Blogi 2.sünnipäev

Täna, täpselt 2 aastat tagasi, alustasin ma oma blogi pidamisega. Ja ma leian, et 2 aastat on juba päris tubli saavutus. Meenutame...

22.sept.2005
"Tänud õele, tänu kellele ma tunnen Kaarlit, kes motiveeris mind ja andis häid vihjeid, kuidas seda teha, mida te siin näete! Aitäh tähelepanu eest! :)"

3.nov.2005
"Aga mul on nii kiire, et pole aega midagi rääkida, mis põnevat on toimunud/toimumas! Ja ei tea ka, millal aega saan! :) Näete, hetkel näiteks, sain kell 1 öösel aega seda kirjutada :P"

13.märts.2006
"Ma olen aru saanud, et ma olen blogimise unarusse jätnud ja tunnistan seda täiesti ausalt! Kuigi mitte meelega, lihtsalt nagu ei leia seda õiget momenti, mil end blogimisele pühenduda..."

30.märts.2006
"Ma arvan, et sellele polegi otsest vastust, miks ma blogin. Vahest lihtsalt tuleb tuju midagi teistega jagada, muljeid edasi anda, mõtteid kirja panna... Tekib küsimus muidugi, keda see üldse huvitab, aga ehk kedagi ikka. Peamine ju, et mind huvitaks. Võiks öelda, et see blogimine on isegi mingi haigus. Haigus, mis on vahest suurem, vahest väiksem, vähemalt minu puhul. Põhimõtteliselt võiksin ka mitte blogida, sest see ei ole midagi sellist, ilma milleta ma ei saaks elada. Aga võib-olla peamine blogimise põhjus ongi just see, et kunagi on endalgi hea lugeda, mida sai tehtud, mida nähtud ja mida mõeldud..."

27.juuli.2006
"Blogi uus kujundus on peagi oma viimast lihvi saamas. Ise olen tulemusega üpris rahul. Lapsepõlves lemmikvärviks kujunenud sinine värv sai ka kenasti ära kasutatud..."

22.sept.2006
"Ja ongi aasta möödas sellest ajast, kui sai esimene postitus oma blogisse tehtud! Tundub, nagu oleks see olnud alles mõni kuu tagasi. Aeg lendab lihtsalt nii kiiresti! Eks oli ka aegu, kus vaikus võttis maad blogis mitmeid päevi ja isegi nädalaid, aga see ei tähendanud mitte kunagi seda, et mu blogi välja sureb.
Aasta on kenasti möödunud. Selle aja jooksul olen teinud 127 postitust, blogi on saanud vahepeal uue kuue ja olen saanud kinnitust, et mu blogil on potentsiaalseid lugejaid, kelle pärast seda kõike teha julgelt ka järgmine aasta aega."

11.dets.2006
"Endalegi ootamatult läheb mu blogi nüüd mõneks ajaks puhkusele! Kui kõik läheb plaanipäraselt, siis ärkab mu blogi talveunest uue aasta saabudes!..."

22.jaan.2007
"Nagu näete, siis on mu blogis väikene vaikuseperiood tekkinud. Põhjus lihtne, aga samas ka keeruline! Nimelt minu jaoks on ammendanud mingil määral see kirjutamine, et täna on vilets ilm või et homme lähen korvpalli mängima või et kodus oleks vaja koristada ja muu kräpp..."

10.mai.2007
"Peale väikest pausi on blogi taas ajutiselt üleval. Aga et miks ajutiselt? Vot sellepärast, et tavaliselt ongi just ajutised asjad kõige püsivamad ning see on ju ka kindel, et igavesti seda blogi ei ole...
Lähitulevikus tahaks blogi uuendada. Nii välimuse kui ka sisu poolest. Tahan lihtsalt vaheldust. Võib-olla muutub ka blogi aadress, eks me näe."

Ja ongi käes aeg, kui selle blogiga on asjad ühelpool. Ma kolin! Kolin Bloggeri keskkonnast uude, Wordpressi keskkonda. Nende kahe aastaga jõudsin teha koos selle postitusega 278 postitust. Loodetavasti jätkub mul nii palju indu, et uues blogis see number purustada. Igatahes, olete kõik oodatud mu blogi uuele aadressile, milleks on http://tomlepa.wordpress.com/

Sildid:

Aeg on otsad kokku tõmmata

Alles ma rääkisin klubidest, kus ma käinud olen ja vihjasin, et võib-olla satun ka varsti Atlantisesse. Siiski-siiski, sinna me Kiisuga ei jõudnud. Küll tekkis aga võimalus, et varsti jõuame klubisse Tallinn, kuna ma sain LEVELi tunnistuse, millega saab tasuta sinna klubisse. Aga just avastasin, et see klubi vist praegu hoopis suletud, remondis või midagi!? Teab keegi täpsemalt öelda, mis on selle klubi tulevik?

Ja kui ma kurtsin seda, et seoses msn.ee aadressi kadumisega, kadusid mu vanemates postitustes ka pildid ja seoses sellega pean ma need postitused üle käima ja piltide aadressid õigeks muutma, siis nüüd pean tunnistama, et ma ei viitsi seda teha! Sest see on väga tüütu! Ehk, kunagi, kui väga igav on, siis teen seda näputööd...

See oli 20.juuli, kui ma jõudsin selle aasta esimesele FNSile. Avaldasin siis lootust, et ehk jõuan veel sel aastal paarile samanimelisele üritusele, aga võta näpust. Aeg on kuidagi nii kiiresti läinud, et ongi FNSi ilmad põhimõtteliselt möödas. Ja minu teada lõppevad septembriga ka ametlikud üritused. Ning kuna ma olen tagatipuks veel haige, siis tuleb rulluisutamisele vist sel aastal joon alla tõmmata. Masendav. Arvestades seda, kui palju ma eelmisel aastal rullima jõudsin. Küll aga kiideti mulle selle aasta 1. Tartu rulluisumaratoni. Kui aeg klapib, siis olen järgmine aasta ehk minagi seal stardis! :)

Sel aastal sai Korkeasaari loomaaias käidud, mille järel tuli tahtmine ka Riia loomaaeda minna. Kahjuks pole sinna veel jõudnud, küll aga võiks selle eesmärgi järgmisel aastal täita!

Mai kuus kurtsin, et Pisipedas napib korvpalli mängijaid, kuigi saab tasuta mängimas käia. Nüüd, sellest hooajast ongi asi nii kaugel, et kooli direktori vahetumisega juhtus see, mida karta oli. Nimelt küsitakse ühe trenni eest nüüd 300kr. Järgmise nädala neljapäeval selgub, kas ongi meie mängimised seal kooli võimlas igaveseks mängitud, või leidub siiski veel nii palju huvilisi, kes on nõus natuke maksma ja saame edasi pikaajalist traditsiooni jätkata.

Kui ratta hooaja algul avaldasin lootust, et sõidaks 1000km täis aastaga, siis kardan, et jääb ka sel aastal see unistus täitmata, nagu eelmisel. Hetkel on kogutud u 400km ja paistab, et lisa ei ole enam eriti kuskilt tulemas...

Ja mäletate mu potitust Blogi on tagasi? Ja mida täpsemalt ma seal rääkisin? Miks ma seda küsin? Sellest kuulete juba homme! ;)

Sildid: , , , , , ,

Põgenemine

Paljud kindlasti teavad sellist sarja nagu "Prison Break". Mina avastasin enda jaoks selle seriaali alles suvel, mil Kiisu mu tähelepanu sellele juhtis. Seriaal tundus niivõrd huvitav, et pani mind terve hooaja vastu huvi tundma. Seriaali esimene hooaeg hangitud, vaatasin ma seda igal võimalikul vabal hetkel. Kui muidu näidatakse üht hooaega telekast pool aastat, siis ma vaatasin u 10ne päevaga selle ära :P Täna kusjuures vaatasin 5 viimast osa. Ja too seriaal oli minu jaoks nii põnev, et nägin lausa üks päev unes, kuidas ma ise mööda trossi üle vanglamüüri põgenesin ja linna peal politsei eest jälgi pühkida püüdsin! Oli see vast alles unenägu...
Nüüd olen juba teise hooaja ootusärevuses. Kel pole üldse aimu, mis seriaalist jutt käib, siis lugegu TV3 kodulehelt või vaadaku ametlikku kodulehekülge. Kodulehelt leiab iga seriaali austaja kindlasti midagi huvitavat! ;)


Nüüd ma aga püüan mind kimbutama tulnud palaviku eest põgeneda ja siirdun unenägudemaale.

Sildid: ,

Mina ravin end, digikas puhkab!

Perearsti juures käidud, tabletid käes, nüüd olen ametlikult haige! Aga aitab oma tervise rääkimisest, muidu mõni arvab, et mul muust polegi rääkida... Kahju ainult, et tõbine olek ei võimalda mul tegeleda veel ühe lemmikhobiga - pildistamine!

Oma pilte sorteerides avastasin ühe kena öise kuu pildi, mis sai sel suvel tehtud. Kell ei olnud tegelikult veel päris öö, aga pime oli väljas küll. Nõnna heledaks sain pildi tänu pikale säriajale! ;)

Sildid: ,

Mul pole aega haige olla

Tuleb välja, et pingutasin siiski üle. Natuke rohkem kui nädal tagasi, sai nii kõvasti sporti tehtud, et organism muutus nõrgaks ja seega muutusin mina kõiksugu pisikute ja hetkel levivate gripiviiruste jaoks kaitsetuks objektiks. Kui esimesed nähtused olid lihtsalt väike palavik, valus kurk ja turtsumishood, millega kaasnes pabertaskurätikute müstiliselt kiire vähenemine, siis praguseks on järel suhteliselt mõõdukas nohu, hooti tugev köha ning õhtuti tõusev palavik. Eile õhtul oli veel kindel plaan täna tööle minna, aga kraadiklaas näitas mulle koha kätte. Ei läinud ma täna kuhugi tööle, vaid olin kodus horisontaalasendis ja homme panen perearsti juurde aja kinni, et omastada omale "sinine leht" ja kõik muu mis sellega kaasneb. Vähe sellest, et eelmine nädal läks mul haiguse nahka jalgpallimängud, jäävad sel nädalal taaskord korvpallitreeningudki vahele. Loodan nädalavahetuseks enam-vähem konditsioonis ikkagi olla, sest tahaks siit Tallinnast minema, aga kui asi hullemaks läheb, siis ma ei tea...
Lisaks oleks vaja tegeleda ühe ürituse organiseerimisega, mis toimub juba 12 päeva pärast. See haigus võtab mult jõu selle kõigega nii tegeleda, nagu ma tahaks. Kurb. Kurb. Kurb.
Aga keegi on kunagi öelnud, et tervis on siiski kõige tähtsam.

Sildid:

Võitle tervis, võitle!

Ei taha haigeks jääda. No ei taha noh. Tee või tina. Haigus, mine ära!

Sildid:

Kui enne pole üle pingutanud, siis ehk nüüd

Sport! Sport! Sport! September on mul täielik spordikuu. Ja ega oktoobriski kergemaks lähe. Nimelt on juba paar viimast nädalat toimunud paar korda nädalas jalgpalli trennid, selleks et osaleda väiksel turniiril. Esimene mäng oli üleeile, mille küll kahjuks kaotasime, aga see selleks. Õnneks on septembri lõpus jalgpalliga finito! Teiseks on mu korvpalli hooaeg saanud uue tuule tiibadesse. Kui eelmised aastad olen käinud igal neljapäeval Pisipedas (Pedagooline Seminar) korvpalli mängimas, siis sel aastal on ERR alustanud kovpallitreeningutega. Neid trenne on koguni 2 korda nädalas, kus me ka tõesti teeme trenni lisaks mängimisele. Lootust on, et tulevad ka sõpruskohtumised ning turniiridel osalemised. Nagu mul veel jalgpallist ja korvpallist vähe oleks, lähen pühapäeval Sügisjooksule. Hetkel juba tunnen, et jalgades on väsimus sees, ei kutsu üldse jooksma. Ning tagatipuks on veel plaan hakata jõusaalis regulaarselt jälle käima. Eelmine hooaeg jäigi kuidagi nüriks.
Ja kui kõik hästi läheb, ei teki mul trenni ülekoormust. :P Aga eks algus ole alati raske. Näiteks eilses esimeses korvpallitreeningus oli mul poole tunniga keel vestil... Pange tähele - kevadel tahaksin aga veel rohkemgi trenni teha :)

Sildid: , ,

Saaremaa sirmikud

Augusti kuu on juba möödas ja ma olen lugejatele võlgu ühe postituse rubriigist "Kuu pilt". Augusti kuu oli üks väga piltiderohke kuu. Seda ka tänu sellele, et ilmad olid ilusad ja puhkuse aeg liikusin palju ringi. Augusti "kuu pilt" sai tehtud Saaremaal. Viimati käisin Saaremaal 10a tagasi, nii et vaatamist ja pildistamist jätkus kõvasti. "Kuu pildi" valik oli raske, aga valik tuli teha ja ma valisin välja pildi kahest suurest ja ilusast sirmikust. Ilm oli ilus ja sirmikud lausa palusid, et ma neid pildistaks. :)

Sildid: ,

Aasta sai täis!

Mis siin ikka pikalt rääkida. Eile oli siis kauaoodatud päev, mil me Kiisuga saime tähistada meie suhte esimest aastapäeva. Õnne meile! :)
Räägitakse, et esimene aasta on ikka kõige ilusam jne, aga ma loodan, et meie puhul läheb aasta-aastalt kõik hoopis ilusamaks. Räägitakse veel ka seda, et kaugsuhted ei püsi. Selle koha pealt oleme tõestanud seda, et kes nii arvab, see eksib. Muidugi on raske, kui näeb teineteist vaid paar päeva ja nii iga nädala või paari tagant. Aga meie saame hakkama! Oleme siiani saanud ja saame veel edasigi aastakese, kuni Kiisu keskkooli ära lõpetab. Eks näis, mis siis edasi tulevik toob...
Huvitav, aga Kiisuga eile just arutasime, et see esimene aasta on ikka väga kiiresti läinud. Nii et varsti ei saa arugi vist, kui 5 aastat juba meil täis. :P
Täna on muide Kiisu esimene koolipäev. Istun Tartus tema toas ja ootan teda koju. Nüüd tean siis, mis tunne tal on, kui ta suvel päris tihti oli Tallinnas minu korteris ja ootas terve päev läbi õhtut, mil ma töölt koju jõuan. Päris masendav on niimoodi oodata, peaks mainima. Eriti veel, kui ei oska midagi tarka ette võtta, et aeg lendaks. Peaks dušši alla minema, aga ei oska rätikut kuskilt otsida... Poodi ka ei viitsi üksi minna. Telekast ei tule ka midagi tarka. Hakka või ristsõnu lahendama... :)

Sildid: , ,

Vaikus on kuldne

Kuidagi märkamatult on mu blogimisse suurem paus tekkinud. Ausalt öeldes vabanduseks ei oskagi midagi tarka öelda. Aja puuduse üle kurta ei saa. Pigem jääb asi lihtsalt viitsmise taha ja tihtilugu olen mõelnud ka seda, et "aga ma nüüd kirjutaks, kuid mida ja millest?"
Aga ega ma niisama ka tühja ei passi. Hetkel on mul põhikooli klassikaaslaste kokkutuleku organiseerimine käsil, mis nõuab päris palju aega ja pühendumist. Möödas on rohkem kui 10 aastat põhikooli lõpetamisest. Aasta peale lõpetamist oli meil väike kokkutulek. Peale seda aga polegi juhust olnud, et põhikooliaegseid klassikaaslasi näha. Tõsi, mõndadega käin loomulikult vähe tihedamini läbi.
Muide, puhata on hea! Isegi kehvapoolne ilm ei sega puhkamist. Alles see oli, kui ma puhkasin 3 nädalat jutti, aga nüüd, mõni nädal hiljem, naudin ma taas nädalapikkuselist puhkust. :)

Sildid: , ,