Nokk kinni, saba lahti!

See vares polnud ainuke, kes mu fotokale (tegelikult venna digikale) möödunud nädalavahetusel Rakveres ette jäi! Ülejäänuid pilte näete siit.

Aga alates eile hilisõhtust on mu käte vahel testimiseks fotoaparaat Olympus C-770 Ultrazoom. Kui hakkab meeldima, siis ostan ära. Tegu taaskord kasutatud digikaga, veidi üle pooleteise aasta vanune. Eelmine aasta sain kasutatud kaamera ostuga tegelikult vastu näppe, nii et sel aastal olen veidi tagasihoidlikum sellise ostuga. Aga eks näis... Üks asi on kindel - tahaks suveks ikkagi kaamerat! Ja nu venna omaga on ka imelik koguaeg pildistada.

Sildid: ,

Meelelahutusteta jääks elu seisma

Eile õhtul käisin sõpradega taas piljardit mängimas. Mitte sellesmõttes taas nagu ma eelmine nädal oleksin käinud, aga u kuu tagasi sai küll käidud. Vahest on ka juhtunud, et tekib poole aastane paus piljardi mängimisse. Iseenesest pole mul kunagi midagi piljardi mängimise vastu olnud, nii et mängin seda alati meelsasti.

Eile jäi kõrvu ka sõprade vaheline jutt, et kardiga võiks jälle uuesti sõitma minna. Minu jaoks ei ole jälle, sest ma ei saanud siis minna, kui sõbrad eelmine kuu käisid. Küll aga olen ma kardiga varem mõned korrad sõitnud, seda aga vist ligi 2 aasta tagasi.

Samuti pole ma bowlingut ammu mänginud! Ei tulegi praegu silmade ette, kus ja kellega viimati mängisin. Võimalik, et see oli alles eelmise aasta numbri sees. Kui nii, siis võiks lähiajal bowlingusse hoopis tee jalge alla võtta.

Eile mõtlesin ka esmakordselt sel aastal rulluisutamise peale. Võtsin töölt koju jõudes isegi rulluisud kapist välja, aga sõitma siiski ei jõudnud (loe:viitsinud) minna. Aga olen kindel, et lähiajal jõuan ma selle meelelahutusenigi.

Mõned päevad tagasi, ilusate ilmade saabudes, käis peast ka läbi juba mõte, et varsti saan hakata taas jalgrattaga tööl käima. Hetkel on aga ratas keldris, mis on kola täis ja kust on raske praegu ratast kätte saada. Nii et enne oleks vaja kelder korda teha, kui rattasõidule mõelda.

Hetkel on mul rahakoti vahel piletid endale ja Margusele tänaseks õhtuks korvpalli lahingule, mis toimub sedapuhku Saku Suurhallis ja mõõtu võtavad omavahel BC Kalev ja Sakalai. Nimetatud mäng on sellepärast väga oluline, et antud mängu järel on teada, kumb eesti klubidest, kas Kalev või Rock, saab veel edasi võidelda BBL korvpalliliigas.

Lähikuudel hangin omale vist taas ühe järjekordse fotoaparaadi. See tähendab ühtlasi seda, et siis tahan veel rohkem pildistamisega tegeleda. Praegugi haun plaane, millal ja mida pildistama minna. Nädalavahetusel sai Kiisuga Rakveres mõned pildid tehtud, lähiajal laen ka mõned paremad oma blogisse üles.

Ja eks neid meelelahutusi jätkub mul veel ja veel. Kõiki ei jõuagi praegu ära nimetada. Näiteks ei rääkinud ma praegu üldse matkamisest ega kinos käimisest, või ka korvpalli mängimisest ega internetist. Omamoodi meelelahutus on ju ka see, mida ma praegu teen - blogimine. Ja seda võin ka raudselt öelda, et aja möödudes muutuvad ka meelelahutused, st et see mida ma tegin aastaid viis tagasi meelsasti, ei pruugi ma praegu peaaegu enam üldse eriti teha, näiteks TV vaatamine või arvutimängud...

Sildid: , , ,

Juurikas masuurikas!

