Miniloomad

Jaanipäev läks vägagi plaanipäraselt. Isegi rohkem, kui plaanipäraselt, sest pühapäeval jõudsin esimest korda sellisesse kohta nagu Miniloomaaed Raja Talus. Soovitan soojalt, kes veel pole seal käinud! Saab oma käega loomi paitada ja giidilt huvitavaid jutte kuulda.

Sildid:

Käes on aasta kõige lühemad ööd

Ja ongi nädalavahetus käes! Tõsi, minu jaoks oli see juba eile õhtul käes, sest praegu olen ma kodus ja kohe-kohe väljun, et jõuda kella 11ks lennujaama, kust ma stardin Viljandimaale! Ohei, mitte lennukiga, autoga ikka seekord! :P
Kui keegi veel ei tea, siis ütlen ära, et tuleval nädalavahetusel on jaanipäev. Selle aasta jaanipäev(ad) peaks minul tulema üle aastate üks paremaid, kui kõik plaanipäraselt läheb. Kui plaanipäraselt kõik läks, kuulete juba peale nädalavahetust! ;)
Seniks aga nautige lühikesi ja valgeid öid ning suurt (ja ohutut) lõket!

PS! Ja ärge unustage sääsetõrjevahendit! ;)

Sildid:

Maagilised numbrid!

Tirtsikas juhtis oma blogis tähelepanu suve algusele, mis hakkab täna kell 21:06. Ei saa minagi märkimata jätta, et tänane kuupäev kirjutatakse ju samade numbritega - 21.06. Lahe! :)
Teiseks sai eelmisel nädalal Helisngi reis ära broneeritud. See nädal hakkasin aga mõtlema, et seegi toimub maagiliselt huvitaval päeval, milleks on 07.07.07. Mõtlen praegu, et peaks hommikuse äratuse panema ka 07:07, siis oleks täismäng! Katamaraantüüpi laev Merilin väljub kell 10 hommikul ja tagasitulek on juba õhtul kell 18, aga nu korraks saab ikka naaberriigis jala maha pandud! Kel viitsimist, võiks seltsi tulla... (siin oli vihje sulle Margus) :P

Sildid: ,

Tegusad päevad

11,5 päeva - just nii kaua oli Kiisu Tallinnas. Sai palju tehtud ja nähtud, millest enamus veel rääkimata.
9 päeva - just nii palju on päevi möödunud ajast, mil viimati blogisin.
Kui nüüd keegi järeldab siit seda, et Kiisuga koos olles ei jää mul aega blogimiseks, siis ega ta väga valesti ei arvagi! :P
Aga et mis siis sel ajal toimus...
Kahest esimesest sündmusest sai juba räägitud, milleks olid siis Tanel Padari kontsert Haapsalus ja Volkswageni Linnaring 2007.
Päev hiljem sai Kiisu ja sõpradega käidud Põhja-Kõrvemaal matkamas! Kokku tuli u tubli 11km kõndimist. Matkates digifotokatega möödub aeg väga kiiresti ja vahemaa suht aeglaselt, mis tõttu kulus matkamiseks pea terve päev! Mõned pildid ka mittematkajatele:Kel nüüd tuli isu ka matkama minna, siis ärge korrake minu viga, et panete lühikesed püksid jalga, sest minu jalad olid lõpuks sääskede poolt igatahes täitsa ära söödud. :P
Eelmisel esmaspäeval tegime rattasõidu Stroomi randa. Juhuslikult oli siis päike loojumas ja mul digikas kaasas, nii et sai taas loojangut jäädvustatud. Kiisu sõnul oli vesi isegi soe. Mina, külmakartlik nagu ma olen, ei hakanud aga jalgu märjaks tegema!
Päev hiljem jätkasime sportimisega. Ma panin taas üle pika aja rulluisud jalga, Kiisu hüppas ratta selga ja sõit Pirita teele võis alata. Ilm oli sel päeval mõnusalt soe ja mõõduka tuulega, seega ideaali lähedane!
Eelmisel kolmapäeval tekkis võimalus väikse seltskonnaga sauna minna. Tavaliselt naudin saunaõhtuid, aga kahjuks olin ma tol õhtul väsinud ja uni tikkus silma ning minu äratamise katsed Kiisu poolt ei kandnud vilja. Uni oli võitmatu!
Nädal tagasi käisime aga kinos! Polnud vist oma paar kuud vähemalt juba kinos käinud. Seda suurem elamus oli aga taas filmi suurelt ekraanilt nautida, milleks oli seekord Spiderman 3. Meile Kiisuga meeldis see film väga. Eraldi kiidaks igasuguseid eriefekte!
Töönädala lõpu aga lõpetasin enda jaoks ühe meeldivaima hobiga. Nimelt broneerisin reedeks tund aega bowlingut ning Kiisu sai taas midagi elus esimeset korda järele proovida. Häbi tunnistada, aga esimese mängu Kiisu võitis! :D Teiseks mänguks aga olin visketunnetuse kätte saanud ja tulid skoorid, mis ületasid 140ne ja 150ne punktipiiri! Kiisu parimaks tulemuseks jäi vist 92 punkti, kui ma õigesti mäletan, mis esimese korra kohta pole üldsegi paha!
Laupäeval võtsime teekonna Lembitu ja Kristiina juurde, kus tegime väikse filmiõhtu. Oli meeldivalt mõnus!
Pühapäev möödus koduseinte vahel, sest terve päev olid taevaluugid lahti ja õue ei kippunud meist kumbki. Aga ega sellepärast päev raisku siis ei läinud. Oh ei! Vaatasime päeva jooksul 2 filmi, lisaks õhtul veel vormelit ning päev oligi taas märkamatult õhtusse jõudnud. Tänavuse vormelihooaja kohta mainiks ära, et Hamilton teeb ikka uskumatut sõitu! Hoian talle pöialt edaspidigi, lisaks ootan Räikkoneni võite! Aga kui tahate teada, kellele kõige rohkem pöialt hoian, siis loomulikult ikka Coulthardile, seda juba sellest ajast peale, kui ta Mika Hakkineniga McLareni tiimis võistles! :)
See nädal algas aga piduliku üritusega. Kell 15 lõpetas Tallinna Ülikooli ajaloo eriala Liina ja Katrin. Erilisemaks tegi selle ürituse veel seegi, et otsisin kapinurgast videokaamera välja ja jäädvustasin toimunut. Lähipäevadel peaks video ka töödeldud ja plaadile kirjutatud saama. Aktusele järgnes pidulik söömaaeg Eesti Maja restoranis ning õhtul kell 20 kogunesime St.Patrick'usse Liina lõpetamist tähistama. Koju jõudsime Kiisuga alles südaöö paiku, nii et võite järeldada, et tegemist oli taaskord ühe mõnusa õhtuga.
Teisipäeva hommikul sai tavapärasest varem ärgatud ja Kiisu koos jalgrattaga rongi peale saadetud. Seejärel seadsin mina sammud töö ja rong rattad Tartu suunas, ikka selleks, et Kiisu saaks varsti jälle Tallinna tagasi tulla! ;)

Sildid: , , , , , , , , , , , , , , ,

Subclub on tagasi!

Öeldakse küll, et iga hea asi saab kord otsa, aga mitte seekord! Subclub on taaskord tagasi ja loodetavasti jäädavalt. Prosit!

Sildid:

Vormelid omal õuel

Laupäeval sai käidud Kiisuga Lasnamäe kanalis Linnaring 2007 ürituse raames kiireid neljarattalisi kaemas! Sai tehtud nii pilte kui videot. Kahjuks ei sattunud sel ajal raja äärde, mil F1 asfalti kuumaks küttis. Aga pole hullu, eks lähen kunagi siis F1 etappi vaatama! :PSildid:

Täna me rokime!

Ja juba paari tunni pärast olen Kiisu ja sõpradega teel Haapsalu poole, kus toimub täna järjekordne The Sun'i kontert! The Sun on endiselt minu jaoks üks eesti lemmikartiste, nii et võite seega arvata, kui väga ma seda konterti ootan. Parema meelega kargaks ma The Suni rütmis kuskil klubis, aga ka Haapsalu Piiskopilinnuse Suur õu kõlab ju hästi. Arusaamatuks jääb minu jaoks aga külalisesinejate valik. Kui Gerli Padar sulab ehk veel kuidagi ühte patta oma venna bändiga, siis teistesse esinejatesse (Tõnis Mägi ja Jan Uuspõld) suhtun ma küll praegu skeptiliselt... Aga eks me näe! Õnneks peaks täna Haapsalus esinema ka Birgit ja Luisa (saatest Eesti otsib superstaari), nii et kõik tundub praegu väga viis.


Kuigi alati sul kõik ei lähe
kõike ju ei saagi ette näha
ära heidutada sellest lase
rocki täiega

Sildid: , ,

Eesti - Inglismaa 1:6

Kuna täna terve päev R2-s muust räägitud polegi, kui tänasest Eesti ja Inglismaa vahelisest jalgpallimatšist, siis mõtlesin, et pajataks blogis ka natuke sellest eelseisvast mängust. Vaieldamatult on tegu ühe tugevaima ja kuulsaima vastasega, kellele täna Eestil vastu astuda tuleb. On ju tegu ikkagi jalgpalli sünniriigi endaga, mille meeskond kubised lausa kuulsatest nimedest.
Isiklikult hoian eestlastele täna väga pöialt ja loodan parimat, kuigi olgem ausad - jõudude vahekord on ikka tohutu! Aga kes see ei loodaks siis omade võitu?! Ennustan aga, et pikka pidu eestlastel pole. Inglased saavad oma esimese värava esimese 15 minutiga kätte, mille nad ka on eesmärgiks seadnud. Seejärel aga ootan, et eestased lööksid selle valiksarjas oma esimese värava ja üllataksid külalisi. Üks asi on kindel - aukartust nüüd vaevalt eestlastel inglaste vastu on. Seejärel aga paneb Inglismaa sellise surve peale, millele väiksel Eestil midagi erilist vastu panna pole. Mida mängu lõpu poole, seda väsinumad eestlased on ja seda rohkem hakkab kaitses vigu tulema. 6:1 inglastele oleks suht loogiline tulemus.
Kui täpselt mu ennustus paika peab, saame teada juba kell pool 12, mil mäng Lilleküla staadionil lõppeb.

Sildid: ,

Öösel on purskkaevud ilusad

Eile hilisõhtul sai käidud Pauli ja Margusega purskkaeve pildistamas. Esiteks Kadriorus, kus pildistamist häirisid veidi sääsed, aga ära nad meid ei peletanud. Teiseks sihtkohaks valisime politsei pargis olevad purskkaevud, mis asuvad Raadiomaja vastas. Kahjuks oli selgi korral, nagu aasta tagasi, ühe suurema purskkaevu hõivanud punt noori inimesi, mistõttu me ei läinud neid segama ja lükkasime tolle purskkaevu, mis on Kretzwaldi tänavale lähim, pildistamise tulevikku. Kolmandaks sai ka Kosmose juures olevaid purskkaeve pildistatud ning koju tagasi jõudsin alles öösel 2 aeg. Võrdluseks eilsete piltidega annan ka uuesti lingi, kus on eelmisel suvel tehtud purskkaevude pildid. Aga aitab lobast, eilsed paremad pildid siis:
Sildid:

Tuleb piltiderohke suvi!

Mida teha, kui ei viitsi blogida?
Viimasel nädalal ei möödunud päevagi, mil ma poleks blogimise peale mõelnud, aga mõtteks see kõigest jäigi. Ei ole nagu mingit motivatsiooni blogida. Kahjuks... Võtan täna siiski end kokku ja pajatan veidi, et vaikus ei võtaks maad...
Nädalavahetusel sai isa sünnipäeva Rakveres peetud. Grillimine käis ka sünnipäeva juurde, kuidas siis muidu. Pühapäeval tegime Kiisuga aga meeldiva ringreisi Rakvere - Veltsi sadam - Sagadi mõis - Palmse mõis - Rakvere. Kõik oli väga ilus ja tore, kuni Palmse mõisani, mis meile üllatuseks juba kell 19 oma väravad sulges ja kui õigesti aru Kiisuga saime, siis enam ei saagi Palmse mõisa pargis niisama ringi jalutada, vaid tuleb 50kr selle eest välja käia. Tundub natuke imelikuna minu jaoks, aga nu mis seal ikka. Keegi leidis jälle hea viisi, kuidas raha teenida. Kui inimesed kohale on läinud, siis vaevalt, et nad pileti ostmata jätavad ja otsa ringi pööravad...
Eelmisest nädalast meenub veel esmaspäeva õhtu, kui sai rulluisumaraton tehtud. Sai avastatud uusi teid, ja kus juures väga häid teid. Pole veel täpselt järele vaadanud, aga arvan, et ligi 25km sõitsin küll tol õhtul maha!
Siis vahepeal tahtsin sellest rääkida, et nüüd ma olen siis taas jõudnud sellisesse staadiumi, kus meelsamini käin rattaga tööl kui ühistranspordiga. Ühistranspordis on metsik palavus suvel, mille tõttu pole õhku, mida hingata ja nahk läheb märjaks. Tõsi, ka rattaga sõitmine võtab naha märjaks, aga see on sport ja sportides peabki nahk märjaks minema! Nüüd mõtlen, kas mul sel kuul tasubki üldse ühistranspordi kuukaarti osta, või kasutan üksikpileteid, kui vaja kuhugi kauegemale vahest sõita. Vot ei tea...
Ja nüüd pommuudis! Saingi lõpuks ostetud omale täiesti uue digikaamera Olympus SP-510UZ, millest eelmises sissekandes mainisin. Korpus on must, mitte hall, mille üle olen väga õnnelik ja võimalusi on nii palju, et õpin veel kaua vist seda kaamerat õigesti kasutama. Uued pildid, mis edaspidi tulevad, on juba selle kaameraga tehtud! Tänagi läheme vist sõbraga pildistama. Kui midagi head õnnestub tabada, jagan pilte teiegagi!
Kuna blogimisse on vahepeal nii suur paus tekkinud, siis mainin veel ära, et vahepeal jõudsin ka Kiisuga muusikali Romeo ja Julia vaatamas käia. Mulle jättis see väga hea mulje. Soovitan muusikalisõpradele! Ja tol samal nv-l sai Soomaal matkamas käidud, kohaks oli Riisa raba vist, kui ma ei eksi.
Praegu aga hoian Kiisule varvast, et tal keemia riigieksam hästi läheks, mida ta hetkel sooritab. Võimalik, et isegi juba on lõpetanud. Varsti kuulen siis uudiseid, et kuidas läks!
Juhul, kui ma lähipäevadel taas blogida ei viitsi, siis mainin juba ära, et reedel on Kiisu, Pauli ja Pillega minek Haapsallu, kus toimub The Suni kontsert! Ootan seda väga! Ning samuti ootavad Helsingi laevapiletid oma ärakasutamisaega... Hetkel arvan, et Helsingi trip saab juuli kuus toimuma! Aga eks me näe.

Sildid: , , , , , , , , ,