Keep going Smilers!

Oh-jeerum!
Ma pole ammu nii heas tujus olnud, nagu ma praegu olen!
Ah et miks?
Sest ma nägin natuke Smilersi live-konterti just hetk tagasi!
Tegelt ma olen enda peale vihane, sest alles kell pool neli ma avastasin, et täna on R2-s Smilersi päev. Kurat, kus mu silmad ja kõrvad varem olid!? Aru ma ei saa...
Aga nu vähemalt nägin pooltki R2-Live konterti, aga palju ei puudunud, et ma poleks üldse näinud! Oi, siis ma poleks jõudnud ennast ära kiruda. Tegel tuleks hoopis töökaaslast koguni tänada, sest ta tuli tuppa ja hakkas rääkima, kuidas live-muusika kostab korrus kõrgemale välja...
Igatahes on Smilers üks väheseid Eestis aktiivselt tegutsevaid ansambleid, kelle live-kontert suudab mulle "kananaha" ihule tuua. Ja need mõned uued lood, mis ma just kontsertil kuulsin... unbelievable!
Kel huvi, siis teadmiseks, et homme esineb Smilers Panoraamis! Ise ma vist kahjuks seekord sinna ei jõua, aga küll ükskord jõuan!
Teatasin Kiisule ka vahetult enne blogimist suure rõõmuga, et nägin Smilersi kontserti üle pika aja! Kiisu vastus oli aga selline: "Tore, et sind seegi siis õnnelikuks teeb..." Heh! What?
Kiisu, kool on jälle su tujuga 1:0 teinud või? =) a pole hullu, nädalavahetus on ees! ;)
Muuseas avastasin just praegu internetis ühe koha, kust saab suht palju Smilersi loomingut kuulata. Palun!

Sildid: , ,

Tuli meelde...

Viimase kuu aja jooksul olen sattunud kaks korda nii pubisse Seiklusjutte maalt ja merelt kui ka kaks korda vanalinnas asuvasse Compressorisse. Vahepeal ei olnud ma kummaski kohas päris pikka aega käinud. Seiklusjuttude kohta peab nentima, et teenindus on seal võrreldes varasema ajaga suht viletsaks läinud ja mõned hinnad ka veidi tõusnud, aga koht ise on endiselt sama mõnus nagu varem. Compressori pannkooke olen ma juba piisavalt kiitnud, nii et selle jutu ma jäten seekord kõrvale, aga esimest korda Comressori ajaloo jooksul juhtus viimane kord selline asi, et osa sööki jäi järgi. Tellisime Kiisuga peale soolase pannkoogi veel ühe magusa (maasikamoosi ja jäätisega) kahe peale, aga ei jaksanud seda enam ära süüa, kuigi maitses imehästi! Tegelt mul meenus just, et sealt saab ka koju pannkooki viia, aga siis ei tulnud loomulikult selle peale...

Aru ma ei saa, millal ma võtan ükskord oma kodu arvuti käsile ja kirjutan kõik vajaliku plaatidele. Ma ei taha mõeldagi selle peale, kui arvuti kõvakettaga näiteks peaks midagi juhtuma ja ma peaks mingeid pilte või mp3-sid sealt kaotama. Ok, filmid ja mp3-d saaks veel uuesti hankida, aga samu pilte ju uuesti ei tee! Vaatasin alles ükspäev, et mul on arvutis näiteks u 12Gb pilte!

Ühtlasi ütlesin vahepeal sõbra kaamerale "Ei". Otsustasin, et ostan parem uue digikaamera ja hetkel on mul silmapiiril Olympus SP-510.

Ning lõpetan oma blogi sellise rõõmsa teatega, et kahe päeva pärast tuleb Kiisu koguni neljaks päevaks Tallinna ja siis ma saan ühtlasi taas ühe uue Smilersi plaadi võrra rikkamaks! Tahaks nüüd ka Smilersi kontsertile millalgi jõuda!

Sildid: , , , ,

Elamusterohke nädalalõpp

Neljapäeval oli mul üle pika aja üks väga kahtlane kõne. Helistas keegi naine ja väitis, et ta helistab kuskilt politseist ja ütles, et oleks vaja, et ma Pärnu mnt Politseimajja tuleksin (vana Kalevivabrik). Päev ega kelleaeg polnud oluline. Kuna mul nädalalõpp oli planeeritud juba, siis valisin ajaks tänase päeva ja õhtuse kellaaja, kell 17. Kõne ajal küsisin ka, kuhu ma täpsemalt täna tulema pean ja misasjus. Esimesele küsimusele sain ammendava vastuse, aga teisele vastati, et kui tulen, siis näidatakse ja räägitakse. Mida näidetakse ja miks on minuga vaja millestki rääkida, jäigi mul segaseks. Ja miks üldse helistatakse mulle politseist, mitte ei saadeta postiga kutset koju? Hämming tekkis mul aga juba enne kõne vastuvõtmist, sest tegemist oli salastatud numbriga! Kas keegi tegi mulle tüngakõne, või helistabki politsei salastatud numbriga, selgub juba täna õhtul.
Õhtul sai käidud korvpalli mängimas, nagu ikka neljapäeviti. Märkimisväärt on aga fakt, et sai mängitud kolm mängu kaks kolme vastu. Ja mina koos endise korterikaaslasega kahekesi mängides võitsime 2 mängu kolmest! Rahulolu missugune!
Reedel oli mul aga nii lühike tööpäev, mille sarnast ma ei mäletagi. 2,5h pikkune tööpäev tundus olematuna, kuigi veidi jõudsin selle ajaga ka tööd teha. Põhjus, miks nii vähe reedel tööl viibisin, oli see, et vend sai haiglast välja ja oli vaja Rakverre ta sõidutada. Lõpuks kujunes see peaaegu nagu pere kokkutulekuks, kui haigla ette kogunesid ükshaaval ja erinevast ilmakaarest isa, õde, mina ja lõpuks haiglahoonest vend.
Õhtu jätkus ühelt poolt positiivselt, teiselt poolt negatiivselt. Negatiivne oli see, et ilm keeras ära. Vihma hakkas päris tugevasti sadama! Üldiselt mul aga vihma vastu midagi ei ole, nii et pikemalt ei virise. Positiivseks tegi aga õhtu loomulikult Kiisu tulek Tartust bussiga nädalavahetuseks Rakverre!
Emotsionaalselt viis mind laupäeval endast aga täiesti välja meie oma film Klass. Üheltpoolt tagantjärele mõeldes võib muidugi öelda, et väga hea film, eriti eesti filmi kohta. Tundub väga reaalsena, mitte nagu enamus filmid, kus pingutatakse igas olukorras üle, nii näitlejate kui stenaristi poolt. Lõpp oli sellesmõttes õiglane, et halvad said väärilise karistuse, aga ei... Film paneb tõsiselt mõtlema, et kas sellist elu me tahamegi? Milleks on vaja vägivalda? Ma vihkan vägivalda! Üks asi on lihtsalt lõõpimine ja norimine, aga vägivallast ma aru ei saa... Ja ma ei suuda rohkem sellele filmile mõeldagi, lähen taas endast välja!
Peale seda filmi ma arvasin, et see õhtu ma enam ei naerata, aga õhtune teatrietendus Kuidas elad? ... Ann?! oli nii hea, et olin õhtul taas hea tuju etalon ise! Soovitan seda etendust kõigile, nii vanadele kui noortele, nii teatrisõpradele kui -vaenlastele! Väga huvitavalt oli ka publik etendusega seotud! Ja lõpuks saan ka omaette muheleda, et sain renoveeritud Rakvere teatris ära käidud!
Aga teatriskäik ei hõlmanud endas ainult etendust, vaid ka mobiili ärakadumist. Etenduse algul paluti mobiilid välja lülitada, nii ma siis tegin (tegelt panin hääletu peale litsalt) ja siis ma tundsin, et ma ei saanud mobiili korralikult taskusse tagasi lükatud. Aga ma jätsin mobiili rahulikult sinnapaika, teades, et ega ta kuhugi vahepeal ei kao ja asusin etendust jälgima. Etenduse vaheajal kohvikus aga avastasin, et mobiili taskus ei olegi.Õnneks saali tagasi minnes oli mobiil endiselt põrandat kaunistamas, minu istmest ühe koha võrra eemal. Seekord lõppes mobiili kadumine õnnelikult.
Pühapäevast meenuvad vaid negatiivsed elamused. Esiteks see, et pidin katuselt antenni ja toru alles tuues peaaegu alla lendama. Teiseks see, et tegin oma igapäevase jope katki ja määrisin mingi möginaga ära! Kolmandaks see, et pidin Kiisut jälle bussi peale saatma, teadmata, millal teda taas jälle näen. Ning lõpetuseks avastasin veel enne Tallinna sõitmist, et mu mp3-mängijal on aku tühjaks saanud ja nii palju siis muusika kuulamisest bussisõidu ajal. Aga tegelikult meenus mulle just, et ma polegi oma suht uuest mp3-mängijast midagi maininud. Kel huvi, siis riista täpsem mudel on Acme V-200X. Ise olen siiamaani väga rahul selle ostuga (mingi kuu aega olen seda juba mängitanud).

Sildid: , , , , , , ,

Test nr.2

See on nüüd esimene mobiili abil lisatud postitus! =)

Sildid: ,

Test nr.1

See on esimene sissekanne, mis on tehtud e-maili teel!

Sildid:

Rattahooaeg on alanud

Eelmise nädala esmaspäeval sai jalgratas keldrist välja aetud, kummid täis pumbatud, kett ära õlitatud ja sõit võis alata! Esimesel korral tegin lihtsalt proovisõidu, et kas ratas veel liigub. Möödunud nädalavahetusel sai aga tõsisem matk ette võetud, mille jooksul läbisime jalgrattaga u 61km. Marsruut oli Raasiku - Vetla - Kakerdaja raba - Jäneda - Aegviidu. Kakerdaja rabas sai lisaks veel u 10km pikkune jalgsimatk tehtud! Pilte tegin ka! Nagu kiuste aga, oskas spidomeeter enne matka katki minna (pooleldi minu abiga). Aga selle vea parandasin täna ära ja ostsin Oomipoest uue spidomeetri! Nüüd saab kilomeetreid koguma taas hakata! Eelmisel aastal oli plaan 1000km läbida, aga läbisin poole vähem. Prooviks siis sel aastal sama! Hetkel on plaan ka Roheliste Rattaretkele minna, sealt peaks juba tublid 160km tulema!

Kui juba piltide avaldamiseks läks, siis siin on teile ka esmaspäeva õhtused pildid. Sai Stromkal päikeseloojangut pildistamas käidud... (näed sa

Sildid: , ,

Oh aegu ammuseid


Vahest satuvad vanad pildid kätte ja mõtlen, et aeg lendab ikka jube kiiresti. Nii kiiresti, et kurb hakkab kohe! Neid vanu pilte vaadates tahaks aega tagasi keerata ja kõike seda uuesti läbi elada. Siin on teile üks pilt, mis Rakveres digikale ette jäi! Siit ka teile, lugejatele küsimus - kes need põngerjad pildil on? =)

Sildid:

Elu ilma vee ja elektrita

Räägiks ka vahelduseks oma kodustest tegemistest.
Eelmine nädal esmaspäeval võtsime korterikaaslasega suure ettevõtmise käsile ja koristasime keldrit. Enne ei saanud sammugi keldrisse teha, kola oli kuni ukseni. Nüüd saab rattaid keldrisse lükata ja on veelgi veidi ruumi.
Mõni nädal juba lasi wc-pott vett läbi. Aru ei saanud kust, aga veemõõtja pealt oli näha ja kõrvaga kuulda, et vesi koguaeg kulub, mistõttu sai veekraani pidevalt lahti ja kinni keeratud. Senimaani lootsime omanikele, kes selle poti alles paigaldasid, et tulevad ja teevad korda, aga nähes eile õhtul veemõõtja näitu, kiskusin ise wc-poti lahti ja kukkusin mässama. Tulemus oli positiivne.
Oi, seal korteris juhtub veel igasuguseid seiklusi. Voolukatkestustest olen ma rääkinud. Nii oli näiteks ka eile päevasel ajal vool ära, aga esmaspäeval oli koguni vesi ära. Ostsin igaks juhuks isegi õhtuks veepudeli hambapesuks, aga seda ei läinudki vaja, kuna õhtuks oli vesi tagasi. Tuli välja, et põhjuseks oli see, et naabermaja teise korruse korteris oli veeuputus ja korterielanikke polnud kodus, mistõttu keerati peakraan kinni. Ja nagu kiuste, on loomulikult kahe maja peale ühine peaveekraan...
Üleüldse oleks vaja aga oma toas üks suurem koristus ära teha, aga laiskus on see, mis seda takistab... :P

Sildid:

Kiisu on tagasi!

Nagu lugejad juba on tähele pannud, siis pole mõnda aega ma eriti millesti rääkinud. Põhjus ei ole mitte selles, et poleks midagi vahepeal juhtunud, vaid selles, et pole seda aega leinud, millal siia midagi kirjutada. Kui tekkis vaba aeg, siis kirjutasin hoopis Kiisule, kes viibis üle nädala aja Prantsus- ja Saksamaal. Nüüd, kus Kiisu on õnnelikult kodumaale tagasi jõudnud, saan jälle blogimisega jätkata ja püüan ka tasapisi eelmise nädala tegevused blogisse ümber jutustada!
Kiisu tõi reisilt ka mulle head ja paremat kaasa (SUUR aitäh sulle, musi)! Äramärkimist vajavad kindlasti näiteks kenad lühikesed püksid, Green Day cd-plaat, varvassokid (Eestist on neid meestele võimatu leida), püksirihm, igasugust magusat kraami ja veel palju muudki! =)
Jään ootama, mil näen ta reisi pilte koos reisimuljetega!
Kui eelmine aasta möödus minul aga sootuks nii, et Eesti piirist üle ei jõudnudki, siis sel aastal peaksin jõudma seda viga parandada! Eelmisel nädalal ostsin Osturalli raames Helsingisse piletid. Ei saanud lihtsalt nii odavat võimalust käest lasta. Millal reis toimuma saab, on veel vara öelda, aga oletan, et juulis või augustis!

Sildid: , , ,

Nii armas!


allikas: delfi

Sildid:

Windows prügikastis!

Nädala alguses oli väga huvitav juhtum, kus oma arvuti prügikasti tühjendades viskas ette sellise teate:Ma ei osanud selle peale ei nutta ega naerda! Järgmine päev sain aga töökaaslaselt teada, et vahest läheb tõesti Windows lolliks ja viskab prügikasti tühjendades ette sellise teate. Jaatavalt vastates aga Windowsi siiski ära ei kustuta! :P
Aga näiteks Linuxi austajad saavad praegu habemesse naerda - "Näete, Windows saab ise ka aru, kui sitt ta on ja pakub lihtsa võimaluse enda kustutamiseks!" :)

PS! Lisasin postitusele Esimene linnuke kirjas! veel ühe lõigu!

Sildid:

Fly!

Neljapäeval, kell 18:25, tõusis Tallinna lennujaamast õhku lennuk, milles istus ka minu kullakallis Kiisu. Vaid paar minutit, ja juba oligi lennuk pilvedesse kadunud. Huvitav, millal ma ükskord lennata saan? Igatahes läks Kiisu lend hästi ja hetkel viibib ta Prantsusmaal, paari päeva pärast aga juba Saksamaal. Mina pole Leedust kaugemale jõudnud! Aga ehk kunagi tulevikus...
Loodan Kiisu, et sul tuleb sellest meeldiv reis, kuigi oled seal ilma minuta. Aga mõtetes oleme ju koos! ;)
Naudi igatahes seda vaid 10päevast reisi. See aeg läheb kiiresti! Ootan sind! Come back! (K)

Sildid: ,

Superidioodid!

Kindlasti teate sellist telesaadet nagu "Eesti otsib superstaari". Aga see selleks... Kui aga keegi arvab siiamaani, et eestlased ei oska seal saates laulda, siis soovitan edasi lugeda ja te veendute vastupidises...
Täna nägin töö juures analoogset saadet, mis aga jooksis Ameerikas. Ja no selles videoklipis on ikka tõsiselt elevant kõigile kõrva peale astunud! Aga mis ma ikka pikemalt räägin. Kuulake parem! Aga hoiatan ette, et see klipp on kõrvadele väga valus, aga samas naljakas. Ma olen seda igatahes oma 10 korda juba vaadanud ja ikka naeran, kuidas mõnel ei ole üldse enesekriitikat ja teevad end televaatajate ees täiesti lolliks! Aga nu Ameerika on suur ja lai, seal vast pole tegelt asi nii hull...
Ja veel üks asi! Selles videos püütakse laulda laulu nimega Dont Sha, mida mina tean Pussycat Dollsi esituses. Ega ma ennegi sellest loost midagi väga head ei arvanud, aga kui nüüd edaspidi seda kuulma juhtun, siis meenub vist elu lõpuni antud videoklipp! =D
American Idols

Sildid: , ,

Digikas olematu hinna eest

Ülemus nägi eile Säästumarketis digikaamerat, millel kvaliteedi ja hinna suhe on igati paigas. Igatahes, kes tahab igapäevaselt pilte teha, ootamatuid olukordi või hetki jäädvustada, siis võite Säästumarketisse oma sammud seada!

Sildid:

Esimene linnuke kirjas!

Ja ongi mu selle aasta esimene rulluisutamine tehtud! Juhtus see esmaspäeval. Võrreldes kahe eelmise aastaga pea kuu aega varem. Esmaspäeval tuli ootamatult mu plaanidesse vahele ka kolimine (aitasin vennal kolida), aga sellest hoolimata jõudsin veel ka rullima. Üle pika aja, kus talv on vahel olnud, on ikka raskem rullida, aga ei olnud hullu. Isegi väikse vastutuulega punnisin aga edasi ning kui lõpuks koju jõudsin, oli läbitud täpselt umbes 15km. Kui ma oma kurikavala plaani ellu viin, siis on varsti ka mu rulluiskude all sinised dioodid helendamas, mis peaksid eriti pimedas sõites efektsed välja nägema. Natuke silmailu ei teeks igatahes paha, enne pean aga oma plaani teostama. Säärane mõte on juba paar aastat igatahes peas tiksunud.

Eile õhtul käisime sõpradega pildistamas, kuid külm tuul oli see, mis head plaanid kiiresti lõpetas. Veidi sai aga häid pilte ka siiski plõksitud. Näiteks toon teile pildi, kus on säravalt kaunis öötuledes Nukuteater! Märkimisväärne on veel see, et esimest korda katsetasin Pauli fotokat, millest tegin juttu eelmises postituses! Huvilistele veel üks link ka! =)

Esimeste linnukeste alla võib veel liigitada päris mitu asja. Näiteks sai eile õhtul esimest korda praegusest elukohast taarat ära viidud. Nädalavahetusel sai aga esimest korda Kiisu ema (paberite järgi kasuisa) autoga sõidetud. Sõitsime Kiisuga Soomaal ringi, tegime väikse matka ja väikse nn pikniku. Kui viitsin, siis riputan ka nädalavahetusel Viljandimaal tehtud piltidest parimad üles.
Tegelikult on lugu nii, et jube palju on kirjutada, aga jälle on mingi laiskusepisik kallal. Loodetavasti saan sellest peagi võitu!

Edit:
Möödunud nädalavahetusel, täpsemalt 31.märtsil, sai Kiisu vanaema juures ka selle aasta esimene grillimine ära tehtud! Grillvorstid maitsesid väga head! Suve lõpuks on aga nagu tavaliselt, vorstidest kindlasti juba kopp ees ja tahaks ainult liha või kana! :)

Sildid: , , , , ,