Nii nagu ilusate kevadilmadega ikka kombeks, askeldavad inimesed aias. Nii ka mina eile õhtul. Täna on mul peopesad valusad ja jalalihased tundlikud. Ja seda sellepärast, et eile sai siis Rakvere aias vana õunapuu tüve alumist osa maa seest välja juuritud! Algul tundus asi lootusetu, aga hakkama sain. Tegevus tuletas meelde sügist, kui käisin kuusepuid istutamas...
Nüüd on aga küsimus, mida asemele istutada. Emal on mõtteis pirnipuu või ploomipuu, ma tahaks kirsipuud, aga ka mingi hea õunapuu oleks hea... Eks näis. Auk igatahes nüüd maas olemas.

Sildid: ,

Kiisu vaheaeg on lõppemas...

Sellised ilusad ilmad nagu praegu on, tõmbavad nagu magnetina loodusesse pildistama! Täna õhtul sõidame Kiisuga Rakverre ja kuri plaan on mul venna digikas ka kaasa võtta, et nädalavahetusel siis häid pilte klõpsida! Kas ka hetkelised plaanid õnnetuvad, ei tea. Elame - näeme!
Ja ongi nädal möödas sellest õhtust kui Kiisu Tallinna minu juurde tuli. See tähendab ühtlasi ka seda, et märkamatult on Kiisu vaheaeg mööda läinud. Loodan vaid, et talle meeldis see vaheaeg sellisena, nagu ta oli... Alati saaks muidugi paremini. Aga usun, et need kaks sünnipäevapidu, uisutamine, shoppimised, eilne hilisõhtune jalutuskäik ja pildistamine Vanalinnas jm jätsid Tallinnas veedetud vaheaega positiivse jälje.
Imelik, aga mul on hommikust siiamaani veel uni silmis. Sulgedes silmad, tunnen kuidas silmad puhkavad ja kuidas ma praegu hea meelega magaks. Unest hoolimata suutsin tööl täna asjalik olla ja lähengi nüüd teenitult nädalavahetust nautima!
Päikest kõigile!

Sildid: , , ,

Kevadel ihkab hing metsa!

Kevade ja ilusamate ilmade saabudes on loomulik, et järjest rohkem käin matkamas, väljasõitudel või muidu puhkamas. Nii näiteks sain teada, et 11.-13.mail toimub selle aastane Roheliste ratteretk. Eelmine aasta jäi mul vahele, aga sel aastal on jälle tahtmine ratta selga istuda ja kolmepäevane matk sõpradega läbi vändata. Mälestused viiest erinevast Roheliste ratteretkest on mul siiamaani igatahes positiivsed, nii et soovitan soojalt kõigile, kes vähegi rattaga sõidavad, sellest osa võtta!
Ja nii ta läheb... Mida rohkem suve poole, seda rohkem on mul nädalavahetustel plaane. Meenub hetkel eelmise suve üks nädalavahetus, mil oleks tahtnud neljas kohas korraga olla. Tol nädalavahetusel käisin ma sõpradega Läänemaal, ühes puhkemajas lõõgastumas. Samal nädalavahetusel aga kutsuti mind veel ka Saaremaa ringreisile, Lõuna-Eestisse kanuumatkale ja Raplamaale sünnipäeva-, saunapeole. Ei tahtnud ühestki loobuda, aga valik tuli teha...
Hetkel mõtlen, et tahaks väiksema seltskonnaga minna suvel ka Vormsi saarele rattamatkale, aga teades, et seda sama ma mõtlesin ka eelmisel suvel korraldada ja teades, kui märkamatult suvi möödub, siis ei ole siin veel midagi kindlat. Enne tahaks Roheliste ratteretkel ära käia...

Sildid: ,

Olen ametlikult kurb!

Ma ei taha... Ma ei taha tööd teha. Ma ei taha süüa. Ma ei taha mõelda, mis oli või tuleb, tahan lihtsalt olla. Ma ei taha kellegagi rääkida. Ma ei taha tegelikult isegi praegu kirjutada. Pärast kahetsen seda võib-olla, aga no vahet pole. Aga ma olen lihtsalt nii kurb, et ükski näolihas ei liigu. Miks? Piiiik jutt... Ja enamus sellest jutust ei ole siia kirjutamiseks mõeldud. Lohutada on mind ka vist suht raske praegu. Tahaks ennast täiesti tühjaks laadida ja siis jälle täis. Tunnen end kui vana ja kulunud ronimisköiena, mis võib igal hetkel kuskilt pooleks rebeneda...

Kevad saabus sedapuhku minu jaoks tumedate pilvedega, aga kuskilt paistab alati valguskiir...


Edit: avastasin, et tegelt töö tegemine ongi ainus asi, mida ma teha tahan. Saab rahulikult omaette olla, ilma et keegi lolli juttu rääkima hakkaks...

Sildid:

Tuduv Kiisu...

Just siis, kui tahtsin kirjutama hakata, kui ilusasti ja armsalt Kiisu praegu tudub, hakkas Kiisu mobiiltelefon helisema ja Kiisu oli taas ärkvel. Vastu aga ei jõudnudki võtta, enne lõpetas Kiisu ema kõne...
Pikemalt ei kirjutagi. Äkki häirin klaviatuuri toksimisega Kiisu tudumist... Poen parem Kiisu kõrvale voodi. ;)
Head und!

Sildid: ,

Sattusin üle pika aja taas telepurki!

Räägitakse, et mind ja Kiisut olevat eile saates Miljonimäng näidatud! Panin huviga tänase korduse lindistama, et ise ka selles veenduda... Tegelikult võin öelda, et järgmise Miljonimängu saates peaksin ma ka Kiisu ja Margusega publiku seas istuma, nii et siit mu kuulsus tuleb! :P
Räägiks siis veel, kust mind ja Kiisut möödunud päevadel näha võis...
Eile käisime Premia jäähallis uisutamas. Kiisu sai elus esimest korda uisud alla, nii et tema jaoks oli see midagi esmakordset! Minu jaoks oli see selle lõppeva talve esimene ja viimane uisutamine. Järgmised uisutamised tulevad juba asfaltil ja ratastega uiskudel. ;)
Üleeile käisime Kiisuga aga sünnipäeval ühel minu heal tuttaval, keda ma kutsun aeg-ajalt naljaga pooleks õekeseks. Seda alates sellest päevast peale, kui üks suht võõras isik arvas, et me oleme õde ja vend! Nii me siis kutsumegi üksteist õekeseks ja vennakeseks, kuigi sugulassidemeid meil ei ole! Sünnipäevast on vaid positiivsed mälestused, kus sai palju seltskonna mänge mängida ning mis kestis kuni vormeli Austraalia etapi stardini (kell 5:00).
Lähipäevadel on meil Kiisuga aga plaanis filmiõhtuid korraldada, külastuskäike ehk teha ning reedel rongiga Rakverre veereda :)
Kui mõni arvab juba, et Kiisu kolis Tallinna, siis vara veel! Hetkel tal lihtsalt vaheaeg. =)

Sildid: , , ,

Kaart automaadis...

Seoses eilse Hansapanga kalaga tuli meelde möödunud nädalavahetus, kui me nägime Kiisuga Tartus üht Hansapanga rahaautomaati "karjumas"! Lähedale jõudes nägime et keegi oli oma kaardi automaati unustanud. Ning seni, kuni me Kiisuga mõtlesime, et mida ette võtta, jõudis rahaautomaat kaardi "ära süüa". Seega oli probleem meie poolt lahendatud! :)

Sildid: ,

Unest mul puudust ei ole!

Niiihh...
Olen nüüd enam-vähem üles saanud!
Mu unegraafikuga pole ikka kõik päris korras. Või no kui magama saan ikka üldiselt normaalsel ajal (peale keskööd veidi), siis üles hommikuti ei saa kohe mitte kuidagi! Keegi peaks hakkama mind hommikuti üles peksma, sest äratuskell mind enam absoluutselt ei kõiguta - magan edasi. Või peaks tellima omale hommikuti kontrollkõnesid, et kas ma olen ikka üles saanud... Kui äratus on mul kel 8, siis täna sain üles alles pool 10 ja siis oli küll tuli takus! Ohjah, ma olen lootusetu!
Unega seoses võib ka vist haigutamisest rääkida. Ma ei tea, kuidas teistele, aga minu jaoks on haigutamine nakkav. Kui näen kedagi haigutamas, siis võin kihla vedada, et haigutan kohe järgi! Eile aga juhtus midagi uskumatut! Ühistranspordiga koju sõites nägin ühes bussipeatuses reklaami, kus oli suurelt kirjas Äraaa Haaaiiiguta! Reklaamiti mingit jooki vist, mis teeb inimese erksaks, a see selleks... Ja siis kui ma olin seda suurt kirja mitu korda lugenud, siis... Eks arvake ära, mis siis juhtus! Haigutasin! Ja oleks siis ühe korra! Kus sa sellega... ikka päris mitmeid kordi! Ja ei lõpetanud ma haigutamist ka siis, kui ühistranspordist välja astusin. Lõpuks alles koju jõudes sain sest needusest lahti! Ma ei tea, mis toimus... Hämmastav! Keegi kõrvalt vaataja vist mõtles, et ma pole 24h magada saanud...

Sildid: ,

Minust sai lapsehoidja!

Minust on saanud, endalegi ootamatult, lapsehoidja! Küll vähekest aega, aga siiski. Täna läheb kolmas ja ühtlasi viimane päev! Pean ausalt tunnistama, et viimati hoidsin ma väikest last nii pikalt vist alles siis, kui ma ise teismeline olin ja õde minust 6a nooremana hoolitsemist vajas. Õnneks või kahjuks on poiss, kellel ma silma peal hoian, juba 8 aastane ja käib iseseisvalt koolis, nii et sellevõrra on mul kergem. Ja nüüd, kus poiss on kooliteele saadetud, teen aega siin parajaks, et tööle minema hakata. Tavaliselt ma magan veel sellel ajal hoopis ega viitsi/suuda üles end ajada, kuigi äratus on kell 8. Uni on lihtsalt nii magus... Uus kogemus, või õigemini vana traditsiooni meeldetuletus oli täna seegi, kui sõin hommikusööki. Muidu söön alles kella 12 aeg töö juures!
Eile koos poisiga õpitud luuletuse võin teile aga kah soravalt ette kirjutada... :)

Kevad tuleb,
tali läheb,
vulisevad ojad!
Päike juba pilveserval
soojalt, soojalt särab!
Sinilill see põõsa varjus
ärganud on juba.
Puud ja põõsad hiirekõrvus
sosistavad "Kevad"!

Sildid: , , , ,

Mäng, mille võit on topelttähtsusega...

Täna õhtul mängivad Tartus BBL raames Tartu Rock ja BC Kalev. Mõlemile on võit ülitähtis, mistõttu võib oodata väga tulist ja pingelist mängu! Isiklikult hoian pöialt Kalevile, sest BBL tabeliseisu vaadates vajab Kalev hetkel seda võitu rohkem. Kahjuks ei saa minna mängu kohapeale vaatama päris mitmel põhjusel... Meenub aga eelmise aasta play-off'i otsustavad mängud, milledest ühte mängu sai sõpradega ka Tartusse kohapeale vaatama sõidetud.

Seoses tänase mänguga tuli ka üks alles hiljuti loetud anektoot meelde:

Brünett blondiinile: "Kuule, lähme vaatama, kuidas Kalev ja Rock omavahel mängivad."
"Mängivad mida?"
"Hmm, korvpalli..."
"Ära lollita: kommikarp ja õlu omavahel?!"

Sildid: ,

Kinos käidud, teatris veel käimata!

Mu kultuurijanu sai nädalavahetusel väheke kustutatud. Ostsin piletid Rakvere teatrisse etendusele Kuidas elad? ... Ann?! Selle etenduseni on veel küll üle kuu aja aega, aga vähemalt on nüüd hinges teadmine, et varsti saab Kiisuga teatrisse.
Kinos käimist võib vist ka mingil määral kultuuri alla liigitada. Vähemalt sai laupäeval Kiisuga kinos Ekraan käidud filmi Muusika ja sõnad (Music and Lyrics) vaatamas. Soovitan seda filmi kõigile õrnahingelistele, komöödia ja romantika filmi huvilistele, muusika inimestele... Mulle igatahes meeldis! See oli nüüd vist neljas film, mida sel aastal olen jõudnud kinno vaatama. Varem oleme Kiisuga sel aastal käinud vaatamas ka filme Deja Vu ja Puhkus (The Holiday) ning koos Margusega filmi Hea aasta (A good year). Ja pean ausalt tunnistama, et ma ei pidanud mitte üheski filmis neist pettuma. Pigem vastupidi - "Puhkus" ja "Hea aasta" üllatasid lausa positiivselt!

Sildid: , ,

6 kuud, 6 päeva ja 6 tundi...

Tunni aja pärast, u veerand 8, on möödas täpselt 6 kuud, 6 päeva ja 6 tundi, mil me Kiisuga kohtusime! See päev oli, on ja jääb eriliseks! Kiisu võitis mu südame. Ja mina vallutasin tema oma!
Ma olen õnnelik! (A)
Märkimisväärt on veel see, et need maagilised numrid 666 said täis naistepäeval. Siinkohal soovikski ilusat naistepäeva kõigile, kellele ma veel pole seda teha jõudnud! Lilli kahjuks blogis ma ei jaga... Hmm... Või äkki siiski!?


Palun!

Sildid: ,

Kultuurijanu!

Pühapäeval, kui Kiisu juures olin, rääkis ta, et tahaks teatri minna. Ja ennäe imet! Nakatas oma teatrilembusega mindki! =) Ma ei mäletagi praegu, millal mingit etendust, peale muusikalide, vaatamas käisin. Tõesti ei mäleta! Ehk oli see 2004. või 2005. aastal äkki. Igatahes pole ma viimasel kahel päeval muule mõelnudki eriti, kui Kiisuga teatri minekule... Küsimus on ainult nüüd selles, mida ja kuhu vaatama minna. Ehk oskab keegi midagi soovitada? Ükskõik, kas Tallinna või Tartu... Viimane aeg oleks ka tegelt muidugi renoveeritud Rakvere teatris ära käia. :)

Sildid: ,

Ei söögilaud ega märklaud, hoopis lumelaud!

3.märts oli taas see päev, mil sain lumelaua alla panna ja Kuutsemäel sõpradega mäest alla kihutada (loe: kukkuda vahelduva eduga). Nüüd olen kolmel viimasel aastal iga talv korra lumelauatama jõudnud. Praegu on tuhin nii suur, et tahaks järgmine talv vähemalt 2 korda Lõuna-Eestisse jõuda ja talverõõme nautida! Tõstuki kasutamine on minu jaoks siiamaani müstiline, sest tõstuki juurde jõudes tekib mul kramp ja ma ei suuda end lõdvaks lasta ja rahulikult mäest üles sõita. Kaotan peagi tasakaalu ja ülejäänud maa pean ikkagi mäest jalgsi üles vantsima. Sel korral oli see veel topelt väsitav, kuna oli sula ja lumi väga pehme. Üles mäkke jõudes olime kõik nii võhmal, et seismisest ei tulnud midagi välja, kohe uuesti mäest alla laskmisest rääkimata. Nii ma siis puhkasin mäe otsas siruli maas, ise aurates kuna palavus tappis, kuni tundsin, et minus on taas natuke jõudu, et lumelaud alla panna ja mäest alla tuhiseda! Ja olgem ausad, iga korraga tuli järjest paremini välja ning päeva lõpuks, pimeduse saabumisel, jõudsin ühe taseme võrra järsemale mäelegi... Jään põnevusega ootama järgmist aastat, mil saab taas lauatada. Senimaani süda puperdab sees, nagu väikesel lapsel, kes ootab oma sünnipäeva. =)

Sildid:

Mesinikust riigikogulaseks!

Praegugi on veel valimised väga aktuaalne teema, mistõttu mõtlesin isegi ühe poliitika hõngulise postituse teha. Valimistulemuste analüüsimisega ja muu poliitilise jutuga ma tüütama ei hakka, aga ühest üksikkandidaadist tahaks küll mainida. Olite kuulnud üksikkandidaadist nimega Kalev Kodu? On ikka mehel jutt! Igatahes lugege, kuulake ja naerge!


Valimistulemus oli see, et mees sai kokku 34 häält, millest 11 sai Elva linnast (kui ma ikka õigesti mäletan).
Ning rõõmustage, valimisreklaamid on taas mõneks ajaks kadunud!

Sildid: