Internet juba paistab!

Mul on rõõm kõigile sõpradele ja ülisuur rõõm iseendale teatada, et 11.jaanuari õhtul paigaldakse mulle korterisse Elisa 5-megaline internet! Aega võttis aga asja sai - eile kirjutasin lepingule alla! Hinges kripeldab küll väike okas, aga usun, et see kripeldus kaob aja möödudes. Nimelt, juhul kui ma pean (visatakse välja vms) sealt varem kui 12 kuu möödumisel edasi kolima, tähendab see seda, et ma pean maksma lepingu katkestamise korral (kaasa arvatud seadmete paigaldamine uuele aadressile) nn trahvi 1000 eesti krooni. See raha ei ole minu jaoks väga väike, aga olles optimist, siis ma ei põe eriti kaua selle pärast ja tean, et rabelen alati kõigest välja. Olen siiamaani hakkama saanud, saan ka edaspidi! Nii et jätke meelde - 11.jaanuar! ;)

Sildid: , ,

Jõulud läbi, kingid käes

Mind hoiatati, et ei tasu jõulude aeg üle süüa, aga ma ikkagi ei kuulanud. Sõin pühapäeval enda kere nii täis, et esmaspäeval, see oli esimesel jõulupühal muutus enesetunne halvaks, tulid iiveldushood, mille tagajärjeks oli see, et ma ei söönud ega joonud õhtul midagi ning tagatipuks kimbutas mind ka pisut suurem kui väikene palavik.
Hommikul oli aga tervis taas enamvähem korras. Kõht ainult karjus söögi järele! Kohe muidugi ei saanud suure hurraaga sööma hakata, oleks vist tervisele halvasti jälle mõjunud. Nii et hoidsin end siiski söögiga tagasi.
Märkimisväärsed kingid mida jõuludeks sain, olid Tanel Padari & The Suni cd/dvd uus plaat Live, Navitrolla T-särk ning uus talvemüts, mida ma tahtsingi lähiajal omale soetada. Lisaks tasub mainida, et sain 2 paari villaseid sokke, nii et lõpp varvaste külmetamisele! :) Talv võib tulla!
Esimest korda oma elu jooksul käisin jõulude ajal metsast kuuske toomas. Saagisin, tassisin, panin tuppa üles, Kiisu ja tema õe abiga! Vahva! Milline hea tunne, kui saan midagi kasulikku teha. Mulle meeldib lihtsalt inimesi aidata ja kasulik mingil moel olla... Ja see kõik toimus siis Viljandimaal, Kiisu vanaema juures. Kohas, millest mul jäid ainult head mälestused!

Sildid: , , ,

Lumeta jõulud!

Korterikaaslase sünnipäev, ER aastapäeva pidu, Reigo Inglismaale saatmine, 2 tööpäeva Pärnus ja muud märkimisväärset polegivahepeal juhtunud. Nüüd olen otsapidi Tartus, kust algab mu jõulumaraton! Maraton selles mõttes, et juba täna õhtul sõidan ma koos Kiisu ema ja õega nende maakodusse Viljandimaale, kus saab kindlasti huvitav olema. Seejärel, esmaspäeva hommikul läheme Kiisuga Rakverre minu perega jõulupühi tähistama ning kui kõik plaanipäraselt läheb, jõuan teisipäeva õhtuks otsapidi Kiisuga Tallinna. Sel aastal peaksid üle aegade ühed kingirohkemad jõulud tulema, aga eks näis. Rõõm on aga seda suurem, et need jõulud on esimesed, mis ma veedan oma Kiisuga! :)

Aga kus on lumi?

Sildid: , , ,

Õnne jaoks pole palju vaja!

Milline päev! Millised kaks viimast päeva! Hetkel tundub mulle, et miski ei lähe halvasti! Rõõmu järel tuleb uus rõõm!
Eile avastasin, et intenetis on üleval film Zombie võlur, millest ma alles hiljuti rääkisin ja milles ka mina päris mitmel korral kaadris olen! Eile sai seda lühifilmi vist oma 4 korda vaadatud ja enda näitlemiskunsti kümneid kordi vaadatud! Filmi saate otse alla laadida siit! Kvaliteedi üle annab nuriseda, aga kannatab vaadata. Tahaks aga originaalkvaliteedis seda kätte saada! Oeh...mul ei ole lihtsalt sõnu, see oli unustamatu kogemus - osaleda filmivõtetel! Nüüd ma tahan veel rohkem teha oma filmi, mõtted peas igatahes juba liiguvad...
Järgmise nelja päeva ilmaennustus tõi mu näole naeratuse! Läheb jahedamaks! Tavaliselt tunduks see imelikuna, aga praegusel juhul ootan miinuskraade, et maha sadanud lumi jääks püsima, mitte ei sulaks kohe ära. Ja lund lubabki järgmise nädala alguses. Fun!
Just tulin poest, et soetada omale tänane Postimees! Nimelt on seal artikkel, mis sündis tänu ülemuse jutu ja piltidele. Terav silm leiab ka minu sealt piltidelt üles!
Ning viimane ja kõige parem üllatus oli täna see, kui pangakontole laekus jõulupreemia! Viimati jagati siin töö juures seda vist ligi 10 aastat tagasi...

Sildid: , , , ,

Champions on Ice

Eile oli siis see tore päev, kui sai Saku Suurhallis iluuisutamist käidud vaatamas koos Kiisu ja veel mõne sõbraga. Uskumatu ikka, mida kõike on võimalik jääl uiskudega korda saata! Kuulsuste nimed, kes jääl uisutasid olid minu jaoks kõik alguses võõrad, aga publiku aplausidest oli aru saada, kes on vähem tuntud, kes rohkem. Aga trikke, nippe, hüppeid, pöörlemisi, tiirlemisi, painutusi, keerutusi, pidurdusi, tõsteid jne oli küll igale maitsele. Mõne imelise ja samas uskumatu teostuse järel etteaste keskel, ei saanud kohe niisama istudagi, vaid käed tõmbusid ise automaatselt kokku, et aplausiga esinejat(esinejaid) tänada.
Üks asi on nüüd aga kindel. Nähes, kui lihtne on näiliselt uisutada, tuli endalgi nüüd uisutamise tuhin peale. Viimati käisin jääl eelmisel talvel ja vist vaid korra. Sel aastal kardan, et jääle ei jõua, aga jaanuari kuu tundub olevat selleks tegevuseks väga sobiv, ja miks mitte ka veel veebruar ja märts!

Sildid: , ,

Jõulupuu vs jõulunulg

Aru ma ei saa, miks el aastal on kombeks nulud kuuskede asemel üles panna. Möödunud nädalavahetusel imetlesin Tartu Raekoja platsil ilusat ja kohevat jõulupuud. Teisi linnasid ma ei tea, aga Tallinna Raekoja platsil ja Rakvere kesklinnas on üles pandud sel aastal hoopis nulg. Kui Tallinna oma kannatab veel vaadata, siis Rakvere oma tundus esimesel silmaplgul küll väga hädine, justkui nagu kokkukuivanud, suur piitsavars.

Sildid:

Väike puhkus

Endalegi ootamatult läheb mu blogi nüüd mõneks ajaks puhkusele! Kui kõik läheb plaanipäraselt, siis ärkab mu blogi talveunest uue aasta saabudes! Vahepealsete uudiste ja sündmuste pärast ärge muretsega, kõik tuleb kunagi päevavalgele...
Seniks aga nautige kauneid ja loodetavasti valgeid jõule ning lõpetage aasta 2006 meeldejäävalt!

Auf wiedersehen!

Sildid:

Ma olen zombi

Eile avanes mul esmakordne võimalus kaasa teha filmivõttel. Seda küll massistseenis, aga abiks seegi. Toimus see eile öösel kinos Sõprus ja hoolimata sellest, et magama sain alles kell 4 öösel, ei kahetse ma üldse, et sellisest võimalusest kinni haarasin. Vähesest magamisest näen ma välja praegugi veel zombina aga küll ma eluvaimu varsti sisse jälle saan.
Tegemist siis Pöffil linastuva filmiga, mille nimeks Zombievõlur. Omapärane on selle filmi juures see, et filmitakse ainult Nokia N93 mobiiltelefoni kaameraga! Ja esilinastub see film Pöffi raames kinos Sõprus tuleval laupäeval, so 9.detsembril, kell 22:30. Kõik kinno! :)
Juba väikse poisijütsina oli mul unistus, et kunagi teen oma filmi. Nüüd olen isiklikku videokaamerat omanud u 2 aastat, aga ei ole ma ühtegi filmitaolist klippi valmis teinud*. Nüüd sain aga taas tuult tiibadesse ja usun, et kui aega leian, saab ka minu kätetööst midagi huvitavat lähitulevikus näha! Eks ma hakkan peas nüüd jälle mingit stsenaariumit välja mõtlema... Ideed on teretulnud! Koostöö on ka oodatud! Ja loomulikult sponsorid! :P

*mul meenus siiski üks ettevõtmine kahe sugulasega, kus sai tõesti mingi väljamõeldud stsenaariumiga klipp valmis filmitud! Kõigil oli tõsiselt lõbus! Klipp ise tuli küll umbes minuti pikkune, aga aega selle väljamõtlemiseks ja teostamiseks kulus ligi pool tundi.

Sildid: ,

Sepapoisid teevad tööd

Appi, andke mulle kirvest! Tahaks pea maha lüüa, et ta ei lõhuks enam. Kaua need sepapoisid ikka seda peakest seest poolt toksivad. Järjekordne õppetund - juua tuleb mõõdukalt, eriti enne tööpäeva! Ja 4-tunnist magamist ei saa nimetada välja magamiseks!

Ja sirutan käe taas mahlakruusi poole...

Sildid:

Palun tantsule!

Läbi! Tantsukursus läbi! Peale igat tantsutundi olin rõõmus, aga täna olen kurb. Miks? Sest üks väga positiivne iganädalane lõbus ettevõtmine sai otsa. Isegi kui enne tantsutundi oli meel must, oli peale tantsutundi nägu taas naerul. Kurb, aga iga asi saab kord otsa. Keegi ei keela mul ju muidugi edasi tantsimisega tegeleda, aga eks näis... Enne vaja leida aga aega ja raha. Oeh...
Nimetaks siinkohal siis ära ka, mis tantse ma õppisin. Kokku õpetati 8 tantsu, mille järgi ma nüüd oskan midagi teha! :) Tantsud olid järgmised: ruutrumba, aeglane valss, rock'n roll (džaiv), Viini valss, tša-tša-tša, fokstrott, samba ja täna viimasena õpitud tango. Raske isegi öelda, mis mulle kõige enam meeldis, võib-olla rock'n roll ja tša-tša-tša. Esimene võimalus oma õpitud tantsusamme näidata avaneb järgmise nädala reedel, so 15.detsembril, kui toimub ER aastapäeva pidu Mustpeade majas. Nalja hakkab saama! Millal aga avaneb järgmine võimalus tantsusamme lihvida, ei kujuta ettegi. Pigem tuleb siis hoopis samme meelde tuletada, mitte lihvida... kahju...
Ühesõnaga... olen väga rahul, et sellisest võimalusest viimasel hetkel kinni haarasin! Ja luban endale, et kunagi pöördun tantsimise juurde ka tagasi!

Sildid: ,

Haige ja elektrita!

Nädal tagasi, õhtul magama minnes oli jube imelik enesetunne, aga öösel ei saanud eriti üldse magada ja päeval muud ei teinud kui püüdsin rahulikult magada ja pead padjal hoida, sest seda üles tõustes hakkas pea jubedalt lõhkuma, nagu oleks suur pohmell olnud, samas omasin ka päris suurt palavikku (vahepeal 38.1). Hommikul ei osanud aimata, mis tervisega lahti. Tagantjärele mõeldes aga olen suht kindel, et see pidi olema toidumürgitus, sest õhtul oli juba palavik kadunud ja järgmine hommik suht hea olla. Naljaga pooleks võib öelda, et mul oli üks korralik dieedi päev, sest mu päevamenüüsse kuulus vaid 0.5l jogurtit, 1l mahla, 0,5l jäätist ja 100g soolapähkleid!
Samal päeval aga õhtul tõmblesin tõbisena ringi, sest elekter suvatses liiga suure koormuse tõttu ära kaduda. Esmasel uurimisel selgus, et ootamatu pimedus ei tekkinudki selle tõttu, mida oletasin - elektriarvestil oleva kaitsme väljalöömine. Lõpuks peale pikaldast uurimist, juhtmete järgi orienteerumist, teisel pool maja olevas trepikojas peakaitsme järelekontrollimist, naabritelt ja töökaaslastelt nõu küsimist, leidsin vea ikka üles. Üks trepikojas asuv sulavkaitse oli õhtal... Kokku kestis see jama tund aega, mille jooksul sai isegi küünlad põlema pandud, sest olin juba lootust kaotamas... Aga jah - lõpp hea, kõik hea!

Sildid: ,

Minu armas, lõbus ja tubli Kiisu!

Möödunud nädalavahetusel olin taas Tartus. Ikka loomulikult Kiisu juures! Ja pikemalt, kui kunagi varem - reede õhtust esmaspäeva hommikuni. Ja ma tundsin, et ma jääkski sinna. Sest eelmine nädal oli mul nii närvesööv, et kui ma Tartusse jõudsin, tundsin seal end taas hästi ja õnnelikuna. Kõik mured ja probleemid jäid selja taha, Tallinna. Nüüd aga olen tagasi Tallinnas, aga üks asi jäi mul ikkagi Tartusse maha... minu süda!
Uskumatu, aga nädalavahetusel täitus meil juba 3 kuud! Minu jaoks on see aeg olnud ääretult lühike, täis õnne ja armastust. Tahan, et ma oleks Kiisuga sama õnnelik ka siis, kui täitunud on 6 kuud, 13 kuud, 30 kuud, 300 kuud...
Laupäeval käisime kinos Ekraan. Selle käiguga tegin ma oma elus uue rekordi! Nimelt sai kinos järjest kahte filmi vaadatud, kogu ajaga 3 tundi ja 53 minutit. Filmideks olid Jahihooaeg ja 007: Casino Royale. Eriti soojalt soovitan kõigile minna Bondi filmi vaatama, sest nii head märulit on kino ekraanil lausa lust vaadata.
Ma ei tea, kas ainult mulle tundub nii või Kiisule ka, aga möödunud nädalavahetusel me naersime koos eriti rohkesti! Päevad olid täis nalju ja naeru! Lõpuks naersime juba igasuguste väikeste asjade üle, mida tavaliselt naljakaks keegi ei peagi. Vahepeal tekkis raskusi isegi naeru pidama saamisega.
Pühapäeval oli Kiisu ema sünnipäev, mistõttu ta juba varavalges (loe:polnud veel valgeks läinudki) üles tõusis ja salatit tegema hakkas. Mina, laisk inimene, loomulikult magasin edasi. Õde oli aga ka vaaritama tulnud ja tema käte tööst valmis lasanje. Mmmm... laupäeva õhtul üllatas Kiisu mind veel ka suurepärase pitsa valmistamisoskusega! :)
Mul tuli veel meelde üks vahva lõputu dialoog, mis meil reede õhtul kogemata tekkis:
Kiisu: Sa oled totu!
mina: Miks?
Kiisu: Niisama!
mina: Ei ole!
Kiisu: Oled küll!
mina: Miks?
Kiisu: Niisama!
mina: Ei ole!

