei tähenda kindlasti mitte mingisuguseid piiranguid liikmeks saamise puhul, nii et sõbrad, kes te pole veel liikmeks registreerunud, olete oodatud! Märkimisväärne on veel see, et foorumis toimuvad ka muud huvitavad arutelud ning toimunud üritustest lisame ka pildid üles!
Nüüd aga laupäevasele küsimusele vastus - magasin 14:20ni. Uskumatu aga tõsi! Hea kui vahest säärane hea uni on... Uni on magusam kui mesi!
Nüüd aga on käes lõunasöögiaeg, nii et jooksen sööma!
Ja Kiisu, saa ruttu terveks, muidu oleme peale nädalavahetust koos haiged! :)

Küsimus: Mida ma avastasin eile õhtul Tallinnas koduhoovi jõudes?

Sildid: , ,

Pealkiri kadus ära

Ma mõtlesin juba, et ma ei saagi täna blogida, kuna siin Rakveres polnud mu kasutajanimi ja parool mällu salvestatud ja ma ei suutnud ka kuidagi meenutada. Lõpuks ikka tuli meelde ja siin ma nüüd siis jälle blogin...
Ega mul pikalt aega kirjutada polegi. Juba poole tunni pärast lähme sugulastele külla, onu naine peab sünnipäeva. Polegi nende juures paar aastat käinud...
Aga vastaks kõigepealt siis eelmises blogis esitatud küsimusele. Nimelt lähen ma 13.detsembril koos Kiisu ja veel mõne sõbraga iluuisutamist Sakusuurhalli vaatama, täpsemalt on selle ürituse nimi Skating Champions On Ice. Usun, et sellest tuleb päris huvitav show. Ja seoses iluuisutamisega sain ma eile töökaaslaselt teada, et PBK näitab laupäeva õhtuti kell 20:25 otsesaadet "Tähed jääl!", a'la nagu meil näidatakse praegu "Tantsud tähtedega". Tahtsin täna kohe järgi vaadata, kuna töökaaslane kiitis seda saadet, aga kardan, et sugulaste juures ei saa löögile! Aga pole hullu, vaatan siis nädala pärast, kui Tartus Kiisu juures olen.
Detsembri algus tõotab üleüldse tulla huvitav, sest 5.detsembri hilisõhtul on oodata sõpra Inglismaalt külla, järgmisel päeval, so kolmapäeval tuleb taasnägemispidu minu juures ja neljapäeval lähme Rock Cafesse Metsatölli kontserdile - Metsatöll ja Rahvusmeeskoor: DVD "Raua needimine"
. Üleeile ostsin sõbra soovil sinna 6 piletit igatahes juba ära!
Ja järjekordne küsimus lugejatele: Mis kellani ma täna magasin? :P

Sildid: , , , , ,

Esimene lumi - talv pole enam kaugel!

Ja ongi selle aasta esimene lumi nähtud! Pole veel november käeski, aga Rakveres näiteks sajab täna laia lund. Vahva! Mõtlesin, et huvitav, millal eelmisel aastal esimene lumi maha tuli. Oma blogit sirvides leidsin eelmise aasta postituse esimesest lumest, mille põhjal oletan, et sel aastal sadas esimene lumi päev-kaks hiljem maha... Seoses lumega tuli nüüd meelde, et talvel on ees järjekordne lumelauatamise üritus Lõuna-Eestis, seekord siis juba kolmandat aastat järjest. Kas võib juba nimetada seda mõnes mõttes siis traditisooniks?
Rõõmsaks teeb täna meele aga see, et saab üle pika aja taas bowlingut minna sõpradega mängima. Viimati mängisin, julgen pakkuda, vist augustis bowlingut. Kõige selle toreda juures on aga ka üks miinus - tõeline "koera ilm" on õues! Seega tuleb täna eriti märg olemine...
Rakverest tõin täna vajalikud puuduolevad ülikonna riided, nii et nüüd saan südamerahus reedest muusikali ootama jääda! Tegelikult süda juba ammu puperdab, sest tahaks juba linnahallis istuda! Varsti saab... =)

Ah-jaa, peaaegu oleks unustanud! Täna sõin selle hooaja esimesi verivorste! Mõnele need ei maitse, aga mina jumaldan verivorste! Peakski minema nüüd poodi ja koju neid omale varuma.

Sildid: , ,

Muusikalist ja lõikuspeost

Mõtlesin mina pühapäeval, et võiks minna muusikali Romeo ja Julia vaatama, aga esmaspäeval uurima asudes, tuli välja, et ma olen lootusetult hiljaks selle ideega jäänud. Esiteks on enamus etendustest juba välja müüdud ja mõned, kus veel pileteid saab, on kas üksikud kohad järel, või siis need kõige kallimad piletid, aga nii palju ma ka välja käia selle muusikali eest ei raatsi. Ühesõnaga, kui leidub keegi või kellegi tuttavaid, kellel peaks kaks piletit üle jääma mingil põhjusel, võtku minuga ühendust! ;)
Teiseks avastasin eile, et tulemas on Pärimusmuusika lõikuspidu! Juba neljandat korda, aga ma pole sinna veel kordagi jõudnud. Sel aastal on see koguni kahepäevane. Tahaks väga sinna jõuda, aga kardan, et samal nädalavahetusel on vanaema sünnipäev. Sisetunne ütleb, et kuigi ma tahaks sinna lõikuspeole minna, ei jõua ma sinna... Aga kõikidele teistele folklastele soovitan küll soojalt sinna minna!

Sildid: ,

Subclubi teine kokkutulek!

Nii, kohe on minek Võrtsjärve äärde, kus saab toimuma Subclubi teine suurem kokkutulek ja mille peavedajaks olen mina. Viimasel kahel päeval mul polegi olnud muud teha, kui selle ürituse organiseerimisega tegeleda. Õnneks on mõned inimesed mul ka abiks olnud. Kolimine on täitsa tahaplaanile jäänud praegu, aga arvan, et järgmise nädala alguses saan kolitud. Egas siis midagi... loodan, et see tulev üritus läheb libedalt. Eelmisest aastast on vaid head mälestused!

Sildid: ,

Mälu rohkem - pilte rohkem!

Torman peagi Läänemaale mingisse turismitallu puhkama! Koos maitsvate söökide, heade jookide, kuuma sauna ja parimate sõpradega tõotab tulla sellest meeldejääv üritus. Ja nagu rusikas silma auku, sai nüüd täna ka digikale suurem mälukaart ostetud. Varasema 128Mb asemel on nüüd mu digiaparaadi sees 512Mb suurune mälukaart. Mis nüüd viga klõpsida, ei pea enam kokku hoidma!

Sildid: ,

Üks üritus ajab teist taga

Ma ei saa aru! Miks peab suvi nii lühike olema, või miks peab nädalavahetusi suvel nii vähe olema, või miks ei saa aega tagasi keerata? Tegelikult on lugu selles, et kõik hea ja huvitav satub ühele ja samale ajale. Valikut on alati raske teha, aga kahjuks tuleb midagi valida ja millestki loobuda. Nii näiteks pidin ära ütlema möödunud nädalavahetuse eel nii kanuumatkale kui ka Saaremaa reisile, kuna ma olin teadupärast Viljandi folgil. Tuleval nädalavahetusel on aga ees üks kokkutulek Läänemaal ja üks sünnipäev Raplamaal. Ma ei taha kummastki ilma jääda, aga mõlemasse kohta ma ka hästi ei jõua. Arvan, et lähen teen endast ühe klooni!

Sildid: ,

Hing jäi Viljandisse!

Pole olemas sõnu, millega saaks kirjeldada selle aasta Viljandi Pärimusmuusika festivali ehk siis rahvakeeli lühendatult Viljandi folgi elamusi. Ma tahaks hetkel aega tagasi keerata neli päeva ja kõike seda uuesti ja veel paremini läbi elada. Miks on selliseid toredaid üritusi vaid kord aastas? Tõsi, on ka ju veel Võru folk, Lõikuspidu, Setu folk, Nõmme kevadfolk jne. Aga vaevalt, et ükski neist tekitaks minus selliseid emotsioone kui Viljandi folk. Võib-olla aga ongi see hea, et Viljandi folk on vaid kord aastas, sest siis ei kaota ta oma headust ja sära. Ma ei hakka siin pikalt rääkima, mida kõike need neli päeva ma seal tegin, sest ma väsiks enne ära trükkimisest, kui ma lõpuni jõuaks. Üks asi on kindel - tundub, et Viljandi folk läheb aasta-aastalt minu silmis aina paremaks.
Sel korral sai seal igatahes head-paremat söödud ja joodud; tantsitud, karatud, lauldud ja karjutud; jalg välja väänatud, longatud, ravitud; mullitatud, punutud, pildistatud, ujutud; poidega trikitatud, käekella klaas ära lõhutud, paadiga aerutatud, lõputult jalutatud, päikseloojangut vaadatud, trepi astmeid loetud; vanu tuttavaid nähtud ja uusi tutvusi loodud; armutud, loodetud, valuga lahkutud; naerdud ja kurvastatud, rõõmu valmistatud ja selle osaks saadud; päikese käes lesitud ja vihmagi nauditud. Olen õnnelik, et olen avastanud enda jaoks Viljandi Folgi.

Sildid: ,

Viljandi folk ootab!

Juba homme algab Viljandi folk, aga mul pole ikka veel mingit erilist tunnet sees. Huvitav kas see on sellest, et ta nädal aega varem on kui tavaliselt või? Ei tea, aga usun, et kui ma juba Viljandis olen, siis lihtsalt sealne atmosfäär tõstab mu tuju ja viib mind folgilainele. Ma isegi ei kahtle mitte selles, et peale folki mul on jälle imelised mälestused. Kolmas kord mul nüüd Viljandi folgile minna, nii et järgmisel neljal päeval võib mind Viljandi linnas kohata. Minu blogis järgmised neli päeva seega on vaikus. :)

Sildid:

kus ma olen, kus mind pole

Eelmine nädalavahetus toimus siis Roheliste jalgratta retk ja seda ilma minuta. Tublid viis aastat käisin järjest sellel üritusel, aga nüüd jäi siis vahele. Ei teagi miks, lihtsalt... Aga järgmine aasta on uus võimalus! Ja pealegi, keegi ei keela mul endal oma jalgratta retki teha ja seda ma ka teen!
Eelmine nädal, teisipäeval, sai Euroopa päeva raames Tammsaare pargis The Suni kuulatud ja üleeile, esmaspäval, Tallinna päeva raamas jälle! Väga vahva, et tasuta konterte on nii sageli. Järgmised tasuta kontsertid, millest ma ka osa võtan, leiavad aset sel nädalal Nõmme Kevad 2006 raames ja folgi sõbrad on kindlasti kuulnud juba sellisest üritusest nagu Nõmme Kevadfolk.
Siis võib näha mind veel Eesti korvpalli meistrivõistluste finaalis Saku Suurhallis, kui neid ikka tuleb veel üldse...
Samuti tahaks tuleval nädalavahtusel, täpsemalt 21.mail, väga minna Tartu Vanemuisesse West Side Story viimast etendust vaatama! Aga siin on palju "aga"-sid. Esiteks see, et vaja Tartusse minna, teiseks kaaslase leidmine jms. Vähe tõenäoline, et sinna jõuan, aga kui leiduks keegi tuttav, kes ka väga tahaks minna, siis on kõik võimalik!
Eelmisel aastal aprillis sai seltskonnaga käidud Riias. Oli mingi sooduspakkumine! Sama sooduspakkumine on põhimõtteliselt ka sel aastal, aga see kestab vaid mai lõpuni. Tahtsin väga ka sel aastal lõunanaabreid külastada, aga nüüd ei ole enam kindel, kas jõuan...
Üleeile hommikul avastasin tänu töökaaslastele, et see nädal ongi ju juba Eurovisiooni nädal. Eriti vaikselt kätte jõudnud. Iga aastaga ühe vaiksemalt, vähemalt minu jaoks. Kui tavaliselt ma olen ikka lugudega varakult juba kursis olnud, siis sel aastal olen vaid mõnda lugu kuulnud. Aga ma usun, et ma vaatan sellegi poolest seda show'd. Ja tõenäoliselt kuulan samal ajal raadio 2'te. Soovitan sama teilegi, sest sellist loba, mida Mart Juur ja Andrus Kivirähk ajavad, ei kuule just igapäev ja see teeb eurovisiooni vaatamise lausa lõbusaks!
Tahtsin sel kuul ka loodusmuuseumit ja teatrit külastada, aga need plaanid lükkuvad küll nüüd edasi juuni kuusse...

Sildid: , , , ,

Aastavahetusest

Hea meelega kirjutaks midagi, et teil oleks, mida lugeda! Ma saan täiesti aru, et on ikka pettumus küll, kui tuled ja jälle vaatad, et ma pole oma mõtteid lendu lasknud. :)
Peab vist kasvõi ilmast rääkima hakkama! :P
Aga tegelt kui midagi olulist mainida, siis vast seda, et jubedalt ajab närvi, et kui on igav ja vaba aega, siis ei toimu midagi ja kui toimub midagi, siis toimub samal ajal mitu põnevat sündmust. Nii on näiteks sel aastal ka minu vana-aasta õhtuga. Kui tavaliselt olen ma vana-aasta õhtu alguses perega koos kodus Rakveres olnud ja pärast sõpradega uue aasta alguses öösel pidutsema hakanud, siis nüüd, sel aastal on nii, et juba praegu on mulle tehtud konkreetselt kolm huvitavat pakkumist, kuidas vana aasta ära saata ja uus vastu võtta! Jube nõme! Miks peab vana-aasta õhtuid ainult üks olema! :)) Igale poole ma ju ei jõua! Eks siis tuleb valida parimatest variantidest parim!
Ja jõulud on ka ju vahepeal! Kas keegi oskaks soovitada, mida väikest ja ilusat jõuludeks kinkida?!

Sildid: , , ,