Tere Talv!

Päris esimene selle aasta lumi :)

Pildistamislembus

Nädalavahetusel sain maal oma hobi jälle harrastada. Andmisrõõm on alati suurem olnud kui saamisrõõm, nii et vaadake. :)


Plaadikaos!


Nädalavahetusel juhtus väike õnnetus...kui seda võib nii nimetada :)
Siit soovitusi:
Ärge jätke riiulit seina külge kinnitamata, kui on võimalus, et ta vajub seinast eemale väga edukalt! Ja ei tasu panna oma cd-plaadi virnasid kõige kõrgemale riiulile! Ja ärge pange elektrijuhet, ega mingit muud nööritaolist asja nii, et see haakub riiuliga! Ja kui te seda siiski teete, siis ärge tirige seda juhet üleliia... :P

Armastan...

Leidsin üles kunagi kirjapandud luuleread, mida ma armastan...

Ma armastan päikest, armastan kuud
armastan tähti ja paljutki muud
armastan väikest, armastan suurt
armastan lilli, armastan puud
armastan päeva ja armastan ööd
armastan puhata, armastan tööd
armastan vaadata päikeseloojangut
armastan süüa kalevi toodangut
armastan päikesevarjutust, täiskuukuma
armastan puntki, koolonit ja vahest ka koma
armastan kiirust ja adrenaliini
armastan nii Ralveret kui ka Berliini
armastan matkata, kus jalg pole käinud
armastan imesid, mida silm pole näinud
armastan tunda, mida hing pole tundnud
armastan head, mida teistele andnud
armastan juua allikavett
armastan ausust, armastan mett
armastan kevadist rohelist loodust
armastan kodu, selle sügavat soojust
armastan suvist rannaliiva
armastan õlut ja samas ka piima
armastan sügistki piisavalt palju
armastan lõbu ja armastan nalju
armastan talvel kohevat lund
armastan näha värvilist und
armastan lauda, mis libiseb lumel
armastan ujuda, eriti suvel
armastan piljardit, armastan sauna
armastan bowlingut, armastan laulda
armastan lüüa jalaga palli
armastan võrku, golfi, korvpalli

seda luuletust võiks muidugi veel pikalt jätkata...
teeks proovi või? ok!

armastan reisida, kus jalg pole käinud
armastan näha, mida silm pole näinud
armastan koopaid, armastan käike
ja seda kui müristab, kui väljas on äike
armastan sõpru, armastan peret
armastan seda, kui öeldakse tere
armastan vihelda kuumas saunas
armastan herneid valmivas kaunas
armastan magusaid maasikaid
armastan kauneid ja mägiseid maid
armastan kõike, mis meele teeb heaks
armastan midagi, mida tegelt ei peaks
armastan kõiki, kes armsad ja head
armastan magada, seda ma tean
armastan pisikest kõverat varvast
armastan armastada armunud armast
:)

Süstile!

Poole tunni pärast vaksineerin end gripi vastu! Ja siis olen gripi vastu immuunne... :P Ja ma ei tea, kui ma haigeks peaks jääma :))
Ok, nali naljaks, ega see loomulikult mind kohe surematuks tee...aga abiks on ehk ikka. Tegelt on jube palju vastandlikke arvamusi, osad kiidavad ja peavad heaks seda süsti, teised aga laidavad maha ja ütlevad, et miks sa lased enda organismi haigusi süstida... tegelt on ju neil ka natuke õigus. Aga siiamaani olen ma ikkagi pooldanud vaksineerimist gripi vastu, nii et varsti on mu kerel veel üks auk juures :P

Ummikus

Oijah, ma olen omadega täiesti ummikusse jooksnud. Nii palju asju oleks teha, aga pole aega üldse. Nii palju asju oleks vaja osta, aga pole raha selleks. Nii palju asju oleks vaja lühikese aja jooksul ära planeerida, aga kuidagi ei saa kõike asju klappima. Võiks juba novembri keskpaik olla, siis peaks jälle rahulikum aeg olema. Loodan, et puhkus, mille aja ma nüüd järgmiseks nädalaks muutsin, kulub mulle väga ära. Kuigi nädal puhkust ei lahenda tekkinud probleeme. See vaid leevandab mingil määral ehk mõnda neist. Täna hakkasin kusjuures mõtlema juba, et äkki ei peaks minema puhkama järgmisel nädalal, vaid ülejärgmisel, nagu ma algselt plaanisin...oijah, ei tea, ei tea, ei tea...
Pole aega ja tuju isegi Helsingi reisi pikemalt meenutada, kuigi oleks, mida meenutada...Usun, et järgmisel nädalal leian selle momendi, siis ongi ehk parem seda teha...koos piltidega :) Eile muide vaatasime reisil olnutega minu tehtud reisivideot...käis kah!
See nädal on onupoeg Tallinnas venna pool külas seoses WinXP kursusega. Pole olnud aega minna venna poole küllagi, täna oli plaanis minna, aga ainult korraks, pole lihtsalt kauemaks aega...vend aga rääkis hommikul, et tulevad koos sugulasega minu poole külla õhtul hoopis, oijah, ei tea, mis siis veel saama hakkab...
Mul oleks vaja veel enne puhkust sada asja ära teha ja sada asja Rakverre puhkuse ajaks kaasa võtta...kõik tundub praegu ülemõistuse võimatu!
Aga olen peaaegu alati võimatust võimaliku teinud, nii et loodan, et ei jää ka seekord hätta!

I´m back

Helsingist tagasi ja täitsa hea tujuga :) Tahaks tagasi sinna! Veel ja veel! Soumenlinna on ikka fantastiline koht, millest vist ei saagi isu täis... Ilmaga ka vedas, olin valmis pidevaks vihmasajuks, aga tulid vaid mõned tibad. Ja seltskond sai ka paremini läbi, kui ma ette kujutasin :) Ja üldse on nii palju rõõmsaid mälestusi sellest reisist praegu, et ei jõua kõike niikuinii praegu ära rääkida... Igatahes soovitan soojalt Helsingi minna, ei ole see midagi samasugune nagu Tallinn ---> Helsingi on Sinu!

15 minutit veel

Täpelt 15 minutit on mul aega, mil takso on all maja ees ja reis Helsingi võib alata! :))
Kõige vahvam on aga see, et alles täpselt pool tundi tagasi avastasin ma, et mul polegi ID-kaarti rahakoti vahel, kuigi alles eile olin selles 100% kindel. Ei vaevunud eile isegi üle kontrollima, siis kui üks reisikaaslastest küsis, et kas võtan kaasa passi või ID-kaardi :P Pool tundi tagasi mõtlesin siis, et paneks ID-kaardi rahakoti vahel sellisesse kohta, kust oleks sadamas kohe hea välja võtta, aga otsisin, mis ma otsisin, rahakoti vahel ID-kaarti polnudki...Hea et vähemalt meelde tuli, kuhu ma selle pistsin... kolmapäeval sai ju rulluisutamas käidud, ja et mitte rahakotti kaasa võtta, võtsin ainult ID-kaardi, et ühistranspordiga sõita saaks ja sinna dressipluuse taskusse see ID-kaart jäigi. Nii et 2 päeva ma sõitsin koguni jänest :)
Ja eurode ostmisega sain eile alles veerand 9 õhtul hakkama...a ei pabistanud üldse...poleks saanud vahetatud, oleks täna kasvõi Helsingis vahetanud ;)
Nii, veel 10 minutit aega :)
Huvitav, mis maha jääb? :D
Rahakott on, mobla on, ID-kaart on :)), kinkekaart on ka voodi peal pakitud koti kõrval...tundub nagu kõik hädavajalik oleks olemas...a eks paistab, reis ei ole veel möödas...
Ahjaa, kuna läheb külmaks, siis ostsin eile hirmust isegi kindad, salli ja mütsi kaasa :))
Nüüd veel jope selga, jalanõud jalga ja reis võib alata <;-)

Hästi läheb...

Subclub kinni! ---> http://subclub.future.ee/ Jee! See nädal ikka kohe pole minu nädal!
Peaks nagu rõõmus olema või mingi ootusärevus, et nädalavahetusel lähen Helsingit avastama. Aga no mida sa seal avastad, kui lubab külma ja märga ilma. Ja probleeme on selle reisi ettevalmistusega olnud kohe kuhjaga, ja tundub, et neid tuleb veel! Huvitav, mis järgmiseks sel nädalal juhtub? Kukun täna korvpallis uuesti haige õla peale? Ei saa homme kroone eurodeks vahetatud Soome reisi jaoks? Kaotan mobiili ära? Tulevad korterivargad, mida ma u nädal tagasi unes nägin? Või eriti teemakohane - ei jõagi Helsingist laevaga tagasi?
Ootan huviga...
Päike vähemalt paistab täna!
Aga midagi nagu oleks head ka, mida meenutada sellest nädalast...teisipäeval olid väga põnevad korvpalli mängud, mida vaatamas käisin, esimene oli Audenteses Nybit vs Ventspils ja teine Kalevi spordihallis Kalev vs Rakvere. Siis on tore veel see, et sain omale parema tööarvuti...endsie 350Mhz-se prose asemel on nüüd näiteks 700ne. Vana arvuti hakkaski juba hinge heitma :) Eile näiteks oli väga tore rulluisutamine, mõnusate sõpradega, sadamast Piritale ja tagasi. Ja ilusa punkti pani Eesti jalgpalli koondis MM valikmängudes, võites Luksemburgis 2:0.

Ei saagi nüüd aru...Olla nüüd siis kurb või rõõmus?

Tahaks...

Tahaks metsa ära! Kasvõi korraks! Eemale kõigist ja kõigest igapäevasest. Tahaks kõndida keset sügisesest metsa...vaadata kuidas lehed langevad...tunda värske õhu hõngu...kuulata metsakohinat...kõndida keset maast väljaulatuvaid puujuuri...nautida hetki, kui puude tagant aeg-ajalt päike silmi pimestab, ja kui silmad seejärel avada, siis näha et ümberringi on kõik hea, vaikne ja rahulik. Tahaks puhata...tahaks jalutada mööda kitsaid looklevaid metsaradu...kuni päike veel särab...ja maha pikali visata...metsa äärde...pehmele looduslikule saastamata murule...vaadata pehmeid valgeid pilvi, mis liiguvad aeglaselt, moodustades erinevaid kujundeid...ja end kõigest halvast mõneks ajaks välja lülitada! Vot seda ma tahaks...

Natuke pilte!

Annan teile võimaluse siseneda minu maailma. Tegu erinevate ürituste piltidega, kus ma sel aastal käinud... On mida vaadata!
Paldiski pankrannik 25.märts
Roheliste rattaretk - Kuidas elad Otepää 6.-8.mai
Pakri saared 14.-15.mai
Viljandi folk 28.-31.juuli
Lõuna-Eesti trip 20.-21.august

Hommik!

Hakkan vist ööinimeseks... Täna on juba kolmas kord 11 päeva jooksul, kui ikka päris kaua üleval olen, muidugi alati on mingi mõjuv põhjus olnud, aga ikkagi. Vahepeal sai ikka u kuu aega järjest normaalsel ajal magama mindud(12-1 aeg).
28.septembril aga sain peale sõbra sünnipäeva kell pool 5 magama alles, arvestades veel seda, et järgmine päev oli tööpäev ja olin juba pool 10 tööl, siis see oli ikka väga hilja :)
Kaks päeva hiljem, 30.septembril, sain alles kell 7 magama! Siis oli üks seltskonna üritus ühes sõbra töö juures, kus sai üht lauamängu mängitud ja kell 3 öösel veel saunas käidud. :)) Mega!
Ja täna oli jällegi üks seltskonna üritus, kus sai pannkooki söödud, ja muud huvitavat tehtud. Kell on praegu pool 6, nii et eks ma varsti ka magama lähen. Muide, mul oligi reedel plaanis täna öösel üleval olla, aga seda hoopis muul viisil ;) uskumatu, kuidas plaanid ikka ööpäeva jooksul muutuvad. Aga mina olen rahul! :)) Homme pealegi pühapäev, nii et saan ikkagi rahulikult end välja magada...või siiski, kell 2 tahaks ikka juba üles tõusta! Ei tea, kas peaks äratuse ka panema või :D
Head ööd...

Sai sõbraga Kakumäel päikeseloojangut täna pildistamas käidud. Mõned pildid võiks ju siiagi üles panna! Muide, päikeseloojangu vaatamine on täitsa ilus ;)

Õlg valutab!

No mida kuradit!? Vabandage väljenduse pärast, aga ajab ikka vihale küll! Õlaga vastu maad kukkumisest on homme 2 nädalat juba möödas, aga käsi ei anna ikka rahu. Perearst saatis küll röntgenisse mind, aga mis mul sellest... sain teada vaid, et midagi väga tõsist ei ole, aga andis saatekirja siiski traumatoloogi juurde, koos röntgeni pildiga. Ja mina ei tea, mis värk nende arstidega on või kas tõesti on haigeid nii palju või, igatahes sain ma aja Musatamäe haiglasse alles 31.oktoobriks. :S Lollakad! Selleks ajaks on mul käsi juba otsast ära kukkunud või siis heal juhul küll ära paranenud, aga võimalik, et valesti paranenud (kui nii võib öelda üldse). Mustamäe polikliinikus oli hoopis hea nali. Sealne traumatoloog on puhkusel või ma ei tea kus ja tuleb ka oktoobri lõpus alles tööle, nii et siit ma järeldan, et arstiabi siin tallinnas on küll vähe nigel!

Laevareis broneeritud

Aga mina lähen järgmine nädalavahetus 15.-16. Helsingisse! Oi, see saab huvitav reis olema... Usun, et vähemalt sama huvitav, kui eelmisel sügisel. Ja nagu eelmisel sügiselgi, läheme sel aastal samuti 8kesi, Viking Line laevaga Rosella, väljume laupäeva hommikul ja tagasi tuleme pühapäeva hilisõhtul, läheme kindlasti jälle Soumenlinna ning ööbime samas hostelis - Fenno. Erinevust on ainult nii palju, et läheme u nädal varem võrreldes eelmise aastaga ja 8st inimesest on 3 vahetunud! Wiii...Helsingiii!!! Siit me taas tuleme! :)
PS! Kui keegi on kuskil põnevas kohas Helsingis käinud, siis võiks ju soovitada!

25 e-maili

Andsin täna 25le sõbrale oma webiblogist teada, kes veel tõenäoliselt ei teadnud, et ma omi mõtteid siin lendu lasen, aga kes samas oleksid huvitatud selle teadmisest. Kui kedagi unustasin, siis mitte meelega! :))

Klaver

Mõni päev tagasi sai ühel sünnipäeval klaverimängu kuulda ja ka ise väheke mängida ja õppida. Polnud nii ammu klaverit mänginud. Tekitas kohe mõnusa tunde! Seetõttu vist klimberdasingi ka täna Rakveres kodus klaverit. Hea meelelahutus!

Ühistransport

Küll see tln-a ühistransport on ikka huvitav asi. Just nimelt - huvitav! Mõni vingub ja kirub seda, aga mulle meeldib... ärge arvake nüüd, et kohe päris tõsiselt, aga seoses ühistranspordiga on mul viimastel päevadel nii palju huvitavaid kogemusi, et ajab kohe kirjutama...ok, kui nüüd aus olla, siis paar asja ajab ikka kiruma ka.
Viimasel ajal ma sõidan enamus ajast trolliga ja ajab ikka vihale, kui see puupüsti vahest täis on... ja tipptundide ajal on sõiduajagraafiku jälgimine mõtetu, sest ma olen vahest ka kahte sama numbriga trolli üksteise järel sõitmas näinud. Kas pole vahva!? :P
Veel üks asi, mis tõsiselt närvi ajab on see, et miks trollijuhid kõik erinevas kohas oma trolliga seisma peavad jääma? Kas nad narrivad inimesid või? Üks hommik sõitis üks troll ootepaviljonist mööda ja siis panid kõikseerahvas pea ees trolli poole jooksu, et esimesena avaneva trolli ukseni jõuda. Teine päev olin kaval ja ootasin trolli juba ees pool, aga siis suvatses trollijuht hoopis enne ootepaviljoni seisma jääda. Tore! Ning siis lähenesid kõik trollile eest poolt...ju siis sellele juhile meeldis vaadata, kes kõik tema trolli peale tulevad:)) ohh jah...
Aga kolmapäeval oli selline tore kogemus, et piletikontrolli nägin jälle üle aasta vist. Ma hakkasin juba arvama, et nad eiravad mind :) , aga õnneks ma eksisin. Ja suht hilja veel kontrollisid... viitsivad ka nii hilja jäneseid püüda, kell oli peaaegu 9 õhtul.
Neljapäeval aga kohtusin trollis juhuslikult vana põhikooliaegse klassiõega. Polnud teda vist mitu head aastat näinud, aga näed, kus nüüd siis nägime! Ja saime uusi uudiseid teada üksteiselt, see oli peamine. Ja üleüldse näeb trollis igasugu vahvaid inimesi, va muidugi haisvad prükkarid, aga ka neid tuleb vahest ette :S siis ei taha tõesti ühistransporti enam mõnda aega kasutada. Aga ilusad tüdrukud korvavad selle miinuse :))
Reede hommikul oli aga väga vahva kogemus, kui tööle minnes, sain ühe bussiga paar peatust sõites kolme töökaaslasega kokku...kõigiga üks haaval. Nii et töömajja astusime sisse lõpuks neljakesi! Sellist nalja pole enne juhtunud :)
Üks asi on aga veel halb...miks ei või ka öösel troll sõita? Kasvõi kord tunnis! Ma pidin reedel vastu laupäeva kuni kella 5:52ni ootama, et koju saaks sõita :P ja ootasingi :D Ei maganud enne silmatäitki! See-eest jäin trollis nii ootamatult magama, et magasin enda peatusegi maha, peatus hiljem tulin siis maha ja siis sai veel üks öine jalutuskäik teha...ohh kui tore :)
Miks mul on selline tunne, et ma olen selles postituses meeletult nägusid teinud? :P Vot just sellised - :) ;) :P :D Imelik või mis! Nagu mingi haigus! :) Aga samas ju huvitav! Ilma nendeta tunduks tekst poole igavam ;)
Okei, aitab lobast, ja jään ootama siis, millal uus vahva seiklus ühistranspordis juhtub... :))