Kiisu: Oled küll!
mina: Miks?
jne...
Ja ei saa ma ütlemata jätta ka seda, et väga positiivseks kujunes tutvumine nii Kiisu õe kui ka emaga. Mõlemad olid seltskondlikud, sõbralikud ja üleüldse toredad inimesed! Tõsi, õde olin ma korra enne näinud, aga see oli vaid hetkeks ning õues pimedas. Ning Kiisu asjaliku kasuisaga olin ma juba varem tutvunud.
Tagasihoidlikult võib kokkuvõtteks öelda, et terve nädalavahetus oli Kiisu seltsis imeline... ja paremgi veel! :)
Ootan jõule!

Sildid: , , ,

1 samm edasi, 2 sammu tagasi

Tore ikka, et Paul tegi foorumi, kus saab sõpradega plaane teha. Enam ei lähe tekkinud ideed või mõtted kaotsi. Panen need sinna foorumisse kirja ja sõpradega koos jõuame ka ideede teostuseni... Eriti aktiivseks ja asjalikuks muutub see foorum kindlasti suvel! Praegu ootan aga jaanuari kuist Lõuna-Eesti üritust, mille toimumine oli hetkeks küsimärgi all, aga nüüd on asi kindel, sest puhkemaja sai broneeritud ja üritusest huvitundjaid on juba piisavalt leitud. Nüüd pole mul enam pääseteed, vaja tõsisemalt organiseerima hakata. Kõige ilusa juures on mul aga üks mure - lumi! Tahan lund! Nüüd ja kohe! Linnad on kõik juba ära kaunistatud ja jõulud lähenevad meeletu tempoga, aga seni, kuni pole maa valge lumevaibaga kaetud, ei teki mul ka mingit erilist jõulumeeleolu. Ja ma ei taha mõeldagi selle peale, kui jaanuari kuu lõpus, mil ma lumelauatamist organiseerin, lund maas pole...
Mõned tuttavad on kindlasti märganud, et viimastel nädalatel pole MSNis mind eriti märgata olnud. Ütlen vaid nii palju, et ega lähiajal ei märka ka. Miks? Lihtsalt, siin tööl leidub selliseid inimesi, kes arvavad, et kui MSNis aeg-ajalt räägin, siis töö kannatab selle all. Olgu siis nii! Otsustasin MSNi kasutamisest loobuda. Pole mul seda nii väga vajagi. Mul on mobiiltelefon olemas, seega ei ole ma kättesaamatu ega teised kättesaamatud! Ja seda ka veel, et kui millalgi ma edastasin juba infot, et ma saan koju varsti interneti, siis tänase päeva seisuga olen koju interneti paigaldamise teadmata kaugusele edasi lükanud.

Sildid: , , , ,

Ise küsin, ise vastan

Võimalik, et mõni ootab vastust küsimusele, et mida ma siis avastasin nädal aega tagasi koduõue sisenedes. Eks ma siis räägin...
Nimelt oli kohale veetud suuremas koguses killustikku ja see mööda hoovi laiali aetud. Väga erilise ja märkimisväärsena tundus see sündmus sellepärast, et varem, kui vihma näiteks sadas või lumi sulas, siis oli hoov nagu mudamaastik, mille ületamine oli omaette kunst. Puhaste jalanõudega ülejõudmisest ei saanud väga rääkida, eriti kui sügisel oli mitmepäevane vihmaperiood, mil muudkui kallas ja kallas...
Nüüd on hoov kiviklibuga kaetud ja sadagu minu pärast taevast nüüd ükskõik mida, koduhoovis ringi liikumist see enam ei häiri!

Sildid:

Aeg ei peatu!

Aeg jookseb! Päevad mööduvad nii kiiresti. Olen aru saanud, et mu blogil on mõned potentsiaalsed lugejad ja seega pean vabandama, et ei jõua iga päev ja kõigest alati kirjutada. Ja et seda lähiajal enam ei juhtuks, kriban edaspidi kasvõi lühidalt midagi, kui võtan mitu päeva hoogu, et pikk sissekanne taas teha. Eelmisel nädalal juhtus nii palju ja nii uskumatuid asju minuga, et isegi unes poleks osanud ma seda kõike ette näha. Aga kõigest toimunust lähipäevil järgemööda. Kannatust...

Sildid: