Juulikuus lumi on maas...

Tänasest alates on mu blogis uus rubriik "Kuu pilt". See tähendab seda, et iga kuu lõpus avalikustan ühe pildi, milleks võib olla imeliselt kaunis pilt, huvitaval hetkel tabatud pilt või mingi muu minu jaoks oluline pilt.
Selle kuu pilti ma ei hakanud otsima, vaid valisin selle kuu pildiks pildi, mida pean lihtsalt eriliseks! Pilt sai tehtud täna Tartus, u tund aega tagasi!

Sildid: ,

Neli päeva folgimelu!

Selle aasta Viljandi Pärimusmuusika Festival möödus mul võrreldes eelmiste kolme aastaga sellesmõttes erinevalt, et samal ajal folgiga kirjutasin ka folgi eluolust, ilmast ja kontsertitest... Ikka selleks, et teil, lugejatel, oleks huvitavam. Aga alustame siis algusest!

Neljapäev
kell 15:10
Avamisele jõudsin teist aastat järjest. Kui algul mõtlesin, et tuleb u samasugune nagu eelmine aasta ja seetõttu kartsin, et läheb igavaks, siis pean tunnistama, et õnneks ma eksisin. Oli oodatust huvitavam!
Nüüd istun Kirsimäel ja kuulan Eesti ETNOt, seda esmakordselt minu VPMF ajaloos. Ei midagi erilist, aga ega igav ka ei ole. Võib-olla pole nii alguses veel õiget folgi meeleolu lihtsalt. :)


kell 17:47
Peale ETNOt sai veidi söödud ja siis läksin Türgi ansamblit Ankara State Choir kuulama. Kahjuks aga ei olnud see minu maitsele ja liikusin poole tunni pärast edasi Saku telgi suunas, kus esines Toorama. Teel sinna tulid aga igasugused segajad vahele, nii et kui ükskord Saku telgini jõudsin, oli kontsert läbi. Teel sinna kohtasin esimest tuttavat, kellega olen mõnel matkal koos käinud. Rääkisime veidi juttu ja läksime omateed. Lisaks nägin sel teekonnal minu jaoks kaht tähtsat asja müügil - eelmise folgi parima esineja Filska CD-plaati ning vihmavarju, folgiteemalist. Hetkel jätsin ostud tegemata veidi soolaste hindade tõttu.
Nüüd sean sammud Kultrahoovi, kus hakkab esinema Väike Hellero. Peale seda peaks ka vend oma tüdruksõbraga, Maarjaga Viljandi jõudma. Tunnen seltskonnast puudust! Tunnen Kiisust puudust!

kell 19:36
Lõpuks midagi lõbusat ja kaasakiskuvat! :) Ohh ei, mitte Hellero vaid hoopis Zetode näol. Juba peale paari Väike Hellero laulu sain ma aru, et sealt midagi head ei tule. Niisiis läksin kähku Kirsimäele, kus keerutas rahva jalgu tantsule setomaa noorte poiste ansambel Zetod. Ja ennäe imet - Zetod panid ka minu jala tatsuma. Võimaluse korral saan neid pühapäeval kell 14 taas kuulata ja vaadata...
Hetkel sean samme poe suunas, kus teen juba traditsiooniks saanud ostu folgi ajal - mullitaja :P
Millalgi peaks telgi ka kuhugi püsti panema. Hmm...saab põnev olema.


kell 21:48
Mullitajat ei saanud, sest mullitaja pood oli juba kinni. See-eest on telk nüüd Pauluse kiriku juures püsti. Kena koht! Olen rahul! :)

Vahepeal jäi nüüd kahjuks Kanada trio Genticorum nägemata, aga loodan seda laupäeval näha, koos Kiisuga! ;)
Nüüd aga tänaseid viimaseid esinejaid nautima - Frigg ja Oort. Ja kui jõuab, siis veel ka Oi Las Saku telgis, mis peaks kestma kella 3ni. Ilmast nii palju, et folk oli kohe nagu tellinud ilusa ilma tänaseks. Nüüd on aga juba jahedam...


kell 23:57
Istun ja ootan Oorti esinemist. Tundub, et tuleb külm öö. Loodan, et ei ole siiski külm magada...aga eks näis.
Frigg oli vaatamist väärt. Oma võimsate ja kiirete viiulimängudega meenutas üht eelmise aasta ansamblit, millele jäi Frigg küll natuke alla, kuid oli siiski täna üks paremaid esinejaid.


kell 02:33
Millegipärast on jäänud mulle mulje, et Oort läheb iga aastaga kehvemaks. Esimese poole kontserti kohta võib öelda vaid "Igav". Lõpus päästsid aga kontserti mõned lood, eesotsas looga "Öised orjad". Aga võib-olla tuleb igavuse põhjust otsida hoopis sellest, et ma istusin, olin päevast veidi väsinud ja uni tikkus silma. Veljot ja Maarjat tabas nii suur uni, et nad läksid juba Oorti kontserti algusfaasis magama. Peale Oorti viisin pakihoiust spordikoti telki ära, mille ma enne avamist pakihoidu panin. Kui juba telgi juures olin, siis panin soojemalt riide ja pesin hambad. Saku telki jõudsin veidi enne kahte. Minu suureks üllatuseks oli rahvast väga vähe. Aga peale natukest Oi Las kontserti kuulamist ma enam ei imestanudki rahvaarvu üle. Ei olnud see Oi las midagi erilist. Meenutas kohati Zorbast. (Nüüd tagantjärele mõeldes arvan, et üks vähese rahvaarvu põhjus oli kindlasti veel see, et tegu oli siiski neljapäevaga ja paljudel inimestel oli tõenäoliselt ka reedel tööpäev.)
2:18 lõpetasin oma esimese päeva ja suundusin telgi poole. Kokkuvõtteks võib öelda, et suht tavaline folgi päev. Loodetavasti on järgmised päevad paremad. Eriti aga laupäev! ;) Tavaliselt ongi esimene päev igavam olnud.

Reede
kell 14:10
Ärkasin kell 12. Magades külm ei olnud, pigem harjumatult kõva.
Sõin Veljo ja Maarja kaasa võetud toitu. Muidu nad oleks ju pidanud rohkem ise sööma. :P
Ilm on täna jahedam. Päikest pole. Aga muidu hea, et vihma ei saja. Just algas tänane esimene kontsert - Ro:Toro + Karl Laanekask. Alguse järgi toatab tulla miskit head!kell 15:40
Hmm...ma oskan ikka hästi ära sõnuda. Esiteks tuli päike korraks välja, teiseks tuli mõni tiba vihma ja kolmandaks jättis kontsert, mida ma vaatama asusin, mind suht külmaks. Nii et lõpuks ma leidsin end hoopis Kultrahoovist ansamblit Sild kuulamas, mis meeldis mulle tunduvalt rohkem eelnevast. Mõtteis sõnusin ka selle ära, et tuttavaid olen vähe näinud. Praeguseks olen täna juba nelja tuttavat näinud, paari vaid eemalt, aga päev on veel pikk, nii et ehk õnnestub neid lähemalt trehvata.
Nüüdseks on mul ka mullitaja ostetud ning müüja suilt kostus mu ostu järel: "Täna on neid hulgim ostetud!" :) Lahe!
Appi, vihma hakkas jälle sadama...


kell 17:57
Raske on valida, kui esinevad 2 head bändi korraga. Nii tuli vlaida Virre+ ja Svjata Vatra vahel. Kuna Virret olen ennegi kuulnud ja tõenäoliselt kuulen veel, siis otsustasin teise kontserti kasuks. Ja ma ei kahetse oma otsust. Võiks öelda, et siiamaani parim esineja sel folgil. Tavaliselt loeb väga palju, kui loomulik laulja laval on ja kuidas ta publikuga sulandub. Uskuge mind, Svjata Vatra oli selles suhtes väga osav ja pani tänu sellele rahva ilma raskusteta endaga kaasa elama. Sai hüpatud ja kaasa lauldud isegi. :)
Nüüd ootan suure huviga Raud-Antsu esinemist, sest seal laulab minu ja mu venna üks hea tuttav.
ps! Ähvardab koguaeg sadama hakata, aga õnneks pole suuremat sadu tulnud siiani. (phui-phui-phui üle vasaku õla) :Pkell 20:05
Nunii, ikka sõnusin ära! Tund aega on juba nüüd vihma sadanud. Õnneks päästis Maarja antud vihmakeep mu riided suuremast vihmast. Aga seda et Raud-Ants oli sama hea nagu kahe aasta tagusel folgil. Mikrofonide heliga oli aga mingi jama, sest aeg-ajalt ei saanud aru sõnadest. Aga see oli väike mure. :)
Peale kontserti vahetasin ka laulja Marioniga paar sõna juttu ja nägin samas järjekorset tuttavat - Marioni sõbrannat ehk vana matkaselli Pillet. Tore on vanu tuttavaid kohata. Vahepeal helistas ka üks endine töökaaslane, täpsemalt öeldes isegi endine toakaaslane töölt - Viljar. Ta peaks ka nüüd folgil olema, nii et loodan tedagi veel näha. Aga juba homme loodan Kiisut näha! ;)
Nüüd aga Zorbas, kus laulab ja mängib pilli Astrid - veel üks teretuttav töö juurest.


kell 21:19
Zorbast nägin kahjuks ainult veerand tundi tänu määrdunud pükstele, mida ma läksin telki puhaste vastu vahetama. Sellest on mul paganama kahju, et ma Zorbast nii vähe nägin.
Puhtad ja kuivad riided seljas, läksin ma omadega hoopis Rohelise lava ette, kus esines Indigolapsed, mida vend mulle kiitis. Millegipärast venda ma aga seal ei näinud...
Pagan! Hea tõmmekas! Vend helistas just ja ütles, et need ei olnudki Indigolapsed, et nad esinesid ära juba. Irw.
Edasi läksin Kiisu õe juurde sööma...

Laupäev
kell 12:06
Just siis, kui olin jõudnud sööma hakata, oskas Kiisu mind meeldivalt üllatada. Nimelt tuli ta oma õega juba eile õhtul Viljandisse, mitte bussiga täna hommikul.
Kõht täis, seadsin sammud Kirsimäele, kus esines Rootsi ansambel Ranarim - mõnus ja folgile sobiv muusika, aga väga vaimustusse ma ka ei sattunud. Ei hakanudki lisalugu kuulama, vaid läksin Kiisuga telki asju pakkima, sest möödunud ööl sain magada Kiisu õe kuti korteris, Kiisu kaisus. :) Ja uskuge, oli tõesti parem, kui üksi telgis. :P

Poole ühest öösel jõudsin Taani ansambli Phonix kontsertile - väga hea! Rõõmus ja positiivne muusika. Meenub, kuidas trummar paljaste kätega väga osavalt trummeldas. Lahe!
Peale väga head kontserti läksin kuulama juba teatud headuses Untsakaid. Väga kaua ma aga neid ei kuulanud, sest tahtsin teada, mida Austraaliast pärit Amananska endast kujutab. Enne esinemist tõotas tulla midagi huvitavat ja omapärast. Omapärane oligi, aga mitte huvitav. Võiks öelda isegi, et igavaim asi nende nelja aasta jooksul, mis ma folgil käinud olen. Kui enne ei olnud mõnel und silmis, siis selle esineja ajal tuli kindlasti. Lootsin veel, et ehk peale paari lugu asi muutub, aga ei...
Magama jõudsin kell 3 öösel.
Ärkasin täna koos Kiisuga kell 11. Ja nüüd sööma. :)


kell 13:53
Nüüd aga olen täna esimese kontserti ootusärevuses, milleks on Genticorum Kanadast.

kell 19:00
Genticorum oli lõbus algus hommikuks. Senimaani tänase päeva parim... :P Kiisu ütles, et täpselt tema maitse.
Edasi liikusime Kiisuga Kirsimäele, kus hakkas esinema VLÜ. Ei mäletagi, millal VLÜ'd viimati nägin. On teised folgile viimasel
ajal suht harva jõudnud. Imestusväärt oli publiku rohkus, mis lõpuks Kirsimäele kogunes. Sai lõpuks ka veidi koos Kiisuga tantsitud ja VLÜ sobib tantsimiseks väga hästi.
Ilm on siiamaani olnud väga heitlik. Kord sajab vihma, kord paistab päike ja seda väga lühikest aega kummagi loodusnähtuse poolt.
Nüüd aga kuulame Iirimaa ansamblit Liadan. Iiri muusika on alati mulle meelejärgi olnud, nii et võite kolm korda arvata vaid, kas Liadan on hea või mitte.kell 19:03
Seda unustasin mainida, et vahepeal sai Kiisuga mullitajatega mulle puhuda ja rahvast lõbustada, eelkõige lapsi. :)

kell 20:41
Vahepeal käisime Kiisuga ringi ja nägime Kiisu õde oma kutiga ning Kiisu ema ja kasuisa. Üldiselt on minul aga tuttavate lugemine sassi läinud, sest kahel viimasel päeval olen näinud neid väga palju. Lugemine läks sassi eile õhtul juba. Eriti tore on näha aga folgil tuttavaid, kes on folgil esimest korda.
Korraks sai käidud ka hispaanlasi vaatamas - Eliseo Parraga eesotsas, aga midagi erilist see ei pakkunud ei mulle ega Kiisule ja läksime hoopis sööma.


Pühapäev
kell 12:22

Kui eelmine aasta ma ei jõudnudki Vägilaste kontsertile, siis sel aastal läksin kohe varem kohale. Kiisu ootas, et tuleb väga hea kontsert. Ja oligi, peaaegu. Nimelt esinesid Vägilased koos Väike Helleroga ja nagu ma neljapäeval mainisin, jättis Väike Hellero siis mind täiesti külmaks. Oleks Vägilased üksi oma vägitegusid laval teinud, oleks kontsert palju nauditavam olnud. Lahe oli aga see, et kui Vägilased kontsertiga lõpetasid, laulis osa inimesi ikka edasi ja ikka Vägilaste laulu.
Peale Vägilasi suundusime kõrvale mäele Kirsimäele Ungarist pärit Besh o drom'i kuulama. Kui paar esimest lugu olid head, siis vahepeale tuli mingi väga kahtlane lugu ja me tulime Kiisuga tulema, sest me olime kõigele lisaks väsinud. Peale väikest puhkepausi jõudsime kolmanda päeva viimasele kontsertile, mis toimus Saku telgis ehk ööklubis ja esinejaks oli Eesti oma ansambel Nikns Suns. Tegu uute tegijatega folgil ning mulle jätsid suht hea mulje. Kiisule aga kahjuks nii palju ei meeldinud kui mulle ja lis
aks oli Kiisu väga väsinud ning oleks hea meelega seistes mu õlale magama parem jäänud. Poole kontserti peal mõtlesin Kiisu piinad lõpetada ja suundusime magama. Aga olgem ausad - 3 päeva folki olid ka minu jalad päris pehmeks teinud. :)
Nüüd aga hakkab uni vaikselt kaduma, nii et oleks aeg tõusta ja särada, sest ees on veel üks folgipäev koos Kiisuga ja sellised esinejad nagu Zetod, Minu Isa Oli Ausus Ise ning Zorbas. Juhhei! :)


kell 21:58
Kõht täis, läksime Kiisuga telki kokku panema. Samal ajal kostus kõrvu midagi, mida ma polnud varem folgi ajal kuulnudki - müristamine. Õnneks saime telgi enne vihma kokku, aga teel esimesele kontsertile hakkas nii tugevasti sadama, et otsustasime minna Kiisu õe vihmavarju järele. Kui katus pea kohal lõpuks oli, olime aga lootusetult läbimärjad ja läks riiete vahetamiseks. Samal ajal tegi ilmavana aga sellise viguri, et lasi hunniku rahet taevast alla. Hea, et me sel ajal õues siis polnud. :)
Õnneks, nagu äikesevihmad ikka, läks seegi vihmapilv ruttu üle ja taevas säras taas päike.
Küll väikese hilinemisega, aga siiski, jõudsime Zetode kontsertile. Ja mis seal salata. Zetod jätsid seekord veel parema mulje kui neljapäeval, osalt seda vist ka sellepärast, et sai kõvasti kaasa elatud koos Kiisu, venna ja Maarjaga... neljapäeval olin aga üksi.
Pärast kontserti läksime Kiisuga viimaseid kodinaid autosse viima. Seejärel tegin aga oma "folgi ostu". Nimelt ostsin selle Filska plaadi ära, millest neljapäevases sissekandes mainisin. Seega saan kodus edasi folkida. ;) Muuseas oli see
minu esimene CD-plaat üldse, mille folgilt ostnud olen.
Kella 16ks sättisin end Kaevumäele, kus hakkas esinema Minu Isa Oli Ausus Ise. Varemgi folgil rahvast naerutanud ansamblit (ansambel on nende paarisklounide kohta vist vale öelda, aga midagi paremat ei mõelnud ka välja) nägin mina isiklikult aga esimest korda. Ja tõesti-tõesti - andekad tüübid! :) Mõned nende naljad on siiani meeles ja no laulusõnadest ma parem ei räägigi. Tore oli seegi, et lisaks Kiisule olid ka tema ema, vanaema ja õde oma kutiga seal kontsertil. Ja ei tohi ka vihmavana mainimata jätta, kes lõpuloo ajaks ikka kohale jõudis. :)
Peale lõbusat kontserti kinnitasime keha Kiisuga ja ees ootas minu jaoks folgi viimane kontsert - Zorbas. Zorbast kuulsin ka reedel natuke, aga nii head ansamblit pole patt ka teist korda kuulata. Tore oli see, et rahvas tegi ühistantse eesotsas Küprose bändi Oi Las liikmetega. Kahjuks päris lõpuni ei näinud selgi korral Zorbast, sest oli vaja ka autoga Tallinnasse sõita.
Ja siin ma olengi - autos, mis sõidab Tallinna poole, eemale Viljandist, folgi südamest.
Ohkan sügavalt ja jään juba põnevusega järgmist folki ootama. Ja Kiisu ootab ka! :) Muuseas, see oli Kiisugi jaoks esimene folk, millest ta aktiivselt osa võttis.
Järgmise Viljandi Pärimusmuusika Festivalini!


***

PS! See oli nüüd raudselt mu blogi ajaloo pikim sissekanne, nii et tublid, kes läbi lugesid! Pildid lisan ka sissekandele ja albumisse ükskord, kui aega saan, nii et hoidke silmad lahti. ;)


Sildid:

Puhkan! :)

Ja ongi mu kauaoodatud puhkus alanud!
Mõne tunni pärast olen Viljandimaal, kus internet puudub, nii et blogis on tulemas väikene vaikuse periood. Vahepeal käin ka Viljandi Folkil, nii et pärast on, millest kirjutada.
Täna käisin üle mitmete aastate Rakvere Linnuses ja pean tunnistama, et oli põnevam kui arvasin. Kui aega saan, panen ka pildid oma pildialbumisse. Lisaks jõudsin täna esmakordselt Viitna kõrsi, enne olin sealt vaid mööda sõitnud lugematuid kordi.
Eile aga sain esimest korda sel aastal ujuma. Päevitasin Kauksi rannas ja kõrbesin isegi veidi ära, kuigi olin vaid paar tundi rannas.
Ja lõpetuseks veel seda, et möödunud reedel jõudsin esimest korda FNSile sel hooajal. Loodetavasti jõuan sinna paar korda veel, enne kui hooaeg läbi.
Nüüd aga...
...puhkust nautima, koos Kiisuga! ;)

Sildid: , , ,

Meenutused Korkeasaarist

Oi, mis mul meelde tuli. Ma pole veel ühest huvitavast asjast pajatanudki. Nimelt loomaaiast. Ei, mitte Tallinna ega Raja talu ega mitte ka Elistvere loomaaiast, vaid Helsinki loomaaiast, mis asub Korkeasaarel.
Esimene positiivne asjaolu, mida teadsin juba enne loomaaeda minekut oli see, et loomaaed asub eraldi saarel. Ja tõesti, loomadel on seal hea elu. Osa saarest on kivine, nii et näiteks kitsedel ja ahvidel on seal hea ronida, tunda end koduselt, kui nii võib öelda. Loomadel on palju ruumi, mis on ka oluline. Ja loomad olid aktiivsed, mis oli peamiseks põhjuseks, et jääks hea mälestus. Erinevalt mõne teise inimesega, andsid mulle ussid ja teised paksunahalised hea elamuse. Paar kuud tagasi, kui Tallinna loomaaias näiteks käisin, siis seal madusid ei näinudki. Kasslased olid Helsinkis väga armsad. Meenub lõvi, kes pall suus ringi kõndis, vahepeal lausa ainult meetri kauguselt inimestest möödus ning meenub veel lõvikutsikas, kes teise palliga hakkas mängima.
Huvitavaks pidasin veel sedagi, et paljud linnulised, eesotsas paabulinnuga käisid seal saarel vabalt ringi, mitte ei olnud kuskil trellide taga. Ja paljusid loomi, kes olid trellide või klaasi taga, sai jälgida ülevalt poolt, kus ei olnud midagi vaatevälja segamas.
Nägi ka palju selliseid loomi, keda Tallinnas ei näe. Isegi üks põdraline läks mulle korda, mis siis veel pesukarust rääkida.
Aga eks igaüks otsustab ise, kui hea või halb Helsinki loomaaed on. Mulle igatahes meeldis väga. Lähiajal on plaanis ka Riia loomaaeda külastada, sest olen juba mitu positiivset vastukaja tuttavatelt saanud lühikese aja jooksul, kes Riia loomaaias käinud.
Võite lugeda ka lisaks, mida arvasid Helsinki loomaaiast Kiisu ja Margus.
Ja rohkem pilte loomaaias käigust näete ikka minu fotoalbumis!

Sildid:

Seenelkäik

Kõik, mis mul seenelkäigust meelde jäi, oli see, et nägin palju liblikaid ja korjasin mõned seened, mis aga tuli välja, olid mittesöödavad, kuna Kiisu viskas need pärast minema! :PRohkem pilte liblikatest näete siin!

Sildid:

Õnn käib mu kannul

Põhimõtteliselt jätkan eelmise sissekande lõpust...
Piletid võidetud, oli mul nüüd vaja neist lahti saada. Kuulutasin neist MSNis, tuttavate seas, keda nägin ning ka töö juures, aga huvi nende piletite vastu oli minimaalne.
Ei jäänud lõpuks muud üle, kui läksin reedel peale tööd ja enne Viljandi rongi peale minekut Harju mäele, et ehk seal ikka leidub paar inimest, kes soodsalt need piletid mult ära ostaks. Aega oli mul aga väga vähe. Kuskil 10 minutit koha peal äritsemiseks. Minu õnnetuseks avanes mulle selline vaatepilt, kus piletisabas polnud mitte ühtegi inimest, kuigi kell oli juba 5 läbi 40 minutit (üritus avas uksed kell 5). Paari minutilise ootamise järel möödusid minust kaks kutti, kellele olin valmis juba pileteid pähe määrima. Minu õnnetuseks oli tegu mingil moel üritusega seotud inimestega ja neil olid vabad pääsmed olemas...
Sel hetkel tundus asi lootusetu. Inimesi ei liigu, aega vaid 5 minutit, mis sel hetkel liikusid meeletu tempoga. Lisaks ei pruugi iga inimene tahta osta piletit mingi võõra suvalise inimese käest ning lõpuks lõi mulle pähe ka veel see, et suure tõenäosusega inimesed, kes tulevad sellele üritusele, on juba eelmüügist pileti ära ostnud!
Suht lootusetuks kujunenud olukorras olin ma valmis juba ära tulema, sest rong ei oota... Viimasel hetkel aga nägin tulemas kahte tüdrukut. Mõtlesin, et ma ei saa seda võimalust mööda lasta ja võtsin julguse kokku, saagu mis saab. Teretatud, vabandatud, küsitud piletite olemasolu järele ning peale seda, kui olin pakkunud oma pileteid, selgus, et tegu oli hoopis vene tüdrukutega. See tegi asjaolu veel keerulisemaks, sest mu vene keel on väga puine. Hakkasin siis vene keelt purssima ja sõnu, mida ei osanud vene keeles öelda, ütlesin eesti keeles. Minu õnneks mõistis üks tüdruk natuke eesti keelt ja pool vene, pool eesti keeles, sain tüdrukutega kaubale! =) Aga ega see kaubale saamine ka väga libedalt ei läinud. Peamiselt kartsid tüdrukud, et äkki on tegu võltspiletitega. Maha rahunesid alles lõpuks siis, kui ma pakkusin neile välja, et ma kõnnin nendega koos piletikontrollini. Probleemiks oleks võinud osutada peaaegu ka see, kui mulle pakuti suurem rahatäht, millest ma pidin osa tagasi andma. Ei oleks ma enne kodunt välja tormamist lauasahtlist sularaha kaasa haaranud, olekski kaup pooleli sel hetkel jäänud.
Kokuuvõtteks tuleks vist öelda - lõpp hea, kõik hea. Mina sain oma piletitest lahti ja tüdrukud said soodsamalt konsertile, lisaks veel järgmise päeva piletid peale kauba!
Pärast mõtlesin veel pool rongisõitu tagant järgi, kui lootusetu see kõik tundus, ja kuidas lõpus õnn hädast välja aitas.
Peaks vist minema lotopileteid ostma, enne kui Õnn kellegi teise juurde läheb! :P
Rongile jõudsin 5 minutit enne väljumist...
Seekordne 13. ja reede jääb kohe kauaks ajaks meelde!

Sildid: ,

Täna naeratas mulle Õnn

Surfasin täna töö juures portaalis Delfi. Juhuslikult jäi silm pidama Delfi Mängude teemadel. Kuna ma olen varemgi vahest Delfi mängudes osalenud, ja korra isegi võitnud, siis otsustasin tänagi õnne proovida. Tegu oli minu jaoks suht mõtetu mänguga, sest esiteks ei ole ma mingi eriline Sun Dance Music Festivali austaja ja lisaks olid mu järgnevad päevad juba planeeritud. Aga mõtlesin, et nalja pärast võib ju ikka sõnumi saata! :P
Paar tundi hiljem helistati mingilt võõralt numbrilt ja teatati, et ma võitsin 2 kahepäevapiletit eelpool nimetud üritusele! Hea nali ikka! Nüüd vaja mul need kuidagi maha ärida, sest ise ma ei kavatse sinna minna. Miks õnn valel ajal mind tabab? :)
Telefonikõne järel kobisin kähku uuesti Delfisse ja uurisin järgi, tõesti-tõesti - ma võitsin!!!
Nii et kui keegi lugejatest mõtleb nüüd Sun Dance Music Festivalile minna, aga pole veel piletit hankinud, siis teadku, et minu käest saab tunduvalt soodsamalt, nii endale kui ka sõbrale! ;)

Sildid: , ,

Kus on suvi?

Ma ei saa aru. Suvi varsti juba poolenisti läbi, aga mida pole, need on soojad suveilmad. Need mõned ilusad ilmad, mis juunis olid, on juba meelest läinud. Tunnen lausa neile kaasa, kes praegu nende vihmaste ilmadega puhkavad. Minu puhkuseni on õnneks veel natuke aega, nii et loodetavasti kavatseb suvi Eestisse tagasi selleks ajaks tulla! :)

Sildid:

Üritused, üritused, üritused!

Suvel on metsikult üritusi! Tooksin siinkohal välja vaid mõned, millele ma ka ise kavatsen minna või kuhu ma tahaks minna, aga kuhu lihtsalt ei jõua, kuna pole aega.
Esiteks mainin ära juba olnud üritused:

Eesti Meistrivõistlused Tennises
2. - 8.juuli
Laupäeval olid finaalis vastamisi Maret Ani ja Kaia Kanepi. Oleksin tahtnud isegi Eesti kahe tippnaistennisisti mõõduvõttu näha, aga kuna olin samal ajal Soomes, siis jäi mul see nägemata.


Õllesummer 2007
4. - 8.juuli
Eile lõppes siis 5 päeva kestnud Õllesummer. Polnud varem seal käinud, aga otsustasin sel aastal minna, täpsemalt kolmapäeval. Oli täitsa huvitav, nagu ikka suurüritused. Eile õhtul sõidutasin vanemad ja õegi Õllesummerile, ise ei hakanud eile minema, kuigi algselt oli plaanis.


Ning tulevad üritused:

Tanel Padar & The Sun akustiline kontsertkava VEIDI VALJEM KUI VAIKUS
11. - 14.juuli
See on kontsert, mis mind tõsiselt huvitab. Kahjuks ei ole ma sugugi kindel, et ma sinna jõuan, kuna Tallinnas seda konterti ei toimu. Küll aga toimub kontsert Haapsalus, kus ka alles u kuu tagasi sai Tanel Padarit kuulamas käidud. Kas minna jälle uuesti Haapsallu? Elame - näeme!


Uuno Raadio - Ainult hitid
14.juuli
Kontsert, millele on täiesti reaalne võimalus mul minna. Peamine põhjus, miks läheksin, oleks Smilersi esinemine.Õllesummeril jättis Smilers igatahes väga hea mulje ja ma ei näe põhjust, miks Pärnu Vallikäärus Smilers sama hea kontsertiga hakkama ei peaks saama .


Hiiu Folk
19. - 21.juuli
Kui ma eksi, siis Hiiu Folk toimub sel aasta nüüd teist korda ja arvan, et see on mõnus rahulik üritus, kus saaks end lõdvaks lasta ja hästi tunda. Kahjuks aga sel aastal ma sinna ei jõua. Vaatame, mis järgmisel aastal saab... Kõigile folgi sõpradele aga soovitan!


XV Viljandi Pärimusmuusika Festival
26. - 29.juuli
See on üritus, mille passi ma ostsin kohe esimesel päeval ära, kui see müüki tuli ja ei jõua seda ära oodata! See on üritus, kus ma unustan alati kõik oma mured ja probleemid ning olen rõõmus ja õnnelik! Ükskõik ka kas paistab päike või sajab vihma, folk elab!


Oonurme 6.laulupäev
28.juuli
Üritus, mis jätab vist lugejaid kõige külmemaks, aga minule läheb see üritus korda, sest tegu on suurüritusega sellisele väiksele kohale nagu Oonurme. Tegu on põhimõtteliselt mu vanaema kodukohaga, väikse külaga, kus tavaliselt midagi ei toimu ning millele näiteks lähim pood asub u 10km kaugusel. Kahjuks olen ma aga nimetatud ürituse ajal Viljandi folgil, nii et Oonurme ei jõua ma isegi mitte parema tahtmise juures.

Sildid:

Sohvabaar, mis kutsub Sind tagasi

Rakveres on üks uus meeldiv söögi- ja joogikoht tekkinud, kus seltskonnaga mõnus aega veeta. Kohal nimeks Turuplatz ja asub kesklinnas. Ise olen seal juba kolm korda käinud ja mekkinud väga häid alkoholivabasid kokteile! Koht on mõnusalt hubane ja mõistlikute hindadega, nii et kes peaks lähiajal Rakverre sattuma, soovitan soojalt ka Turuplatz'i oma sammud seada.

Sildid: ,